Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Vikendaši

Vikendaši

Ali je to prav, da recimo na obali, kjer je veliko vikendašev, le-ti volijo, ker so si zaradi raznih ugodnosti (cenejši privez za plovilo, davek na nepremičnine, in še kaj…) uredili stalno bivališče v kateri od obalnih občin, zdaj tu volijo, pa tu sploh ne živijo? Meni se to ne zdi prav, da nam oni krojijo našo usodo.

Kaj pa vi mislite?

Ker mi res ni jasno, kako je lahko v Piranu stara županja dobila toliko glasov???? Edina razlaga: volili so jo vikendaši, ker jim je (bo) poceni prodala zemljišča.

najbrž je glih tako pošteno, kot to da imajo možnost voliti naprimer predsednika slovenci ki živijo v argentini, nekdo ki je pa tukej že 20 let in več pa ne.

hmmm… koliko pa je teh vikendašev? Kakor vem, je ponavadi eden človek (zaradi razlogov, ki jih navajaš) prijavljen na naslovu vikenda. Se mi zdi, da mora biti kar malo preveč vikendov, da bi tvoja trditev imela temelje…

ja, ne vem, no…v Piranu je pozimi vse mrtvo, cela punta – to so sami vikendi.

Ja, imaš prav, tudi to ni pošteno.

Morda ni pošteno, da imajo tam prijavljeno bivališče, vendar pa je edino prav da volijo tam, kjer so rpijavljeni, saj se občina financira iz njihove dohodnine.

New Report

Close