Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Župani in občine

Župani in občine

Prišel sem na idejo, kaj ko bi napisali kaj os sedanjih županih. Nekateri jih poznate, nekateri so vam všeč, drugi spet ne, nekateri delajo dobro drugi spet ne, vendar pa vsi delajo napake, če delajo, je jasno, da jih tudi naredijo, napake namreč. če pa izkoriščajo položaj je pa druga zgodba, ampak tega ne moremo vedeti, če ga res izkoriščajo, prav tako ne smemo postavljati trditev, če nimamo trdnih dokazov. Ampak marsikdo pa resnično marsičesa ne ve.

Primer: Jaz nič ne trdim, ampak slišal sem, da sta Virant in Jankovič v sorodstvu. Eden je v eni stranki, drugega pa podpira druga stranka. To sta dve dejstvi, namigovanja na karkoli pa so prepovedana.

Če pa mislite kaj zelo resnega napisati, tudi kaj obtoževalnega, potem pa raje napišite meni na mail, dajte kakšen svoj podatek in bomo mi objavili namesto vas, seveda vaših podatkov ne bomo nikomur posredovali, samo bolj kredibilno lahko vse skupaj napišemo. Nikar pa ne pisati v stilu on je tako naredil, trditve so prepovedae, dokler nimajo trdnih dokazov.

Morda bomo pa na tak način kaj spremenili, ali pa se bodo vsaj župani kaj zamislili.

Če je nekdo župan in ima svojo firmo, lahko mirne vesti to napišete, če veste, da je ta firma to in to delala, tudi lahko napišete, če veste, da je bil najbolj ugoden lahko tudi to napišete, ne smete pa napisati, da je bila najbolj ugodna samo zaradi tega, ker je lastnik firme tudi župan. Lahko napišete, da je županova žena, ki je direktor firme, delala to in to, za katero delo je razpis objavila občina. Vse to so preprosto resnice, če pa je bila to nelojalna konkurenca, ali zloraba položajo, to je pa naloga za kakšno drugo službo. Ampak ljudje imajo pravico vedeti mariskateri detalj, ki je ponavadi zamolčan ljudstvu. Saj ne obsojamo in ne linčamo, samo razmišljamo.

Se pravi, dejstva niso prepovedana, sklepanja pa potem prepustimo bralcem in novinarjem. Morda pa se res kaj spremeni.

Ste za?

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Da bom jaz začel, lahko povem za občino v kateri jaz živim. Jurkovič dr. strojništva, če se ne motim, trenutno direktor Slovenskih železnic. MIslim, da je tam zaposlen za 4 ure. Kandidiral v stranki Ljudske stranke, mislim, da bo tudi na teh volitvah.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Kot sem že spodaj omenila za našo občino Koper za župana Boris Popovič.
Naš župan, si resnično zasluži z velikim Ž-jem, da je župan in ga obdariti z zlato krono. V štirih letih nam je uredil vse prometne ceste, vse semarforizirano, parkišča, veliko šolo, gasilski dom, in sedaj v kratkem bo narejen nov zdravstveni dom, pa še eden vrtec delajo tukaj, ki jaz stanujem, ki bo oktobra končano in bo moj malček lepo obiskal omenjeni vrtec. Kaj je ustvaril v centru mesta? Vse, da se lahko mirne duše peljemo ali vozimo po Kopru. Zgradili so pet stanovanjskih blokov, ki so vsa ta stanovanja dobila družina z otroci, je kot neprofitno stanovanje. Koliko je osrečil družin? OGROMNO!

Sedaj še vedno nadaljuje z delom po Kopru in sem prepričana, da niti tolarja ni si vzel v svoj žep, ker on ima dosti svojega denarja.
To je zame ŽUPAN!
Mogoče še vsega nisem naštela kaj je vse ustvaril v času kandidature oz. poslanstva kot Župana. Normalno, da skoraj cel Koper govori, da bodo glasovali ZA. Popoviča.
Močno si upam trditi, da bo zopet zmagal na volitvah, ki jih komaj čakam.

Našemu Županu Popoviču pa želim velikoooooooooo sreče in delovnih uspehov kot, do sedaj.

Aja, pa še to. Vsak človek v življenju dela napake, tako kot jaz, tako župan ali naš Primož itd. Vsi imamo svoje napake in to se VE! Nismo vsi idealni, nihče ni brez napak, vsi imamo napake.

Primož, kaj ti meniš za našega župana Popoviča, če si kaj na tekočem. Upam, da se bodo oglasili tudi Koperčani in povedali svoja mnenja. To je bilo zgolj moje mnenje in moje izjave, ki za tem stojim kar sem napisala.

Pa srečno in lep pozdrav
Doroteja

nova
Uredništvo priporoča

S polno vrečo je lahko mahat.

Spet en, ki me spravlja v smeh 🙂 Strojnik, ki dela polovico delovnega časa na železnici in je celo njen direktor 🙂 🙂 :-), ki pa bo kandidiral za župana?!?!?!?

Če bi se to dogajala na pustni torek ali za 1.april, bi še nekako razumel, tako pa se mi zdi, da smo nacija, ki se rada zabava…

On bo kandidiral, vendar je že župan 8 let. Pol delovnega časa pa je tam zato, ker je aktualni župan.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Tenutni župan Maribora Boris Sovič
– mariborski azil je preselil v Celje (dražje, dalje, časovno neugodneje,…)
– mariborske smeti vozimo v Celje (dražje,…). O sežigalnici ne duha in ne sluha. Za primerjavo avstrijci si s smetmi ogrevajo stanovanja.
– maribor nima enega spodobnega letnega kopališča, ker se ne morejo odločit kaj bodo nardili iz mariborskega otoka.
– mariborska obvoznica – kaj te to je
– cestna povezava (del mariborske obvoznice) z Hrvaško – se mi prav smilijo tisti prebivalci na cesti proti Gruškovjem.
.
.
.
če ga folk še enkrat izvoli se preselim v Celje, ki je v preteklih letih za 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bolj napredovalo kot Maribor.

Mariborčko – točno tako… pa še kaj bi se našlo…. npr. vodovodna eko čistilna naprava … (dražji vodovod)
Jaz bolj upam, da se bo on preselil drugam…
lp, p.

Lep pozdrav in lep dan, Petra _______________________________________ Bolečina ni nič manjša, samo s časoma se naučiš živeti z njo. Cmok v nebesa, tvoja mami

Primož, ni res, da je Popovič že 8 let župan. Pred štirimi leti je bil župan Dino Pucar.
Je pa vsekakor aktualen ta naš župan Popovič. Kapo dol!

Mislil sem na župana Jurkoviča.

primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Zakaj pa ne bi bil 1/3 aktualni župan, 1/3 aktualni direktor in 1/3 aktualni profesor?

Kdor je sposoben je sposoben. Prav nikjer pa nobenih rezultatov! Ups rezultati so, ampak negativni!

Čas za spremembe je tudi v občini Grosuplje. Zdajšnji župan Janez Lesjak ga biksa po celi črti.
Menim, da bi bil pravi župan zdajšnji kandidat g. Andrej Struna, ki je sicer neodvisni kandidat, a s podporo SDS. Je zaposlen na Upravni enoti v Grosuplju že vrsto let in pozna problematiko občine. Mislim, da je v interesu vsakega občana da se stvari rešujejo v prid občanov, kar se pa pod županovanjem Lesjaka sigurno niso.

New Report

Close