Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Odnos med Drnovškovim kabinetom in Janševim

Odnos med Drnovškovim kabinetom in Janševim

Mene pa zanima, kaj menite o odnosih notraj vlade, predvsem med Drnovškom in Janšo. Vse bolj se mi zdi, da je tale Drnovšek res samo za humanitarnega delavca, problem je samo v tem, ker on ne bi kaj veliko delal. Zakaj se ne bojuje za Hotizo recimo? Najraje bi dal še malo zemlje hrvatom, samo da bi bil on očiščen vseh grehov??

A bi ga morali odstaviti?
L.P.
Jože

Predsednik države Janez Drnovšek tako imenovani “MODRI”je prej za Slovence več naredil, ko ni nič naredil. Vsaj škode ni delal. To kar sedaj dela je zelo premišljeno in umazano dejanje. Njegovo gibanje za pravičnost in razvoj je razdiralno gibanje in zgolj politika. Na tak način bo na volitvah okoli ovinka pripeljal spet staro oblast v vlado, ker bo na lokalnih volitvah taka lista. Njegove izjave in dejanja so neodgovorna in daleč od modrosti. Za modre može je znano, da molčijo. Naj bo tiho in naj še naprej prepisuje modrosti iz knjig drugih avtorjev, kot je to že naredil. Nekaj je nas tudi v Sloveniji, ki smo že pred njim brali knjige s tako vsebino. Slovenci pa nasedajo, ker ne berejo drugo kot dnevno časopisje, ladi, jano …in tako je postal moder in iz njega izhajajo samo modre besede in vse bo naenkrat samo še modro. Če ne bomo govorili modro bomo navadni buteljni. Tako mnenje ima on o nas, sam pa je moder, moder… Naj gre v tri krasne. Pa še len je povrhu. Amen.

En mal mem,
praviš, da je za modre može znano, da molčijo. Torej je Dr. Janez Drnovšek več kot moder.

Moje mnenje je, da mu kvazi politiki kot so Janša, Rupel ne sežejo niti do kolen.
L.p.

Ni še čisto moder, ker dela in govori še neumnosti. Govoriš o kvaz politiki sedanje garniture. Izvajajo reforme, ki so bile napisane v prejšnji vladi, skupaj, pa jih prejšna vlada ni pričela uresničevat, ker se je zavedala, da bi zgubila na volitva. Kljub temu so. Janši je vseeno, če zaradi tega čez dve leti ne bo več predsednik vlade. Ni mu pa vseeno za slovence in slovenijo, zato to dela. Tudi taki redki posamezniki obstajajo in on je to. Strategija razvoja slovenije je bila napisana s strani strokovnjakov, ki jim pa res ne sežemo do kolen še v prejšnji vladni garnituri in sprejeta v parlamentu.Tako da sedaj veš, če še nisi. Reforme se delajo zelo hitro po Evropi, mi pa bomo šli v petek na ceste, pa poslušali kvazi sindikaliste, ki delajo zase in svojo plačo. Če ne bodo več predsedniki sindikata in če se bodo premalo drli v mikrofone, bodo pristali na zavodu za zaposlovanje. Tega se dobro zavedajo, ljudje pa ne, in mislijo, da delajo za njih. HA,ha… Kdo jih bo pa zaposlil, kaj pa znajo? Pa probajte zamenjat Semoliča in Rebolja pa še kučanovo žlahto.

Živjo!

Pa še jaz…

Se strinjam z Vivo12, da sta Janša in Rupel resnično kvazipolitika in sta, kot bi rekli naši bivši južni bratje “niko i ništa” v primerjavi z Drnovškom.

Kaj pa je tokratna vlada že dejansko naredila? Davčna reforma, ki so jo obljubljali na vsa usta in delali take projekte, je sedaj zgolj kozmetični popravek obstoječega. Ne razumite me napak, meni ravno ni bila všeč, kot je bila predlagana, pomislite pa, koliko ur dela je šlo v nič, koliko stroškov so s tem naredili državi in nam davkoplačevalskim državljanom. Pripravljajo in pripravljajo potem pa nič.

Do vstopa v EU (o tem, ali je to pozitivno ali ne, ne mislim tu razpravljati) nas je pripeljala prejšnja vlada, ki je navajena delati, biti aktivna.

Poglejte malo, kdo danes sedi v vladi in kaj so ti ljudje pred tem, da so dobili ministrske stolčke, sploh naredili. Pa pustimo Rupla, ki je bil neučinkovit in nesposoben že v prejšnjih vladah (pred njegovim “prebegom”), da ne bi smel več povohati politike, kaj šele zunanje, ki je izredno pomemben resor.

Današnja koalicija je bila 12 let v opoziciji, kjer so se navadili čvekati in interpelirati in mešati drek, niso pa bili navajeni česar koli aktivno narediti, delati. Vse lepo in prav, opozicija mora imeti tudi naštete lastnosti. Današnja opozicija pa je bila 12 let v koaliciji in so bili navajeni, da stvari peljejo oni, da delajo (kolikor pač že oblast dela, ker jih le-ta vse pokvari – vsaj v določeni meri), niso pa navajeni čvekati, interpelirati, mešati drek. In to je tisto, kar manjka. Opozicija, ki jo bomo slišali, ki bo nam volilcem pomagala pri ustvarjanju realne slike, ki bi nam dala še druge vidike. Ampak tega še nismo dočakali v tem mandatu.

Se pa bojim, da bodo prav zaradi te ne-opozicije (non existent, hi hi) čez dve leti ponovno izvoljeni ti, ki so na oblasti danes.

All in all – meni je Drnovškova sprememba všeč, včasih sicer bolj, včasih malo manj. Kakor koli že, fejst človek je.

Če ste se prebili do konca, vse lepo pozdravljam. Bodimo strpni…

P.

Bodi strpen pa nehaj govoriti o dreku. Kaj bi rad. Ugotavljaš, da reforme izvajajo mlačno. V petek pa boš šel na cesto protestirat. Pa razumi, če moreš. Jaz ne.

Aha, še replika na en stavek v tem postu:

en mal mem napisal:
>Janši je vseeno, če zaradi tega čez dve
> leti ne bo več predsednik vlade. Ni mu pa vseeno za slovence in
> slovenijo, zato to dela.

Janši je prekleto MAR, ali bo naslednjič na stolčku, za Slovence in Slovenijo pa je tako njemu kot tudi naši vladi bolj ali manj vseeno, samo da je njim luštno (kar poglej, kaj delajo z nami naši predragi sosedi Avstrijci na Koroškem in pa Hrvati na vseh koncih in krajih. Ja, Prešeren je imel prav: “ne vrag, le sosed bo mejak”!!! Dimsi Rupsi in Janša pa čičata pa čakata oz. Dimsi še gleda, kam vse bo lahko še šel na “vladni obisk”).

Pa kaj ti ni jasno, ali ne vidiš, da je ves blažen, odkar je tam, kjer je. Končno lahko izživlja svoj diktatorski karakter.

Da ga ne briga!?! To je pa vic leta…

Lp, P.

Dragi en mal mem!

Če te besedica drek tako moti… Bom pa drugič napisala “kakec” :))

Poskusi se osredotočiti na vsebino tistega, kar sem napisala in ne na posamezne sestavne dele besedila.

Pa ne maram, da mi kdo kaj polaga v usta. O protestih nisem pisala ničesar in se do njih nisem opredelila na nikakršen način – ne za in ne proti.

Imej se lepo.

P.

Avtor: mens rea
Rupsi in Janša svojih odposlancev ne pošiljata po svetu brez urejenih dokumentov, svoje hobije pa zaenkrat financirata iz svojega žepa

V nobeni demokraciji bivše petnajsterice EU, pa tudi ne v nobeni novi članici EU nobeden izmed javnih funkcionarjev nima svojega civilnodružbenega gibanja, še manj ga financira iz budgeta, ki je namenjen opravljanju javne funkcije

najbližja država, ki ima nekaj podobnega je Turkmenistan

očitno po zrelosti naše demokracije in nekaterih volilcev spadamo v Zakavkazij

No, o financiranju iz lastnih žepov naših politikov bi lahko odprli novo temo.
Po menjavah političnih garnitur po volitvah pa lahko ugotovimo le še to, da je politika res kurba. Nič kaj dosti se ne spremeni na bolje, pa naj zmaga katera koli stran. Zato so tudi naše volitve zgolj ena velika farsa.
Škoda cajta tule, da bi se pregovarjali (kar stepli bi se najraje, kajne? naši politiki pa bi si ob tem meli roke…) o tem, kako so ‘dobri’ zdaj eni pa spet drugi politiki.
Sistem smo spremenili, odveč je sedaj javkati po dobrih starih časih.
Meni najbolj pade v oči že večletna mlačna slovenska zunanja politika, saj se lahko prav vsaka soseda javno ponorčuje iz nas. Vtikamo se v politiko dvojezičnih napisov v sosednji Avstriji, hkrati pa nameščamo policaje ob mejne prehode s Hrvaško… In potem kmalu tam zagledamo nasmejanega Janšo v skromni jakenci… Še dobro, da niso spet dobili batin! Na srečo bodo tudi sosedje kmalu v EU, potem teh frk na meji ne bo več.
A ne veselite se prehitro. Vrli politiki (eni ali drugi) bodo vrgli nekaj drugih kosti raji in POP TV, pa naj jih veselo gloda dalje.
Prav takšno oblast imamo kot jo zaslužimo.

Če samo računalnik in to najmodernejši omenim, ni kupljen iz modrega žepa. Potem pa izgublja čas, za katerega je dobro plačan za prepisovanje knjig na tem računalniku, mi ga pa plačujemo. Lepo je živeti v hišici, potovati po svetu, modrovati za naš denar.Če govori, je samo njegova resnica prava ali pa od tistega prstenjaka, ki mu kima, ker mu drugega ne preostane, in bo kar odšel,če še kdo upa kaj drugega povedati na soočenju. To pa je demokracija! Kam bo pa šel. Kdo ga pa mara?Kaj pa zna. Obnaša se že kot njegov delodajalec in samo še modro govori. Ta modrost je zgleda nalezliva. Še malo počakajmo, pa bo izbruhnila epidemija modrosti. Vse ima svoje meje.

ljudje v Sloveniji so očitno res nori na JUNK dobrodelnost, kupijo neumnost za nekaj 1000 SIT, zato, da Drnovšek lahko podarja NJIHOV denar. Iz moje nerazsvetljene in ne modre perspektive je ceneje 100 SIT nakazat direktno dobrodelni organizaciji, oziroma humanitarno bolj efektivno, če tistih nekaj tisočakov v CELOTI pošljejo na žiro račun humanitarne organizacije.

temu se seveda reče modrost darovanja

Tajfun, če se že oglasiš, da drugi politik zapravljajo denar za zasebne namene nekako pričakujem, da napišeš ime in priimek in zasebni namen za katerega je bil denar porabljen

mens rea, nerazumnega trošenja davkoplačevalskega denarja pa menda ja ni treba iskati z lučjo. Že samo v medijih je tega vsak dan na pretek. Kar malo pobrskaj po informacijah o ugotovitvah računskega sodišča in protikorupcijske komisije. Slepomišenja in lahkomislenega ravnanja s sredstvi je na vseh področjih več kot dovolj, tako v politiki kot gospodarstvu. Nekateri za svoje početje celo prestopijo prag sodišča, a jim je navadno vse oproščeno zaradi ‘pomanjkanja dokazov’.
In kaj bo drugače, če napišem nekaj priimkov znanih politikov, ki se izživljajo s sredstvi in si delajo spomenike, veselo rajžajo po svetu? Ki se igrajo z javnimi naročili?
Pri nas navadno najeba zgolj navaden delavec, ki je npr. odnesel nekaj žebljev iz firme. Za milijardne odlive pa so posamezniki običajno celo nagrajeni. Če meniš, da ni tako, si mirno lahko še naprej zatiskaš oči.

“Za milijardne odlive pa so posamezniki običanjno ….” A govoriš o 12 letni vladavini LDS in njihovih menažarjev po firmah, ki so bajno zaslužili, dobili odpravnino in spravili firmo v stečaj? Bili so in še bodo, dokler ne bo ta vlada uredila to področje in pretrgala take odlive z novo zakonodajo. Naenkrat se ne more vse urediti. Če kdo zares dela na zakonih in podzakonih, poleg tega mora biti še vse usklajeno, je to sedanja vlada. Pa saj ni to tako lahko, kot napisati recept za polento.

Povedal sem že, da je politika kurba. Ne vidim posebnih razlik, pa naj bo na vrhu ena ali druga stran.
BTW: kako pa, da je bila LDS tako dolgo na vrhu, če je bilo vse zanič? Najbrž je dobila večino, kajne. Zato ne javkaj. Imamo pač, kar smo izvolili.
Sedanja oblast še nekaj ubogih operacijskih miz ne zna naročiti. Kje smo torej pod novo taktirko že na boljšem po tvojem?
Dobro pa počakajmo še kakih 10 let, da bodo sprejeli vse potrebne zakone in podzakone. Če hitreje ne gre,…

Tajfun, o operacijskih mizah pa si poglej malo par let nazaj, in kdo je tak zakon sprejel. Ta vlada je zakon hitro spremenila in tudi sprejela odgovornost zanj. Ne morejo vsega naenkrat. LDS je bila tako dolgo na vrhu, ker so dobili večino.

En mal mem.

Kar na bruhanje mi gre, ko slišim LDS je bila tako dolgo na vrhu, sedanja oblast pa ne more vsega naenkrat. Dobesedno za kozlat. Kaj pa so do sedaj naredili??????? Načrti na dolgi rok, zavajanje naroda, preberi si nekaj člankov priznanih strokovnjakov v zvezi s tem.

Ne vem ali imaš čisto oprane možgane, govoriš tako kot lajna,….. Kot naša sedanja oblast.

Nič nimam proti, če je tvoje razmišljanje blizu sedanji oblasti, prav, zakaj pa ne. Vendar pa to še ne pomeni, da moramo vsi ostali biti enakega mišljenja kot ti.

Na kakšen primitiven način pa si me upaš ti poučevati “tako sedaj pa veš”. Jaz zase vem samo to, kar sama vem. In take zgodbice, kot jih vsiljuješ ti, so brez vsake osnove, brez argumentov. To je dobesedno ENOUMJE. Jaz pa nisem tu zraven.
L.p.

Viva12, pod tvoj post bi se podpisala tudi jaz.

Lp, P.

--------------------------------------------------------------------------------- Pokukaj! ;-) http://www.mojalbum.com/gwendolen

Nikoli ne vemo in ne bomo vedeli dovolj. To bi pa že lahko vedeli, koliko let je bila LDS na vrhu. Ta vlada še ni 2 leti, pa je za vse kriva. Če je tako potem pa res hitro dela, da je vse dobro od prej podrla.

Tajfun resnično sem pričakovala več kot pa pavšalen odgovor politika je kurba

razpis za operacijske mize pa je sestavil Keber, saga pa traja že 4 leta

En mal mem in mens rea sta očitno ena in ista oseba. Kar niti ne moti. Izvoli, če ti tako odgovarja.
Se pa strinjam z Vivo12, tole kar nakladaš en mal mem je čisto enoumje. Da pa sam nisi sposoben imeti svojega mnenja, ampak ponavljaš neštetokrat slišane obrabljene floskule svojega diktatorja, je pa katastrofa. Zate.

seveda sva ena in ista oseba, pa bele miške ti verjetno tudi plešejo okoli gležnjev

Mens rea,
očitno imaš ti opravka z belimi miškami, kar dokazujejo tvoji prispevki na tem forumu.

Sicer pa se v celoti strinjam z Jania 1, saj ne moreš drugače, delaš pač tako kot ti diktira tvoj diktator.

Vidiš in to je tisto najbolj žalostno. In ko nimaš več konkretnih odgovorov, ti preonstanejo samo še “bele miši”.
L.p.

A to ste imeli seminar o visokem nivoju komunikacije z nasprotno mislečimi v stranki?

Jania 1! Vse kar si napisala si brcnila v temo. Malo se zamisli nad svojimi ugotovitvami na splošno?

New Report

Close