Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Spoštovani g. predsednik!

Spoštovani g. predsednik!

Spoštovani g. predsednik, Pahor (in ostali predsedniki). Ravnokar sem po RTVSLO slišala, da izjemna oseba, mamica samohranilka, bivša varuška, ki je prijavila primer v ljubljanski hiši groze, po treh mesecih še vedno nima službe. Ker se očitno ne zavedate, da je z razkritjem dobesedno tvegala, upam si reči, življenje, naj vas razsvetlim: verjamem, da vaša jabolka in podobne nagrade in priznanja dodeljujete zaslužnim, a vendarle. Glede na to, da ta varuška še vedno nima službe, niti jabolka, mislim, da nimate pojma, da je s svojim dejanjem morda rešila tudi kakšno mlado življenje, vsekakor pa mnogo trpljenja, mnogo, mnogo otrok. Ne le iz njenega bivšega zavoda, temveč zagotovo tudi kakšnega iz številnih drugih podobnih zavodov in varstev. Dejstvo je, da se mnogi, upam, da vsi, česa podobnega ne bodo več upali početi. Torej: če že ne najdete vrtca ali druge organizacije, kjer bi ta izjemna ženska lahko delala, ji morda podelite vsaj obliž – kakšno priznanje. A vem, da bo to le obliž s katerim svojemu otroku ne bo mogla kaj veliko dati. Naj vam torej namignem, dragi g. predsednik(i): taka visoko čuteča, socialna oseba bi bila izjemno dragocena ne le v kakšen varstvu, temveč tudi v uradu varuha človekovih pravic, CSD-ju, kakšni humanitarni organizaciji ali pa bi lahko upokojili kakšen “fikus” (se oproščam, to sem pobrala ne vem kje in ta trenutek ne najdem boljšega opisa) na ministrstvu za delo, družino in socialne zadeve, ministrstvu za šolstvu ipd. Vam je kliknilo, kateremu od vas ali vaših svetovalcev? Najbrž ne berete MON-a, morda pa se najde kdo, da vam tole prepošlje preden bom morala vzeti list papirja in vam napisati po pošti.
Jaz namreč še vedno verjamem, da naša dežela ni gnila, ampak krasna, socialna in pravična. Zato budno spremljam dogajanje v zvezi s tem. Služba za varuško bo prva svetla poteza, kaznovanje storilcev mora biti zadnja.


Meni ta zadeva smrdi. Tako, kakor mi smrdi zadeva Novič, Radan, Zimmermann.
S to zadevo globoka država manipulira, hoče ustvariti neko javno mnenje. Menim, da ta zadeva ni resnična.
Vedi, da so pri nas kriminalci zaščiteni. Najbolj zgovoren primer za to je janković. Ne verjemi tistim vestem, ki se največ pojavljajo v državnih medijih!!!! Čim jim verjameš, si že zmanipuliran.

manipulacija, daj nehaj klobasati neumnosti, prosim. mini tini možnost bi bila, da ni res, če bi pametna punca ne vsega posnela. točno je vedela, da se bo to dogajalo in zato je vse skupaj posnela. posnetki pa PAČ NE LAŽEJO!!

nova
Uredništvo priporoča

Zakaj ta “pametna” punca nikoli ne pogleda v oči?
Mislim, da zlepa ne bo dobila službe, izdajalcev nihče ne mara.

Pa ne, da so ti posnetki zmontirani???
Meni zadeva močno smrdi, morda so pa lastniki Kengurujčka komu vsaj čisto malo v želodcu!

pa ti čudnočudno: da nisi ti ta isti, kot manipulacija in da nista vidva ta lastnika tega zavoda? kako že se pišete? grem zdajle pobrskat…

Pa le poglej komu v oči, medtem ko boš brskalo.

Tak video lahko naredim jaz sam. In ga pošljem kot “dokaz”. Le naivneži verjamejo vsakemu “posnetku”.

Moje mnenje je, da predsednikom ( vsem po vrsti ) ustreza, da se take stvari dogajajo. Ljudje se namreč v tem primeru ne ukvarjamo z njimi in njihovimi rabotami.
Predsedniki ( taki in drugačni ), DOVOLIJO, da se lahko zgodijo take grozote, za katere jaz verjamem, da se zgodijo. Ne samo Kengurujčki, poglejmo v bolnišnice, domove za stare, šole. Mah, poglejmo samo v kakšno delavnico, šivalnico npr. in bomo videli, kako empatični do podrejenih ( ali nemočnih, ker so premajhni, ali prestari ali preveč bolni ) so že majčkeni šefki, da ne bi o “velikih šefih” ali lastnikih… Kje so meje družin v “družinskih” firmah, ki zaposlujejo? Vsi kričijo, da “smo ena velika družina”, dejstvo pa je, da samo “njihova” nekaj velja, naše so pa nepomembne.
In ker predsedniki dovolijo vse to, ker predsednik ( vodi državo ) ne naredi nič, predvidevam, da bo ta delavka, ki je povedala, kaj se dogaja z otroci, fino nažutila. Službe ne bo dobila ( beri, kaj pravi mona v nadaljevanju ), ker je IZDAJALKA. Kako pokvarjen moraš biti, da označiš z izdajalko nekoga, ki je povedal, da mučijo nemočne otroke? In zato, ker dobri ljudje ne naredijo nič, slabi delajo grozote. Ali so dobri potem še dobri?

Moje mnenje je, da predsednikom ( vsem po vrsti ) ustreza, da se take stvari dogajajo. Ljudje se namreč v tem primeru ne ukvarjamo z njimi in njihovimi rabotami.
Predsedniki ( taki in drugačni ), DOVOLIJO, da se lahko zgodijo take grozote, za katere jaz verjamem, da se zgodijo. Ne samo Kengurujčki, poglejmo v bolnišnice, domove za stare, šole. Mah, poglejmo samo v kakšno delavnico, šivalnico npr. in bomo videli, kako empatični do podrejenih ( ali nemočnih, ker so premajhni, ali prestari ali preveč bolni ) so že majčkeni šefki, da ne bi o “velikih šefih” ali lastnikih… Kje so meje družin v “družinskih” firmah, ki zaposlujejo? Vsi kričijo, da “smo ena velika družina”, dejstvo pa je, da samo “njihova” nekaj velja, naše so pa nepomembne.
In ker predsedniki dovolijo vse to, ker predsednik ( vodi državo ) ne naredi nič, predvidevam, da bo ta delavka, ki je povedala, kaj se dogaja z otroci, fino nažutila. Službe ne bo dobila ( beri, kaj pravi mona v nadaljevanju ), ker je IZDAJALKA. Kako pokvarjen moraš biti, da označiš z izdajalko nekoga, ki je povedal, da mučijo nemočne otroke? In zato, ker dobri ljudje ne naredijo nič, slabi delajo grozote. Ali so dobri potem še dobri?
[/quote]

Kako more biti nekdo tako naiven, da kar slepo verjame nekomu, ki v oči ne upa pogledat!
Vedno jo kažejo samo v hrbet. Ima očitno vsaj malo slabe vesti.
Ni čudno.

Kakšen človek bi moral bit, da ne bi skočil za vrat nekomu, ki muči nemočnega otroka, ampak bi vzel v roke kamero in mirno snemal!!!

Kako more biti nekdo tako naiven, da kar slepo verjame nekomu, ki v oči ne upa pogledat!
Vedno jo kažejo samo v hrbet. Ima očitno vsaj malo slabe vesti.
Ni čudno.

Kakšen človek bi moral bit, da ne bi skočil za vrat nekomu, ki muči nemočnega otroka, ampak bi vzel v roke kamero in mirno snemal!!!
[/quote]

Hm, jaz mislim, da tak, ki je poleg tega, da je empatičen do otrok in tudi ve, da je danes treba vse dokazati. Če bi, špekuliram, naredila prijavo na pristojno službo ( morda policijo, inšpektorat, socialno, kaj vem, kam ) in ne bi imela o tem trdnih dokazov, misliš, da bi se kdo zmigal? Resno in globoko dvomim. Izkušnje kažejo, da se še vedno, kljub videu, zadeva vleče kot jara kača in verjamem, da se ne bo nikamor privlekla…. Ker, evo, DRŽAVA preko svojih organov, ki bi po službeni dolžnosti MORALI takoj reagirati in to zelo javno, ni na zadnjih nogah in ne dela nič. Čaka. Ženska se verjetno noče še bolj izpostaviti. Povej, bi se ti?

Moje osebne izkušnje so, da taki, ki “gobcamo” in opozarjamo na napake ( npr. upravnikov večstanovanjskih zgradb, poštarjev, prodajalk, policajev, delodajalcev, onesnaževalcev narave, mučiteljev živali ), ponavadi pušnemo. Ker ostanemo sami, se borimo z mlini na veter. Propademo. In ne le to, vedno izpademo kot “težaki”, “bedaki”, tisti, ki se nas ostali, ki so “prijazni”, ki “poizkusijo z lepo besedo”, ki pravijo – lepa beseda lepo mesto najde in so nasploh vsem všečni pahorčki, raje izognejo, pogledajo stran in nas pustijo, da se sami borimo.

Po moje vedno kaže hrbet samo zato, ker mora preživeti. Mora. In vi, starši otrok, ki jih je dejansko rešila, ji boste stopili ob bok, da pokaže obraz in pogleda v oči? Se boste izpostavili z imeni in priimki, s slikami? Tako, kot se je ta ženska. Za vaše otroke. Kdo ji stoji ob strani? Nihče. Še zmerjate jo in ji ne verjamete.

Uh, pa še to.
Se kdaj vprašate, starši, če vaši otroci, ko so v varstvu tujih ljudi, jedo lastne izbljuvke?
Se kdaj vprašate, otroci, če vaši starši po domovih ostarelih, kjer je premalo zaposlenih in je treba varčevati, jedo lastne izbljuvke?

Če bomo slehrniki kot izdajalce in lažnivnce označili junake, ki se izpostavijo in POVEDO in POKAŽEJO, se bojte, kaj bodo počeli slabi ljudje šele z vami, ko boste nemočni. Če si še tako zatiskamo oči in tiščimo glave v pesek, stvari se dogajajo nam in ne vedno drugim.

Hm, jaz mislim, da tak, ki je poleg tega, da je empatičen do otrok in tudi ve, da je danes treba vse dokazati. Če bi, špekuliram, naredila prijavo na pristojno službo ( morda policijo, inšpektorat, socialno, kaj vem, kam ) in ne bi imela o tem trdnih dokazov, misliš, da bi se kdo zmigal? Resno in globoko dvomim. Izkušnje kažejo, da se še vedno, kljub videu, zadeva vleče kot jara kača in verjamem, da se ne bo nikamor privlekla…. Ker, evo, DRŽAVA preko svojih organov, ki bi po službeni dolžnosti MORALI takoj reagirati in to zelo javno, ni na zadnjih nogah in ne dela nič. Čaka. Ženska se verjetno noče še bolj izpostaviti. Povej, bi se ti?

Moje osebne izkušnje so, da taki, ki “gobcamo” in opozarjamo na napake ( npr. upravnikov večstanovanjskih zgradb, poštarjev, prodajalk, policajev, delodajalcev, onesnaževalcev narave, mučiteljev živali ), ponavadi pušnemo. Ker ostanemo sami, se borimo z mlini na veter. Propademo. In ne le to, vedno izpademo kot “težaki”, “bedaki”, tisti, ki se nas ostali, ki so “prijazni”, ki “poizkusijo z lepo besedo”, ki pravijo – lepa beseda lepo mesto najde in so nasploh vsem všečni pahorčki, raje izognejo, pogledajo stran in nas pustijo, da se sami borimo.

Po moje vedno kaže hrbet samo zato, ker mora preživeti. Mora. In vi, starši otrok, ki jih je dejansko rešila, ji boste stopili ob bok, da pokaže obraz in pogleda v oči? Se boste izpostavili z imeni in priimki, s slikami? Tako, kot se je ta ženska. Za vaše otroke. Kdo ji stoji ob strani? Nihče. Še zmerjate jo in ji ne verjamete.
[/quote]

Kakšni ste to ljudje, ki bi se šli kamerwomane, namesto da bi pomagale ubogemu otročku, ki ga naj bi stara vešča dušila pod modrocem???

Vse to veš, pa nič ne ukrepaš?
Čudno, čudno!

Si na njihovem nivoju, ker jim žakelj držiš!

Res se bojim, da bi moral priti tebi v roke, ko bom morda nekoč opešal.

New Report

Close