Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek S. Makarovič in S. Hribar v Argumentu o B. Kobalu in D. Prešičku

S. Makarovič in S. Hribar v Argumentu o B. Kobalu in D. Prešičku

https://siol.net/novice/slovenija/makaroviceva-o-kobalu-gre-se-mu-samo-za-denar-argument-video-488702 Makarovičeva o Kobalu: Gre mu samo za denar [hashtag=Argument]#Argument[/hashtag] [hashtag=video]#video[/hashtag]

ne bom tiho

Pa kaj za vraga to truplo vlačijo povsod, kot da je njeno mnenje relevantno za karkoli?


ne vem, kje ima obraz druge soditi o prostaškosti, ker se je sama včeraj obnašala prav prostaško, neprimerno, grozljivo žaljivo.
Obsojam dejanje Kobala, ampak to ne opravičuje njenega takšnega včerajšnjega nastopa, ki je ravno tako vsega obsojanja vreden. Kakšna kulturnica pa ona je, če se tako obnaša v javnosti. Oprostite za tako obnašanje kot ga je ona včeraj pokazala, v kulturi ne bi smelo biti prostora.

Tudi Svetlana ima kdaj prav, čeprav pa nikoli ne bomo izvedeli, kaj je res njeno delo in kaj od njenega pokojnega gospoda.


v oddaji Argument na Planetu
[img]https://siol.net/media/img/c3/37/e2fcce943bf9968f25f6-argument.jpeg[/img]

ne bom tiho

Ja res no, eno od najproduktivnejših slovenskih pisateljic, pesnic, ki je leto za letom med najbolj izposojanimi avtorji v slovenskih knjižnicah, bodo spraševali o umetnosti, pisanju in avtorstvu. Kaj pa ona ve o tem? Bi raje vprašali tebe, anonimneža z interneta. Sramota!

Ne zanima me njeno mnenje.

Mene pa, ženska vedno nekaj zanimivega in ostrega pove.

Človek je več kot 30 let pod rušo, čeprav nikoli ne bomo izvedeli, kaj je res njegovo delo in kaj od njegovega pokojnega očeta.

Jaaaa, zanimiva, izzivaška. Tipična umetnica, nesposobna za en normalen lajf.
Ves čas v konfiktu z okolico, par mačkov…. lasulja in piči dalje.
Važno, da se carta na naših žuljih.
Je pa podmukla izzivačica, ki nikoli zadeve ne pripelje do konca. Izziva in potem si iz pozadine praska fračo, ko se drugi kregajo.
Ona pa čik v faflo in ……. pedenajte me!

Jaaaa, zanimiva, izzivaška. Tipična umetnica, nesposobna za en normalen lajf.
Ves čas v konfiktu z okolico, par mačkov…. lasulja in piči dalje.
Važno, da se carta na naših žuljih.
Je pa podmukla izzivačica, ki nikoli zadeve ne pripelje do konca. Izziva in potem si iz pozadine praska fračo, ko se drugi kregajo.
Ona pa čik v faflo in ……. pedenajte me!
[/quote]

Kiny, Zobatec, v primerjavi s tabo je Svetlana uglajena, fina dama.

Ne zanima me njeno mnenje.
[/quote]

”Ne zanima me njeno mnenje.”

Poleg pisateljice Svetlane Makarovič so svoja mnenja podali še radijski voditelj Sašo Hribar, odvetnica za intelektualno lastnino Maja Bogataj Jančič in strokovnjak za javno nastopanje Edvard Kadič.

ne bom tiho


v oddaji Argument na Planetu
[img]https://siol.net/media/img/c3/37/e2fcce943bf9968f25f6-argument.jpeg[/img]

ne bom tiho
[/quote]

7.25 Svetlana Makarovič:
”Veste kaj, meni je to popolnoma nezanimiv človek. Jaz ga poznam že tam iz 80-ih let. Zmeraj je bil koritar, zmeraj je bil baraba, zmeraj je bil prostaški. Zmeraj je bil človek brez vsake srčne kulture.
Tisto – bom povedala, kaj me iritira – da si ta tip drzne tukaj in zdaj nosit rdečo zvezdo. Ker simbol rdeče zvezde, prastari apotropejski simbol že dolgo ni več politični simbol, še manj strankarski simbol, ampak je moralni simbol in da ga takle prostak nosi – to me pa iritira. Drugače mi je Kobal popolnoma nezanimiva figura. To je pritlehni, ošterijski zabavljač in n’č druzga, čeprav se ‘ma za … ‘ma se za satirika, zraven pa nima pojma, kaj satira sploh je.”

ne bom tiho

Ostro, zdaj se bodo pa že desničarji težko odločili, koga bolj sovražijo :))))


v oddaji Argument na Planetu
[img]https://siol.net/media/img/c3/37/e2fcce943bf9968f25f6-argument.jpeg[/img]

ne bom tiho
[/quote]

8:37
Sašo Hribar:
”Drugo, normalno. Gre za patologijo nekega procesa, ki ga lahko razložiš v treh slikah – to, kar se z njim dogaja. Jaz ne mislim kompromitirat kolega Kobala, stanovskega kolego, pač pa sem ‘mel z njim nekaj – ne bom rekel konfliktov, ampak nasprotij – še kot član programskega sveta RTV Slovenija.
On je takrat dobil povabilo na oddajo. Prvič se mu je zgodilo, da je vodil oddajo v prime time ”Ne se hecat” in sicer je to že takrat mejilo na nek slab plagiat italijanske oddaje iz 30 let nazaj. Star, ostarel voditelj, šarmanten in zraven neka punčka, ki ni možgansko dorasla svojemu vzorniku, lepa, z oblinami in – ravno obratno je bilo takrat. Boris Kobal je delal slabo. Mi smo to na seji programskega sveta večkrat opozorili in se spraševali, kako je mogoče, da človek v teh letih dela tako nizkotno, tako omalovažujoče, tako proti gledalkam in gledalcem, proti vsem zaposlenim. No, in odgovor je zelo preprost: sta dva vodnika – input in output. Torej, če imaš ti input slabo oddajo in slabo vodenje in si za to bogato nagrajen, zakaj bi to spreminjal?”

ne bom tiho

Človek je več kot 30 let pod rušo, čeprav nikoli ne bomo izvedeli, kaj je res njegovo delo in kaj od njegovega pokojnega očeta.
[/quote]

Njegovi otroci so še živi, mar niso?

Kiny, Zobatec, v primerjavi s tabo je Svetlana uglajena, fina dama.
[/quote]

Hočeš reči, da je ne zna nastaviti, kot jo je svoje dni gospa tovarišica?

Človek je več kot 30 let pod rušo, čeprav nikoli ne bomo izvedeli, kaj je res njegovo delo in kaj od njegovega pokojnega očeta.
[/quote]

Ni bil v špilu tudi Dane Zajc?

Ja, taka je kot Ivan.

Ni bil v špilu tudi Dane Zajc?
[/quote]

Tudi zanj ne bomo nikoli vedeli, če je dejansko sam avtor česarkoli, če smo nerazumno skeptični do vsakega pisatelja in pesnika. Verjetno nihče ni pisal pred pričami. Ampak plagiata pa pri nobenem ni za najti, kot je pri Kobalu.


v oddaji Argument na Planetu
[img]https://siol.net/media/img/c3/37/e2fcce943bf9968f25f6-argument.jpeg[/img]

ne bom tiho
[/quote]

12:10 Svetlana Makarovič:
”Se vam zdi vredno to spraševat’? Vsak umetnik je občutljiv na moralno kršenje moralnih avtorskih pravic. T’le ne gre za materialne avtorske pravice. Dobr’, en takle Kobal, njega pač… njemu zadiši d’nar, on se celo življenje grebe za denar. On je mojster tega, kako ceneno robo čimbolj dragó prodat’, pa kasirat’, n’č druzga. Pri takem človeku vodo potegneš, pa greš naprej.”

ne bom tiho

Jaaaa, zanimiva, izzivaška. Tipična umetnica, nesposobna za en normalen lajf.
Ves čas v konfiktu z okolico, par mačkov…. lasulja in piči dalje.
Važno, da se carta na naših žuljih.
Je pa podmukla izzivačica, ki nikoli zadeve ne pripelje do konca. Izziva in potem si iz pozadine praska fračo, ko se drugi kregajo.
Ona pa čik v faflo in ……. pedenajte me!
[/quote]

Daj, daj. Ko boš ti s svojimi žulji med petimi najbolj izposojanimi avtorji v slovenskih knjižnicah vsako leto, boš pa verodostojno pisalo o žuljih, kako nekdo zadeve ne pripelje do konca in kako pedenamo neke ljudi “za prazen nič”. Samo nabijaš, kar ti paše, reale pa ne vidiš. Čista zavist.


v oddaji Argument na Planetu
[img]https://siol.net/media/img/c3/37/e2fcce943bf9968f25f6-argument.jpeg[/img]

ne bom tiho
[/quote]

12:47 Sašo Hribar:
”Ne, jaz bi mogoče… ne vem, če lahko razložim to patologijo, ko sem reku, bom zelo na kratko, ker vidim, da mi ne date dovolj časa, jaz bi pa rad obširno razlagal, ker ‘mam tako naravo. Vzel bi si uro ali dve, če ste za to.
Prva slika je, da človek v situaciji kot je bil Boris Kobal – v tej situaciji je mnogo kulturnikov in estradnikov – delajo razliko med tistim, kar je in med tistim, kar misli, da je. Večja ko je ta razlika, večji so atributi, bolj je samozavesten občutek, da je največji, najmočnejši, najlepši, najboljši in tako naprej. Prehaja v drugo fazo, ko obstaja razlika med tistim kar je in med tistim, kar on misli, da si drugi o njem mislijo. Torej, razmišlja, da si vsi o njem mislijo pozitivno. In ko prideš iz druge faze v tretjo fazo – govorim konkretno o plagiatih – ima občutek taka osebnost – ne govorim samo o Borisu Kobalu – ‘ma občutek, da vsi tisti ljudje, ki nekaj ustvarjajo niso nič vredni, dokler rezultati njihovega dela ne pridejo skozi njihove roke in njihovo mišljenje do uporabnika. Torej, vse je ničvredno, jaz sem pa tisti, ki lahko o tem sodim in temu navdihnem, dam življenje ali kaj podobnega.”

ne bom tiho


v oddaji Argument na Planetu
[img]https://siol.net/media/img/c3/37/e2fcce943bf9968f25f6-argument.jpeg[/img]

ne bom tiho
[/quote]

18:46 Svetlana Makarovič:
”Denar ga je zamikal, n’č druzga. Celo življenje je grebator, komolčar, čez trupla, sam’ da pride do d’narja. Jaz ga poznam še iz 80-ih let. Vedno isto. Ta člov’k se ‘ma za satirika… Ta pa glih, ja – resen dramatik :(.”

19:47 Sašo Hribar:
”Ne, preveč vrstic je napisal (4, op.p.). Bom samo citiral kulturnika Frančka Rudolfa, ki je bil v 90-ih letih direktor Radia Slovenija. Poklical je – takrat sem bil še mlad fant, ne takšen kot sem zdaj – in je reku: ”Poslušaj, Sašo, če veš, da boš za neko delo plačan, potem to nared’ tako, da boš ‘mel čim manj gledalcev ali čim manj poslušalcev. Zakaj? Ker ne bo komentarjev. Komentarji so tisto, kar uničuje slovenske ustvarjalce. TO je napaka, ki jo je naredu (Kobal, op.p) – ogromna :)”

ne bom tiho

Obsojam Kobala,

obsojam pa tudi njo. Ženska se ne zna obnašati. Ni želela odgovarjati na vprašanja ki jih je postavljal tisti lolek…., njeno govoričenje je bilo ves čas eno in isto, lajnala je svoje mantre…, obenem se je obešala na mizo v studiu, kot da bi bila pijana….,

New Report

Close