Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Diskriminatorna strategija

Diskriminatorna strategija

Razrešitev problema staranja prebivalstva se je Drobnič lotil z napačne strani. Govorim kot “šibek člen” njegove umotvorne strategije.

Strategija pravi, da je potrebno dvigniti število mladega prebivalstva.

1. Ko pa se je odločalo o umetni oploditvi samskih žensk, je bilo izglasovano NE.
2. Posvojiti otroka iz tujine, so sila težavne, na meji nemogočega.
3. Ženskam je potrebno odvzeti temeljne pravice in izvajati diskriminacijo.
4. Potrebno uskladiti naše sedaj več kot 8urne delovnike

Smernica 1: Življenje je vrednota
… tudi nepopolno življenje je vrednota (tu nekdo ni bral Ustave RS)

Smrenica 2: Družina je naše upanje
… pa ne, da bodo ukinili možnost razveze…

Smernica 3: Otroci so naša prihodnost
…samo ne posvojeni od kakšnih čudnih narodnosti, samo ne “iz epruvete” in bog ne daj od enostarševskih družin

Smernica 4:

V strategiji je potrebno zapisati:

– potrebno se je povezati in skleniti dogovre o umetnem oplojevanju z nam bližnjimi bankami sperme
– preprečiti smrtnost žensk s pravico do splava
– izboljšati razmere na cestah, poostriti zavedanje o varnosti na cestah, izvajati preventive in paziti na najstnike za volanom, osveščati mladino o nevarnosti na cesti, o nevarnosti mamil, o nevatnosti kajenja, o nevarnosti alkoholiziranja

Sicer ima smernica potencial, vendar potrebna prenove še posebej v četrtem delu Ukrepi. Ti bi morali biti dosti bolj ambiciozni, tako pa so zgolj floskule!

Treba je dat poudarek na nižji obdavčljivosti podjetij, kar je tudi poskušal, pa smo vsi to spregledali.

Priporočam branje!

Ampak moraš priznati, da je mačo v kratkih hlačkah, ko gre igrat tenis 😉

opa, se tudi tebi zdi na nek živalski način zelo seksipilen?

nova
Uredništvo priporoča

In kako bo dvignil število mladega prebivalstva? Z umotvori, ki jih g. Drobnič rojeva. Stvari se bo moral lotiti drugače, ampak očitno je njegov čas že minil. Kdo drug bo moral pojesti to juhico. Pa firmam in direktorjem bo moral bodoči minister tudi dati misliti kako in kaj s sedanjimi mladimi družinami. To kar delajo naši direktorji s starši, ni nikjer v svetu in Bog ne daj, da bi kdo bil na bolniški zaradi bolnega otroka. A se motim?

Motiš se, ampak važn da to tebe ne moti.

Evo, jaz direktorica, pa delam 12 ur plus, moji delavci delajo 8 ur, ampak… ne zdržim več, ker plačujem preveč davkov in mi ne ostane za razvoj, najdražje so plače, pa davek od dobička, DDV ima tudi par členov, ki niso v skladu s 6 smernico. Z odhodnino so znižali obdavčitve tistim, ki največ dobijo, govorilo se je obratno.

Skratka, šlo je za ceneno nabiranje volilnih glasov, pa tudi ta strategija ni nič drugega. Očitno je g. Drobnič pozabil, da imamo tudi ženske volilno pravico, pa ga je spodneslo.

Itak bo v priamidi rane lizal, tako kot Rupar.

Dobro motim se, razložite mi, kje in kako se motim, kdo naj mi skrbi za bolnega otroga, a gospa direktorica?

Sej otroci nimajo bit kej bolani. Če pa so že, jih pa dejmo v vrtce, a ne? Po stategiji bodo vrtci delali še dlje, družina pa nam mora biti primarna skrb.

In če imaš več kot enega otroka, samo seštevaj, koliko časa moraš biti odsotna. O tem govorim. Evo, moj kuha, spali nismo celo noč. Kaj zdaj, v službo, ali ne. Preden bom vse pošitmala v službi, bo mali že zdrav, in tako je vsako zimo. Čim sta dva ali pa trije, je pa tako, da se en pozdravi, drugi zboli potem je pa na vrsti že nov virus.

Pol se pa najde Drobnič, ki mi bo reku, da moram plačat za zdravniški poseg, poleg dejstva, da mi polovico ustvarjenega prometa država pobere. Ne morem imet tri otroke, ker me že itak ni nič doma, nimam časa zase, ne za moža, dete bolno 6 mesecev v zimskem času. Če me ni, firma propade.

Najlepše je bit v državni službi. Tam hodijo ljudje v službo, ne delat, plačo dobijo, lahko koristijo bolniško, ne da bi jim grozila odpoved (v gospodarstvu si poleg vseh obremenitev ne moremo privoščiti ljudi na bolniški, ker ga plačaš isto, kot da bi delal, cena blaga in storitev tega ne prenese).

Direktorica, ne govori traparij, si čisto navadna DIREKTORICA!!!! Ne zanima te ne za delavca, ne za družino razen za tvoj lastni žep.Kako boš pa preživela brez zadovoljnega kadra? S takim pisanjem nikakor. In takih vas je v Sloveniji preveč, zato gre vse strmo navzdol. Po pesku boste pa žal zaropotali najbolj sedanji hiper direktorji. Bolnega otroka v vrtcu ne sprejmejo. Če zboli te pokličejo v službo, od tam pa ne smeš, ker si del procesa in ni zamenjave. Kaj sedaj? Vrtci naj delajo pa do 20 ure, da bomo res po 12 ur v službi, otroci pa prepuščeni cesti. Po tem se pa sprašujemo zakaj droge in kriminal. V gospodarstvu pa moram delati še doma, saj mi kljub bolniški grozi minus pri plači, če do roka stvar ne bo narejena. Bravo Drobnič, bravo pravna država in čestitke direktorjem, ki ste znali te luknje sebi v prid koristno uporabiti.

I hear ya sister.

Ja, mega ne. Saj to pravim. V naši skupini je kar nekaj staršev, ki zaradi izkoriščanja v službi ne morejo na bolniško in nemalokrat so primorani otroke nafilat z zdravili in pripeljat v vrtec. Ampak strategija predlaga podaljšanje vrtčevskega delovnega časa. Kar pomeni, da bodo starše še bolj izkoriščali.

Moje direktorsko načelo je, da vsi delamo 8 ur!!! Nadure so plačane 1,3 in hvala bogu, imam lojalen kader, ki ne gre na bolniško zaradi glavobola.

Ampak, ker ne bom izkoriščala ljudi, sem na trgu nekonkurenčna. No, pa mi ti povej, kako naj grem na porodniško. Če grem, mi bo kader pobegu, posel stagniral in bom v slabšem položaju, kot na začetku poslovanja.

Ampak direktroca bom pa še vedno 😉

Kakšna si mi ti direktorca, napredna, če se ne znaš zaščitit pred nezaželeno nosečnostjo.Otroc pa tud niso kr naprej bolani.A misliš da boš po splavu šla kr delat?

Tako je! Če bodo podaljšali delovni čas vrtcev, boste direktorji starše še bolj izkoriščali, vrtci bodo pa še dražji. Socialna država?! Tudi mi smo za lojalnost direktorjem in firmi, ki nam vsak mesec sproti pobriše vsako minuto nadure. Biti moramo na bolniški zaradi otrok in vmes, med jokom delati za direktorje. Pravično?

Hm, Mega, pa pridi k meni v službo, jaz med jokom delam, moji delavci so pa doma al pa na dopustu. Pravično?

Boss, ne govorim, da se ne znam zaščitit, govorim o tem, da se ne želim odrekat pravici, ki so jo moje prednice izbojevale.

Pa se ti odreč pa regresu, pa nadomestilu za prehrano. Sam da sva si na jasnem. Otroci so pozimi KR NAPREJ BOLNI. Blagor tistim, ki imajo zdrave. Tvoji očitno so, ali pa otrok nimaš. Pa tudi polnoletne ne rojevamo, tko da preden zrastejo, jim morjo prebolet vse otroške bolezni, zrastet jim morajo zobje…., a ne ? ;).

Ja sploh 😉 Pa zgleda, da itak velik razmišlja o mednožjih…

S prvim sem preživel 18 zim, drugim 15 in tretjim 6 zim pa kljub temu nismo bili kar naprej doma bolani.Mogoče smo res mel srečo.Ne razumem pa te zakaj se boriš za splav kot kontracepcijo zato so druga sredatva.Moje mnenje je , da je splav pravica ženske vendar v primeru zdravniške komplikacije,v primeru posilstev.

Kot sem spremljal pravice do splava nihče ne preprečuje ali briše.

Kot sem razumel je bil predlog za zaostrovanje pravice do brezplačnega splava samoplačniško pa je neomejeno.

Boss, pri nas so zime ….grrr, ta se še začela ni. Mi je pa lepo brati optimistične starše, z otoki močnega zdravja. Sreča.

Saj se ne borim za splav, borim se za brezplačnega. Sem mnenja, da če začnemo s plačljivostjo v teh primerih, mora država širiti plačljivost zdravstvenih storitev na kadilce, diabetike in srčne bolnike, ki se ne drijžo diete, alkoholike,…

Če država uvede plačljivost splava se bo povečalo število šušmarskih posegov, po tem neplodnost, če ne celo povečana umrljivost žensk, ki ne bodo deležne ustrezne zdravstvene oskrbe.

Tak ukrep ne bo zvečal rodnosti, bo pa zagotovo prinesel neke stranske učinke, na katere pisci stretegije niso pomislili oz. niso naredili primerne ocene zanj.

Za kadilce in alkoholike se strinjam, da sami plačujejo posledice svoje super razvade. Jaz se rada razvajam s knjigami, fitnesom in podobnimi nebodigatreba, pa vse sama plačam. Razlika je očitna?

Dokler ne boš pretiravala pr fitnesu in zarad tega pristala na urgenci…

Se mi zdi, da država ne časti cigaret in alkohola, al se motim?

Se strinjam s tabo. Kdor trdi da bo odprava splava povečala rodnost v SLO je idiot prve klase, samo naše glave jo bodo. sam , še nobena od sodelujočih deklet mi ni odgovorila na vprašanje o splavu kot kontracepciji, a bi ve to uporabile kot kontracepcijo.

Dumdumka,pozabila si na debele, največ jih je samih krivih da so debeli.Kaj pa narkomani,pa norci za volanom,pa poškodbe za kateri si sam kriv…?
Najboljše bi bilo,da je vse zdravstvo samoplačniško, pa bo ostalo več denarja .Za koga?
Če je denar problem pri splavih, naj se zanj borijo zdravstvene zavarovalnice, ne pa minister za delo, dom in socialne zadeve.

Nikoli!

Če pa so taki primerki v Sloveniji, pa jih lahko preštejemo na prste ene roke. Grem stavit.

Dobro, en splav brezplačen, se pač zgodi , ampak drugi pa tretji pa deseti, ej tu pa nekaj ne štima?

New Report

Close