Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Kaj pravite, kaj je res?

Kaj pravite, kaj je res?

Včerašnja afera Rupar in današnji časopisu, polni dobrih člankov? Dobrih??

A se samo meni zdi ali je res, da v časopisih komaj čakajo, da najdejo kakšno sočno novico, ki jo bomo mi ovce z veseljem prebirali in delali profit časopisom?

Le kdo bere dobre stvari?ž

KAj je politika in kaj je novinarstvo? Obema stranema grozijo, enim z objavo, drugim z službo?

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

meni se pa zdi,da je bilo vse skupaj zrežirano,pa sploh nisem Ruparjeva privrženka.Meni se zdi da je tole kar neki

Zakaj se je moral Rupar opravičiti. Da ne bom samo opazovalec, bom povedal svoje mnenje. Verjetno je storil nekaj, kar jih je storilo ogromno ljudi tukaj gor. Samo s to razliko, da je on poslanec župan, znana osebnost. Verjetno so ga izsiljevali s kakšnimi sočnimi ali podobnimi slikami, kot jih je na ogled postavil Avrelio Juri.

Torej glavni greh Slovencev prešuštvo.

Kaj je hujši greh prešuštvo ali izsiljevanje, da boš prešuštvo objavil?

Kdo je bolj kriv?

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Sorry, tip je navaden bedak. Pravzaprav ne navaden, ampak si ob tem še misli, da si lahko privošči čisto vse: nakup kondomov na službenem potovanju (brez žene!) s službeno kartico, afero s Polonco Dobrajc, plačevanje svojih sodnih stroškov iz občinskega proračuna (in se potem izgovarja, da ni vedel, da se tega ne sme), seksistične izjave v parlamentu in pretepanje ljubice. A ni to mal velik za člana vladne stranke, ki zagovarja moralo, družinske vrednote in sprejema zakon o javnem redu in miru, po katerem se dva pubertetnika ne smeta več niti zalizat pred Maksimarketom?

Eno navadno izsiljevanje! Priteg pozornosti in gradnja kariere na plečih drugih. S tem dejanjem so vsi akterji pokazali, da ne premorejo toliko možganov kot jih ima ena kura, ki po dvorišču leta, s tem, da imajo prvi eno gubo v možganih več, da glih ne serjejo po dvorišču!

Primož pozabljaš njegove grehe. Jaz do njega gojim nično toleranco. Je človeški gnoj, ki si dovoli preveč, ker ga naša ravno takšna družba tolerira.

Meni se je čisto do konca zameril z opazkami iz parlamenta (kdo bi moral komu pregledati mednožje). Tip mi je navaden blefer in flegmatik, smili se mi njegova družina. To z Direktom je pa tudi kar nekaj! Direkt itak ne zasluži imena časopis ali karkoli je že, ampak Rupar je pa čisto na njihovem nivoju.

Torej po tvojem mnenju lahko to počne nasprotna stranka, recimo Avrelijo Jurij.

Tudi on je še vedno srečen v zakonu in dejaven v parlamentu?

Včeraj sem slišal zanimiv odgovor na vprašanje, ali lahko svetnikovo delo ovrednotimo. Ja lahko! Kako? Vsake 4 leta. PA kaj potem če ima kdo afero, koliko politikov jo pa nima???

Ampak s tem je najlažje izsiljevati. Se pa preprsoto strinjam, če je kupil kaj s službeno kartico, naj mu trgajo kot boniteto. Tudi jaz kaj plačam s službeno kartico, samo se mi preprosto trga od plače, ko pridem nazaj.

Moralnost, pa je v Sloveniji že skorajda neznana beseda, torej je popolnoma vseeno ali imajo desni ali levi afero z rugo žensko, pač so vsi labilni ljudje. Pa mi pvoejte, ali jih volite zaradi zvestobe ali česa drugega. Če zaradi zvestobe, potem marsikdo ne bi smel biti v parlamentu.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Torej smo mi ravno tako gnoji, s teboj vred. Če ga naša ravno takšna družba tolerira, ali sebe izvzemaš iz tega gnoja, ker nisi del naše družbe?

Primož

EJEJ napisal:

> Primož pozabljaš njegove grehe. Jaz do njega gojim nično
> toleranco. Je človeški gnoj, ki si dovoli preveč, ker ga naša
> ravno takšna družba tolerira.

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Med Direktom in ostalimi mediji sploh ni več velike razlike. To, da nekdo malo odrine vsiljivo novinarko, ki se potem razjoče v naročju urednika (primer moža Helene Blagne), ali pa sedanje robantenje Ruparja na svojo priležnico (beri najemnico) – po moje sploh ni vredno, da se uvrsti npr. na program nacionalne TV, ki postaja vse bolj podobna POP TV. Novinarji in kamermani kot jastrebi čakajo pred sodišči in tekajo ter prosjačijo naše uboge politke, če jim sploh lahko rečemo politiki, ki se iz njih javno norčujejo in jih pogosto ignorirajo.
Jasno, Hotizo so izčrpali, sedaj je na vrsti Rupar. Ko je beli pinot zrinil s ceste plemenitega, je bil pač na vrsti plemeniti itd.
Skratka, Primož, nič novega. Taki cajti pač.

Rupar je kot politik javna osebnost.In če se javna osebnost grdo obnaša (npr. pretepa svojo ljubico), se o tem seveda piše.V vsaki normalni državi.

Politiki so ljudje, ki imajo strašno moč, zato s enam ne smejo smiliti.Podpiram, da se piše o njihovih intimnih svinjarijah.

Če hoče Rupar biti anonimen, naj s eumakne iz politike.Potem ne bo nikogar zanimalo, ali vara ženo in ali pretepa ljubico.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Cveka, zakaj se ti smili njegova družina? Če ga ne bi podpirala v njegovih besedah in dejanjih, ne bi bili skupaj, al ne? Po mojem mnenju, je tudi njegova družina na istem nivoju – nizkem!

> Rupar je kot politik javna osebnost.In če se javna osebnost
> grdo obnaša (npr. pretepa svojo ljubico), se o tem seveda
> piše.V vsaki normalni državi.

Vprašanje je, če se resnično piše resnica? Je bil to samo odriv ali je bil pretep človeka??Ravno to ej bistvo tega članka, kdo je koga. Važno,d a se bere. –

> Politiki so ljudje, ki imajo strašno moč, zato s enam ne smejo
> smiliti.Podpiram, da se piše o njihovih intimnih svinjarijah.
Tudi jaz sem za, samo kako naj vemo, kaj je resnica, lahko verjamemo medijem, politikom pa ne?

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Vsak se sam odloči, komu bo verjel, če sploh komu.Če tako gledaš, imaš seveda pravico podvomiti v prav vse, kar pišejo mediji.

Mediji pač pišejo, sej nikomur ne zvijajo roke, naj bere in naj verjame.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

kaj je res ? Res je, da je politika ena veeeliiiika kurba. Sory izrazu, ampak je res. Tako podlo, tako nizko..

V našem Trebnjem pa še prav posebno. Vsi se verjetno vozite kdaj pa kdaj proti Zagrebu . In na lastne oči lahko vidite, kaj se dogaja. Avtocesta bo iz obeh strani vsak čas do nas, na našem območju jim pa verjetno še vedno ni jasno, sploh kje bo cesta potekala. In to zaradi interesov posameznikov, ki sedijo v v občinskem parlamentu…Ljudje pa umirajo. Najlepše je pred dnevi povedal en možakar, ko je reku, da bi bilo potrebno za vsakega mrtvega na ” Dolenjki” enega poslanca obesit na trebanjski most. In čist strinjam se..

Kar se pa Ruparja tiče in njegove ” najemnice ” . Da sta bila ljubimca, je sigurno res, saj ženska menda ni tolk nora, da bi pred kamerami rekla, da sta intimna, če nista..Tisto zanikanje je prišlo potem.. Samo vrelo župo so hladili in iskali variante, kako bi se zmazali iz godlje ,v katero so padli. Možno je pa tudi kaj drugega…saj se spomnite, kako je Kramberger plačal s svojim življenjem umazano igro, za katero pa mi na žalost plačujemo ogromne denarje…

****************** Andreja, zavarovalni zastopnik 051-399-125

Kisle kumare so vložene torej je sezona kumar mimo, pred vrati so volitve….ja pa kaj ste pa mislili….da pred volitvami nebo nobene afere????
O Direktu pa …..preberite knjigo Operacija direkt Ane Jud in vam bo postalo jasno na kakšen način se delajo udarne novice in prodajajo časopisi …..kdor verjame naj verjame, kdor ne želi pač ne……mi je pa zanimivo kako so na nacionalki popadli to kost……

WildWind

p.s.: pa kaj če ga je Avrelio sviral z drugimi, pa kaj če Rupar kupuje kondome in ima “podnajemnico”…tudi onadva sta krvava pod kožo….

WildWind ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it.

Sorry ampak ne razumem kako je lahko tak papak župan pa še poslanec poleg. Če že govorimo o morali – ta tip sploh ni moralen in etičen (cvetke ki jih je naštel “nevemnevem”) in niti ne bi smel potemtakem kandidirati za poslanca, ker je moralno izprijen in brez etike. Je pa dejstvo, da so politiki javne osebnosti, veliki bleferji in igralci in kot taki morajo vzeti v zakup da imajo okrnjeno pravico do zasebnosti – če so želeli elito jo naj sprejmejo s celim sendvičem ne samo klobase in sir požret…. Sploh pa slovenci so taki folk ki še posebej radi zabadajo nos v tuja posla. Sam volim takega kandidata, ki ga presodim da je dejansko kolikor tolikor v redu v celotnem paketu (ne glede na stranko, sposobnost javnega nastopa, pretekle reference, zmernost pri svojem početju, …) ali pa takega, ki me je dobro preslepil (kot npr. Drnovšek na prejšnjih preds. volitvah).

_________________________________ Inaction is a Weapon of Mass Destruction.

Primož,

ne postavljam se ne na levo ne na desno, pa vendar moraš ločiti med levo (liberalno) in desno (konzervativno) opcijo in med vrednotami, ki jih zagovarjajo.

Dokler gre zgolj za samo dejanje prešuštva, je popolnoma vseeno, ali ga je storil Juri, Rupar ali pa g. NN. Nekateri on nas jih zaradi tega bodo obsodili, nekateri občudovali, drugim bo vseeno. Ko pa eden od teh javno govori in obljublja nekaj, v zasebnem življenju pa se požvižga na to oz. dela ravno nasprotno, in še, če je ta človek politik, ki mu je nekdo zaradi tega na volitvah dal glas, potem pa to ni več vseeno.

Sam ne vidim problema v tem, da je imel ljubico. Tudi briga me, kaj je obljublja na volitvah, ker zanj nisem in ne bom nikoli volil. Bolj me v tej “aferi” moti to, da je meni nič tebi nič Rupar javno priznal, da Kosovi protikorupcijski komisiji tega svojega stanovanja, ki ga oddaja, ni prijavil, ko je kot župan (in kot poslanec tudi) moral prijaviti svoje premoženje. Prav tako ni prijavil še enega stanovanja, ki ga ima v lasti v Kranju. Aja, zakaj ga ni prijavil? Zato, ker ni vedel, da ga mora. Sicer pa si je verjetno os svoje skromnih poslanskih in županskih dohodkov odškrnil od ust in si kupil dve stanovanci. Me zanima, če bo davčna uprava preverila, koliko dohodnine je gospod prijavil iz naslova oddajanja teh stanovanj. Me pa res zanima.

Dokler je med nami (sploh v tržiškem koncu) toliko cepcev, da voli takšnega človeka za svojega poslanca in svojega župana, do takrat nas bo ta izmeček še razveseljeval s svojo podobo in svojimi dejanji.

Kar pa se Direkta tiče, bi mu težko rekel časopis, je pa treba priznati, da je sta z Ruparjem vsaj na istem nivoju. Podobno kot to velja za Ruparja, dokler bo med nami dovolj cepcev, ki kupujejo direkt, do takrat bo ta stvor obstajal.

Osebno podpiram, da se piše o

Avreliju Juriu in njegovi koncepciji “svobodnega zakona”. Za vsakdanje ljudi besedna zveza “svobodna veza” običajno pomeni, da sta OBA partnerja seznanjena z okoliščino, da je veza svobodna in da v to svobodo prostovoljno privolita. Zato po definiciji svobodne veze, ni svobodnega zakona, če žena ne ve, da mož svinga. Potem to vsekakor ni več oblika modernea zakona, ampak staromodno inčkolikokrat videno varanje.

o Ruparju in njegovi ljubici in njegovih odrivanjih, pretepanjih, izsiljevanju …

o Drnovšku, morebitnih metsatazah v možganih, pa tudi objava njegove medicinske kartoteke bi morala biti dovoljena

Če bi si katerikoli časopis dovolil napisati karkoli nerseničnega, bi morala biti naša sodišča tako dobra, da bi medijski hiši nabile plačilo takšne odškodnine, da bi naslednjič 3x premislili, preden bi ponovili vajo.

Sodišča bi morala biti tista institucija, ki bi v roku parih mesecev po takih incidentih naredila red, ne pa da zadeve žvečijo, prelagajo, razveljavljajo, žnarijo po vseh možnih instancah okoli 7 let. Ko dobijo epilog je škoda že narejena, ljudje so itak že pozabili kaj se je v resnici dogajalo, žrtev pa ne dobi ustrezne moralne družbene katarze. Zato škoda za večno ostane.

V Mladini so imeli te dni tožbo. Oziroma: njihov novinar je bil obtožen, ker je “užalil” nekega poslanca. O njemu je zapisal, da je cerebralni bankrotiranec, neki podobnega, ter, da je možna izvolitev takega človeka samo v Sloveniji, kjer vlada kritično pomanjkanje kadrov – da bi kje drugje tak človek ne mogel biti niti hišnik v kaki podpovprečni šoli.

Torej, so kje vzporednice med primerom iz Mladine ter primerom Rupar?
Če je človek poslanec, župan, politik, javna oseba, s seboj še vedno vleče breme, ki se mu reče, da je najprej človek. Krvav pod kožo, zmotljiv, zavedljiv, takih ali drugačnih strasti.
Ne vem, zakaj si potem nekdo umišlja, da naj bi bile javne osebe drugačne. Boljše, bolj razsodne, pametnejše, prijaznejše, tolerantnejše od ostale raje – ker niso nič od tega.
Pa naj se bavijo s politiko, z novinarstvom, z računovodstvom ali z živinorejo.
Če pa je človek še posebej podvržen spletkarjenju, vzvišenosti, aroganci, je pa možnost lapsusov tolk večja.

Osebno se mi ob Pavlu Ruparju kozla – pa tudi ob novinarki, ki se je, trapa, ulegla, ker je upala na boljši položaj…
Potem pa, višek vsega, se naredi v medijih afera in mi, podaniki, se že čutimo dolžne in upravičene, da besno zagovarjamo eno ali drugo stran, leve ali desne.
Ob tem pa pozabljamo, da smo vsi potencialni ruparji, fotografi in novinarke.

kaj pa naj bi pomenilo biti cerebralni bankrotiranec?

Meni se zdi, da je to besedna zveza brez kakršnegakoli pomena, da je samo označba z negativno vrednostno konotacijo ad hominem.

Se pa strinjam, da je v našem DZ-ju tak nabor cvetk, da ga je v EU težko najti.

:)) Velja za vse stranke

Veliko zgodbic vem, o Ruparju, žal so resnične, preverjene,od njegovih dragih prijateljev itd…sicer že stare, pa vendar se zgrozim zakaj tako neetičnega, nemoralnega človeka vedno znova zopet izvolijo… Direkt zame ni noben časopis, je pa dejstvo, da je še malo napisal o njem… Enostavno sem zgrožena kakšne ljudi imamo izvoljene,z redkimi svetlimi izjemami. Smo Slovenci v povprečju res tako slab narod? Da vsi, ki so izvoljeni popustijo in so barabe, čeprav morda prej niso bili, ali pač nismo vedeli? In koga voliti, če sploh voliti, to je zdaj vprašanje? Vsaj zame? Pa po naravi nisem pesimistka :-)!

Kakšne bolne imaš: “Žal vem veliko zgodbic, preverjenih itd…”
Takšnim zgodbicam verjameš ali ne, odvisno koliko ti je kdo zoprn.
Jaz verjamem npr. resnici o Kacinu in njegovem kriminalnem dejanju, ko je pred nekaj leti z ljubico pobegnil s kraja nesreče na odseku gorenjske ceste, ki je tedaj dobil ime Kacinov klanc. Hitro so LDSovci pometli zadevo pod preprogo…Sedaj si pa taisti Kacin upa na Ruparja kazat s prstom kako je ošaben, aroganten. Najprej človek pomisli, da Kacin govori o sebi…..

Direkt je pa cajteng, s katerim si človek ne maže prstov, kaj šele da bi ga kupil. Preberi knjigo Ane Jud Operacija direkt.

Meni se včeraj novinarka Slakova ni videla kaj brutalno pretepena..

Primož, glede kupovanja na službeno kartico, se pa s tabo ne strinjam. Kupovanje kondomov na službeno kartico ni samo nesmotrno porabljanje proračunskega denarja, ampak je tudi davčni prekršek. Na poslovno kartico ne smeš kupovati stvari, ki niso namenjene poslovanju tvojega podjetja, to verjetno veš.

s službeno kartico sicer smeš kupovati tudi stvari, ki niso namenjene poslovanju podjetja

toda ta strošek ne smeš prikazovati kot strošek podjetja

mešaš finančne in realne tokove

New Report

Close