Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek odlaganje zdravil v posebne kontejnerje- groza!

odlaganje zdravil v posebne kontejnerje- groza!

pri nas doma imamo navado 1 do dvakrat na leto pospraviti zdravila ki jih nismo porabili v vrečko in jih odnesti v lekarno. Do sedaj so jih vedno brez problema sprejeli.
Zdaj pa so v naši sprožili akcijo posebni kontejnerji za zdravila, ki me je spomnila na to da moram pospraviti zdravila in ko sem jih nesla v lekarno, jih niso hoteli vzeti!!!
So me lekarničarke napotile na posebne loakcije v Ljubljani (mislim da jih je bilo okoli 5) kjer so samo ob določenih datumih postavljeni ti kontejnerji za zdravila.
Svašta, in zdaj bi morala it jaz najmanj 10 km naprej iskat eno ulico (nikad čula za njo) in ob pravem dnevu zdravila tam odvreč.
Ko sem rekla da niti slučajno ne mislim še kam hoditi in če jih one tam nočejo bo romala vrečka v prvi koš, so samo skomignile in rekle, saj ne boste ta prvi…
ne vem kje je fora?
Zakaj ne bi imeli obojega? Zdravila naj zbirajo v lekarnah in v kontejnerjih.
je tako?

Jaz teh problemov nimam.V 25-ih letih se ne spomnim da bi zavrgla zdravila.Od kje imaš toliko zdravil, da moraš delati “inventuro” dvakrat letno?

Zdravila, ki jim rok trajanja še ni potekel, z velikim veseljem vzamejo v ambulanti na nezavarovane osebe (beri klošarje) na Mislejevi ulici 3 v savskem naselju.

nova
Uredništvo priporoča

Viš, jaz pa zdravila mečem v koš. Me doslej še ena živa duša v tej državi ni razsvetlila, da zdravila s pretečenim datumom lahko vrnem v lekarno. In če so res tak strupen odpadek, jebelacesta, kako si pa upajo to nam predpisovat?

Zdravil mi sier ne ostaja, vendar se včasih pa le zgodi, da kaj ni bilo do konca porabljeno. Vedno počakam take vrste akcijo in jih odložim tja kamor pašejo.
Mimogrede: tudi rabljene baterije je treba vračati v trgovino. Merkur ima pri blagajni (vsaj pri nas je tako) poseben zabojček, kamor lahko odložiš rabljene baterije.
To je pa taka malenkost in se zaradi tega ni treba razburjati, sistemka.

Tudi v lekarnah bi lahko imeli en košek za takšne stvari.

@mega ne: s tem se strinjam. A je res tako težko postavit kak kožek v lekarno ali vsaj v vsak zdravstveni dom?

New Report

Close