Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek V Sežani devet kandidatov

V Sežani devet kandidatov

Kandidati za župana občine Sežana na lokalnih volitvah 2006:

Sergij Daolio, SDS – Slovenska demokratska stranka
Božo Dragan, SD – Socialni demokrati
Marjan Gorup, neodvisni
Božo Marinac, ZZP – Zveza za Primorsko
Srečko Prijatelj, SNS – Slovenska nacionalna stranka
Silvana Šonc, Lista Zarja
Etbin Tavčar, AS – Aktivna Slovenija
Davorin Terčon, LDS – Liberalna demokracija Slovenije
Josip Žugelj, DESUS – Demokratična stranka upokojencev Slovenije

Končni uradni spisek kandidatov bo objavljen 7.10.2006, ko ga bo občinska volilna komisija objavila.

Vaši komentarji?

Po moje vodimo s takim številom ” županov”
Prvi me nikakor ne prepriča ,saj v svoji prejišni službi ni blestel

Drugi je že bolši in ima pri meni 30 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} možnosti da ga volim, se mi zdi da je za mladino in napredno Sežano.

Tretji nikoli ,sploh ne vem kaj si misli ,ta gospod neve da obstaja resnica in vedno kaj pride ven.

Četrti tudi ne ker po njegovem bi se Sežana ogradila z bodećo žico ,mater kako je ta tip žleht…

Peti ,čestitam mu za poslanca in to bi bilo vse .Ne hvala

Šesta hvala bogu za eno žensko ,zelo rada bi jo volila toda se mi smili ker ne zna udariti po mizi.in to jo bo odneslo toda dam jo na seznam in 30 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} da bom še premislila.

Sedmi ne poznam oziroma le bežno “antipatico”

Osmi moj favorit 40{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zna prisluhniti ljudem

Deveti tudi ni slab ima ideje pa čeprav so te malo policiske bi pa bilo vse po zakonu .Tudi vsi zakoni katere je sedanji go. Klun na hitro sprejel ,bi pri devetem odpadle.

Ko bom slišala njihove obljube se lahko premislim le v štirih kandidatih .Ostalih pet me ne zanimajo .

Kvantiteta…tukaj smo zmagali, glede kvalitete pa … moje osebno mišljenje

-Daolio: Janšev človek, ki mu je po mojem pripadnost stranki pomembnejša od potrebe ljudi in okolja v katerem živi

-Dragan: Prepoznaven bivši komunist, ki si je s svojo pozicijo (direktor Zavoda za šport) ustvaril ime, predvsem pa veliko moč, ki mu jo nekateri zavidajo in oporekajo.

-Gorup: zelo ambiciozen, mogoče malce preveč trmast, predvsem pa mu primanjkuje znanja in političnih izkušenj

-Marinac: povzemam predgovornika, da bi Sežano oklenil v bodečo žico, verjetno pa bi tudi uvedel hora legalis za vse od najmlajših pa do nasjstarejših, ob 22,oo uri pogasniti luči in vsi spat.

-Prijatelj: sicer prijazen, a vendar le Jelinčičev hlapček. Pogrešali bi ideje z njegovega in volilčevega zeljnika

-Šonc: sicer ne poznam, je pa politično neprepoznavna

_Žugelj: bivši policist(komandir). Seje že dokazal z organizacijskimi sposobnostimi kot predsednik krajevne skupnosti. Sicer principielen in pošten človek moti me le to, da v svoji podzavesti še zmeraj razmišlja kot policist.

Će povzamem, kar nekam sivo povprečje razen dveh izjem, ki sta Dragan in pa moj 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} favorit TERČON Davorin, ki bo po mojem zmagal že v prvem krogu.

-Tavčar: V Lipici bojuje Don Kihotov boj, deluje mi pravičen in pošten.

-Terčon: Preizkušen politik, ki ni izgubil stika z svojimi volilci in je naredil veliko za Sežano že do sedaj.

Da ne bo kdo rekel, da se bojim opravlati kandidate za župana.
Daolio: pravzaprav edini “z desne” in že zato najbolj simpatičen.
Dragan: sicer podjeten in sposoben, vendar prepotenten in zagrizen komunist, kot človek totalna nula.
Gorup: ne poznam dovolj, sliši se, da je v Bajukovi stranki NSi, zakaj kandidira kot neodvisen?
Marinac: se strinjam s prejšnjim komentarjem.
Prijatelj: simpatiko, veliko govori in počasi mu bo ratalo tudi kaj narediti, ker se pač giblje v takih krogih.
Šonc: le kam bi rada še prilezla???
Žugelj: avtoriteta, poštenjak, toda se bojim, da premalo fleksibilen.
Tavčar: premalo poznam, baje se je v AS kar sam “uštulil”.
Terčon: nikoli mi ni bil všeč, ljudi (glasove) kupuje in ne more se sprijazniti, da je LDS v zatonu.

O svetnikih je v večini škoda besed, poglejte samo listo AS…

No pa poglejmo:

Daolio – Vsi vidimo kaj dela Janševa vlada, uničujejo večino tistega kar je Slovenija dosedaj dobrega naredila. To ne bo dobro.

Dragan – Preveč je usmerejn samo na šport, ne pozna dovolj vseh področji, je sicer za napredek ampak ima malo vzvišen stil ??

Gorup – Verjetno odlično pluje po morju, a to ker sedaj želi je vse nekaj drugega, preveč neizkušen za vodenje občine

Marinac – sedanji podžupan z izkušnjami in predan svojem delu, to da je žleht je čista laž, glede bodeče žice in 22. ure pa prejšnja dva pisca nimata pojma o tej problematiki (pač dejmo bit pametni)

Prijatelj – poslanec, ki je večino časa v Ljubljani, ostalo ne bi komentiral

Šonc – direktorica bolnice to je ok, ampak glede županovanja in poznavanja občinske problemetike ni prepričljiva

Tavčar – mislim da je preveč nepoznan med občani

Terčon – še eden podžupan z izkušnjami, a v primeru njegove zmage bomo imeli župana, ki bo večino svojega časa preživel v Ljubljani (je pač poslanec), dvomim da je to za občino dobro, sta pa on in Marinac absolutno najprimernejša kandidata

Žugelj – bil je komandir, a ne poznam dovolj da bi komentiral

Moj komentar je že pod sežanskim postom in ne odstopam.

Spoštovani “občan”, kdo ima in kdo nima pojma bo odločil kdo drug. Tukaj smo zato, da podajamo svoja mnenja o kandidatih za župana, ne pa da razglabljamo kdo ima pojem in kdo ga nima.
Kar se pa kandidata Marinac B. tiče, so njegova stališča in pogledi vsem javno dostopni. Na straneh Občine Sežana so tudi zapisniki sej iz prejšnjega obdobja. Če si vzameš malo časa, boš kmalu ugotovil kako izgleda klasični primer ortodoksnega konzervatizma.
Glede gospoda M.B. pa obstajajo še druge neprijetne stvari ne ravno
korektnega in poštenega delovanja v eni izmed komisij. Sicer so pa to že nizki udarci, ki jim po mojem mnenju tukaj ni mesto.

New Report

Close