Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Šarec,kaj si to sprejel,mi lahko razložiš?

Šarec,kaj si to sprejel,mi lahko razložiš?

Slavnostni podpis je bi sprejet za stavkovni sporazum. Nekaterim 3,celo 4 plačilne razrede višje plače. Hm,tistim na minimlacu za 30 eur več :))) Seveda vse to velja za javni sektor,za privatni sektor še vedno živa beda,brez sprememb,da bodo ja vsi leteli v JU zdaj,učitelji še večje plače,bogi zgaranci,jim prvoščim k majo tok bremen in težko delo,ko so že ob 12h doma,magistri in Vii stopnje do 3 plačilne razrede več… v privatnem sektorju pa nič,še vedno velja boj za preživetje in taka fajn soška fronta 🙂 LoL,sej ne verjameš dokler ne prebereš,kaj ta vlada buda-le delajo. Svašta..

https://www.24ur.com/novice/slovenija/pred-vlado-in-sindikati-podpis-stavkovnih-sporazumov.html ">Vaš link

Rok Žavbi je prestopil v islam. Kdo pravi, da Šarec ne more?

Razlika je ogromna. Žavbijeva odločitev je zadevala morda nekaj 10 ljudi. Šarčeva pa 2 milijona ljudi. 😉
Čez pol leta pa bodo na sporedu novi davki…
Čez dve leti pa študije o ponovni vpeljavi lastne valute, ker bo šel folk v luft zaradi davkov mislijo, da bodo isto dosegli z inflacijo.
Kako že pravijo?

[img]https://media1.tenor.com/images/10d4cd6b85743b001dc644974127fa63/tenor.gif[/img]

nova
Uredništvo priporoča

Šarec ne more dvignit plac v zasebnem sektorju. Lahko samo dvigne minimalca in to je naredil.

Kaj vam brani, da organizirate stavko in zahtevate pogačo še vi?

Jutri greš na protest?

Ja, pa pejte že enkrat stavkat, privat sektor, ne samo pljuvat iz kavča!

Kaj vam brani, da organizirate stavko in zahtevate pogačo še vi?

Jutri greš na protest?
[/quote]

+1

Čeprav jutrišnji protest ne bo imel učinka…

Država lahko dviguje (in niža) plače zaposlenih v JS, JU in državnih organih. Na zasebni sektor ne more vplivati. Dvigne lahko samo minimalno plačo. To so naredili, drugo si morate pa v gospodarstvu priboriti sami.

+1

Čeprav jutrišnji protest ne bo imel učinka…
[/quote]

Dovolj ljudi, dovolj pogosto – uspeh zagotovljen!

Dovolj ljudi, dovolj pogosto – uspeh zagotovljen!
[/quote]

To velja za politiko, v gospodarstvu pa štejejo drugi parametri. 😉

To velja za politiko, v gospodarstvu pa štejejo drugi parametri. 😉
[/quote]

Ma ne govori – če VSI zaposleni pri nekem delodajalcu prenehajo delati na določen dan, bo delodajalec prav pošteno premislil, ali ni bolj pametno (in ceneje!) mu odobriti povišanje plače, kak dodaten dan dopusta, kako boniteto, kot pa izgubiti dan proizvodnje. Ali pa teden.
In s tem tudi kupce. In dobro ime kot zanesljiv partner.

molimo, da ne bo hude zime … ker denar za posipanje in spomladi za flikanje cest je pravkar popapal JU/JS.
Pa še kakšen pufek se bo naštrikal

Privat sektor ne bo stavkal. Lepega dne samo davkov ne bo nihče plačal, pol naj si pa javni sektor izplača zaslužek z bankovci in Monopolija.

Saj ni res, pa očitno je – da nekateri nimate niti “P” od pojma, kaj vse pomeni javni sektor in kaj vse vam nudi brezplačno.

Saj ni res, pa očitno je – da nekateri nimate niti “P” od pojma, kaj vse pomeni javni sektor in kaj vse vam nudi brezplačno.
[/quote]

” kaj vse vam nudi brezplačno.”
Oprosti, nič ni “brezplačno”. Vse storitve t.i. javnega sektorja so pošteno plačane. In plačujemo jih mi vsi, preko davkov. Ne, se ne pritožujem. Se mi zdi pošteno, da imamo vsi dostop do nekih osnovnih dobrin (šolstvo, zdravstvo, varnost …) Osebno se zavedam, da mi je tak sistem omogočil ustrezno šolanje (morda mi ga starši ne bi mogli omogočiti). Mnogi s etega ne zavedajo. Bi res morali živeti v sistemu ZDA kjer je za šolanje otrok potrebno varčevati od njihovega rojstva.

Tako je, ker je v SLO birokratski režim. Javni sektor ima 1x večje plače kot realni sektor.
Tako je že več kot 10 let.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

Povprečna plača v JS je res višja od tiste v gospodarstvu, vendar je tudi izobrazbena struktura popolnoma drugačna. Ne moreš primerjati plač eno brez drugega, na primerljivih delovnih mestih pa je plača kar občutno višja v gospodarstvu!

Nobenega argumenta nimaš, na mojo trditev. Vsak pa lahko mojo trditev preveri. Je enostaven, matematični račun.

_______________________________________________ SAMOZDRAVLJENJE S KANABINOIDI V SLOVENIJI https://m.facebook.com/groups/438014413832415/?multi_permalinks=548310252802830&notif_t=group_highlights&notif_id=1613462320193479&ref=m_notif Zdravilec s konopljo in zdravilnimi rastlinami. _______________________________________________

…največ se bo povišala plača tistim ki že tako ohoho visoke plačne razrede…tsitim ki pa delajo za minimalca pa…pa saj smo res totoalno NOOOORI!!!

” kaj vse vam nudi brezplačno.”
Oprosti, nič ni “brezplačno”. Vse storitve t.i. javnega sektorja so pošteno plačane. In plačujemo jih mi vsi, preko davkov. Ne, se ne pritožujem. Se mi zdi pošteno, da imamo vsi dostop do nekih osnovnih dobrin (šolstvo, zdravstvo, varnost …) Osebno se zavedam, da mi je tak sistem omogočil ustrezno šolanje (morda mi ga starši ne bi mogli omogočiti). Mnogi s etega ne zavedajo. Bi res morali živeti v sistemu ZDA kjer je za šolanje otrok potrebno varčevati od njihovega rojstva.
[/quote]

Kot vidiš, bi nekateri vse to imeli, davkov in prispevkov pa ne plačevali.
Se sploh zavedajo, koliko stane npr.škatla bioloških zdravil za zdravljenje raka? Jaz vem, ker pogledam račun v lekarni, 3x povprečna SLO bruto plača. Zadostuje za en mesec, kje pa je še vse ostalo, ostala zdravila, prehranski napitki in posegi ter kontrole pri zdravnikih.

Ma ne govori – če VSI zaposleni pri nekem delodajalcu prenehajo delati na določen dan, bo delodajalec prav pošteno premislil, ali ni bolj pametno (in ceneje!) mu odobriti povišanje plače, kak dodaten dan dopusta, kako boniteto, kot pa izgubiti dan proizvodnje. Ali pa teden.
In s tem tudi kupce. In dobro ime kot zanesljiv partner.
[/quote]

Motiš se. Odvisno je kdo je delodajalec oz. večinski lastnik, v kakšni kondiciji je podjetje in kdo podjetje vodi.
Če gre za paradržavna podjetja, potem vprašanja kaj je ceneje v resnici ni, ampak gre za vprašanje gašenja socialnih stisk in ohranjanje socialnega miru. Če je pri tem vodstvo firme primerno poslušno se uredi dogovor, ki ustreza vladni ekonomski politiki in vsaj za silo ohranja finančno stanje podjetja. Takih stavk imaš v zadnjih
Če gre pa za izključno zasebno podjetje, ki nima zaslombe v paradržavnih bankah in političnih klikah pa do stavk in izgubljenih ur proizvodnje sploh ne pride, ker mora podjetnik zaščititi dvoje: svoj kapital in podjetje v smislu kadrovske zasedbe in zagotavljanja kontinuitete posla. Če podjetnik ugotovi, da se mu reč več ne izplača in je prihodnost podjetja vprašljiva, podjetje ali proda ali pa zapre.

Pri nas so stavke v privat podjetjih zelo redke.
Razlog:
1. Tam so še vedno boljše plače kot v paradržavnih podjetjih iz delovno intenzivnih panog, ki se komaj držijo nad mejo propada in je zato dotok delavcev iz teh podjetji bolj ali manj konstanten.
2. Sindikalisti ne obvladajo tehnologije pogajanj za boljše pogoje članstva. Stavka se ne takrat, ko gre podjetju slabo in nima za izplačilo plač, stavka se takrat, ko gre podjetju dobro in se obseg dela in naročil povečuje.
S tem dobiš začaran krog nizkih plač in vzdrževanja socialnega statusa quo na nekem minimumu namesto, da bi nerentabilna podjetja razformirali pravočasno, ko je škoda še majhna. Poplačevanje te škode gre v največjem delu iz naših davkoplačevalskih žepov, kar pomeni stagnacijo države in njenih servisov, zadolževanje države in konstantne težnje po povečevanju davkov kar rezultira v dodatnem davčnem bremenu za podjetja in s tem siromašenje prebivalstva.
Ta gordijski vozel je možno presekati le v času blagostanja, na vrhu konjunkture. Janševa vlada 2004-2008 je imela najboljšo možno priliko, da to uredi. Takrat bi uvedli enotno davčno stopnjo, na novo uredili – poenostavili davčno zakonodajo in omogočili boljše izhodiščne pogoje za investicije in podjetništvo, a so se pod težo medijskega obstreljevanja gradualistov in Keynesinacev pokakali.
Dober namen je bil izkazan, a ta ni uspel predvsem zaradi obeta vzpostavljanja novih razmer v državi, ker bi stare klike naslednikov bivšega režima najverjetneje izgubile odločilen vpliv na državo in paradržavno gospodarstvo. 😉
Da se ne boste zdaj zapodili vame – kar sem napisal je skrajno poenostavljeno, ker bi za ta primer v resnici bilo potrebno napisati precej več, morda kar knjigo….

Država lahko dviguje (in niža) plače zaposlenih v JS, JU in državnih organih. Na zasebni sektor ne more vplivati. Dvigne lahko samo minimalno plačo. To so naredili, drugo si morate pa v gospodarstvu priboriti sami.
[/quote]
Lahko pa z nižanjem korupcije, lopovščine in meglomešalcev v JU, JS, vpliva na davke in na obremenitev plač.
Seveda pa takšnega politika ne bo, ker takšen ne bi mogel biti “demokratično” izvoljen.

No – koliko vas je zaposlenih v gospodarstvu, ki danes protestirate?

New Report

Close