Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Sežana

Sežana

Koga pa boste Sežančani volili?Meni je najbližji Božo Dragan.

Ja kar precej umirjem je in ne vem če ga ne bodo odrinili. Sicer je pa še kar nekaj DOBRIH kandidatov. Jaz mislim da moramo dati priložnost ZZP, (ZVEZA ZA PRIMOSKO) in spet Božotu.
Sicer pa je še en velik AS. To je seveda PRIJATELJ iz SNS.

Davorina Terčona.

Kaj pa , ko bi po dolgih letih malce menjali barvo naših županov. Kaj ni čas za malo ” desnice”? Meni gredo že vsi ti izkušeni politični možje, prav na živce. Dragan, Marinac, Terčon – vsi sami stari mački, ki si samo oblast večajo. Gorup Marjan, Srečko Prijatelj in Daolio Sergij – tile so novi in takim je prav dati možnost. Meni izgleda najbolj sposoben Daolio.
Kaj menite ostali?

Ne vem,sem ga poslušala na Tarči,pa ni bil prav nič prepričljiv.Deloval je kot”stari maček”,govoril,povedal pa nič.Kar pa ne velja za Dragana,večni idealist,kar obljubi,tudi stori.Preverjeno.

A ja, nisem Lidija Hren,pa tudi Alenka Arko ne.

Ja, samo kakšni so kriteriji kdo je star in kdo je nov. Dragi Black mislim da DAOLIO ni nov. Je v Ljubljani že lar nekaj časa in ni nič kaj pokazal, po govoricah ravno nasprotno. kot novega bi ga mogoče lahko šteli kot župana.
No od te desnice bi vsekakor podprl PRIJATELJA in nobenega drugega.
Od desnice pa nimamo kaj pričakovati. To je jasno pokazal JANŠA ki je šel v začetku septembra na pogovor k SANADERJU, nato pa sledi dotalna katastrofa in bil je celo tako milo rečeno neroden, da je krivil slovensko stran za incidente v Hotizi. ČE TO NI KATASTROFA!!!!

LP!

..ja, ampak res je težko izbirat, če se človeku noben kandidat NE zdi dovolj dober.

Imam občutek, da se na sceni rolajo eni in isti… ma kaj ni nič frišne krvi v Sežani al kaj? Saj te kandidate poznamo u iber… Njihov način lobiranja mi tudi ne piaže…

Bem… naj zmaga vaš kandidat…:)))))))))

LP, P.

Letos jih bo kandidiralo kar sedem kandidatov ,nekaj novih nekaj starih obrazov .Mislim da bo kar zanimiva tekma ,je pa eno vsi skupaj gledajo le na svojo rit.

Naj se igre začnejo bomo sežančani imeli saj kaj sočnega za glodat. Madona komaj čakam…..

Baje kandidira tudi direktorica bolnišnice ga.Šonc?

Dragi Hans, ne morem se strinjati s teboj. Daolia res vsi poznamo, ampak ne kot politika. V Ljubljani je samo dve leti, pa še to ne na političnih stolčkih. Najprej je bil na kmetijskem ministrstvu kot sekretar ministrice, sedaj je na Skladih. Če bi pa govorice upoštevali, potem si ti…..Le kaj vse se ljudje ne spomnijo?
Draga Sežančanka, ti pa gotovo nisi domorodka. Poznamo namreč tri skupine ljudi, ki živijo v Sežani: -Sežanci – (domorodci), Sežančani (priseljenci iz Ljubljane, Kranja, Maribora….) in Sežančići (priseljenci iz juga).
Da, zagotovo kandidira tudi Šončeva.
Meni je odločitev lahka, kaj pa vam?

Domorodka?…

uh, sorry, prvega nicka mi ni hotelo vzeti, pa sem na hitro vtipkala kar nekaj, kar mi je padlo na pamet…:))))

Je tako bolje?….:))

Kogarkoli bomo volili – KAJ NATANČNO se bo spremenilo?… Dokler ne bo na seznamu nekdo, ki se je že uveljavil kot ČLOVEK, je vse zaman.

O odločitvi moram še razmisliti.

LP,

P.

Oh, oprosti, saj tisto o sežancih je bilo bolj za hec.
Zelo lepo si napisala, najprej ČLOVEK…
Sicer res nočem, da izpade, kot da delam reklamo za kogarkoli. Ampak privatno življenje, družina itd, pa le nekaj pove tudi o človeku. Se vam ne zdi? Recimo Daolio, ki je oče sedmih otrok…. da ne omenjam koga drugega, ki si še svojega privat življenja ne zna poštimat…
Želim vam lep in prijeten konec tedna!

…JA, to je to.

Ne samo besede in obljube… to se naučiš lahko iz kakšnega predvolilnega priročnika.

Najprej naj pokaže, kaj je uresničil v svoji družini, v svoji okolici.

Koliko ima pošlihtano svoje privat življenje.

Prekomerno uživa alkohol?

Je zasvojen s kakšno drugo “družbeno priznano” drogo?

Je že spravil na kant kakšno firmo?

Je poznan iz kakšnih čudnih mutnih poslov?

Se obrača po vetru in skače iz ene stranke v drugo?

Bi za keš naredil vse, tudi kaj neetičnega?

…itd..itd.

..uh.. sem preveč zahtevna???..:)

LP,

P.

Če bi ta vprašanja postavila sežanskim kandidatom, bi imeli (skoraj) vsi ravno takrat nujne opravke in za intervju res ni časa.
Ha-ha…

No, sem ti rekla….))))))))))))))))))))))))))))))))))

Ma nikakor ne pozabite na ŽUGLJA !!! Tudi upokojenci morajo imeti svojo besedo, tako ali drugaće!

LP!

Morajo imeti zadnjo besedo upokojenci ali LOVCI?…..

Ja, pri odločanju o življenju živih bitij imajo slednji res največkrat ZADNJO besedo…..

LP,

P.

Pa kaj Žugelj tudi kandidira za župana? Ja, koliko jih pa je? A je res tale županski stolček tako mehak?
No, sicer je pa Žugelj en resen, odgovoren tipo, ki mu gre zaupati, čeprav je za moje pojme prestar in šolan je bil v preveč rdečem času, kar se mu precej pozna.
Sežanka, mislim, da bi on pristal na tvoj intervju.

Black ma kaj si ti iz Sežane ali jo poznaš le od daleč???
Kaj si tudi ti pri DESUS-u ??? Kaj si se zmotil, ko si napisal RESEN, ODGOVOREN TIPO???
Pa brez zamere !

Nič ne zamerim. Da, iz Sežane sem in to od rojstva. Moram priznati, da g. Žuglja ne poznam dobro, mogoče malo po službeni liniji, drugače pa bolj njegovo družino in meni deluje pač zanesljiv. Ponavljam, je le površno poznanstvo. Vse druge kandidate veliko bolje poznam, tako da lahko bolj konstruktivno debatiram o drugim. Kaj pa ti, poznaš Sežano res tako dobro ali le poslušaš “frotole” v Metuljčku?

DAOLIO je zakon ! Je zgled za vse mlade, ki se iščejo po kafičih in zavodu za zaposlovanje!

Dajmo malo resnosti…
Poglejmo a kandidat pozna osnove zakonov ,vodenje občine ni štempanje sedem otrok ali pa imeti v redu družino.

Ja, in kako naj to preverimo?

Naj naredimo en kviz ala “Lepo je biti župan”?…:))))))))))))))))

Strinjam se, da ni dovolj, da imaš toliko in toliko otrok in da imaš v redu družino…. ampak: VSI ti kandidati imajo neko preteklost, ne?

..no, nisem mislila preteklosti v stilu: ..”..ko sem bil mlad, sem bil trapast..” ..:)))) (to smo bili itak vsi, ne?)

Ampak, če res velja, da prav VSAK od nas nekje skriva eno “truplo” (..bljak!), kaj šele skrivajo ljudje, ki morajo biti brezhibni že zaradi tega, ker so vsem na očeh?!?!?….

Ja, ja… vem.. sem prestroga….:))))))))))

New Report

Close