Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Slovenski cerkveni misijoni v tujini

Slovenski cerkveni misijoni v tujini

ali z drugimi besedami: širjenje uvožene politike?

Razmišljam malo patetično: če nasprotujejo vojaškim misijam, zakaj ne nasprotujejo tudi cerkvenim misijam? Oboji namreč “zagovarjajo mir” 🙂

Pa veš, kaj sploh slovenski misijoni delajo v tujini? Koliko nepismenih otrok so naučili pisati in se preživljati, koliko vodnjakov za pitno vodo so izkopali, koliko otročadi so potegnili iz smetišč sveta in iz ulice?

Veš tudi to, da je bil p. Opeka kandidat za Nobelovo nagrado?

Ja, podobno bi lahko trdil tudi za vojake.

vojska in cerkev…ena bolj nepotrebna kot druga

Pa koliko nepismenih otrok so zlorabili in jih še zlorabljajo. In ti reveži nepismeni, lačni, bosi so prepuščeni njim na milost in nemilost.

Grozljivo. In prav v cerkenih misijonih se skrivajo tudi slovenski pedofili, ki so pobegnili pred roko pravice. (objavljeno v Mladini)

Fuj.

KOLIKO???????????????????????????????????????????????????? Povej ti, KOLIKO “nepismenih” otrok so zlorabili?!?!

Pa koliko otrok je mati Terezija rešila pred smrtjo na ulicah Kalkute, pa koliko otrok je rešil pater Pedro Opeka na Madagaskarju, pa koliko NAŠIH otrok rešuje vsak dan don Pierrino v svojih komunah… a to je nepotrebno?

Nikoli ne bom razumel, kako je nekaterih sovraštvo lahko tako veliko, kajne Viva12?

Skoraj dvomim, da bi to bilo sovraštvo. Takšnega razmišljanja so jih naučili takrat, nekoč…in ker ljudje ne znajo razmišljati s svojo glavo, so pač ostali na takratnem gledanju na stvari. Samo smilijo se mi lahko v vsej svoji neumnosti in plehkosti.

Takih Viv 12 je kar nekaj. So topoglavi, jezni na celi svet in brcajo na vse konce. Niso pa sposobni sprejeti ali vsaj prisluhniti tistim, ki dokazujejo, da ni vse bilo samo temno in svetlo.

»Pa koliko otrok je mati Terezija rešila pred smrtjo na ulicah Kalkute, pa koliko otrok je rešil pater Pedro Opeka na Madagaskarju, pa koliko NAŠIH otrok rešuje vsak dan don Pierrino v svojih komunah… a to je nepotrebno?«

Nihče ni trdil, da to ni res. Sem prepričana, da je.

Jaz pa sem napisala še drugo stran.

Moramo si biti na jasnem, da se dogajajo tudi »grde« stvari, pred katerimi pa si nekateri zatiskajo oči. In to ni nobeno sovraštvo. Zakaj le? Treba je govoriti na glas o vseh stvareh, ne samo enostransko. O lepem in slabem.

Black, tebe pa naj potolažim razmišljam s svojo glavo. In kako naj razmišljam jaz, tega me ni nihče naučil. Zato naj se ti nič ne smilim. Če pa se ti zdim neumna in plehka – tudi prav, če ti tako razmišljaš. Imaš vso pravico. In jaz te ne mislim prepričevati, da moraš razmišljati drugače.

Ti si pa danes vstala z levo nogo. Jezna si na celi svet. Včasih so rekli, da od JEZE RIT RASE. Oglej si jo.

Po sebi sodiš.

olala, ali si ti svojo danes že ogledal, verjetno je zrasla, predvsem tebi.

lepo prosim, če se naučite umiriti svoje strasti. Če berem samo vas, si lahko mislim, kaj kroži v določenih ljudeh,d a izbruhne takšno nasilje.

Kar pa se teme tiče, pa ne primerjajo misionov z vojsko, v vsaki vojski se najde kakšen dober vojak, ki bi raje pomagal kot strelal, in v vsakem misijonu se najde, kakšna oseba, ki lahko škoduje otrokom.

Tako je tudi v naši ljubi Sloveniji v vsakem družbenem sloju in skupini. Povsod se najde plevel. Tudi med koruzo in krompirjem, ampak je vseeno bolj bistven pridelek.

če imate kaj pametnega za povedati, potem dajte, drugače bodite tiho.
Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Naj bodo misioni, naj bodo mirovne vojaške misije, ampak “NAJ BO VEČ IN VELIKO VEČ PODOBNIH MISIONOV IN VOJAŠKIH MISIJ” KI bi pomagale slovenskim ljudem na robu preživetja, vseeno se mi zdi, da cerkev in vojska delata to zaradi videza navzven. Pa naj se odločijo in prično aktivno in res pomagati najprej domačim, po tem ko bomo videli kako zelo se angažirajo doma jim tudi tujine ne bo nihče očital.

Me gane, pa veš, kaj vse dobrega naredi Cerkev preko Karitasa v Sloveniji? OGROMNO!

Samo dovoliti si moraš videti in po možnosti ne brati samo Mladine.))

Ne cerkev brez nas ne naredi nič dobrega. Karitas pa lahko naredi samo toliko, kolikor dobi od nas. In to je to.

Zakaj pa potem cerkev svoje “bogatije” preko Karitasa ne podari revnim otrokom in revnim družinam v Sloveniji.

Veliko manj bi bilo lačnih in bolnih. Vendar še nikjer nisem zasledila, da je cerkev preko Karitasa ali koga drugega kaj podarila. Ali da bi se cerkev odrekla svojemu premoženju za dobrobit ljudi. Kljub velikemu premoženju, ki ga ima. Saj vsi vemo, na kako veliki nogi živijo.

Vemo pa, da Karitas pomaga revnim in bolnim. Vendar na ta način, da zbira denar od tistih ljudi, ki smo pripravljeni darovati. In to potem razdeljuje revnim. In to je to. In kaj je tukaj potem cerkev naredila tako dobrega. Nič.

Robi_1 napisal:

> Me gane, pa veš, kaj vse dobrega naredi Cerkev preko Karitasa v
> Sloveniji? OGROMNO!

Ne vem, v čem je Karitas boljši od drugih humanitarnih organizacij, pa ostalih cerkev ne podpira.

PS: Pa ne zdaj tukaj kakšnih afer glede Rdečega križa omenjat, ker upam, da se vsi strinjamo, da se tisto ne bi smelo nikoli zgoditi.

1. Mladine NE BEREM! NE BEREM, ker menim, da ni časopis, ki bi bil vreden mojega časa. Ampak to je le moje prepričanje, kaj v Mladini pišejo ne vem in me ne zanima, vem samo, da je bil nekoč objavljen članek o župniku v Mladini, pa še to je bilo tule nekje objavljeno, drugače mi ne bi prišlo na ušesa.
2. Viva12 se je pa kod bi vedela razpisala v mojem imenu. popolnoma se strinjam in podpiram ta zadnji post.
3. Cerkev sama po sebi ne naredi nič. Za to ima Karitas in ne vem kaj še vse, pa še te organizacije se ne financirajo iz RKC denarja ampak iz denarja, ki jim ga dajo dobri ljudje, po večiti takšni ljudje, ki so sami skoraj na robu preživetja in bi sami bolj rabili kaj dobiti, kot da bi kaj dali.
Torej Robi tvoje pisanje me ne prepriča. Pa da ne boš slučajno rekel, da je to sovraštvo, tako kot si napisal malo višje! To so dejstva. A ne Viva.

In še to: svojega mnenja ne vsiljujem nikomur. To je pač moje prepričanje, če pa se eni strinjate z mano, drugi ne, je pač tudi prav. Oziroma tako je edino prav. In končno bi res rad doživel in videl kaj in koliko cerkev sama od sebe naredi dobrega. Sama, brez dobrodelnih organizacij, ki tudi životarijo, res da pod “OKRILJEM” CERKVE.

VAš problem je to, da ne razumete in nočete razumeti, da Cerkev niso škofje, duhovniki in zudovi, ampak MI VSI – vsi verni.
To pomeni, da je tudi Karitas del Kristusove Cerkve, pa če se Viva 12 na trepalnice postavi.

Torej da, Cerkve pomaga in to zelo, preko svojih pripadnikov, ki pa s(m)o tudi in vse kaj drugega kot samo duhovniki.

🙂

vedno gledate “drugo plat” pri Cerkvi, in si zavestno zatiskate oči pred njenimi dobrimi deli, ki so zgoraj našteta in jih je še veliko veliko. TO so dela, ki spoštujejo človeka, katerega današnji svet tako ponižuje.
vedno vse samo slabo!!!! pa za spremembo poglejte dobro plat!

New Report

Close