Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Re: Zavrnili predlog referenduma o migracijah, ker je ta brezpredmeten

Re: Zavrnili predlog referenduma o migracijah, ker je ta brezpredmeten

In kaj vam ni jasno in kaj predlagateljem ni jasno???

DZ sprejema zakone, ki se lahko obravnavajo tudi s pomočjo referendumov.

Sprejemanje mednarodnopravnih aktov, kot je ta dogovor, pa je v pristojnosti vlade in tam tudi DZ nima pristojnosti in zato tudi ne poslanci DZ ne morejo predlagati referenduma.

Tak predlog je točno enak temu, da vi v nedeljo doma ob kosilu sklenete dogovor, kaj morajo kuhati naslednji teden pri sosedu.

Men se ne splača za še teh 5 min, bom kar tukaj da jim maks zasvinjam.

Ne more vlada dopustiti referendumov, na kateri bi o pravicah migrantov odločal zagovedani in ksenofobno nastrojeni slovenski živelj. Narod je preveč butast za tako odločanje, pa seveda preveč sovražno nastrojen. Saj se spomnite, da tudi referenduma o ljubljanski džamiji ni smelo biti! Saj vidite, kaj je bilo z referendumom o družinskem zakoniku, ki je padel samo zato, ker omejeni, nazadnjaški in butasti narod ni hotel “podeliti” pravice, da bi lahko tudi istospolni partnerji posvojili otroke. Medtem ko so sami na 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} učinkovitosti možganov, ker jim je sive celice alkohol požrl, ampak to ni problem. Tale ubogi slovenski narod samo gleda, da bi našel še koga bolj ubogega od sebe, koga šibkejšega, koga ranljivejšega, da se lahko potem spravi nanj z vso močjo.
Čisto prav je, da referenduma ne bo. Pod pametno vlado nikoli več ne bo referenduma, na katerem bi ljudje odločali o pravicah drugih ljudi!

nova
Uredništvo priporoča

jebise
[/quote]

Lahko se ti, dejstva so pač taka, da jaz ne morem odločati, kaj bodo kuhali sosedje.

In predlagatelje več kot dobro plačujemo že dolga leta, da bi to morali vedeti!

Pa naj te dopolnim – referendum o družinskem zakoniku je padel zaradi morebitnih posvojitev otrok, odločalo pa se sploh ni o tem!

…ker če bi jaz kaj odločalo še tebe in mesečinko deportiram skupaj z vlado in migranti.

…ker če bi jaz kaj odločalo še tebe in mesečinko deportiram skupaj z vlado in migranti.
[/quote]

No vidiš, saj pravim…
🙂

No vidiš, saj pravim…
🙂
[/quote]

No saj jaz tudi pravim…

Sicer pa referendumi ne bodo propadli, bodite brez skrbi da nas bodo vlekli na referendume, kolikor češ, ko bodo rabili potrditev za svoje traparije. Pa še vedno se nekako najde dovolj ovac.

Saj je res. To je samo za pocen točke lovit. Od 2015 strašite z migranti, pa je Slovenija še vedno cela. Bo prej prišel žledolom nazaj, kot pa en migrant, ki tak reče, da: Slovenija? No, Slovenija Tito, Slovenia bad.”

Državljani plačujemo davke (dajemo parazitom, pardon, uradnikom plače) in jih volimo, oni pa nas imajo za navadne smeti, katerih volja nič ne pomeni? Kdaj bomo imeli dovolj, kdaj se bomo prebudili, kakor rumeni jopiči v Franciji in jasno ter glasno izrazili svoje mnenje in nestrinjanje?
Hočemo demokracijo!

Je en komentator (Ost123..) pod novico na 24ur napisal:

Vedno eno in isto – SDS vlaga predloge za referendume .. Dajmo še mi – preostalih 75{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Slovenk in Slovencev. Edino vprašanje : Ali se strinjate da se prepove delovanje stranke SDS. Pa da vidmo rezultate ;-))!

Hja….dobra ideja. 🙂

Ma jaz se strinjam da se VSEM KI SO KDAJKOLI UKVARJALI S POLITIKO PREPOVE NADALJNJE UDEJSTVOVANJE DOSMRTNO.

Ma jaz se strinjam da se VSEM KI SO KDAJKOLI UKVARJALI S POLITIKO PREPOVE NADALJNJE UDEJSTVOVANJE DOSMRTNO.
[/quote]

Tudi dobra ideja. Z napako: takoj se bodo našli nadomestki. Ne vem, kaj je na tej politiki, da je tako privlačna za določene sorte ljudi. No, pravzaprav vem. Moč oziroma želja po moči je tisto, kar tako privlači. Problem pa nastane, ko ti politčiki ugotovijo, da se mnogim fučka za to njihovo moč. In postanejo strašno nesrečni, potem si pa še bolj želijo moči nad drugimi. 🙁

Državljani plačujemo davke (dajemo parazitom, pardon, uradnikom plače) in jih volimo, oni pa nas imajo za navadne smeti, katerih volja nič ne pomeni? Kdaj bomo imeli dovolj, kdaj se bomo prebudili, kakor rumeni jopiči v Franciji in jasno ter glasno izrazili svoje mnenje in nestrinjanje?
Hočemo demokracijo!
[/quote]

ja pizda, organizerej rumene jopice, pa da vidimo koliko vas? vsi sam neki lapate, ko se je treba pa zbrat, pride pa 20 skinov i n 10 hribovcev.

pa sej imas demokracijo! vecina je volila vlado ki to dogajanje dopusca. Kje ste bli na volitvah?? ocitno vas je bilo premalo!

in pol ce nasprotna vecina zmaga, pol je to kar totalirizem?!

Bolniki, a sploh berete kar napisete???

Ha! Referendum bi radi, ko pa so parlamentarne volitve se nas pa komaj 1/2 nabere. Ne hvala, proč vržen denar za referendum, na katerem bo spet peščica.

Lahko se ti, dejstva so pač taka, da jaz ne morem odločati, kaj bodo kuhali sosedje.

In predlagatelje več kot dobro plačujemo že dolga leta, da bi to morali vedeti!
[/quote]

Ti butara ,a sosed pa lahko odloca kaj bomo mi kuhali alu se bolje,sised bo skuhal ti pa bos pozrla oa ce ti je vsec ali pa ne…a ti zastopus butara da imas v ustavi zapisano da je sli suverena drzava? Da he ti drzava vseh drzavljaniv? Da drzavlhani odlocajo? Ce pa ste suverenost preneslu na mednarodne institucije pa povejte..mv glavnem s temi sosedi si se sama zaklala


Vse, ki so bili kdajkoli povezani s politiko v zapor. Dosmrtno… lahko tudi dlje…

Ti butara ,a sosed pa lahko odloca kaj bomo mi kuhali alu se bolje,sised bo skuhal ti pa bos pozrla oa ce ti je vsec ali pa ne…a ti zastopus butara da imas v ustavi zapisano da je sli suverena drzava? Da he ti drzava vseh drzavljaniv? Da drzavlhani odlocajo? Ce pa ste suverenost preneslu na mednarodne institucije pa povejte..mv glavnem s temi sosedi si se sama zaklala
[/quote]

Skratka, predvsem SDS poslanci so ves čas eni in isti, dovolj dobro plačani in bi morali vedeti, kaj je v njihovi pristojnosti in kaj ne.
Če jaz (ali pa ti ali pa kdo drug od navadnih ljudi) zaj***bem v službi na tak način, kot so zdajle oni, bi me čakala odpoved. Ne morejo odločati o nečem, kar ni v njihovi pristojnosti. In biti užaljeni, ker jim to povedo.

In še na zgoraj napisano – ja, če sosed skuha in mi prinese, bom pojedla to, kar je skuhal po svojem izboru. In enako če bom jaz priredila piknik, bom pekla to, kar sem se jaz odločila, četudi bo prišlo še xx sosedov.


Vse, ki so bili kdajkoli povezani s politiko v zapor. Dosmrtno… lahko tudi dlje…
[/quote]

Na podobno idejo sem že odgovorila. Glej zgoraj!

En malček ste smešni. Referendumske pobude, ki se tičejo zakonsko že urejenih reči in kjer nas obvezujejo mednarodne pogodbe, so izključno namenjene politični promociji in “izčrpavanju” pravnih sredstev s ciljem, da se preveri podpora pri volivcih in pripravi politična podlaga za morebitno spreminjanje zakonov in ustave.
Dejstvo je, da so države EU vse po vrsti šle preko meje z uzakonitvijo obveze pomoči ljudem, ki niso ne državljani, ne politični ali vojni begunci…

Na podobno idejo sem že odgovorila. Glej zgoraj!
[/quote]

aha, se pravi, da ima smisel ukinit samo desne… jah lej vse al pa nič…. ti… levi populist.


Neumnosti pišeš.
Spet so vas nategnili s svojimi političnimi igricami.
Referenduma ne bo, ker predlagatelji niso nikoli želeli da bo. Če bi v SDS hoteli referendum bi zbrali 5000 podpisov. S svojo protimigrantsko retoriko drugorazrednih članov SDS pred domačo javnostjo samo nabirajo politične točke.
SDS je v resnici na strani migrantov, njeni poslanci v EU glasujejo enako kot od Merklove, tudi pri nas niso predlagali nobenega zakona, ki bi omejil migrante.
Ko so za par ur priprli tistega albanca s tiralice so takoj znali sprožit interpelacijo proti notranji ministrici, ko je pa pol miljona nezakonitih migrantov vstopilo v slovenijo pa nič. Takrat so se pa delali samo da so nemočna opozicija.

Glej, če bi SDS res hotel referendum bi zbrali 5000 podpisov, samo potem bi Merklova Janšo
za ušesa. Samo domačim volilcem mečejo pesek v oči.

Zdej pa kako levica ni dopustila referenduma LOL. A referendum za drugi tir, ……in še mnogo drugih so pa dopustili? Hehe če bi ga hoteli bi bil, (kot je bil za drugi tir) ker ga nočejo ga pa ne bo – in za to so kako priročno okrivili levico.


Dejstvo je da eu proti ostalemu svetu ne more nič. Ja, predaleč je šlo. Ker živimo tu in sedaj imamo srečo. Še.

aha, se pravi, da ima smisel ukinit samo desne… jah lej vse al pa nič…. ti… levi populist.
[/quote]

Sklepam, da nisi bral pravega posta. Ali pa se delaš neumnega.


Dejstvo je da eu proti ostalemu svetu ne more nič. Ja, predaleč je šlo. Ker živimo tu in sedaj imamo srečo. Še.
[/quote]

Realno gledano, lahko vsaka država postavlja svoja pravila, poleg tega pa so pravila glede migracij in beguncev že zdavnaj postavljena in niti niso tako slaba, če se jih upošteva dosledno. To so naredili na madžarskem, a so jih s SJW okuženi politični vrhovi EU zaradi tega celo grajali. 😉

New Report

Close