Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek priimek

priimek

Sam to sm hotu povedat, da če bi priimek mojih prednikov, ki bi ga danes podedoval jaz, enkrat med kraljevino SHS pa do konca SFRJ jugosi spremenil (“popravil”) na ić ..bi si ga zihr dal spremenit nazaj.

Kot prvo to nisi ti, ni priimek tvojih očetov

Kot drugo dan ti je bil zato ker so nekateri hoteli zatirat identiteto Slovencev (sicer zlo uspešno predvsem tako da še danes veliko ljudi verjame da smo “zmer bli hlapci”)..torej tvojo identiteto

Kot zadnje pa si danes s priimkom na ić pač stigmatiziran.. nobenga ne morš osebno okrivit, tko pač je

Pa še post scriptum. Če se pišeš originalno na ić to seveda po mojem mnenju samo po sebi ni nič narobe..

Če si slučajno doma kje okol Trsta pa i šire… Pol je orng problem, če se pišeš na ić al pa tud če se na ič. Al pa ni, ker se pač po tanovem pišeš na ic.
Čakam, da bo še Hanžek kej povedu, pa 50 intelektualcev tud še nism slišu nč rečt na to temo…

Da bo pa kakšn evrokomisar na vrat na nos prletu red delat med fašiste pa itak ne dvomim.

Pa bojo to naredili lahko spet samo taki, ki imajo denar.

Drugače pa bi to omogočil brezplačno tistim, ki bi to lahko dokazali historično, seveda, če bi to želeli.

New Report

Close