Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Klinac ta vlada in dvigovanje plač

Klinac ta vlada in dvigovanje plač

plače so dvignili enim … podražitve pa zdaj na vsakem koraku plačujemo vsi – vse se draži, in povsod slišiš – v imenu dviga plač, dvigamo cene… kaj zdaj tem ljudem koristi dvig plač
namesto,da bi spremenili doh. lestvico in tako plače povečali brez dodatnega dviga…
evo je višje dod. zdr. zavarovanje, vrtci se bodo dražili zaradi dviga plač,
banka nam je dvignila stroške vodenja – ne direktno rečeno zaradi dviga plač, ampak so pogruntali val dražitev in se še oni pridružili, zakaj pa ne, če lahko olupimo še malo narod… vse se samo draži. Klinc pa tak dvig plač, če potem niti tisti, ki imajo višje nimajo nič več, ker se vse podraži, plačujemo pa itak vsi podražitve tudi tisti, ki niso iz js.
Gnila država 🙁

Mogoče boste nekoč sprevideli, da je največji zmagovalec tu ravno država. Uzakoniš dvig plač, s tem dobiš več dohodnine. Delodajalci in trgovci so “kao” prisiljeni v dvig cen zaradi dviga stroškov plač – izgubijo s tem nič – država spet dobi več DDV. Zmaga.
Potem pa lunatiki ala Mesec in Kordiš onanirajo na večji prihodek v proračun.


jaz da bom sprevidela. Jaz to že vem… tega ne vedo očitno bedaki, ki tako hvalijo tega šarca in njegovo vlado

Kaj pa če bi raje malo udrihali čez firme, ki dražijo svoje storitve in proizvode? To bi bil pravi korak.

Verižna reakcija so ti dvigi plač in pokojnin in transferjev in vsega in položnic in ni da ni.

So samo ekonomski oportunisti, ki bodo drzavljane pripeljali v recesijo. Zakaj? No,ker nekateri imamo ze leta enake place in bo zaradi vseh dvigov treba klestit stroske ter manj trosit.


če vrtci dražijo storitve – javni vrtci, ki so ustanovljeni od občin, ki živijo od javnega proračunskega denarja potem je jasno, da so to javni zavodi in ne neke firme privat.
Potem ja so tukaj privat zavarovalnice, ki dvignejo premijo vsakič, ko se vlaa zajebava z napovedmi javno glede zdravja in stroškov – ala lani, ko je (mi)lojka napovedovala ukinitev, nič pa naredila, seveda so takoj dvignili premijo, da si napolnijo žepe dokler je še možno – torej vlada ima vse zasluge za te dvige…
kakor ima tudi zasluge za nenormalno dohodninsko lestvico, da ljudje od dvignjenih plač ne bodo imeli nič.
Dejansko je ta vlada naštudirala način samo kako pobrati folku več denarja na lukavi način, da oni lepi izpadejo – in pri butastemu folku kot si očitno tudi ti, očitno to pali, ker nasedete.
Ti in tebi podobni, ki ste v istem rangu kot lunatik, ki nima pojma o ekonomiji.


če vrtci dražijo storitve – javni vrtci, ki so ustanovljeni od občin, ki živijo od javnega proračunskega denarja potem je jasno, da so to javni zavodi in ne neke firme privat.
Potem ja so tukaj privat zavarovalnice, ki dvignejo premijo vsakič, ko se vlaa zajebava z napovedmi javno glede zdravja in stroškov – ala lani, ko je (mi)lojka napovedovala ukinitev, nič pa naredila, seveda so takoj dvignili premijo, da si napolnijo žepe dokler je še možno – torej vlada ima vse zasluge za te dvige…
kakor ima tudi zasluge za nenormalno dohodninsko lestvico, da ljudje od dvignjenih plač ne bodo imeli nič.
Dejansko je ta vlada naštudirala način samo kako pobrati folku več denarja na lukavi način, da oni lepi izpadejo – in pri butastemu folku kot si očitno tudi ti, očitno to pali, ker nasedete.
Ti in tebi podobni, ki ste v istem rangu kot lunatik, ki nima pojma o ekonomiji.
[/quote]

Saj si samo napisalo, kje je problem: polnjenje žepov (oziroma težnja, da se ne zmanjšajo dobički). Tu je odgovornost firm oziroma njihovih lastnikov in menedžerjev in ne vlade.

Saj si samo napisalo, kje je problem: polnjenje žepov (oziroma težnja, da se ne zmanjšajo dobički). Tu je odgovornost firm oziroma njihovih lastnikov in menedžerjev in ne vlade.
[/quote]
nisem nič napisalo, če se ti imaš za tisto, je to tvoja težava. zaenkrat srednji spol še ne obstaja pri človeku. Tako, da nazivaj sebe s tisto.
Kot drugo, če ne razumeš jasno napisane razlage pač spet nisem ti jaz kriva –
ti jasno piše, kdaj so dvignili, ko je vlada napovedala ukinitev, ki je ni imela namena narediti. pred tem niso dvigovali nič – torej je to odgovornost vlade… ki napoveduje in daje nekaj v javnost česar nima namena narediti.
in enako je zdaj dražitev posledica dviga plač iz vladne strani. Če bi vlada ne dvignila plače in samo spremenila dohodninsko lestvico, bi povečala neto dohodek ljudi brez dviga plač, se to ne bi zgodilo.

Kot tretje če sodiš gospodarske subjekte – da si hočejo samo kopičit denar z draženjem, zakaj vlade in države in javnih subjektov ne obsojaš isto, ko ti dvigujejo javne storitve, davke, itd.
Po tvoje je prava pot napadanje gosp. subjektov,. vlado pa hvališ, ker vse to dviguje z namenom polnjenja proračuna iz katerega si potem priskledniki kradejo, navadni smrtniki pa plačujemo.
res si pametna not!


nisem nič napisalo, če se ti imaš za tisto, je to tvoja težava. zaenkrat srednji spol še ne obstaja pri človeku. Tako, da nazivaj sebe s tisto.
Kot drugo, če ne razumeš jasno napisane razlage pač spet nisem ti jaz kriva –
ti jasno piše, kdaj so dvignili, ko je vlada napovedala ukinitev, ki je ni imela namena narediti. pred tem niso dvigovali nič – torej je to odgovornost vlade… ki napoveduje in daje nekaj v javnost česar nima namena narediti.
in enako je zdaj dražitev posledica dviga plač iz vladne strani. Če bi vlada ne dvignila plače in samo spremenila dohodninsko lestvico, bi povečala neto dohodek ljudi brez dviga plač, se to ne bi zgodilo.

Kot tretje če sodiš gospodarske subjekte – da si hočejo samo kopičit denar z draženjem, zakaj vlade in države in javnih subjektov ne obsojaš isto, ko ti dvigujejo javne storitve, davke, itd.
Po tvoje je prava pot napadanje gosp. subjektov,. vlado pa hvališ, ker vse to dviguje z namenom polnjenja proračuna iz katerega si potem priskledniki kradejo, navadni smrtniki pa plačujemo.
res si pametna not!
[/quote]

Govorim o firmah na splošno. Pravim, da jim ni treba takoj dvigniti cene storitev in proizvodov, ko obstaja možnost, da bodo ljudje ta dvig cen (zaradi dviga plač) požrli. Vse ostalo, kar pišeš in mi pripisuješ, je zraslo izključno na tvojem zelniku in se ne sklada z resničnim stanjem.

Govorim o firmah na splošno. Pravim, da jim ni treba takoj dvigniti cene storitev in proizvodov, ko obstaja možnost, da bodo ljudje ta dvig cen (zaradi dviga plač) požrli. Vse ostalo, kar pišeš in mi pripisuješ, je zraslo izključno na tvojem zelniku in se ne sklada z resničnim stanjem.
[/quote]
ne nisi govorila na splošno, v prejšnjem postu si govorila o točnih podjetjih…
in vsi ki zdaj dvigujejo so vezani na javne storitve ali plačevanje javnih storitev, kjer ljudje nimamo možnosti toliko manevra izognitve podražitvi.
če meni špar dvigne ceno moke imam več možnosti da grem drugam, kot če dvignejo zdravstveno zavarovanje…
pa tako pametna pa ti to ni jasno.
enako velja za vrtce, domove za starejše ipd. vse to se zdaj prvenstveno draži, ne pa drugi proizvodi in storitve kakor ti pišeš.

Ampak tebi kaj dopovedati je nemogoče.


ne nisi govorila na splošno, v prejšnjem postu si govorila o točnih podjetjih…
in vsi ki zdaj dvigujejo so vezani na javne storitve ali plačevanje javnih storitev, kjer ljudje nimamo možnosti toliko manevra izognitve podražitvi.
če meni špar dvigne ceno moke imam več možnosti da grem drugam, kot če dvignejo zdravstveno zavarovanje…
pa tako pametna pa ti to ni jasno.
enako velja za vrtce, domove za starejše ipd. vse to se zdaj prvenstveno draži, ne pa drugi proizvodi in storitve kakor ti pišeš.

Ampak tebi kaj dopovedati je nemogoče.
[/quote]

Ne teži!

In na koncu smo še na slabšem kot smo bili pred dvigom minimalnih plač.

Ne teži!
[/quote]
To je tvoja komunikacija, ko ti zmanjka argumentov.
ne težim, razlagam tisto, kar ti očitno ne gre razumeti.

Ne teži!
[/quote]

Odgovarjala ti je na tvoje poste… Pravzaprav se najbolj dražijo javne storitve ter tiste, kjer imajo monopol paradržavna podjetja. Težko bi sicer krivil izključno vlado, ampak vlada posredno odloča. Vsi jahajo lažen val konjunkture, ki se končuje. Velika gospodarstva se ohlajajo, mi pa namesto priprave na potencialno krizo višamo stroške tam, kjer nam nič ne koristi. Imamo kao nekaj miljonov viška, in to v času največje rasti in najmanjše brezposelnosti, ze napoved krize nas odpihne..

Žal bomo kmalu zaključili s tem lažnim obdobjem blagostanja 🙁

Mater si glupa ko noc. Dej spokej butara k pojma nimas.

Joj, joj kako so eni trdi ne potegne jim in ne potegne, to zvišanje plač je bilo dejansko znižanje standarda za vse brez izjeme, ker vse se je več podražilo kot tistih 7e kolikor so dobili tisti kateri naj bi profitirali s tem dvigom,, ali kot je pre nekaj dnevi zapisala uporabnica tega foruma “NI VAŽNO ČE BO LETOS MANJ, PA DRUGO LETO VEČ”( KO NAJ BI SPREMENILI DOHODNINSKO LESTVICO), kura se pa sploh ne zaveda da bo šele po dveh letih na nuli, se pravi leta 21 bo kot imela profit, halllllo, vmes nas čaka še recesija….

Tara_s res si glupa

Odgovarjala ti je na tvoje poste… Pravzaprav se najbolj dražijo javne storitve ter tiste, kjer imajo monopol paradržavna podjetja. Težko bi sicer krivil izključno vlado, ampak vlada posredno odloča. Vsi jahajo lažen val konjunkture, ki se končuje. Velika gospodarstva se ohlajajo, mi pa namesto priprave na potencialno krizo višamo stroške tam, kjer nam nič ne koristi. Imamo kao nekaj miljonov viška, in to v času največje rasti in najmanjše brezposelnosti, ze napoved krize nas odpihne..

Žal bomo kmalu zaključili s tem lažnim obdobjem blagostanja 🙁
[/quote]

Mikič, saj lepo, da mi odgovarjaš. Ampak moral bi pa razumeti tudi druge odgovore name. Ki so precej “zabavni”, vedno znova. 😉

Pa komu so dvignili plače. Poskrbeli so samo zase. Reveži ostajajo reveži. Delavcem na minimalcu in delavcem srednjega sloja se je dvignia za borih 20- 30 EUR, podražitve pa občuti bolj, kot tisti ki je bil že zdaj bogat in se mu je plača dvignila za 70-100 EUR (pa še dvakrat ga čaka dvig plače) Pa ta država nas ima za norca.

spet sem prvi No1

Se popolnoma strinjam. Morali bi spremenit dohodninsko lestvico. Tako ne bi prihajalo do dviga cen, ker bi zaposlenim oszale neto plače enake, mi pa bi imeli več dobička.

New Report

Close