Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Kaj bi jaz svetovala JJ-ju?

Kaj bi jaz svetovala JJ-ju?

Nisem Vlada RS, sem samo Vladka Reš. Če pa bi me Vlada RS vprašala za mnenje, kako ravnati v tem sranju, bi JJ-ju nekaj povedala. In ker me ni noben iz Vlade RS poklical (še žal jim bo), bom to napisala tu.

1. Glede Romov

Sploh mi ni jasno, zakaj se gre vlada nepremičninskega posrednika in Strojanom na vsak način išče lokacijo. S tem dela večkratno napako naenkrat:
– dokazuje, da jih ima za opravilno nesposobne,
– daje vodo na mlin tistim, ki pravijo, da so jih izselili, saj če jih ne bi, zakaj bi se pa tako trudili najti novo lokacijo,
– jezi civile, ker jim ponuja neke hiše, civili si morajo pa vse to zagotoviti sami, pa še davke plačevati zraven,
– rešuje problem, ki se ga ne da rešit.

Vlada RS bi morala samo reči: dragi državljani Strojani, če želite vam nudimo dom v Postojni, ni pa to za zmeraj, zato si najdite novo lokacijo. Pripravljeni smo po pošteni tržni ceni odkupiti vašo zemljo, od tu je pa na vas. Zdaj bi pa morala takoj nehati iskati lokacijo, ker dokler Zver lapa, da iščejo lokacijo, je ves folk na nogah in pozoren.

In če bi se že šla moraliziranje, bi še pozvala Rome v Sloveniji, naj jih sprejmejo medse in naučijo živeti s civili. S tem bi zaprla usta še raznim romskim organizacijim.

Mimogrede, kje je zadnje čase opozicija? In zakaj si tukaj političnih točk bolj ne pridobiva Zmago, ki ima pripravljen idealen teren? In bi si pravzaprav edini iz tega koval politične pike…. Mora iti za nek dogovor z Janšo. Pa poglejmo kakšen.

2. Kar se tiče Drobniča

Strinjamo se, da je Drobnič za odstrel. Strinjamo se, da ohranjanje Drobniča pri življenju meče slabo luč na celo vlado. Treba se ga je torej znebiti. Ampak ni pa vseeno kako.

Janša se je tega lotil na najbolj ponižujoč način do NSI. Ni se prej sestal z NSi. Drobniču je dal čas do polnoči. Javno našteva kup njegovih grehov in ga s tem dodatno ponižuje, čeprav mu tega ne bi bilo treba.

Zakaj je to problem? Zato, ker s tem slabi pozicijo Bajuka v stranki. V stranki, ki je že tako ponižana od lokalnih volitev. Že tako Bajuku očitajo, da je Janšev cucek, zdaj je pa to evidentno. In zakaj je to problem? To je problem zato, ker je Bajuk idealen predsednik NSi, ki si ga Janša želi (saj ga je pravzaprav on nastavil NSI), če bo pa tako delal z njim, se pa zna zgodit, da bo imel opravka s kakšnim Drobničem ali kakim drugim bolj neugodnim zanj. In tudi to ne bi bil problem, če bi JJ imel kakšno rezervo za koalicijsko stranko dve leti pred volitvami? Ali jo ima? Pa poglejmo?

Zmago? Mogoče. Na košče pada tudi LDS, in mogoče mu je kakšna frakcija ponudila podporo. SD je verjetno zaenkrat pase. Izgleda, da Janša ima alternativo. Če pa je nima, se pa obnaša politično zelo nemodro.

Čist memgrede… poštena tržna cena za zemljišče Strojanov je tam nekje okol nič.

Kar je, je. Naj oceni cenilec. Vse ostalo je darilo, darila pa niso v skladu s transparentno državo.

Seveda so. Glih tolk al pa še bolj kot tole:

Tako 34. člen Zakona o urejanju prostora omogoča skrajšani postopek za sprejetje prostorskega plana, občine pa lahko ob morebitnih lastninskih težavah z zemljišči razglasijo javni interes. Po Zakonu o graditvi objektov je projektna dokumentacija za enostanovanjske stavbe zelo poenostavljena, da lahko, če Romi nimajo sredstev, tako dokumentacijo priskrbi tudi kdo drug in da lahko občina Rome oprosti plačevanja komunalnega prispevka, zemljo pa jim da neodplačno. V 55. členu ta zakon omogoča posege, če gre za manj zahtevne objekte, kar romska bivališča praviloma so. Po 1. 1. 2003 tudi ni več treba pred izdajo gradbenega dovoljenja plačevati odškodnine zaradi spremembe namembnosti kmetijskega zemljišča ali gozda.

Sicer pa sem hotel povedat samo, da vrednost oz. odkup tistega zemljišča pri reševanju problema ne igra nobene vloge. Za ta dnar ne morjo niti en teden legalno kampirat.

Hvala za predlog zakona. Samo ta še ne velja. Na kakšni podlagi se pa vlada sedaj gre nepremičninsega posrednika?

Zakon o katerem govori citat seveda že velja – Zakon o urejanju prostora.

S prvim delom Tvojega pisma se bol jali manj strinjam. Samo tega ne vem, kdo so civili. Ali mi lahko prosim razložiš?

Ti bom jest: Civili so tisti, ki z davki financirajo vso to ciganarijo.

Je dal Mujo kar pravo definicijo. 🙂

A pa je tebi jasno, zakaj se vlada tako trudi iskati novo lokacijo?

Seveda mi je.
A tebi ni? Kaj pa nej naredijo? Pustijo, da si jo bojo sami najdl, pol pa jovo na novo? :)))

Edino kar mi ni jasno je, čemu mora Strojane sprejemat taka delegacija, kot da bi na obisk prišla najmanj Bush al pa papež…

Kaj naj? Dela to, zaradi česar država je. Strojani naj si iščejo lokacijo, vmes naj pa sodišča naredijo, kar bi morala, končajo postopke in pol jih je itak za v ustanovo zaprtega tipa. Spremljajo naj stanje otrok, in socialna služba naj jih vzame, da v rejništvo. In kdo še ostane? Če bodo gradili kjer ne bi smeli, naj država hitro sproži postopke …. Samo tako jih naučiš reda. Tako, da pa jih milo prosiš ali bi šli v to ali drugo haciendo, pa prav gotovo ne.

Se čist strinjam, ampak to je načelno stališče.
Kako je pa v praksi pa lahko vidiš na konkretnem primeru.

Če mam pravilne informacije o vsej zbrki, je trajal 8 let, da so spacal pravnomočno odločbo, od tega je 4 leta pa črna gradnja še kar stoji.
Predsednik vlade pa na TV pred kamerami sprašuje, kako to…

Jebemti Janez, kako nej mi vemo, če ti ne?

Tko kot ne razumem, kako so lahko tko na brzino enmu, ki mu samo -an manjka na konc priimka rušl laboratorij s helikopterji na kraju kjer niti pod razno ni nikogar motil.

Glede prve točke ti dam absolutno prav. Toliko kot je Romov v Sloveniji, oni se ubadajo pa s tisto, ki je v bistvu že kriminalna združba. Saj potihoma itak mislim, da zavlačujejo, da bi Strojanovim že končno enkrat prekipelo in bi za svoj problem poskrbeli sami. Romske skupnosti so začuda še kar previdne v svojih izjavah – itak, ker jih oni nočejo.

Glede druge točke imam pa Janšo na subu, da se je te NSi že malo naveličal, ker je kot kamen okoli njegovega vratu. Delo vlade samo zavirajo in njihova ministrstva najbolj škripajo. Po mojem bi bil presrečen, če bi izstopili iz vlade. Ali pa bi jim vsaj upadel greben. Cerkev je že malo preveč razpasla svoje lovke.

Jebemti Janez, kako nej mi vemo, če ti ne?

hehehe

Pa še neki. Nasliku se je u Ivančni, (kjer ga tradicionalno folk voli v ene 80 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}) in potem se ni ustavu, da bi unmu folku neki razložu, sej jih ima itak na vrvici če hoče. Ne, on v spremstvu varnostnikov u črn avto pa gremo. Mau prej pa specialce nad njih poslal. Pa kaj se dogaja z njegovim političnim občutkom?

Tole glede NSI bi se strinjala s tabo ja. Zgleda da ima rezervo.

Aja. Ali mi torej ne bo treba več plačevati davkov, če se začnem oblačit v kako uniformo?

Mogoče pa zdaj, ko ima objekt svojega poželenja, misli samo še s spodnjo glavico?

Čakaj malo, Strojanove so prisilno izselili, a zdaj naj jih si bi pa sami morali iskati lokacijo za bivanje? Pa saj niste normalni.

Kdo jih je izselu?

A se delaš norca ali kaj? Aja, seveda, odšli so “prostovoljno” – pod pritiskom podivjanih “civilov”.

Jest nism vidu nobenih podivjanih civilov.

Sem pa vidu poglavarja Mirkota, ki je v kamero povedal, da so se dogovorili in da grejo v Postojno. Ni blo videt, da bi mu kdo roko zvijal al pa nohte pulu.

Tko da … norca se očitno delaš zgolj ti, sploh če še upoštevamo dejstvo, da že najmanj 4 leta obstaja pravnomočna odločba o rušenju tiste bajte.

Ej, pa to je neverending story. Sej res, pa kdo jih je odselu? In ali jih sploh lahko odseliš od nekje, kjer sploh ne bi smeli biti?

Ma to so blodnje ultralevičarjev.

Očitajo nezakonito preselitev… Ker zakonito bi blo, da bi pršli z buldožerji pa ko vas j…

Ker so jim namest tega ponudl začasno namestitev in se trudjo najt stalno, jih pa zmerjajo s kukluxklanom… Še en dokaz, da je dobrota sirota… :)))

Mam še en pregovor na zalogi, ampak ga bom ohranil zase, da me ne bojo spet ozmerjal, da sem južnak…

Vlada REŠ napisal:

> Ej, pa to je neverending story. Sej res, pa kdo jih je odselu?
> In ali jih sploh lahko odseliš od nekje, kjer sploh ne bi smeli
> biti?

“V petek sta se oglasila tudi ministra za notranje zadeve Dragutin Mate in za šolstvo Milan Zver, ki sta povedala, da je takšen izgon iz domov v 21. stoletju nesprejemljiv, ter da so poteze krajanov na lastno pest nedopustne in nezakonite.”

New Report

Close