Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Ali so bili domobranci izdajalci?

Ali so bili domobranci izdajalci?

Tako poslušam od starejših. Rojena sem po osamosvojitvi, tako da nimam blage veze o tem. Ali so bili domobranci torej izdajalci?

Najprej so bili kontra revolucionarji pod taktirko klera, RKC in Vatikana potem so postali kolaboranti z nacisti. Šlo je za konkreten pakt, sodelovanje in delovanje pod taktirko nacistov.

Tole lifrat promptno na politični čvek, kaj se pa pravi takele provokacije štepat?
Ko bo pa tema tam, pa reši domačo nalogo:
Če je neka država okupirana, neka skupina znotraj te države pa okupatorju priseže svojo službo, kako se reče taki skupini?

nova
Uredništvo priporoča

Izbrali so napacno stran takrat….in koncali v jamah skupaj z ustasi in podbno nesnago ki jo zdaj marsikdo zeli rehabilitirat in oprat krivde…v hrvatiji je to postalo ze prav nagravzno…se rkc v avstriji jim je prepovedsla ustaski shod v pliberku
…ja dombranci so bili izdajalci in porazenci..Dante jih je poslal v pekel

Niso izbrali napačno stran. Dovolj je bilo, da nisi hotel nikamor. Eni niso niti izdajali.
Nič ne moreš.
SREČA BOŽJA imam jaz sorodnike na Dolenjskem in Gorenjskem. Nihče ni bil aktivno udeležen v vojni, nihče ni umrl. Res pa so vsi bili revni kmetje, pri hiši kravca in pujs. Pa njiva in par dreves jabčkov.

Žal so danes že vsi pokojni (zaradi let) in mi je žal, da jih nisem vprašala, kako jim je to ratalo. Ker umirali v vojni so tudi taki siromaki kot moji predniki.

Je pa stari ata večkrat rekel: “Bolje živa reva kot mrtev heroj!”

Zato tudi težko razumem, da se bodete nekaj za 100 let nazaj.

Kratek odgovor: da, bili so kolaboranti. Daljšega odgovora se mi pa ne da pisati.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Eno hujših gnezd je pa bil Šentjošt.
Si že bil kaj v kratkem na obisku?

žene spoštujejo tradicijo in rade doživljajo orgazme….njih možje so zadovoljeni! Tja gor se migranti ne bodo upali.

Nauk: Natali Teta nas bo rešila!

Vesel oče

https://www.worldcat.org/title/telesna-ljubezen-kot-praznovanje-pogovor-z-zakoncema-kos/oclc/444807575&referer=brief_results

Tega, ker so bili domobranci med vojno izdajalci ( saj so izdajali nacistom/fašistom kje se partizani nahajajo in seveda s tem želeli, da se je te partizane likvidiralo, ljudje niso bili prizanesljivi do njih. Domobranci so bežali čez mejo, ker so se bali povojnih pobojev, v tujini so jih vračali nazaj. Doma so pobijali cele domobranske družine ( žene, otroke,…), skratka ljudje za te politične poboje niso vedeli, to so počeli politični likvidatorji, je pa res, da so domobranci naredili med vojno veliko gorja in jih ljudje niso marali. V teh povojnih pobojih so bili ubiti tudi ljudje, ki se niso ukvarjali s politiko, bili so premožni ali pa so določene politike na položajih ogrožali v smislu nekega političnega položaja za oblast.

Ne. Napačne info imaš. Naivno nasedaš.
Z nacisti je sodeloval tito, komunisti. Sploh sta bila s hitlerjem krvna sorodnika.

In to naj bi bili pogovori intelektualcev?
Ste kdaj razmišljali, kako so vatikan in komunisti pravzaprav v klinču? Niste?
Tudi sedaj niso, tako levi kot desni?
Naivni intelektualci ste, niti zavedate se ne, kako se vas jaha. Nekatere celo s sedlom.

Prelep košček Slovenije, ki je prost komunizma.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Seveda so bili, ampak to nima veze zdaj. Tisto se je dogajalo v prejšnjem tisočletju. Živeti je treba v sedanjem trenurmtku. Vso srečo!

V bistvu so v partizane sli vecinoma samo vinicarji, hlapci in podobni siromaki, ki so si zeleli boljsevizma. Tisti, ki so kaj imeli so pa bolj naklonjeni Nemciji….

niso bili
slovenski narod so branili pred podlim diktatorjem titom

Redkokdo ni imel babic in dedkov v partizanih. Partizani so se borili proti fašizmu in nacizmu. Hitlerjevo politiko poznamo, šlo je za politiko višje rase, to je bila arijska rasa, ostale rase so bile v podrejenem položaju oz. na seznamu za uničenje ( v ta predel smo spadali tudi mi), fašizem je bil italijanska oblika nacizma. Kakorkoli že, partizani so se borili predvsem za preživetje naroda, in v takem primeru je ideologija drugotnega pomena!

partizani so slepo verjeli titu, ki pa se je šel prevzem oblasti in mu ni bilo mar za narod ampak samo za keš in oblast
bolj pravilno bi bilo če bi šli v legalno vojsko domobrancev in bi tako lahko domobranci nastopili proti nemcem

Niso izbrali napačno stran. Dovolj je bilo, da nisi hotel nikamor. Eni niso niti izdajali.
Nič ne moreš.
SREČA BOŽJA imam jaz sorodnike na Dolenjskem in Gorenjskem. Nihče ni bil aktivno udeležen v vojni, nihče ni umrl. Res pa so vsi bili revni kmetje, pri hiši kravca in pujs. Pa njiva in par dreves jabčkov.

Žal so danes že vsi pokojni (zaradi let) in mi je žal, da jih nisem vprašala, kako jim je to ratalo. Ker umirali v vojni so tudi taki siromaki kot moji predniki.

Je pa stari ata večkrat rekel: “Bolje živa reva kot mrtev heroj!”

Zato tudi težko razumem, da se bodete nekaj za 100 let nazaj.
[/quote]
Moji so bili pa na vseh straneh. Kamor so jih potegnili, izbire ni imel niti eden. Pol jih je izginilo.
Bodejo se pa nabiralci točk, takšnih in drugačnih.


Tako enostavno ne gre. Ko podpišeš vdajo, si v riti. Sicer so plava,bela garda pa pozneje domobranci računali, da bodo prestopili na stran angležev, samo se jim je malo zanohtalo, tako da so šli maja 45 v stečaj skupaj z matično firmo v berlinu.



Zakaj bi bili pri domobrancih, če so le ti sodelovali z nemci?

Not this shit again no. Matr, da se vam da s tem ubadati…

Rupnik je že kmalu po zasedbi izdal ukaz o uporu njihovih vojsk proti Nemcem.
Zgodilo se je da titova lopovska banda izdala vse pomembne poveljnike Nemcem.

ko so se slovenski četniki nekje spopadli z italijani so jim partizani prišli za hrbet in jih pobili, tako da Rupniku ni preostalo drugega kot da dokler ne bi bile razmere za bojevanje ugodne da je sodeloval z nemci.

da pa bi bile razmere ugodne, se je moral najprej rešiti največjih sovražnikov slovenskega naroda – komunistov

https://imgs.xkcd.com/comics/duty_calls.png

Ko si na določeni strani, jo zastopaš od začetka do konca, ne pa da malo skačeš sem malo tja, v bistvu pa nisi nikjer, taki v vojni niso bili zaželeni, ker jim ljudje niso mogli zaupati. To je mogoče za politiko, ampak v vojni je to nevarno.

New Report

Close