Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Zdaj bomo pa mi plačevali, ker je vlada v Slovenijo spuščala okužene!?

Zdaj bomo pa mi plačevali, ker je vlada v Slovenijo spuščala okužene!?

https://www.zurnal24.si/slovenija/beoviceva-ce-ne-bo-zaleglo-sledi-zapiranje-kot-marca-349612

Pristojni v Sloveniji so pred odločitvijo, ali počakati na učinke omenjenih nedavno sprejetih ukrepov ali slednje spreminjati že zdaj. Skrbi povzroča slab nadzor na meji pa tudi poročila o tem, da gostinski lokali ne upoštevajo omejitev števila strank. Kaj če dodatna opozorila ne bodo zalegla? “Če to ne bo pomagalo, potem je na vrsti zapiranje, takšno, kot smo ga poznali v marcu. Težko bo v Sloveniji zapirati po regijah, ker smo razdrobljeni in ker je Slovenija majhna,” je opozorila Beovićeva. Po vnovič slabi številki glede okužb se je oglasil tudi premier Janez Janša. “Dokler ne bo na voljo učinkovitega zdravila ali/in cepiva zoper covid-19, ima svet in mi z njim samo dve možnosti ukrepanja,” je zapisal Janša. Prva je drastično ustavljanje javnega življenja, zapiranje meja, omejevanje stikov, depresija in podobno, druga pa obvezna uporaba mobilne aplikacije za gibanje v javnosti, je dodal.

In potem govorite, da so teorije zarot larifari. Poglejte, kaj delajo z nami! Menije že vsega dost! Zunj 30°C, jaz pa z masko na delo. In potem jo moram imeti cel dan gor! Zaradi enega k. virusa. In še to vam povem: enkrat je tu gor ena napisala, da bi morali vprašati penzioniste, kaj si želijo. Jaz vem, da so eni v času korone hodili vsak dan v trgovino!! Še malo, pa bom tudi jaz šla protestirat!! Ko bi se vsaj okužila, pa ni duha ne sluha o virusu!!

Aplikacija je samo za statistiko, saj v resnici ne omejuje gibanja okuženih, za tiste, ki pridejo v stik z njimi, pa je že prepozno, da bi se izognili tveganju.
Ključnega pomena bi bilo množično testiranje, ker z njim najdeš tudi tiste, ki so okuženi, a brez znakov.
Naslednja ključna odločitev bi bila, da se začne okužene takoj zdraviti, in se ne čaka, da se jim slika poslabša. Zdravljenje na domu, pod nadzorom terenskih delavcev.
Naslednje: visoke kazni za tiste, ki kršijo karanteno. V Italiji je tako: oseba, ki je pozitivna in zapusti naslov karantene, tvega do 5000 evrov kazni in do 18 mesecev zapora. Oseba, ki je negativna, vendar v samoizolaciji, pa do 1000 evrov.
A vse to seveda stane in zahteva dobro organizacijo in odgovoren folk, s čimer se Slovenija ne more pohvaliti.

nova
Uredništvo priporoča

Že jutri bo celo sranje kako je nedemokratično izdajanje odločb takoj na mestu vstopa, kako je nefer omejevanje, kako, kako..
Vse to pa samo zato ker bodo dobili nekaj goljufov in srbije kosova in bosne !

New Report

Close