Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Kršenje človekovih pravic na Zaplani?

Kršenje človekovih pravic na Zaplani?

Možje v modrem so s pomočjo službenih psov ujeli in pridržali cigana, ki je kradel bronaste palice iz skladišča livarskih izdelkov na Zaplani. Ni jasno zakaj varuh človekovih pravic ne ukrepa.
Če se kaj podobnega zgodi na Dolenjskem, je to kršenje človekovih pravic, zato policisti raje počakajo, da cigani nemoteno opravijo kar so se namenili.
Tudi predsednik očitno še ni nič ukrenil v zvezi z zaščito reveža.

Varuh človekovih pravic bi moral ukrepati v primeru pridržanja cigana in sicer tako, da bi zavaroval tistega, ki so mu kradli oz. ukrepal proti možem v modrem. Očitno tega filma ne bomo videli.

Predsednik za zaščito reveža res ni naredil nič in še marsikateri politik tega ni storil. Samo obljubljajo, da bodo, pa očitno namenoma ne ali celo delajo proti revežem. Zavzemajo pa se za reveže v Darfurju naprimer.

Pa zavzemajo se za osebni avion ipd.

nova
Uredništvo priporoča

jest sicer bolj malo poslušam poročila ker itak trobezlajo eno in isto. al nas tolčejo pod zemljo še bolj kot smo in nas delajo berače al pa lažejo tako da sami ne vejo kaj govorijo.ne zastopim pa našega Drnovška da se tolk zavzema za ta Darfur.mal se naj zapelje po naši Sloveniji pa bo hitro ugotovil,da ima Darfur doma.kolko ljudi je brez šihtov na robu lakote,a tej ga pa ne zanimajo?jest mu nebi dala niti tolarja.pa predsednik gor al pa dol!

Sonja, takšnim kot si ti, predlagam, da se kdaj odpravijo malo dlje kot le do sosednje vasi. Naših revežev nikakor ne moreš primerjati z reveži v Afriki in Aziji. Kdaj si nazadnje slišala, da bi pri nas kdo umrl od lakote?

Bogate države (ja, sem spada tudi Slovenija) še veliko premalo denarja namenjajo reševanju kriz po svetu, ali pa jih rešujejo le tam, kjer imajo svoje interese (primer Irak).

Bogate države namenjajo vsakoletno milijone in milijone dolarjev/evrov revnim državam. EU mislim da ima celo neko klavzulo pri proračunu, kjer gre določen odstotek avtomatsko za namene pomoči revnim državam.

Problem je tudi v revnih državah samih, ki te milijone porabijo za kupovanje orožja in podobnih neumnosti.

ja živim pa res v bogati državi!!!
120 jurjev plače,podnajemnik,dva otroka,mož ravno toliko plače,nobenga vrta vse iz trgovine.pa hvala bogu stiskamo fino (bi ti mal prvoščila)vsaj zdravi smo.ker če zbolim ne vem kako bo.ja berači smo zato mi ne govor da sem iz bogate države.pol plače damo državi,saj je lahko bogata.me zanima kolko takih plač je v EU npr.v naši okolici.pa poznam precej ljudi ki imajo še manj kot jest.ti pa so že lačni.

sonja napisal:

> ja živim pa res v bogati državi!!!
> 120 jurjev plače,podnajemnik,dva otroka,mož ravno toliko
> plače,nobenga vrta vse iz trgovine.pa hvala bogu stiskamo fino
> (bi ti mal prvoščila)vsaj zdravi smo.ker če zbolim ne vem kako
> bo.ja berači smo zato mi ne govor da sem iz bogate države.pol
> plače damo državi,saj je lahko bogata.me zanima kolko takih
> plač je v EU npr.v naši okolici.pa poznam precej ljudi ki imajo
> še manj kot jest.ti pa so že lačni.

Vprašaj Madžare, Čehe, Slovake, za koliko so oni pripravljeni opravljat tvojo službo.

Pa vendar so tudi oni zelo daleč od razmer v Darfurju in še kje …

“Danes se namreč več kot polovica svetovnega prebivalstva preživlja z manj kot dvema dolarjema na dan, zato neenakost ni več zgolj socialni problem, ampak tudi problem, ki ogroža stabilnost svetovnega gospodarstva.”
(vir: )

Nam je težko razumeti situacijo teh ljudi, saj takšne revščine pri nas ne poznamo …

Lahka se grete nek humanitarn folk pa mislte da bi mogl pomagat Darfurju pa tak… Sam vi ste neumni! Nej si vsak pomaga sam. Sploh pa so sami krivi: familije majo po 10 otrok, itak da pol nimajo kej žret. Nism sebičn pa to, če lahk pomagam pol pomagam; sam pomagam tistim k mislim da so pomoči potrebni pa si to zaslužjo; pa če pomagam pol pomagam SLOVENCEM, ker sm zavedn Slovenc in mislim da je treba najprej poskrbet za probleme v naši neposredni bljižini ne pa nek tam v Afriki.

točno tako

Misli globalno, deluj lokalno !!!!!!!!!!!

Tako je! In več nas bo mislili tako, da je treba najprej pomagati doma, bolje bo. Morda bo še kakšnemu od naših prepotentnih politikov kaj, kam kapnilo. V kar sicer močno dvomim, ampak pustimo se presenetiti.

New Report

Close