Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Kako ste zadovolni z Levico

Kako ste zadovolni z Levico

Zdravo
Opažam da Levica dobiva vse večjo podporo in glede na to da z koalicijo sodelujejo samo projektno me zanima kk ste zadovolni z delovanjem levice, meni osebno ni žal da sem jih volu pa čeprav nimam minimalne plače.

Z Levico in celotno obstoječo koalicijo ne moremo biti nikakor zadovoljni.

Napovedujejo višje davke, ko smo že tako davčno med najbolj obremenjenimi Evropejci.

Gospodarstvo jim je trn v peti. Socialne transferje nikoli ne bi smeli zvišati, ampak celo znižati.

Ljudi bi se moralo spodbujati, da gredo delat, ne pa, da lenarijo ob socialnih podporah.

Če se morda poglobite v to, ali se bolj izplača biti doma ali delati za minimalno plačo, boste hitro ugotovili, da se za npr. 200,00 ali celo manj € ne splača iti delat. Za to, kolikor je vlada zvišala minimalno plačo, so se podražile položnice že samo od kabelskih in mobilnih operaterjev. Kje je še vse ostalo, ki se prav tako draži.

To je torej samo navadno metanje peska v oči.

Pa pojdimo k drugim absurdom. Napovedala je povišanje plač v JS, kar podpiram zgolj do npr. 30. plačnega razreda. Vse ostale plače so povsem dovolj visoke. En od večjih absurdov ali celo norčevanje je, da se bo tistim s tako najnižjimi plačami do 26. plačnega razreda povišala plača zgolj za en razred, tistim od 26. za dva, tistim z magisterijem ali doktoratom pa za tri.
Torej, dejansko tistim, ki imajo že tako najvišje plače v JS, še višajo in delajo še večje razlike že v okviru javnega sektorja.

Zagovarjanje migracij je naslednji velik absurd. O tem smo že veliko govorili.

Mahanje s totalitarnimi simboli in zastavami pa jim tudi ne gre ravno v čast. Predstavljajte si koga mahati s svastiko. Ni ravno sprejemljivo.

Od te vlade nisem pričakovala nič dobrega in to se uresničuje. Pa da ne bo pomote. Od nobene ne pričakujem ničesar več, ker so vsi isti in imajo isti cilj. Priti na oblast, se napajati z državnimi sredstvi, izkoristiti položaj do maksimuma in razdeliti najboljša delovna mesta in položaje za najbližje.

Sloveniji ni več pomoči. Preveč je pijavk, izkoriščevalcev sistema, korupcije, klientelizma, nepotizma… Vse to je vpeto v vse pore družbe. Kdor ima možnost, se mora čim prej izseliti, če ne bo samo životaril.

Z zagovarjanjem migracij si totalno brcnila v temo. Nihče jih ne zagovarja, dejstvo je, da SO in jih bo počasi tudi zaradi vremenskih vplivov vedno več.
Treba je sistemsko reševati zadeve in v teh ljudeh videti tudi LJUDI (pa odmislimo sedaj tisti odstotek problematičnih), ustaviti zadevo pri viru (zaradi česa ti ljudje bežijo od doma)-
Kar se pa pijavk tiče, se pa strinjam s tabo.

nova
Uredništvo priporoča

Čedalje bolj so mi všeč, jih nisem volila, v prihodnje pa imajo tudi moj glas.

Z levico si ga drkam. Za kaj drugega ni sposobna….


Tudi v izložbo sem zabrisal kamen z levico, ko sem bil mulc!
Skratka zadovoljen. Še dandanes služi svojemu namenu!

Nisem jih volil, se mi pa zdi, da so naredili več dobrega kot slabega.

Mogoče si zgrešila, da so predlagali in tudi skozi spravili zvišanje minimalne plače. Malo manj nasedat antipropagandi, pa malo več gledat, kaj dejansko nardijo.

Z zagovarjanjem migracij si totalno brcnila v temo. Nihče jih ne zagovarja, dejstvo je, da SO in jih bo počasi tudi zaradi vremenskih vplivov vedno več.
Treba je sistemsko reševati zadeve in v teh ljudeh videti tudi LJUDI (pa odmislimo sedaj tisti odstotek problematičnih), ustaviti zadevo pri viru (zaradi česa ti ljudje bežijo od doma)-
Kar se pa pijavk tiče, se pa strinjam s tabo.
[/quote]
Dj ne ga srat migracije zaradi “vremenskih vplivov”. Vecina (razen tistih ki so res na vojnih obmocjih) prihaja v evropo zato ker jim nebo treba s kurcem mignt za denar. In oni se tega dobro zavedajo. Poglejte njihov “razvit” svet pa vam bo vse jasno. Meje ilegalnim migracijam zapret!!!

Lepo so vas ponovno nategnili vi pa še kar ne poštekate.

Dvig minimalne plače!? Ja pa jade…. Dvignili so že, a kaj ko bo pol dviga požrla nespremenjena dohodninska lestvica. Plače se bodo tako dvignile za bistveno manj kot so govorili, se bo pa povečal strošek dela za delodajalce. Posledično bo marsikdo ostal brez dela. Za javni sektor bo pa več dnarja, to pa ja, za njihove volivce pa ja….

Poštekal bo pa to folk nekje marca 2020 ko bo treba plačat dohodnino. Takat bo pa tudi podpora začela padat.


Dj ne ga srat migracije zaradi “vremenskih vplivov”. Vecina (razen tistih ki so res na vojnih obmocjih) prihaja v evropo zato ker jim nebo treba s kurcem mignt za denar. In oni se tega dobro zavedajo. Poglejte njihov “razvit” svet pa vam bo vse jasno. Meje ilegalnim migracijam zapret!!!
[/quote]

Izobrazi se.

Seveda niso vsi migranti iz Sirije, ampak dejstvo je, da bo podnebnih sprememb vedno več in v revščini, suši in poplavah bo malokdo vztrajal.

Pol dviga v žep pa pol v državno blagajno je še vedno bolje kot noben dvig. Da ali ne? Če delodajalci jamrajo, da ne najdejo delavcev, je to kar pravi ukrep.

Na volitvah niso bili moja izbira in tudi na nadlednjih ne bodo. Me je pa koalicija vseeno pozitivno presenetila. Meni je Levica glede nekaterih stvari simpatična, glede nekaterih drugih pa nikakor.

Da se nekdo zavzema za socialno državo, se meni zdi prav.

Kaj je to koristnega koalicija do sedaj naredila? Opiši konkreten primer s pozitivnimi učinki, prosim.

Za Levico volim že od njene ustanovitve, všeč mi je njihov program (na kratko: delu čast in oblast) in njihovo očitno zanimanje za pereče probleme v državi.

Meni so levičarji všeč, ker so zrušili komunizem in Slovenijo dobro založili s kofetom, bananami, pralnim praškom, kavbojkami in audiji brez carine. Kučan nam je kapitalizem zrihtal.

Kaj je to koristnega koalicija do sedaj naredila? Opiši konkreten primer s pozitivnimi učinki, prosim.
[/quote]

In kaj je slabega naredila? Opiši konkreen primer z negativnimi učinki, prosim!

So katastrofa. Delam v gospodarstvu, v računovodstvu. Namesto da bi se zavzeli za vse delavce, so nasprotovali znižanju davkov na plače!
Ne živijo težko samo tisti na minimalcih, precej je tistih okoli 800, 900 eur neto, ki jim tudi ne znese. In te so potunkali v drek. Splošna davčna olajšava je enaka že od l.2013, davčni razredi so tako skupaj, da že od 20.000 letnega prihodka padeš v 34{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Če bi tukaj kaj naredili, bi vsi delavci nekaj pridobili. To pa ne!
Pa ne s tem, da delavci ne bi imeli nič od tega. Saj podjetje bi plačevalo enako, le manj davka bi od delavskih plač nakazovali državi.
Ampak oni so raje povišali socialno. dobro vedo, da vsak, ki falira šolo najprej leti po socialno. Največkrat brez vednosti staršev. In to vsi, od revnih do bogatih. Denar pa gre za čike, žurke, travco in podobno. Jasno, da jim je Levica ful kul, kdo jih ne bi volil.

In kaj je slabega naredila? Opiši konkreen primer z negativnimi učinki, prosim!
[/quote]

A ti uspešnost vlade ocenjuješ po tem, če je kaj negativnega naredila? Ahahahaha, blagor njim, ko imajo take volivce. Res. Lahko noč.

Sem jih volila in ni mi zal. Edino Kordisa bi ven vrgla, ker je pozer in mece slabo luc na vse. Sicer pa – le tako naprej.

Tako je, za MesecŠarčevo vlado je vse šala. Zaposlenim v javnem sektorju so za šalo dali 400 milijonov, upokojencem so za šalo dali nekaj sto milijonov, kulturni proračun je za šalo višji za nekaj 10 milijonov, za drugi tir bo država očitno za šalo dala pol milijarde, kot za šalo bo vlada zaposlila nekaj deset tisoč ljudi v javnem sektorju, Cerarjeva Kolarjeva je za šalo dala zdravnikom sto milijonov, policisti so za šalo dobi nekaj sto milijonov…Šarec še vedno misli, da je Serpantinšek in se še naprej šali.

Če bi Janša v mandatu, ki ga ni zaključil kot za šalo dal nekaj milijard javnem sektorju bi bil še vedno predsednik vlade in bi v štrukljastih šolah visele njegove slike pa tega kot odgovoren politik ni naredil, sprejel je Zujfe, obdržal privarčevani denar v gospodarstvu in rešil Slovenijo ter postavil temelje sedanji rasti BDP. Seveda, tisti, ki se napajajo iz proračuna in prispevkov imajo drugačno mnenje. Sicer, tudi Mrak ugotavlja, da smo pred novo krizo v slabšem položaju kot prej, lahko dodamo le, da nas čakajo boleči Zujf 2, 3, 4, 5…10.

Slaba. Dosegli so dvig minimalca, posledično pa so zdaj ljudje v višjem davčnem cenzusu. Plačajo več davkov in imajo manjše otroške dodatke, državne štipendije in podobno. Njihovo finančno stanje se ne izboljša, zmaga samo država, ker zdaj pobere več davkov.

Tukaj sta zdaj dve možnosti, ena je da gre za nateg, sepravi obljube v zameno za politične točke. Druga pa da so nesposobni in tega niso predvidevali. Oba scenarija sta slaba, osebno so me razočarali.

A mama ti nič ne reče, ko ne znaš svojilnega zaimka uporabljat?

Trapast folk je nasedel Mescu in njegovi najbolj ceneni fintici z dvigom minimalne plače, ki ga je posadila v poslanski stolček. Me zanima, če mu bodo ploskali tudi takrat, ko bo prišel na plano s predlogom nepremičninskega davka. ;)))

Poleg tega je tip KPK-ju prijavil, da je njegovo premoženje 0, čez par tednov, ko je bilo govora o prodaji NLB pa je izjavil, da je v primeru državljanskega odkupa pripravljen vložiti vse svoje prihranke. Hmm, spomin zlate ribice? Ali pa zgolj je.be lud zbunjenog. :))))

Violeta je pa itak največja kmetica v našem parlamentu, namreč v lasti ima same hleve. :))

Levica bo še z nata šla, kar je pa najbolj pomembno, v študenski politiki (šou,škis) bo naredila red in odpravila pekarstvo med študenti

New Report

Close