Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Konec sveta?

Konec sveta?

V ex jugi smo si delal ozimnico zato , da smo lahko preživeli zaradi blagostanja ki nam ga je komunizem nudil, in ne zaradi možnosti različnih kriz. Trenutna oskrba pa je dost dobra draga a dobra.Zato ne vidim razlogov da bi si delal neko ekstra veliko ozimnico razen da shraniš tisto kar sam pridelaš. Da pa v sedanjem živčnem času gre en tak visok predstavnik države prilivat bencin na pregreto ozračje ni samo skrajno neodgovorno dejanje ampak čist idiotizem.

Prodajanje varnosti je, tako zgleda, zelo donosen posel. Prodajajo jo zavarovalnice. Na sivem trgu tudi mafija. Cerkev. Zakaj je ne bi potem še predsednik. Potencialnim kupcem je potrebno nagnat strah v kosti, izkoristiti izkrivljeno percepcijo o verjetnosti katastrofalnih dogodkov in ponuditi rešitev. Zavarovalno polico. Varovanje. Večno življenje. Ali pa ozimnico.

nova
Uredništvo priporoča

Hm…ko sem tole od Drnija sedajle prebrala….saj ima dečko prav.

Spomnim se dve , tri zime nazaj ( ne vem več točno ), ko smo pri nas ostali brez električne energije, saj se je pokvaril glavni vod. Kljub orenk akciji štromarjev smo dobili elektriko šele tretji dan. Zunaj pa minus deset stopinj. In samo ena hiša na našem hribu je imela toplo, vse druge nas je zeblo. Imajo dober, star kamin. Tja smo se hodili gret, otroci so pri njih tudi spali. Mi vsi ostali samo s centralnimi na olje, brez enega kurišča na trda goriva, pa smo vsi skupaj doma sredi gozdov..

In prijatelji so se letos preselili v novo hišo, ogrevanje imajo na plin. In ne boste verjeli…v celi hiši nimajo “raufenka”, tako moderno zasnovano hišo imajo. In če zmanjka plina ? Kljub 50 milijonski investiciji jih bo zeblo.
Pa spet vprašanje …tudi meni ? A sploh imam nekaj sveč doma, če zmanjka toka ?

Sem ” moderna ” gospodinja, ki skoraj po vsako stvar letim posebej v trgovino. In to me drago pride, saj lketim včasih samo po kruh, pa dam zanj 5 jurjev:)) Mislim, da nisem edina.
Pa bi se rada znebila te grde navade..morda me je tole Drnijevo pisanje spet spomnilo nato, da moram nekaj ukrent.

****************** Andreja, zavarovalni zastopnik 051-399-125

Lahko da je to pojnt. Lahko pa Drnovšek na tak način uravnoteža Drobničev načrt za pridobivanje simpatij ljudskih množic ter ženskih src. Drobničev načrt namreč govori o načrtnem vodenju kampanje, ki bo promovirala veselje do življenja, realno poročanje medijev o naši stvarnosti, ki po mojem ne vključuje družinskega nasija, lakote in dilem v zvezi z energijo in energenti.

Če ne bom upošteval Drnovška me bo prizadela katastrofa lačen bom, zebl me bo še bolj in ker bom nepripravljen se bom iz čistga dolgcajta stiskal z drago in delal otroke.S tem dejanjem pa bom poskrbel za dvig natalitete in upošteval navodila Drobniča. Kateri bo prevagal???

Saj na ta način so približno živeli Slovenci pred časom. Elektrike ni bilo za odmet, hrane tudi ne, šparal so pri kurjavi in so šli lepo v posteljo. Noči so bile dolge in v veselje jim je bilo ljubljenje v topli postelji.

Danes se pa pogleda TV do konca, pa prestavi še na druge kanale, pa gre končno spat, pa še na misel ti ne pride, da bi kaj še počel s partnerjem, ker mora ali moraš zjutraj na šiht. Tudi za to je manj otrok. Časa pa je bilo v obeh primerih 24 ur na dan. Ta se ni zmanjšal ali spremenil, ampak naše navadice. Pač nov način življenja morda.

New Report

Close