Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Danes sem “videla” rešitev

Danes sem “videla” rešitev

Kam naseliti Rome , namreč. Peljala sem se v Ljubljano in se na avtocesti na Barju ozrla levo in desno. Tam v bližini črpalke. Kdo tam dovoli, da je zgrajena taka “ciganarija” v obliki , ki si jo dovolijo vrtičkarji. Tudi cigani okoli nas imajo lepša naselja.

In tam naj naselijo Strojanovo družino, pa še za kakšno drugo je prostor. Sosedov ni nikjer v bližini,Cigani bodo lahko avtomobile šteli, zraven pa kdaj poskušali na črpalki kaj ukrast, to imajo pa itak pod kamerami. In na veliko naj označijo, da “Tukaj prebiva najbolj slavna družina”, pa bo postala to Evropska atrakcija, hehe.

****************** Andreja, zavarovalni zastopnik 051-399-125

Ne bo ustrezalo Strojanovim. Premalo maneverskega prostora za njihovo “delo” in prerevno področje.

Del zemlje so jim že zasedli muslimani.

Predlagam izobraževanje pri prekmurskih romih.Kodor ga bo opravil, se bo najbrž lahko vrnil tudi v Ambrus.

Dobra ideja, toda kaj, ko s Strojanovimi še Cigoti ne želijo imeti opravka. Meni se vedno bolj zdi prav, da se vrnejo v Ambrus. Konec koncev so menda tam kupili, torej, naj bodo na svojem. Toda kaj, ko bi morala policija pričeti DELATI! Pa smo spet na začetku zgodbe….

Najbolj prav in najbolj enostavno bi bilo, če iz Ambrusa sploh ne bi odšli.

Če bi država funkcionirala, itak ne bi blo problemov.
Par bi jih šlo na Dob, par na Ig, par v Radeče… pa bi blo…

Enkrat se pa vrneš z letovanja s polnim penzionom.Kaj pa potem?Nov aranžma?

Magari. Sicer bi pa med letovanjem skor nujno moral organizirat kakšno animacijo in mogoče bi se koga clo kej prjel in dodatni aranžma ne bi bil potreben…

Menim, da bi morala država nekaj ukreniti že dobro desetletje pred Radečami, Igom, Dobom…saj vem, da veš, da omenjena mesta niso množična proizvodnja angelov…

Se mi zdi, da je za to kakšno desetletje prepozno.
Tko, da pač ostanejo “lokacije”, ki sem jih navedel.
Pa še županov ne bo treba nč sprašvat.

A veš, da obstaja forum o Romih?

Nikoli ni prepozno? Tako kot se cigotov nikoli ne zmanjka. V mislih sem imela čisto majhne cigančke, z njimi bi bilo potrebno začeti…jim pokazati še kaj drugega kot to mizerijo, ki jo živijo sedaj. Ko jih gledam takole po televiziji, skrajno apatične, bebave, pa vendar tako željne toplega objema…Po moje je vse kar dobijo od svojih primitivnih staršev brca v rit ali pa še kam drugam. In tako lahko samo upam, da do “vrta angelov” niti nebi prišli. Ni pa nujno. Nemara sem imela v mislih bolj ta pristop, če razumeš.

V tem konkretnem primeru prepozno.

Sicer je pa poglavar Mirko obljubil, da bo otroke dal v šolo, sam pa se bo zaposlil.

A samo en? :)))

Nekaj cajta sem rabla, da sem skužla kera si.

Meni tu res ni nekaj jasno:

na načelnem nivoju ima Hanžek še kako prav – nikogar ne moreš seliti z njegove zemlje, ker bi si nekdo drug to pač želel. Uveljavitev takega principa je nevaren presedan, kar se že potrjuje.

Toda še eno vprašanje imam, tako, na načelnem nivoju:

a država vsakemu črnograditelju, ki ima pravnomočno odločbo za rušenje ilegalnih stavb, išče nadomestno namestitev na državne stroške? Al jaz tu česa ne štekam???????

Mujo napisal:

> Če bi država funkcionirala, itak ne bi blo problemov.
> Par bi jih šlo na Dob, par na Ig, par v Radeče… pa bi blo…

ženski del, pa v porodnišnico :)))

Ja, ne štekaš.
Cigani niso navadni državljani.
Zgleda, da čist noben ne ve, da mamo pr nas en kup zakonodaje, ki privilegira t.i. člane romske skupnosti. Pr čemer pa itak noben ne ve, kdo to so in kolk jih je. Po zadnjem popisu nekje 3-4 tisoč, zdej se pa operira s cifro 14 tisoč… Sicer se pa ne čudim. Če se bo tko nadaljevalo jih bo kmal miljon. Samo ne vem, kdo jih bo pol futral.

V glavnem – Cigani nimajo enakih pravic in dolžnosti, kot ostali državljani.
Pravic majo precej več, dolžnosti pa bolj ali manj ne.

Še enkrat limam gor predlog zakona. Zanimivo branje.

Lepo povedano! Dobro, da se ti da. Več tega bi moralo biti.

Dokončno rešitev?

Sej je. Samo zgleda, da je vlada zaukazala cenzuro v medijih.
Maš pa kle en “jagodni izbor”, ki precej pove kako se vlada loteva problema ciganskega kriminala:

VREDNO BRANJA

New Report

Close