Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek stereotip?

stereotip?

Mislim, da bi večina sodelujočih na tem forumu VSE spodnje trditve potrdila, oziroma VSE zanikala.

1. Sem proti gradnji džamije v Sloveniji, ker bi bila tujek v našem okolju in bi povečala verjetnost terorizma.

2. Zaradi Jankovića bo v Ljubljani še več čefurjev, saj bo v prvi vrsti delal zanje.

3. Kar se tiče časov 2.svetovne vojne, zagovarjam in sem na strani domobrancev.

4. Sem zvesti volilec ene od “pomladnih” strank.

5. Cerkev je najboljši učitelj in bi morala okrepiti svoj vpliv. Sem veren kristjan.

Predvsem zaskrbljujoča je povezava med 1, 2 in 5. Če si ksenofob, si zelo verjetno kristjan. In se premosorazmerno stopnjuje. Bolj ko si ksenofobičen, bolj pobožen kristjan si. Oziroma the-other-way-around.

Vero je smiselno gojiti le kot vez med sabo in bogom, kajti ko se manifestira v družbi, nase veže nestrpnost in sovraštvo.

Vse zanikam, sicer pa se v celoti strinjam z napisanim. Zaskrbljujoče …

Bedast stereotip.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -
nova
Uredništvo priporoča

resničen stereotip

Resničen, ker ti hočeš verjeti, da je resničen.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

uuuu, Spider, a si se slučajno znašel med tistimi, ki se strinjajo z vsemi petimi trditvami? Kdo bi si mislil …

Ne, se nisem..

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Ok, ne bom več rušil levičarske idile na forumu.Polirajte ga drug drugemu dalje.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

spider da se nekaj razumemo, jaz nisem pristaš nobene politične opcije ali stranke, za moje pojme so vsi isti, isto sranje samo drugo pakovanje, sem apriori proti vsem politikom
je pa moj svetovni nazor bolj levičarski

Na vseh 5 trditev je odgovor odločno NE.
L.p.

se pravi, da potrjuješ stereotip

S 5. točo se nikakor ne strinjam. Z ostalimi pa deloma. Kaj ti pomaga, če si veren kristjan, če ne živiš po Kristusovem nauku. Prav zaradi omenjenega dejstva je tudi Cerkev sama po sebi zelo slaba učiteljica, saj marsikateri duhovnik pridiga eno, s svojim zgledom pa ovčicam, ku so mu zaupane, govori povsem nekaj drugega.
Se pa zato toliko bolj strinjam s prvim delom Tvojega zadnjega stavka. Z drugim pa ne. Večina ver je monoteističnih, hkrati pa tudi politeistične vere govorijo o enem vrhovnem bogu kot o stvarniku. Nobena sama po sebi ne spodbuja nestrpnosti in sovraštva, prav nasprotno govorijo o spoštovanju vsakega življenja in o brzepogojni ljubezni kot najvišjem božjem zakonu.
Rivalstvo in z njim nestrpnost se začne, ko se posamezna vera institucionalizira. Potem hočejo verski oblastniki čim bolj povečati in razširiti svoj vpliv, za kar zlorabijo svoje “podložnike”. Vsaka ima potem naenkrat svojega Boga, in v njegovem imenu pošiljajo ljudske množice v boj za svoj vpliv. RKC se je v začetku prejšnjega tisočletja v križarskih vojnah bojevala z mečem, islamski skrajneži pa imajo na začetku tega tisočletja na voljo veliko bolj učinkovita in močnejša orožja. Zaslepljeno ljudstvo pa niti ne pomisli, da je bog še vedno samo eden in da ga le vsaka verska ločina drugače poimenuje.

od petih “punktov” dobiš od mene samo enega, pa še ta je v možnem spreminjanju oz. se mora potrjevati.

meni je pri točkah 1 in 2 žal, da si tako omejen.

tudi meni je žal – tu ne gre zame 😉

1.NE

2.JA

3.JA

4.JA

5:NE

Neverjetno.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Stereotip? Človek o vsem odloča in je kriv za vse,ne vera ne politična usmerjenost.

rajko, očitno imaš probleme sam s sabo. Knjige v roke in razmišljaj večplastno.

česa torej ne štekaš?

Rajko, pa nikar ne provociraj, če nimaš kaj pametnerga za napisati.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Če v tem topicu vidiš pravokacijo, potem bi jo moral v vsakem drugem. Očitno tudi nisi dobro prebral. Če sodiš, da s to temo nisem napisal nič pametnega, jo prosim zbriši.

Primož,

se mi zdi malo čudno (ali pa tudi ne), da si se oglasil na rajkovo pisanje, izjava v stilu “Polirajte ga drug drugemu dalje”, te pa ne moti.

Dvojna merila …

Nisem še bral te teme?

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

New Report

Close