Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Romske prigode so odraz nesposobne vlade

Romske prigode so odraz nesposobne vlade

Večina še vedno ne razume kje je problem. Problem niso cigani niti ne vaščani, problem je v neučinkoviti državi. Cigani so že 20 let v Ambrusu, država pa v teh letih ni praktično naredila nič. Ni se ukvarjala z romsko problematiko, ni dosledno kaznovala vedno bolj pogoste romske prestopke (tatvine, ustrahovanja itd.)… in po tolikih letih je prišlo tako daleč, da so Ambrušani vzeli pravico v svoje roke. Ker pa naša država vsak dan manj pravna, je vlada naredila še večjo neumnost in cigane iz njihovega zemljišča odpeljala v Postojno. Kako neumno je, da vlada in njen predstavnik Podobnik, skušata zgodbo zaključiti z rušitvijo črne gradnje. Koliko tisoč je še črnih gradenj po Sloveniji, ki so bolj in prej potrebne odstranitve. Ali se kdo spomni legalizacijo črne gradnje nekega politika v samem osrčju Triglavskega narodnega parka. Pa smo spet pri pravni državi in učinkovitosti naše vlade. Prepričan sem, da se najprej mora družini Strojan omogočiti bivanje v Ambrusu in hkrati končno za vselej vzpostaviti pravni sistem države. In šele ko bo ta v nekaj letih dokazano deloval, se bodo Strojanovi v miru lahko preselili drugam, ampak takrat menim, da to več ne bo potrebno.

Po drugi strani mi pa naj Ambrušani ne zamerijo, ker sem si hišo zavestno zgradil na območju ki ni poseljeno s cigani in zato ne bom dovolil državi, da mi pripelje na dvorišče ljudi za katere v 20 letih ni ustrezno poskrbela. Prebivalci Ambrusa so vedeli kje gradijo, koga bodo imeli za soseda, in če menijo, da policija neustrezno skrbi za red, naj gredo protestirat pred parlament in naj ne zganjajo agresijo nad družino Strojan. Nasilje in nered se ne odpravljata z nasiljem, temveč zakoni, ki jim pa vlada očitno ni kos.

KAR JE JE. Treba pa bo ugriznit tudi v to KISLO jabolko. Po mejem bi bilo treba za to družino ZGRADIT in ob tem LEGALIZIRAT IN KOMUNALNO/PROSTORSKO UREDIT romska naselja na Dolenjskem.
Kot sem že navedel bi bilo treba to družino pač preseliti v eno izmed obstoječih romskih naselij, jim tam zgradit hišo.
Prav tako bi bilo v teh naseljih urediti vrtec, da se pać te otroke socializira in jih pripravi na OŠ itd. Po moje bo problem rešen ko bo večina romov pismenih, izobraženih itd., ker se bole šele tedaj v nihovih glavah kaj spremenilo, pa seveda treba po prevetrit socialne prejemke, tako da bi vasj 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} soc. prejemkov izviralo kot PRAVICA IZ DELA. Po domače rečeno, če so zaposleni jim pripada npr. otroki dodatek v višini 15.000, če pa ne bi delali pa samo v višini 5.500 SIT.

Ugotovitev, da je problem v neučinkoviti državi, je kar v redu. Vendar, kot ugotavljaš je v zvezi z Romi neučinkovita že 20 let. Očitek, da so Rome preselili v Postojno se mi zdi, da ni na mestu. Nujno je bilo in situacija je bila taka, da so jih nekam začasno dali.

Kaj pa se je dogajalo v preteklih 20 letih? Ali si prepričan, da ni prišlo do podobnih situacij, pa zanje niti nismo izvedeli? Nasilje so izvajali Romi nad prebivalci Ambrusa, pa oblast ni nič pokrenila. Morda obe strani ustrahovala in tako reševala to?

Strojanovi so sami spokali, da bi se tako izognili vsem, krajanom in policistom, ker je bil človek v komi. Kjer koli bi se nastanili, bi bili ilegalno in toliko časa, da bi se krajani malo ohladili in potem bi se vrnili nazaj v hišo. Pa so jim to preprečili Ambružani, ker hočejo ta problem v kraju rešiti. Niso bili pripravljeni čakati naslednjih 20 let.

Sedanja vlada ni naredila še večjo neumnost, ko jih je nastanila v Postojni.
Takrat so bili v pasti pred krajani in nekaj je vlada morala tisti hip narediti. Po tvoje naj bi jih napotila nazaj v njihovo hišo in krajanom zabičala, da jih morajo pustiti pri miru dokler se stvari pravno ne uredijo oz. ne prične delovati pravni sistem. A to pa bi bila pravna država. To bi pa res bila velika neumnost in klofuta krajanom. S tem, ko so jih nastanili v Postojni, res da v begunskem centru, je država pričela ta problem urejati. Umaknila jih je, da ne pride do sporov in klanja in to je bilo najpomembneje.

Ko bo ta problem pravno urejen, se lahko zgodi, da boš dobil za sosede podobne ljudi, ki bodo imeli vse papirje in dovoljenja. Do takrat pa verjemi, da pod Janševo vlado se ti ni treba bati, da se bo to zgodilo. Pa saj Ambružani niso od včeraj ali pa zadnjih 20 let. Dobili so sosede, ki so postavili hišo brez vseh dovoljenj in prejšnji so zamižali in prepustili probleme krajanom Ambrusa. Ti so pisali in se pritoževali, pa nič. Zato očitek, da je vlada neučinkovita in da ni kos urejanja zadev ne drži, drži pa da je še veliko zadev, ki jih prejšnja vlada ni uredila in jih je spravljala v predal, oz. ignorirala.

Glede odnosa do črnih graden pa sem poslušal oddajo pred časom od minist. za okolje in prostor, da v primeru pridobivanja legalizacije objekta in, če ta ni zgrajen v nasprotu s predpisi, ki veljajo, to ministrstvo pomaga pridobiti in urediti tako gradnjo. Ne ruši se kar vse povprek. So pa verjetno zgrajeni tudi objekti, kjer se to zgodi.

Kolikor jaz vem, se ruši objekte, kjer legalizacija ni mogoča (recimo zaradi vodovarstvenega območja), kakor torej tudi v tem primeru.

Popolnoma se strinjam s teboj.Najbolj krivično je, da se sedaj trenutno vlado krivi za stvari, ki so jih vse predhodne v 12 letih svoje vladavine pometale pod preprogo. Ko je bil kup prevelik, je pa eksplodiral v znane razsežnosti. Pa sem prepričana, da to ni bil edini kup nesnage pod preprogo. Občutek imam, da če se pokažejo vsi, bomo imeli občutek, da živimo na enem velikem smetišču.
Zopet se pa dogaja tisto, da se obsoja tistega, ki ugotovi nekaj negativnega in ne tistega, ki je to negativnost povzročil ali pa vedel zanjo, pa nič pozitivnega storil.

Jaz malo pogrešam našega presvitlega Drnovška.Ko gre za Darfur in Kosovo je poln čudovitih načrtov, ko gre za eno cigansko familijo v Sloveniji, pa ne zna spraviti iz sebe drugega kot “bodimo strpni”.

Ta človek je hotel rešiti Darfur in Kosovo, a nima pojma, kako se lotiti ciganske problematike v Sloveniji..

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Spider,bravo!

Razen,da piše knjige,visoko duhovne vsebine,kaj
predsednik naše države še počne?

Spider, to sem čakal od tebe. Točno tako je. “Reševal” je kar si naštel, le zakaj?

Nič od nič!!!

Priložnost ima, da pokaže, če je tam mislil resno.

ZAME JE NA IZPITU ALI JE BLEFER ALI PA RES DOBER ČLOVEK!

en mal mem napisal:
S>
> ZAME JE NA IZPITU ALI JE BLEFER ALI PA RES DOBER ČLOVEK!

Vse to,in še kaj,bo pokazal čas.

V primeru bleferstva, bo profesor neusmiljen.

Pri nas kazenujejo, oziroma bi morala kaznovati sodišče ne vlada.

moronizem, funkcionalna nepismenost in mračnjaštvo press

pa še to, Ambrus je stal na vojem mestu preden so se Strojani priselili na to območje pred približno 25 leti

Spider, saj imaš prav, ampak za tale problem je kriva naša (ne)pravna država z svojim (ne)ukrepanjem. torej v prvi vrsti policija, sodstvo in parlament.

Vendar državni organi niso ukrepali, ker jim primarni cilj NI narest red in ščititi našo varnost, temveč polniti državno blagajno.

Sestra je šla čez cesto mimo prehoda za pešce, pa jo je policaj znal hitro oglobit in če ne bi plačala oz. če ji ne bi mogli odtrgati od plače bi jo strpali v zapor. Cigani pa kradejo, terorizirajo, gradijo na črno, se vozijo brez izpita…. policija…. pa nič.

Po dolhih letih zopet nazaj na to temo.Preselili smo se v naravo in zgradili hisko.Za sosede imamo tudi dve romski druzini,no ze malo mesano.Na nek poseben nacin smo prijatelji.Vse ok,pri nas ne kradejo,ne nagajajo,obcasno jim je potrebno kaj dati.Imamo vpogled v njihove dokumente,ker vedno slabse berejo in razumejo napisano.Od muke so odlocbe o pomoceh.Nasi dohodki so solidni,njihovi so bogovski.Ne navajam stevilk,velikokrat se vsuje plaz ko o tem spregovorijo.Nadalje preko botrstva vse za solo s zepnino vred,sedaj pripeljejo hrano za otroke,ki konca pri nasih pujsih.Vse kar je mogoce in se in se.Zivijo od cipsa in koka kole.Kar je nahuje,vsaka generacija je bolj lena.Dedki so se delali v Komunali,starsi so nabirali zelezo,sedanji 15,20 letniki se samo se razmnozujejo.Bo kdo to ustavil,ne bomo vec delali zanje.Mesajo se z drugimi,radi imajo nase punce,a to ne pomeni da gre ccigo studirat in v sluzbo,punca gre k njim lenuharit,pa ne ena.Ucitelj klice in se trudi po telefonu,kupljeni racunalniki…
solarcek pravi da je to brez veze in igra igrice.Ne konca ne kraja,prihodnost vidijo v pr
Ejemanju sociale od Kocevja do Novega mesta.

Ja, tudi pri nas so, jih vidim v trgovini. Vsi zavaljeni, mlade punce na vsaki joški enega, smrdijo.
In res je, kupujejo samo džank. Visoke cifre gredo seveda na veliko število otrok, ki jih rojevajo po tekočem traku.
Sem mislila, da bo vsaj ta vlada kaj naredila na tem področju, omejila kakšno pravico, pa je naredila ravno obratno. Uzakonila je, da se najrevnejšim vozi hrana iz šol v času epidemije. In kdo v Sloveniji najrevnejši? Cigani. Tako šolske kuhinje obratujejo samo zanje. Sramota!

Ugotovili so, da je njihov kapital in orožje proti državi v trebuhih njihovih žensk…

New Report

Close