Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Kaj je bilo pa to včeraj v Studio city?!

Kaj je bilo pa to včeraj v Studio city?!

Kakšen polom tonina. Jao jao. In on je minister?!?!? Da pa take klatiš in se celo hvališ, kako janševa vlada dela?! Njigov ciglar pa minister za DSOje, v katerih je totalna štala, umirajo kot za stavo?!?! Po stevilu imrlih na čelu evrope!?!?

…uf, ja, res je treba bit iz stroke, da veš, kaj se bo (nam) dogaja…

smo že spomladi laiki spoznali, kje je problem virusa, a večini se – očitno – še sedaj ne “jasni”.

Zastonj kot “ninđe” okoli hodimo, saj nimamo praktično nobenih kontaktov – vse je zaprto, v domovih počitka ej pa očitno hud razvrat že celo leto, a ne …

Ne bi vedela kaj je bilo in me tudi ne zanima, raje gledam Šverc komerc.

Mene je izgubil pri temu odgovoru (skušam citirat):

Ne, ne, ne bomo kupili madžarskih oklepnikov. Izbrali bi možnost, da kupimo oklepnike nemškega podjetja, ki jih izdelujejo Madžari in bodo izdelani v Sloveniji…” ?!? No, tukaj nekje mi pa res ni bilo nič več jasno. Patrije so bile očitno res ultratransparenten posel, glede na to, kako planirajo izpeljati tega. S tem da se po mojem mnenju niti ni pravilno zapomnil razlage svojega despota :-O

Odlično! Tako ljudstvo potrebujemo !

Ta vlada noc ne dela. Caka na predcasne volitve. Tako kot vse do sedaj. Vsi so isti.

Glede na to, da je bilo razmerje v studiu 2:1 se je Tonin držal več kot odlično.

Orožarska štacuna pač…
Če hočeš imeti vsaj zasilno vzdrževanje vojaške mehanizacije, ti tega neke mehanične delavnice ne morejo zagotoviti. Gre za pogodbene obveznosti o vzdrževanju tajnosti glede podrobnosti o orožju, zato v takih primerih v državi prevzemnici postavijo tovarno, ki to mehanizacijo sestavlja in morda celo naredi kak manj pomemben del.
Hotel je povedat, da bodo postavili tovarnico, katere lastnik najmanj kontrolnega deleža bo nemško matični podjetje, tovarnico pa bo postavila madžarska filiala, ki bo tudi imela svoj delež… Delo pa bodo dobili tudi Slovenci.
Poznam starejšega gospoda, ki je delal za znano švedsko orožarsko podjetje. Povedal je, da je meja med korupcijo pri državnih nabavah na avstrijski in madžarski, švicarski in francoski meji. Južneje (vključno z Italijo in Španijo!!!) posla brez podmazovanja ni.

Orožarska štacuna pač…
Če hočeš imeti vsaj zasilno vzdrževanje vojaške mehanizacije, ti tega neke mehanične delavnice ne morejo zagotoviti. Gre za pogodbene obveznosti o vzdrževanju tajnosti glede podrobnosti o orožju, zato v takih primerih v državi prevzemnici postavijo tovarno, ki to mehanizacijo sestavlja in morda celo naredi kak manj pomemben del.
Hotel je povedat, da bodo postavili tovarnico, katere lastnik najmanj kontrolnega deleža bo nemško matični podjetje, tovarnico pa bo postavila madžarska filiala, ki bo tudi imela svoj delež… Delo pa bodo dobili tudi Slovenci.
Poznam starejšega gospoda, ki je delal za znano švedsko orožarsko podjetje. Povedal je, da je meja med korupcijo pri državnih nabavah na avstrijski in madžarski, švicarski in francoski meji. Južneje (vključno z Italijo in Španijo!!!) posla brez podmazovanja ni.
[/quote]

Finski orožarski poslovnež je pred leti javno izjavil, da je korupcija pri nabavah povsod.

Finski orožarski poslovnež je pred leti javno izjavil, da je korupcija pri nabavah povsod.
[/quote]

Res je. Jaz nimam pojma. Sem le prenesel, kar je rekel ta gospod po lastnih izkušnjah.

Finski orožarski poslovnež je pred leti javno izjavil, da je korupcija pri nabavah povsod.
[/quote]

NE bo držalo. Pri nas je samo Ustavno sodišče ugotovilo, da ni bilo nobene korupcije.


Haha, še dobro jo je odnesel. Marcel se je komaj zadrževal, da ga ni po zobeh:))) Kakšno primitivno derište, tale cerkveni Tonin😡

Tudi na 24 ur zvečer se je samo ven vlekel, obračal besede, preusmerjal temo… Mu je Mesec lepo povedal kar mu gre.

Res je. Jaz nimam pojma. Sem le prenesel, kar je rekel ta gospod po lastnih izkušnjah.
[/quote]

Bifejska mnenja raznih posebnežev niso relevantna.

Ni ti jasno, ker ne poslušaš kaj je rekel. Madžari so kupili nemške oklepnike. Ki imajo gosenice in Slovenije ne zanimajo. Izdelovali se bodo v tovarni na Madžarskem. Tonin bi rad isto foro. Oklepnike, ki jih bo kupila Slovenija, in to take, ki imajo kolesa, bi on rad izdeloval v Sloveniji. Madžari Tonina zanimajo toliko, kolikor si državi lahko pomagata pri izkušnjah in vzpostavitvi vsaka svoje proizvodnje. Slovenija je že delala v preteklosti oklepnike, torej bi to šlo, se pa proizvodni procesi menjajo in zlasti tehnologija, oklepnik leta 2020 ne izdeluješ več tako, kot si ga leta 1990. Medsebojna pomoč pri know-howu je na mestu.

NE bo držalo. Pri nas je samo Ustavno sodišče ugotovilo, da ni bilo nobene korupcije.
[/quote]

Kako pa je potem uspelo obsoditi Riedla v Avstriji in našega Cekuto v Sloveniji?
Jurček je sicer spadal v ex LDS-ov krog. 😉

Bifejska mnenja raznih posebnežev niso relevantna.
[/quote]

😀

Jaz ne zahajam v bifeje, starejši gospod, ki mi je to povedal pa je aktivno sodeloval pri prodaji orožja izdelanega na Švedskem in zaposlen pri švedskem orožarskem podjetju.

Kako pa je potem uspelo obsoditi Riedla v Avstriji in našega Cekuto v Sloveniji?
Jurček je sicer spadal v ex LDS-ov krog. 😉
[/quote]
Aja, a denar od desnih mu je pa smrdel, a ne?

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

Kako pa je potem uspelo obsoditi Riedla v Avstriji in našega Cekuto v Sloveniji?
Jurček je sicer spadal v ex LDS-ov krog. 😉
[/quote]

Riedla so obsodili po krivem, ker korupcije v Avstriji ni.


Aja, a denar od desnih mu je pa smrdel, a ne?
[/quote]

V bistvu je posel sklenil levi Karel E… in še pohvalil se je nad najtransparentnejšim poslom v zgodovini EU. 😉

Riedla so obsodili po krivem, ker korupcije v Avstriji ni.
[/quote]

😉

Ni ti jasno, ker ne poslušaš kaj je rekel. Madžari so kupili nemške oklepnike. Ki imajo gosenice in Slovenije ne zanimajo. Izdelovali se bodo v tovarni na Madžarskem. Tonin bi rad isto foro. Oklepnike, ki jih bo kupila Slovenija, in to take, ki imajo kolesa, bi on rad izdeloval v Sloveniji. Madžari Tonina zanimajo toliko, kolikor si državi lahko pomagata pri izkušnjah in vzpostavitvi vsaka svoje proizvodnje. Slovenija je že delala v preteklosti oklepnike, torej bi to šlo, se pa proizvodni procesi menjajo in zlasti tehnologija, oklepnik leta 2020 ne izdeluješ več tako, kot si ga leta 1990. Medsebojna pomoč pri know-howu je na mestu.
[/quote]

Mi bomo izdelovali oklepnike… ?? Mi, ki še soka ne stisnemo več zase, še Radenske ne znamo več sami črpat, da o tem, da mešanja Barkave, Argete ali Čokolešnika že leta ne zmoremo več sami, ne zgubljam besed. A zdaj bomo delal pa oklepnike…. Enega ali oba, kolikor jih hipotetično rabimo? Mislim, da tako Toninč kot IJJ še nista prerastla kositrnih vojačkov in lego kocka. Pa še kdo tu na forumu očitno tudi ne. Slabo se nam piše, če kdo dejansko tako razmišlja.

V bistvu je posel sklenil levi Karel E… in še pohvalil se je nad najtransparentnejšim poslom v zgodovini EU. 😉
[/quote]
Ker pri poslu je pa ful važno, kdo je lev in kdo desen, a ne? Daj, daj, takrat denar nikomur ne smrdi.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...


Ker pri poslu je pa ful važno, kdo je lev in kdo desen, a ne? Daj, daj, takrat denar nikomur ne smrdi.
[/quote]

Drži. Ampak nisem si mogel kaj, da ne bi bleknil. :)))))

Mi bomo izdelovali oklepnike… ?? Mi, ki še soka ne stisnemo več zase, še Radenske ne znamo več sami črpat, da o tem, da mešanja Barkave, Argete ali Čokolešnika že leta ne zmoremo več sami, ne zgubljam besed. A zdaj bomo delal pa oklepnike…. Enega ali oba, kolikor jih hipotetično rabimo? Mislim, da tako Toninč kot IJJ še nista prerastla kositrnih vojačkov in lego kocka. Pa še kdo tu na forumu očitno tudi ne. Slabo se nam piše, če kdo dejansko tako razmišlja.
[/quote]

Ne, ti jih ne boš, ampak Slovenija ima znanje, izkušnje, delavce in delno orodja za ozdelavo.

Izdelovali smo BOV, dele tanka M-84 (najzahtevnejše), surove cevi 155 mm za Kacinove havbice, oklepnike valuk 6×6. In še kaj.

Tako da ne bluzi, če ne poznaš situacije, ok, koza nora?

New Report

Close