Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek In kdo so ti intelektualci ?

In kdo so ti intelektualci ?

Matr, čist vsak , ki ima pet minut cajta , bi sedaj bil pameten in samo vpil, kdo naj odstopi. Naj se kdo spoprime z problematiko na samem terenu, jst ga lahko pospremim kadarkoli v naše cigansko naselje, pa bomo eno uro med njimi, pa naj pol lupajo intelektualno ali pa kako drugace.
Kolk med njimi se je že kdaj srecevalo s Cigani, se z njimi pogovarjalo,koliko jih je imelo vsaj majhen kontakt z njimi ? In sedaj naj iz foteljev letijo glave ljudi, ki rešujejo sranje, ki je nastajalo desetletja. Predvsem pa v času po osamosvojitvi. Tisti gospodje so sedaj lepo tiho. In na Zvera in ostale se je zdej zgrnilo vse.
Drni tam na svojem gibanju poje…matr, naj v svojem prosvetljenstu postane prevzgojitelj in naj jih vzame k sebi , pa jih spreobrne. Prav on in njegovi so cigane tolk ujčkali, da je prišlo do tega . 25 let že živim v bližini njih, včasih so ukradli kakšno kuro, pa so že bili štrafani. Sedaj si dovolijo vse. Kolkokrak sem jim peljali razno kramo in cunje, ki jih nismo več rabili. Nihče se ni toliko zahvaljeval kot glih Cigani. In danes ? Tri leten froc te sreča, te vpraša, če maš kaj denarja. In ko rečeš, da nimaš…te ozmerja s kurbo.
Temu , dragi intelektualci posvetite pozornost,pejte mal med njih in jih zacnite vzgajat. Une najmlajše..tam bo morda zaleglo.

Jao, sori…ampaj na kozlanje mi gre, res. Kako so pametni nekateri…

****************** Andreja, zavarovalni zastopnik 051-399-125

Nihče naj ne odstopi. Uredijo naj s tem kar so zakuhali. Jaz s Cigani ali Romi, ali kot jih že imenujete in imenujemo živim in dela celo življenje. Nam po malem uspeva, v nekaterih družinah pa ne, za te mora ukrepati policija, če so se pa foteljaši lotili reševanja, pa naj ga. Mi jih ne bomo zapustili, ampak tako pa tudi ne gre več naprej. Naj se foteljaši odločijo, kaj hočejo.

Ta pravi se oglašajo (mislim tiste podpisnike, da ne bo pomote).

Tole je v bistvu en seznam slovenskih levičarskih skrajnežev.
Če bo pr nas res kdaj na oblasti desnica, bo še prav prišel… :)))

Ja folk volitve se bližajo kaj pa mislte.

Ja ..in pol govorijo o kršitvah pravnega reda. Ma, kakšen pravni red. To je bil pred 20 leti. Ko je imel ” Remel” ( vzdevek Dolenjskega policaja) ” oblast v rokah. In dobesedno v rokah. Samo prikazal se je, so se Cigani razbežali..ker je užgal , pa ni bilo treba velikokrat..bali so se ga kot hudiča.
Danes je pa “pravni red ” narejen tako , da je najbolj preskrbljeno za barabe in lenuhe. Da slučajno niso kršene človekove pravice. Od tistega, ki je pa pošten in priden, se pa samo zahteva, da plačuje..in se nihče ne vpraša, kako in če lahko živi..o,kje so dobri stari “pendrek” časi…

****************** Andreja, zavarovalni zastopnik 051-399-125

Ja se mi zdi, da se je varuha človekovih pravic izmislil cigan ali slovenski delomrznež.

A morda tega hanžka plačujejo cigani in delomrzneži ali morda mi davkoplačevalci, pravne države pa pri nas še nikoli ni bilo, tole zdaj je anarhija ! Naša država je idealna za barabe in lenuhe!

Več kot očitno je, da smo bedaki, ki plačujejo državo. Če izhajamo iz stališča, da je država urejanje skupnih interesov naj bi namesto evrokalkulatorjev v vsako gospodinjstvo poslala revolver ter dvajset nabojev. Pa bi urejali po svoje.

Dva od teh “intelektualcev” sta bila moja profesorja na fakulteti (Dragoš, Leskošek). Priznam, da redkokdaj srečam tako nestrpne ljudi. Če si bil veren ali če nisi bil član Mladega foruma takratne Združene liste, si ga nasrkal.

A se vam zdijo ljudje tipa Miheljak, Juri, strpni? Za moj okus daleč od tega.
Sploh je Miheljaka težko poslušat v njegovih nestrpnih monologih do ljudi, ki drugače mislijo kot on. Juri napr. pa se obnaša, kot bi pojedel vso pamet sveta. In taki bodo, kot pravite iz fotelja, reševali tako vroče zadeve? A je morda kdo zasledil kak konkreten predlog za rešitev v njihovi izjavi? Jaz nisem. Cilj je samo zrušiti ministra.

M. tudi sama sem na Fakulteti za socialno delo opazila podobne stvari. Sama sicer nisem verna, so se mi pa verni veckrat smislili, ko sem videla, kaksne scene jim dela Dragos Sreco. Tip sicer obvlada (sicer bolj kot ne enostarnsko) a to se ni izgovor, da se lahko tako spravis na svoje studente.

Ne, mislim, da omenjeni niso prav nobene avtopritete, ki bi lahko zahtevale rusitev ministra.

Slovenija ima zelo malo pravih intelektualcev.Večina teh samooklicanih intelektualcev pri nas so vojščaki svoje ideologije, ki se “intelektualno naprezajo” samo pri primerih ala Strojan.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Jaki intelektualci.

Po moje ste se tu zbrali tisti ta pravi intelektualci, res vam falijo samo še revolverji. Sej sem mem pihnla, k sem se sploh oglasila. Sem pomotoma mislila , da bom kaj koristnega prebrala. Lahko noč

A smo zato dobili take etikete od tebe, ker pač nismo podprli teh takoimenovanih intelektualcev? A si morda ena od kar več gospa, ki so tam podpisana?

Sicer pa, daj nas malo razsvetli, ker imaš očitno višje vibracije razmišljanja od nas, KDO se sploh lahko imenuje intelektualec oz. drugače, KDO si sploh zaluži tak naziv?
Pa lepo pančkaj! Pa kaj lepega in intelektualnega sanjaj!

Tak naziv si zaslužijo zgolj in samo člani, sodelavci in somišljeniki Mirovnega inštituta. Aja, pa njihova žlahta…

New Report

Close