Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Legalizacija črnograditeljstva

Legalizacija črnograditeljstva

Ali vi tudi razumete tolerantnost države do na črno zgrajenih romskih objektov kot legalizacijo črnih gradenj v Sloveniji?

Pa še zate:

Tako 34. člen Zakona o urejanju prostora omogoča skrajšani postopek za sprejetje prostorskega plana, občine pa lahko ob morebitnih lastninskih težavah z zemljišči razglasijo javni interes. Po Zakonu o graditvi objektov je projektna dokumentacija za enostanovanjske stavbe zelo poenostavljena, da lahko, če Romi nimajo sredstev, tako dokumentacijo priskrbi tudi kdo drug in da lahko občina Rome oprosti plačevanja komunalnega prispevka, zemljo pa jim da neodplačno. V 55. členu ta zakon omogoča posege, če gre za manj zahtevne objekte, kar romska bivališča praviloma so. Po 1. 1. 2003 tudi ni več treba pred izdajo gradbenega dovoljenja plačevati odškodnine zaradi spremembe namembnosti kmetijskega zemljišča ali gozda.

Torej, ne samo to, da to velja samo za cigane, zate pa ne. Še boljš – če se bojo slučajno spomnil kampirat na tvoji parceli, te lahko občina razlasti.

Trudila sem se razumet. Kot kaže bom kmalu manjšina v svoji državi.

S splavi in premalo seksa se pač ne prispeva k temu, da ne bi slej ko prej končali kot manjšina.

Slišala sem dober predlog in ga posreduejm: naj država da civilom enake pravice kot Romom in se bomo množili kot oni :).
Predlog se mi zdi dober in upam, da pride do urejevalcev pravic in dolžnosti davkoplačevalcev!!

Prav mi je. In naj me sedaj razjeda kolektivna krivda? Sodim med tiste egoiste, ki gledamo na kakovost bivanja. Mimogrede: ne gre enačiti seksa s številom otrok.

Vseeno se mi zdi, da se Slovenke nebi odločale enako kot ciganke. Razlika pa ni med nogami, pač pa v glavi. Samo moje mnenje.

Malo je pa rodnost že odvisna tudi od seksa. Vsaj pri nas smo otroke delali še na stari način.

Mene pa zanima, odkod dobijo črnograditelji (vsi, ne samo Romi) priključek za vodo in elektriko.

New Report

Close