Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Vlada danes o povračilu potnih stroškov

Vlada danes o povračilu potnih stroškov

Vlada danes o povračilu potnih stroškov
STA
[email protected]

Uredba predvideva, da bi se stroški najcenejšega prevoza na delo in z dela zaposlenim povrnili tudi v primerih, ko se zaposleni vozi na delo iz kraja, ki ni njegovo bivališče, če je ta kraj delovnemu mestu bližje

Vlada bo na današnji seji med drugim obravnavala uredbo o povračilu stroškov prevoza na delo in z dela delavcem in funkcionarjem v državnih organih. Uredba predvideva, da bi se stroški najcenejšega prevoza na delo in z dela zaposlenim povrnili tudi v primerih, ko se zaposleni vozi na delo iz kraja, ki ni njegovo bivališče, če je ta kraj delovnemu mestu bližje.

Nadzor nad resničnostjo podatkov, ki jih je zaposleni navedel v izjavi zaradi uveljavljanja pravice do povračila prevoznih stroškov, bo izvajal delodajalec v skladu z zakonom, je zapisano v gradivu, ki je objavljen na spletni strani vlade. Zaposleni pa bo s podpisom izjave seznanjen z možnostjo izredne odpovedi pogodbe o zaposlitvi, če se izkaže, da so podatki, ki odločilno vplivajo na višino povračila stroškov prevoza neresnični in da gre za zlorabe.

V gradivu so na novo predlagani dodatni sklepi vlade, ki zavezujejo organe državne uprave, da pri izvajanju kadrovskih postopkov in premeščanju javnih uslužbencev upoštevajo načelo racionalne rabe sredstev ter premeščajo javne uslužbence v kraje, ki so čim bližje njihovemu bivališču.

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Jaz menim, da bi morali dodatek kot je prevoz na delo ukiniti. Ne samo politikom, tudi vsem delavcem. NA račun tega naj se dvigne plača, vendar naj si vsak sam zorganizira prevoz na delo, kajti vse preveč je zlorab tega dodatka.

Razlogi:
1. seveda je delodajalcu lažje izplačati potni strošek, kot pa povečati osnovo plače (to gre v plus delodajalcu in obenem tudi delavcu, saj tako več dobi, delodajalec pa je manj ovbdavčen)
2. po drugi strani, pa se nekateri zmišljujejo kako se vozijo in od kod, samo da je večji potni strošek. Če povzamem bogate funkcionarje, nekaj primerov tudi poznam. Se preselijo v beltince s stalnim prebivališčem tam, ampak ker imajo, imajo v LJ poleg parlamenta apartma čez 100 kvadratov, no potni strošek pa se obračuna kot, da se vsak dan vozi od doma v LJ, potem si pa mislite, koliko ger za potni strošek.

Če bi bil v privatni službi, tega tako ali tako en bi tolerirali,ker pa to plačamo mi, jim je pa tako ali tako vseeno.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Bravo naši vladi. Če se jaz preselim 5 km bližje še ne pomeni, da je prevoz cenejši. Lahko je tudi dražji, če ni direktne linije.

nova
Uredništvo priporoča

Res bravo! Poberejo naj nam vse! V službo se vozim skoraj 100 km daleč, ker bližje ne dobim službe, potni stroški so torej večji kot polovica plače, če mi jih bodo vzeli, sem v trenutku socialni problem, saj več kot pol plače ne morem odšteti za vozno karto. Ker smo štiričlanska družina, ki nikoli od naše ljube države ni nič dobila, še vedno z možem plačujeva kredit, da sva si rešila stanovanjski problem. Služba nama pomeni preživetje za našo družino. Mogoče je politika naše vlade taka, da je najboljše, da ostanem doma in gnijem od lenobe, lenuhi so zgleda čedalje bolj cenjeni, in od države vlečem raznorazne socialne pomoči. Jaz bi rada delala in se sama preživljala! Če se to moji vladi ne dopade je pa to drug problem in ne govorit, da naj se prevoz ukine, ker nikoli ne bodo toliko dvignili že tako majhnih plač. Primož, dobro premisli o tem, nekateri vstajamo ob petih zjutraj ali pa še preje, da pridemo na delo in smo doma malo pred šesto zvečer in to za plačo s katero komaj preživimo mesec, ti bi nam pa še prevoz vzel!?

Saj sem rekel, potrebno bi blo dvigniti plačo, pa vseti prevoz. Tako se tudi osnova za kredit poveča.
Menim, da Slovenci ne znamo delati z denarjem in tudi ne razumemo kako plača sploh funkcionira.

Pri nas bi morali vedeti, koliko je letna plača posameznika in to bruto bruto, tega ne ve 95 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zaposlenih. Vedo samo to, koliko dobijo na račun.

In preračun bi bil enostaven: Letna plača je 3.600.000 sit, kar na mesec znese 300.000 sit. Kaj od tega pa daste za prispevke, pa za kredit, pa za malico pa za prevoz pa ni več stvar delodajalca. Seveda pa bi se moral spremeniti tudi socialni in zdravstveni sistem,pa še kateri, tisti ki več prispeva, ima hitrejšo in boljšo storitev.Lahko pa se odločite in v nič ne daste, tako imaet 300.000 sit plače, vendar če zboliš, plačaj celotno storitev:

In tako naprej.

Seveda pa je še veliko variacij, ampak danes je zaradi takega sistema največ zlorab, res da bi 10-20 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi res bilo na slabšem zaradi vožnje, privarčevali bi pa pri 80 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tistih, ki si kilometrino izmišljujejo in mojzejo državo ali pa firmo, samo,da bi bilo več.
Zakon ni koliko enak za vse, zato je treba najti način. Seveda pa ne bi bilo referenduma zato, ker bi tistih 80 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} glasovali proti, če pa imejo take ugodnosti.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

ja, s tem se pa strinjam…naj nam dajo bruto, pa se bomo sami odločali, kam in koliko bo šlo denarja. Ampak najprej naj pošlihtajo sistem, ne pa da začnejo tam kjer je najlažje – pri plačah!

TAko delajo,

vem, da smo demokratična država in da ne bi smeli kratiti pravic, vendar ko pridem v čakalno vrsto za operacijo kolena, perd menoj pa 5 150 kilskih ljudi, ki niso čisto nič naredili za svoje zdravje imajo popolnoma enake pravice kot jaz in še bolj uničena kolena in moram lepo čakati v vrsti, četudi bi več plačeval za zavarovanje.

Četudi plačujemo nadstandard za recimo porodniško, takrat ko rodimo sobe ni, kjer bi prespal še mož, torej je vseeno če manj plačujem in tako naprej.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Problemov, če ne bi bilo obveznih prispevkov, bi bilo pa zelo veliko. Mislim, da večina ljudi ne bi plačevala veliko (ali pa nič), kar pomeni da bi se v državno blagajno stekalo premalo denarja. Ko pa bi tak človek zbolel, pa ne bi imel denarja za plačilo zdravstvenih storitev, kaj pa potem? Spet bi vsi “v luft skakali”, da je potrebno vsakomur pomagati (s čimer se strinjam). Ampak iz česa pa?
A ti Primož bi pa npr. porodnico pustil pred bolnico roditi, češ kaj si pa ni plačevala prispevkov, tisti, ki bi nadstandard plačala, bi pa še moža v bolniško sobo dal prespat?

Sem za to, da PLAČAJO delo. Ne prevoz, ne regres za dopust, ne kislih kumaric, ajvarja in jabolk na sindikat.

Tako je v tujini in žal uspeva. Obstajajo bolnice za tiste, ki nimajo standarda in imajo tiste, imajo višli standard. Saj verjetno gledate kakšno filmsko nadaljevanko kako je s tem. Seveda to ni pravično, vendar sem prepričan,d a bo to ptišlo v SLovenijo. Recimo, na urgenci je že tako. Življenske primere , če gre za življenje obravnavamo, če ni plačanega zavarovanja in ni nujno, podpišeš, da boš samoplačniško oskrbljen. Potem se ti pa vsedejo na plačo in na ostale dohodke, torej, se že dogaja.

Četudi osnovnega zavarovanja ni ni nujna oskrba, te ne sprejmejo.

Primož

************************************************************************************* www.mgc-bistrica.si Nihče ni tako bogat, da ne bi koga potreboval in nihče tako reven, da ne bi bil nekomu potreben. [url]https://www.facebook.com/med.over.net[/url]

Mislim, da je problem povračil potnih stroškov daleč najbolj pereč v državni upravi. V gospodarstvu morda nekdo že dobi več prevoza, zato ker je to za delodajalca ugodneje, vendar ima na račun tega tudi nižjo plačo. Delodajalec se odloči koliko je pripravljen dat določenemu zaposlenemu, kako pa to izvaja je pa povsem vseeno, saj gre za zasebni denar. No edino davkarija je prikrajšana.
V državni upravi pa je to način, da se obide zakon, ki zelo togo določa plače in poznam nekaj primerov, ko ljudje, če jim ne bi izplačevali tako visokih potnih stroškov, sploh ne bi bili več pripravljeni delati v državni upravi. Če pa daš enemu, ki si to morda res zaluži, moraš pa potem dati vsem ostalim tudi, samo da so tiho. In to je domino efekt.
Pa vlada nikjer ne omenja, da bo povračilo ukinila, le pravico bo imela ugotavljati od kod se zaposleni v resnici vozi na delo. Čeprav je to spet lahko sredstvo za šikaniranje. Ene bodo odkrivali, spet drugih pa ne, izgovor bo pa, da imajo premalo ljudi za nadzor.

Sem takoj za to, da se ukine povračilo stroškov prevoza na delo.

Ampak, pod enim pogojem:

Da se najprej lepo razporedi vse državne institucije po celi Sloveniji.

Sem zato, da plačilo prevoza na delo ostane. če pa se pojavijo zlorabe, naj pa te zlorabe ugotovijo in sankcionirajo. Na račun nekaterih nepoštenih ne smejo biti prikrajšani pošteni.

Sicer pa primož, ko ti bo crknil denimo pralni stroj, pa živiš malo dlje iz mesta, je jasno, da boš serviserju tudi plačal pot ali ne?

V celoti strinjam s Freddyem. Ne pa da je večina koncentrirana v Lj.

Če ti v Ljubljani crkne pralni stroj pač ne kličeš serviserja iz Gornje Radgone.
Sem za ukinitev vseh privilegijev, ki ne izhajajo iz dela.

Privilegij Ljubljančanov, da hodjo peš v službo tud ne izhaja iz dela.

Zato pa dihajo smrdljiv zrak in naj kar uživajo v hoji.

Smrdljiv zrak dihajo med drugim tud zarad tega, ker se pol Slovenije voz tja v službo…

Jaz pa NOČEM živet v taki državi kot je Amerika. Sem bolj za nekoliko bolj socialno varianto in za nekoliko solidarnosti. Mimogrede, ko ravno omenjaš tiste 150 kilske, ki so pred tabo v vrsti za operacijo kolena – imam znanca, ki si je tako hudo zlomil nogo, da je v bistvu 6 mesecev ležal z nogo v luftu in se zredil 15 kg in prišel čez 100 kil in mora še enkrat na operacijo. Mogoče je pa on tudi med tistimi ta debelimi, ki so pred tabo?
Hočem povedati, da se ne sme na vse gledati tako zelo enostransko.

Če se pol Slovenije vozi tja v službo, naj zato vsaj sama nosi potne stroške, ne pa da izkorišča davkoplačevalce.
Je pa razlika med boleznijo in luksuzom, ki si ga privoščijo nekateri, da se vozijo po 100 in več kilometrov daleč v službo.

Ti pa si faca…

Izkoriščanje davkoplačevalcev je v prvi vrsti to, da večina pobranih davkov tako ali drugače konča v Lj.

Mende ne misliš, da se ljudje iz lastnega veselja in za hobi vozjo tko deleč v službo?

Če bi bilo glavno mesto v Spodnjem Kašlju bi večina davkov končala pač tam, mogoče kakšna malekost še v Zgornjem.

Menda ne misliš, da Ljubljančani dihajo slab zrak iz lastnega veselja?

Mogoče bi blo pa treba zadevo mal decentralizirat, pa bi blo manj slabega zraka in manj stroškov s prevozi. To je moj point. Kaj bi pa ti rad povedal mi pa ni čist jasn.

Ja vse lepo in prav kako bodo pa to akcijo izvedli, v privat sektorju imajo “detektive” ki nadzirajo izvajanje delcev, javni sektor pa nima nič “uzakonjeno”, ma kar neki, en malce preplaha.

Stroškov s prevozi sploh ne bo, če ne bodo povrnjeni. Če pa bo plačano delo, pa ne bo treba čakat npr. na vpis v zemljiško knjigo 10 (deset) in več let in ne bi bilo kazni za nerazumno dolge sodniške postopke in…..in…..in…..še in še podobnih.
Decentralizacija – jo ima še katera država, zlasti taka ki meri po daljši diagonali malo več kot 250 kilometrov?

New Report

Close