Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek V Italiji se bodo končno lahko ljudje z orožjem branili na domu

V Italiji se bodo končno lahko ljudje z orožjem branili na domu

V nasprotju s slovensko bedasto zakonodajo, kjer te kriminalec lahko uspešno toži, če ga poškoduješ, ko te napade, medtem ko vlamlja in krade žulje in sadove tvojega dela, ker je sam lenuhar in mu smrdi delati, bi pa rad lagodno živel, je Italija ubrala precej bolj razumno pot.

Tam bo pošten človek na svojem domu vršil obrambo pred kriminalnim napadalcem tudi s puško, pa čeprav bo kriminalec napadel zgolj z izvijačem v roki. V ‘attackers weeellllcoome’ Sloveniji greš najbrž sedet, če se z golimi rokami braniš pred nož vihtečim kriminalcem in revčku pri tem zlomiš nos.

https://novice.svet24.si/clanek/novice/svet/5c81021417337/italijani-bodo-lahko-streljali-na-napadalce

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Vsekakor ti priporočam eno manjšo pištolo. Pa da greš prej na tečaj.
Ni glih važno, da jo znaš sestavit in vzdrževat – važno je, da približno znaš zadet.

Meni so bolj simpatični spreji – solzilci. In pa kakšen tečaj samoobrambe. Pa hud pes??
Včasih se je bolje tudi potuhnit….
Tudi puška prav pride – samo če je prazna, se jo bojita oba. Ti in oni.

Vsekakor ti dam prav!

Kako živiš s tem, ko nekoga počiš?

nova
Uredništvo priporoča

Podpiram Salvinijev predlog in upam, da bo glasovanje v senatu zakonu v prid.

Saj ga ne počiš za hec. Braniš sebe, svoje!

Lahko ga tudi prej opozoriš:
– zapusti mojo hišo, če ne bom poklical policjote
– naslednja stopnja – “ustrelil bom opozorilni strel in sam zgin” (tega seveda ne izvedeš, ker nikoli ne veš, koliko metkov boš potreboval!!¨)
– če še ne gre/jo in harajo – samo mirna roka in diretto v telo (nič pazit na kolena, mednožje, glavo – samo pokaj!)

Jaz bi tako! In pol…….. ko bi me valjal po Sodišču….. nč, ene 20 let, podpišem za arest in sem na toplem in varnem zastonj! 🙂

Saj ga ne počiš za hec. Braniš sebe, svoje!

Lahko ga tudi prej opozoriš:
– zapusti mojo hišo, če ne bom poklical policjote
– naslednja stopnja – “ustrelil bom opozorilni strel in sam zgin” (tega seveda ne izvedeš, ker nikoli ne veš, koliko metkov boš potreboval!!¨)
– če še ne gre/jo in harajo – samo mirna roka in diretto v telo (nič pazit na kolena, mednožje, glavo – samo pokaj!)

Jaz bi tako! In pol…….. ko bi me valjal po Sodišču….. nč, ene 20 let, podpišem za arest in sem na toplem in varnem zastonj! 🙂
[/quote]

Zaradi visoke cene streliva opozorilnega strela ne bo.


Zaradi zakonodaje, težko. Zelo težko. Je ceneje, če sebe.

Tako kot ta ki bi tebe!
Al naj mu še kavo skuham da me ja ustrelil!

Jasno je, da bodo dovoljeno orožje uporabili proti svojim bližnjim, včasih tudi proti sebi.

Ne bo se to dobro končalo, ko se bodo največji mamini sinčki v Evropi spravili na mamo, ker ni dost špagetov skuhala.

V It mrgoli migrantov. Prijetnih in norih. Predvsem pa neusmisljenih in je nevarno zaradi ropov,posilstev,umorov. Ogromno je tega. No, ta zakon je zaradi njih. Da se bodo domacini lahko branili,ker policija nic vec ne more.

Ne sprevračaj dejstev. Tudi v Sloveniji je silobran dovoljen. Seveda pa ni dovoljen umor, ker si je nekdo poželel tvoje verižice.


To drži, vendar trenutno v Italiji največ ropov, vlomov in napadov še vedno izvedejo Romuni, Albanci in naši Južnjaki.

Jaz orozja ne drzim doma, ampak na streliscu. Imam dovoljenje za posest. Ampak ce bi ga imela doma v casu vloma, bi streljala. Kdo pa mi lahko dokaze, da nisem ravno cistila revolverja, ko se je pojavil nekdo s sumljivim predmetom in groznjami? Dobila bi pogojno za pretiran silobran in to je to. Kako bi zivela s tem, je pa druga zgodba.


To drži, vendar trenutno v Italiji največ ropov, vlomov in napadov še vedno izvedejo Romuni, Albanci in naši Južnjaki.
[/quote]

močna mafijska družina jim manjka. Bi hitr red naredil. So vsi zaprti.

sami junaki

Pa je od vas ze kdo kdaj streljal na kaj zivega? Naj vam povem da to tudi priblizno ni lahko, sicer pa po zauziyih kolicinsh alkohola v slo ta zakon ni za nas


Vsak. Doma se streliva in orožja ne drži na isti lokaciji.


Če je tebi ta stvar jasna, se na hitro oglasi pri pristojnih organih. Mogoče ti bodo še lahko pomagali.

tko kot pošten človek v ZDA vrši obrambo in v šoli pobije zlobne šolarčke?


Vsak. Doma se streliva in orožja ne drži na isti lokaciji.
[/quote]

To pa ne bo drzalo. Strelivo ne sme biti v orozju. Lahko je v nabojniku ali pa posamezni metki v skatli zraven. Le zavarovano mora biti. Kako zavarovano, pa je ohlapno napisano. Mora biti zaklenjeno, to je pa tudi vse. Lahko mi preverijo ure na streliscu in bo popolnoma jasno, zakaj je bil metek tako hitro v cevi. Poleg tega se lahko tudi izgovorim, da sem pozabila enega v cevi in sem s pistolo samo grozila v strahu za svoje zivljenje. Na moji parceli imam jaz lahko orozje v rokah 24h/dan, ce mi pase.


Dovoljenje za posest ni dovoljenje za nošnjo orožja in ravno tako ne zajema uporabo kjerkoli pač si, sploh v tem primeru kjer dovoljenje velja za orožje shranjeno na strelišču, ki verjetno ni na tvojem vrtu, še najmanj pa to, da nekoga ustreliš, ker je vstopil v tvojo hišo in se izgovarjaš na silobran, ne moreš verjet ampak moderne forenzične preiskave ti v minuto natančno pokažejo kaj se je dogajalo, da lopova smrtno ustreliš ni silobran temveč uboj, silobran bi bil če bi ga samo onesposobila s strelom v nevitalne organe, šus v glavo ni silobran pa še nekaj je, vlomilec/lopov običajno ni oborožen vsaj pri ropanju/vlomu hiše, drugo je rop trgovine, pošte, banke itd Mislim, da preveč gledate ameriške kriminalke 😉

Bo prišlo do tega, da bo to kmalu nujno tudi drugje v Evropi. Če bo sploh kaj pomagalo.


Vsak. Doma se streliva in orožja ne drži na isti lokaciji.
[/quote]
Malokdo sploh razume zakaj naj bi bilo orožje ločeno od streliva in to vsak na drugem mestu kjer ne moreš naenkrat zagrabit oboje in ukrepat, to se naredi zaradi preventive, človek v efektu zagrabi orožje in strelja, če je orožje v dnevni strelivo pa nekje drugje v hiši poteče kar nekaj časa, da prideš do obojega in med tem se večina že ohladi od najhujšega besa in ravna bolj razumno.


Malokdo sploh razume zakaj naj bi bilo orožje ločeno od streliva in to vsak na drugem mestu kjer ne moreš naenkrat zagrabit oboje in ukrepat, to se naredi zaradi preventive, človek v efektu zagrabi orožje in strelja, če je orožje v dnevni strelivo pa nekje drugje v hiši poteče kar nekaj časa, da prideš do obojega in med tem se večina že ohladi od najhujšega besa in ravna bolj razumno.
[/quote]
Že zaradi samega čiščenja, kje so še afekti. Napake se dogajajo, zato pa obstaja 10 zapovedi.

Ne se preveč obešat na tak zakon. Je še en v veljavi, ki govori o tem, kdo orožje sploh lahko ima. Lahko ti streljaš z kanonom, če ga ne smeš imet.In ta se še zaostruje.

New Report

Close