Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Zdolšek

Zdolšek

Najprvo: ne podpiram Jankovića, tudi daleč stran sem ta trenutek od Ljubljanskega pretakanja gnojnice. Pa vendar, kar je preveč, je preveč.

KODEKS ODVETNIŠKE POKLICNE ETIKE je jasen:

43. člen:Odvetnik naj se zaveda, da je zaupanje stranke osnovno vodilo, ki ga mora upoštevati in ga ne sme omajati. Stranka in njena zadeva sta središče njegove pozornosti pri delu

41. člen:Odvetnik je dolžan vestno in požrtvovalno zastopati in zagovarjati stranko tako da uporabi zanjo vsa možna in dopustna zakonita sredstva.

39. člen: Odvetnik naj stranki, ki jo zastopa, ne odpove nadaljnjega zastopanja v neprimernem času ali v okoliščinah, ko bi bilo to za stranko škodljivo.S stranko naj se poskusi sporazumeti o odpovedi nadaljnjega zastopanja, v dvomu pa naj zahteva mnenje svojega območnega zbora odvetnikov.

9. člen:Pri opravljanju svojih nalog mora odvetnik uživati zaupanje svojih strank, hkrati pa sodnih in drugih družbenih organov, pri katerih jih zastopa ter uveljavlja njihove pravice in koristi. Zato naj si prizadeva, da si to zaupanje pridobi, ga utrjuje in z nobenim dejanjem ne omaje

Odvetnik Stojan Zdolšek, je bil dolga leta osebni odvetnik Zorana Jankoviča .Za koliko se je sedaj prodal ? Kolikšna je bila cena, da je pozabil na osnove etike? A si ga želite za svojega odvetnika ?

****************** Andreja, zavarovalni zastopnik 051-399-125

Hja, Zdolškova (ne)etičnost nima veze z (ne)poštenostjo Jankovičevih poslov. Tako kot Direktova (ne)etičnost nima veze z (ne)poštenostjo Ruparja. Bodo stranke (Zdolšek) oz. bralci (Direkt) sami podali nezaupnico, če bodo hoteli.

Don’t blame the messenger.

Sem prebrala njegov komentar in sem resnično razočarana, saj menim, da je Zdolšek eden najboljših, če ne celo najboljši naš odvetnik. Tale izjava je pa velik madež zanj.
V takih primerih se vprašanje zastavi doktorjem na naši fakulteti, ne pa odvetniku, ki je mimograde zastopal obe stranki, kar je že tako konflikt interesov, česar si ne bi smel privoščit, zdaj se je pa še postavil na stran ene od njih.
Ali je tudi njemu v glavo udarlo, da ima za stranke vse najbogatejše firme v Sloveniji in da mu noben nič ne more, al je pa samo že malo star in mu mal seka na slabo.

V primeru odvetnika Zdolška, gre po mojem mnenju za zlorabo položaja. Odvetniška zbornica bi morala ukrepati in mu odvzeti licenco za opravljanje odvetniške službe. V včerajšnjih “Odmevih” se je gospod Zdolšek pokazal v luči neetičnega in nemoralnega odvetnika. In takšni odvetniki v naši sredini, zopet po mojem osebnem mnenju nimajo kaj iskati. Sicer pa ne gre samo za neetičnost in nemoralo, gre tudi za kup nezakonitosti, ki jih je “natrosil” v oddaji.

Žal, so tudi v odvetnških vrstah takšni, ki niso vredni zaupanja in s svojimi dejanji “pljuvajo” po ugledu vseh kolegov. V primeru Zdolšek je jasno, da gre za velike denarje in tako se je ponovno pokazalo, da je “denar vladar sveta”. Tudi odvetniki niso izjeme.

Viva, točno tako. Da bi pa Zdolšku vzeli licenco lahko pa samo sanjaš, bi bilo pa tudi škoda, saj so njegove vloge vedno tako kvalitetne kot jih večina odvetnikov ni sposobna nikdar narediti. Je pa problem, ker je postal “politični” odvetnik, ampak žal mu bo to v Sloveniji samo koristilo.

Zdolšek je preveliko ime, da bi mu kdo vzel licenco.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Se nisi slišal, da je politika ku-rba?

Jaz pa nečesa ne razumem. Zdolšek je poleg tega, da je bil Jankovićev odvetnik, bil tudi Mercatorjev odvetnik. In to v času, ko so se odvijali posli, ki jim sedaj očita zakonitost.

Je g. Zdolšek zdaj spregledal svojo zmoto ali je za te domnevne nezakonistosti vedel že prej, pa se je strinjal z njimi? Morda pa bo povedal, da je vodstvu odsvetoval te posle, pa ga niso upoštevali?

V nobenem primeru ga jaz ne bi hotel za svojega odvetnika. Kako pa naj vem, da ne bo pljuval po meni, ko prekličem pooblastila za zastopanje, pri tem pa uporabljal informacije, ki bi jih zvedel kot moj zastopnik?

Po mojem mnenju je Zdolšek ravnal popolnoma neetično in s tem svojim ravnanjem povzročil, da bodo zdaj še bolj pljuvali odvetnike in jih metali vse v en koš.

Bi bilo pa zanimivo vedeti, kolikšno ceno ima človek, ki ima že tako ogromno denarja…

LpS

--------------------------------------------------------------------------------- Pokukaj! ;-) http://www.mojalbum.com/gwendolen

Ga že s čim držijo za jajca. On je branil tudi Adrijano Kosem v procesu, kjer so obremenilne priče “izgubile spomin”.

Zdolšek NI BIL jankovićev osebni odvetnik,kar je včeraj zelo nazorno pojasnil v odmevih.

Da je bil Zdolšek Jankovićev osebni odvetnik je izjava Jankovića.

Zdolškova izjava pa je bila, da ni bil Jankovićev osebni odvetnik.

Pa verjemite tisto kar hočete. Imeli boste v vsakem primeru prav. Za vas.

Hehe, bil je odvetnik Mercatorja, ampak po Jankovićevo je bil Mercator itak njegov, zato smatra, da je bil tudi Zdolšek njegov. Kako se že temu reče, poklicna deformacija (seveda v taki obliki možna samo na Balkanu).

Bil je hkrati odvetnik Mercatorja in Electe.

Točno tako coco. In če je bil potem še “osebni odvetnik” g. Jankoviča ni toliko niti pomembno.
L.p.

V okoliščini, da je skrbel za pravne posle tako Mercatorja, kakor tudi Electe&Jankovića, pa nobeden ne vidi konflikta interesov in neetičnega delovanja.

New Report

Close