Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Denarna odškodnina izbrisanim ni več omejena

Denarna odškodnina izbrisanim ni več omejena

Za dobrih 50 milijonov evrov odškodnin
Po podatkih državnega odvetništva znesek 339 vloženih tožbenih zahtevkov znaša približno 26 milijonov evrov obresti, do višine glavnice pa še enkrat toliko, kar je skupno nekaj manj kot 52 milijonov evrov

https://www.rtvslo.si/slovenija/denarna-odskodnina-izbrisanim-ni-vec-omejena/476060https://www.rtvslo.si/slovenija/denarna-odskodnina-izbrisanim-ni-vec-omejena/476060

Plačajo naj tisti, ki jih je bil poln gobec z raznimi “špekulirali so, nič ni bilo narobe” itd. Naj svoje dokaze spakirajo lepo na ESČP in razrešijo situacijo, sicer pa plačajo iz lastnega žepa.

Saj, če so ti naši družbeni pravobranilci samoupravljanja vpleteni v postopek česa drugega tudi ni za pričakovati. Fantje in punce se nekako ne znajdejo v Evropi 21. stoletja.

Sem pričakoval, da bo ta novica objavljena istočasno s novico o presežku državnega proračuna.

nova
Uredništvo priporoča

Spet eden od preštevilnih primerov v naši banana republiki, kjer odgovorni za to šalabajzerstvo niso in nikoli ne bodo odgovarjali, pač pa raje uživajo v pokoju in vlečejo lepe penzije…
Ni se za čudit. Tako je pač v nerazvitih državicah.

Tole je šele prva posledica skupinskih tožb proti državi.

Bo prav zanimivo brati, npr. kdo bo plačal odškodnine očetom z odtujenimi otroki.

Kdo se spomni čigava vlada je stvar z izbrisanimi zakuhala?

Slovenska vlada?

Kakorkoli obračate, večina teh izbrisanih ali NI HOTELA DRŽAVLJANSTVA ker so bili prepričani da bomo itak proopadli v pol leta, mimogrede državljanstvo je stalo 500 sit (2€), nekaj jih sploh ni bilo v Sloveniji ker so se umaknili z JLA na jug kjer so pač harali po svoje, morda nekaj procentov pa jih res ni vedela, pa še to najbrž zato ker niso brali SLOVENSKIH časopisov in gledali in poslušali SLOVENSKIH poročil.
Vsi katere sam poznam je že podjetje opozorilo na njihovo obveznost in VSI so državljanstvo tudi dobili, kdor je bil pa frajer in špekulant ta bo pa danes kasiral odškodnino.

Slovenska vlada?
[/quote]
Natančneje demosova!


Natančneje demosova!
[/quote]

Meni se poteza nikoli ni zdela slaba.

Meni se poteza nikoli ni zdela slaba.
[/quote]
Nič nisem napisal o dobri ali slabi potezi.
Namig je bil, da naj odškodnino/e plačajo tisti, ki so izbris skuhali!


Nič nisem napisal o dobri ali slabi potezi.
Namig je bil, da naj odškodnino/e plačajo tisti, ki so izbris skuhali!
[/quote]

Misliš izbrisani sami? Tudi ta ideja mi je všeč.

Misliš izbrisani sami? Tudi ta ideja mi je všeč.
[/quote]
Zakaj domnevaš, da moraš iz posta v post znova dokazovati svojo neumnost?

Misliš izbrisani sami? Tudi ta ideja mi je všeč.
[/quote]
Se povsem strinjam


Zakaj domnevaš, da moraš iz posta v post znova dokazovati svojo neumnost?
[/quote]

Pojma nimam. Tak sem. Ampak vseeno mislim, da so za izbris v veliki meri krivi sami izbrisani. Posledično gre tudi njim odškodninska odgovornost.

Očitno sodišča ne razmišljajo tako kot ti (in SDS).

V teh zadevah ne gre za DRŽAVLJANSTVO, ampak gre za STALNO PREBIVALIŠČE!

Še en izmed tistih si, ki bi mu morali odvzeti opravilno sposobnost, tumbaš nekaj narobe, že ptički na veji več kot 15 let čivkajo, da tole nima veze z državljanstvom!

Pojma nimam. Tak sem. Ampak vseeno mislim, da so za izbris v veliki meri krivi sami izbrisani. Posledično gre tudi njim odškodninska odgovornost.
[/quote]

Tudi zate velja:

V teh zadevah ne gre za DRŽAVLJANSTVO, ampak gre za STALNO PREBIVALIŠČE!

Še en izmed tistih si, ki bi mu morali odvzeti opravilno sposobnost, tumbaš nekaj narobe, že ptički na veji več kot 15 let čivkajo, da tole nima veze z državljanstvom!

Nick imaš kar pravilen! Ne veš nič!

Tudi zate velja:

V teh zadevah ne gre za DRŽAVLJANSTVO, ampak gre za STALNO PREBIVALIŠČE!

Še en izmed tistih si, ki bi mu morali odvzeti opravilno sposobnost, tumbaš nekaj narobe, že ptički na veji več kot 15 let čivkajo, da tole nima veze z državljanstvom!

Nick imaš kar pravilen! Ne veš nič!
[/quote]

No ja, če je lahko uspelo večini, bi lahko tudi tem?

No ja, če je lahko uspelo večini, bi lahko tudi tem?
[/quote]

Res ne ločiš, da je uspelo tistim, ki so zaprosili za državljanstvo, tisti pa, ki so že imeli urejeno stalno prebivališče (kot ga imaš tudi ti!), pa so jim ga brez obvestil izbrisali? Niso dobili prej obvestil, da si morajo karkoli ponovno urediti, saj so imeli že vse urejeno. A z enim odlokom so jim vse izbrisali. Demos, ja.

Mamo nesposobne odvetnike. Ta folk si niti centa ne zasluži.

Res ne ločiš, da je uspelo tistim, ki so zaprosili za državljanstvo, tisti pa, ki so že imeli urejeno stalno prebivališče (kot ga imaš tudi ti!), pa so jim ga brez obvestil izbrisali? Niso dobili prej obvestil, da si morajo karkoli ponovno urediti, saj so imeli že vse urejeno. A z enim odlokom so jim vse izbrisali. Demos, ja.
[/quote]

Tako je.
Niti ni sam izbris problematičen, ampak NAČIN, kako so to izvedli. Brez odločb (niti opozoril) in posledično brez možnosti pritože. Še tisti, ki nismo pravniki, smo vedeli, da bo to padlo na evropskih sodiščih.

Očitno sodišča ne razmišljajo tako kot ti (in SDS).
[/quote]

imam kar nekaj DOBRIH prijateljev, ki so se preselili pred davnimi leti iz “bivših” jugoslovanskih republik.
niti eden od njih NI BIL izbrisan!
čudno?


Natančneje demosova!
[/quote]

po DEMOS-ovi vladi je bilo še kar nekaj vlad.
in prav vsaka bi lahko odpravilo morebitno! napako prejšnje (prejšnjih) vlad!!!

po DEMOS-ovi vladi je bilo še kar nekaj vlad.
in prav vsaka bi lahko odpravilo morebitno! napako prejšnje (prejšnjih) vlad!!!
[/quote]

Saj so jo.

New Report

Close