Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Slovenci-največji sovražnik samemu sebi

Slovenci-največji sovražnik samemu sebi

Slovenci smo hlapci-ne Romov, južnjakov, ali kogarkoli, temveč lastne neumnosti.

Povprečen Slovenec nima nobene narodne ali zgodovinske zavesti, če pa jo slučajno ima, pa je omejena na dogajanje 41-45.

Vprašajte svoje otroke, kaj vedo o generalu Maistru, TIGR, škofu Slomšku…Po moje večina praktično nič.

Povprečen Slovenec je narodno zaveden samo, ko vidi kakšnega Roma ali južnjaka.Takrat se v njem aktivira “Slovenec sem”, “on pa ni, on je drugačen”.

Višek “slovenske narodne zavesti” je, ko ne pustimo sredi Ljubljane postaviti mošeje.To pa ni nobena narodna zavest, temveč cenen šovinizem.

Kdor je resnično samozavesten,namreč pusti tudi drugačnemu od sebe, da je samozavesten.

Da je stvar še malo hujša, niti med sabo skupaj ne držimo.Sej je že dolgo znano, da je najbolj znana slovenska lastnost faušija.Naj sosedu krava crkne!

Ne samo, da smo brez narodne zavesti, tudi državljanske nimamo.Slovenec si nikoi ni želel svoje države.Mi smo šli v ta projekt samo zato, ker nas je Milošević prisilil v to.Potem smo skupaj spravilinek zmazek, skregan z vsemi heraldičnimi standardi,ki veljajo po svetu.

In to jedanes naša zastava.Himna pa je napitnica, ki ne govori nič o Slovencih.

Naš sovražnik niso nobeni Romi, niti Strojanovi ne, nobeni južnjaki..mi smo največi sovražnik sami sebi.Naša faušija, naš manjko sleherne narodnostne, državljanske, celo obče človeške zavesti.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

nekdo je vstal z levo nogo.

Zakaj bi bili Strojanovi naši sovražniki. Nasprotujemo jim samo zaradi naše nemoči, ker so jim vse dosedanje vlade dovoljevale, da so počenjali stvari, ki jih v nobeni pravni državi ne bi smeli nekaznovano početi.
Sedanja vlada je prva, ki poskuša zadeve urediti, žal je zadeva bila pripeljana že tako daleč da jo je dejansko težko rešiti. Je pa prav, da Dolenjce malo razbremenimo, saj so prenašali ciganski teror dolgo, predolgo.

nova
Uredništvo priporoča

zanimivo si tole naumil … I like it 🙂

Ko je slovenec ujel zlato ribico, mu je obljubila, da mu bo uresničila eno željo, vendar pod pogojem, da bo sosed dobil isto stvar dvojno.

Pa si je slovenec zaželel, naj se mu iztakne eno oko.

Nas Slovence pa en takle polSlovenec kot si ti Spider, že ne bo učil naše zgodovine.

V večini se strinjam s teboj. Glede svoje lastne domovine ne vem, da bi bila kdaj izrecno izražena ta misel. Vseskozi pa je bila v zraku v času republik Jugoslavije ideja “kako bi nam bilo lahko lepo, če bi bili samostojni. Bili bi lahko druga Švica ….”.
Sam mislim, da mora vsaka stvar dozoreti in, ko pride pravi čas za to se zgodi. Za to pa so potrebni določeni dogodki in predvsem pravi liderji. Prvi tak dogodek mislim je nastal ob smrti Tita.

Da o naštetih velikih Slovencih prav malo ali nič ne vedo otroci ali mladina je še odnos do takih vsebin iz preteklosti. Mislim, da so ali bodo učbeniki že zajeli ta dogajanja. Pa ni šola in učbeniki vse. Daleč od tega. To bi se moralo pričeti ozaveščati v družinah in starši bi morali na to opozoriti in povedati svojim otrokom. Vse je v odnosu. In to ni mala stvar, gre za vrednote Slovencev!

Zdaj smo pa tam, kjer praviš, da smo Slovenci hlapci lastne neumnosti. Popolnoma prava ugotovitev! O tem sem že sam veliko pisal v zvezi županskih kandidatov Ljubljane, slovenske prestolnice. Jankovića sploh še nikoli v živo nisem videl, nič osebnega nimam proti njemu, se mi pa zdi, če vse drugo izpustim, kar mu očitajo, da je najmanj kar je za nas Slovence nehigijenično, da ima Ljubljana Srba za župana. Tudi tu je padlo na izpitu zavedanje, zdravo razmišljanje in slovenska samozavest.

Da smo Slovenci hlapci in to nikogar drugega kot samo svoje lastne neumnosti kažejo tudi dogodki sinoči v zvezi s Strojanovimi. Sprejem Janše z žvižganjem je predvsem dokaz kakšen odnos imamo do sebe in Slovenije! To pa potrjuje tvoj stavek, da niti med sabo skupaj ne držimo. PROBLEM JE V NAS. Pa ne narobe razumet. To kar so počeli Strojanovi in kar so doživljali Ambružani je bilo preveč in se ne bi smelo dogajati. Pa se je, ker je bilo to dopuščeno. Pa ne od Janše ali sedanje vlade temveč že dolgo.

Kako spoštujemo sebe in domovino Slovenijo, bomo lahko kmalu dokazali ob Dnevu samostojnosti. Ali imate zastavo, pa naj bo že kakršna pač je? Ali bo plapolala iz vašega doma? Iz mojega vedno, ker sem samozavesten Slovenec. A vas je toliko v hlačah, da jo sploh upate obesiti, ne da bi pomislili, kaj bodo pa sosedje mislili. Večina Slovencev je takih. Močno upam, da se motim in je ne obešanje zastave posledica še prejšnjih navad. Pa brez zamere, vse vas imam rad.

Slovenka, daj napiši kaj konkretnejšega in ne samo zabijat. To potrjuje ugotovitve o nas.

Spider je toliko Slovenca kot Janković.

Morda, ker ga ne poznam. Razmišlja pa za posnemanje.

Poglej kakšno nestrpnost si napisala Slovenka. Saj ne gre očitat Jankoviču narodnost, temveč kakšno mesto zaseda. Zaradi mene bi bil lahko takoj direktor borze ali pa železnic ali pa še višje. Izbran za župana Ljubljane pa se milo rečeno ne spodobi, da so ga Slovenci izbrali. Za to gre. To je tako, kot tista anketa, kdo bo predsednik Slovenije – Strojan. Ja pa, če ga boste volili, pa bo.

Pa smo spet pri hlapcih lastne neumnosti!

Nihče nima nič proti drugačnim, samo po naših zakonih naj se ravnajo, tako kot se morajo naše manjšine v tujini. In nehajo naj nas nazivati (Romi), da smo drugačni kot oni, neromi in civili.

Začetek osnutka nove državne himne:

Slovenci jeznoriti, le stopimo v korak,
da osvobodimo svoj domači prag.
Preženimo vse cigane, narkomane in bolane…

Predlagam, da dodaste še in še.

Pa še res je, čeprav se nebi mogel strinjati s sovraštvom do samega sebe. Slovenci smo prišli iza Karpatja s Huni oz. ex roparji, posiljevalci, barbari, podivjanimi ljudmi. Bili smo njihovi sužnji in janičarji, učili so nas bojevanja, ropanja in izdajanja svojih lastnih bratov. No, znali pa smo za razliko od njih obdelovati zemljo in smo zaradi tega tu tudi ostali, medtem ko huni so se vsakič s plenom vračali tja od koder so prišli.

Ker pa živimo izolirano po kotlinah, ker nimamo med seboj nikakršnih stikov, smo še vedno civilizacijsko dokaj izolirani ter se družbeno nismo sposobni integrirati in sprejeti civilizacijske vrednoste kakršne so razvila zahodna plemena.

Ne vem če je to kakšna velika civilizacijska vrednost , da hodiš po svetu osvajat tuje dežele, ropaš, ubijaš…( zahodna plemena).
Slovenska zemlja pa tudi ni tako izolirana od ostalga sveta.Veliko trgovskih poti se je križalo na naši zemlji,ki so s seboj prinašala kulturo in znanje.
Ta naša nacionalna nezavednost pa je posledica desetletij in desetletij prevzgajanj s strani tujcev, tudi juga.Sčasoma bomo tudi Slovenci postali ponosni na svoj jezik, kulturo in državo. Samo nekaj generacij se mora zamenjat.

Spoštovani Spider

Naštevaš samo kakšni da Slovenci smo… ne bom te citiral in ponavljal, še enkrat si preberi svoje pisanje.
Nikjer pa nisem zasledil, kakšni bi po tvojem Slovenci morali biti in zakaj smo, spet po tvojem, takšni (pustiva sedaj vic o zlati ribici).

Ker, če že kritiziraš neko stvar, je lepo, da podaš tudi svoje mnenje o tem, kako bi bilo bolje oziroma kje so tiste točke, ki so vplivale na takšno stanje.

Nihče nikogar ne podi. Račka, kako bi pa ti reagirala če naprimer jaz postavim na tvoji parceli za začetek par desk in jih pokrijem s polivinilom, tam kurim, razmetavam, svinjam in od vsepovsod vlačim razno navlako. A bi mirno gledala? Če bi, mi prosim povej, kam lahko pride moja družina in bomo lepo na tvoji zemlji cigansko živeli. Policija nam ne bo mogla nič, doklad in socialne podpore bo kot toče, na vrtu ti bomo pokradli pridelke, vmes pa še bakrene žlebove in še kaj drugega, kar je možno prodati.

Spider, kar si zapisal še najbolj spominja na gostilniški prepir za šankom, na sindikalnem izletu. Ob prebiranju tega skrpucala sem dobila občutek, da nisi Slovenec.

Sploh ne. Povedal kar mnogi mislimo. Na volitvah dajem glas samo takim, ki ta dejstva upajo izpostavit na glas. Vso ostalo politično prepucavanje me sploh ne zanima. Samo kdor ima namen ščititi lasten narod pred vsemi ostalimi.

Začne se že pri žlahti….

Predlagam, da jeznoriti najprej sami pri sebi počistijo prag…

Predlagam, da jeznoriti najprej sami pri sebi počistijo prag…
[/quote]

A boš že kaj nehal, jaz si še pira ne upam več odpret!

A boš že kaj nehal, jaz si še pira ne upam več odpret!
[/quote]

na zdravje

na zdravje
[/quote]

Mi je všeč, da se enkrat ne ponavljaš!

New Report

Close