Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Komunisti zanikajo revolucijo, v LJ pa ogromen Spomenik revoluciji

Komunisti zanikajo revolucijo, v LJ pa ogromen Spomenik revoluciji

Ker je glavna značilnost komunistov to, da konstantno potvarjajo zgodovino in dejstva, nikogar ne čudi, da so tam nekje leta 1990 začeli zanikati in prikrivati dejstvo, da je bilo že v času nacistične okupacije njihovo glavno opravilo (poleg ropanja kmetov, kao izdajalcev in kulakov) izvajanje boljševistične revolucije z namenom, da se dokopljejo na oblast. Ker je bila v času kraljeve Jugoslavije komunistična stranka, pardon, partija, strogo prepovedana, saj je bila tedaj prepoznana in tretirana kot kriminalna organizacija, so komunisti hitro zavohali možnost, da s prevratom pridejo na oblast in nato udobno in razkošno živijo na račun poštenega ljudstva.

To jim je povsem uspelo. Revolucija je uspela.

In dobila številne spomenike in poimenovanja, npr. Trg revolucije (še danes ga imate).

Sedaj pa glavna fora – v Ljubljani je orjaški, 20 – tonski spomenik revoluciji, ki z napisom slavi revolucijo in pove, da je bila revolucija celo zapisana v ustavi SFRJ iz leta 1974,… sinovi in vnuki komunistov iz gozdov leta 1945 pa naj skušajo prepričati…

…da revolucije sploh ni bilo!

Ja potem pa naj država takoj podre lažnivi spoemnik, ki slavi tisto, česar nikoli ni bilo.

No, krvava revolucije je seveda bila, spomenik bi pa vseeno morlai še zdavnaj podreti, kajti v demokratični državi totalitarni spomeniki ne sodijo na osrednji trg v državi, ampak kvečjemu v muzej, če ne že na smetišče zgodovine.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.


Nekako se mi dozdeva, da tudi druga stran danes zanika tisto kar je počela takrat. A boš tudi njihove spomenike podrl in odpeljal na isti kupček??

“Sere se mi, ko vidim in slušam takšne politike kot so Mesec, Erjavec, Tomička, Bratuškova in slični populisti, ki bodo to državo pojedli zgoraj kot mrhovinarji in spodaj kot voluharji.

Politika me enostavno več ne zamima.

nova
Uredništvo priporoča

Komunisti nikoli niso prišli na oblast na pošten demokratičen način, z volitvami itd….in tudi odšli ne bodo demokratično.

V Rusiji celotna mlada generacija voli Putina, v Rusiji in Sloveniji edino ni bil nihče obsojen za komunistične zločine, drugje pa povsod. Tako ni čudno, da dve tretjini ljudi še vedno voli rdečo barvo in se spreneveda, da od leta 90 več ne obstaja, pozablja, da so vse to še vedno isti ljudje, njihovi nasledniki in njim v rit lezoči. Obnova kadrov je bila popolna in kadri so tisti, ki določajo barvo stranke, ki jo voliš in ne tisto, za kar se tisti trenutek izdaja stranka.

Get a life

Kaj je, so te šutnili iz šole, pa imaš tu sredi noči politično obarvana predavanja zgodovine?


Nekako se mi dozdeva, da tudi druga stran danes zanika tisto kar je počela takrat. A boš tudi njihove spomenike podrl in odpeljal na isti kupček??
[/quote]

V temi o najstniškem pretepu v šoli znaš lepo definirat “kdo je pa začel” pa “slibran”, ko gre pa za dogodke iz druge svetovne vojne pa meriš po drugačnih vatlih. 😉

V temi o najstniškem pretepu v šoli znaš lepo definirat “kdo je pa začel” pa “slibran”, ko gre pa za dogodke iz druge svetovne vojne pa meriš po drugačnih vatlih. 😉
[/quote]
Po kakšnih drugačnih vatlih?
Nekdo bi podiral spomenike, jaz samo sprašuje, če ne bi podrli kar vseh.
Kaj ima to s silobranom?


Po kakšnih drugačnih vatlih?
Nekdo bi podiral spomenike, jaz samo sprašuje, če ne bi podrli kar vseh.
Kaj ima to s silobranom?
[/quote]
Avtor teme poudarja komunistično laž. Ker komunisti ne priznavajo, da so se šli revolucijo. Komunisti pravijo, da so se šli NOB. In ta spomenik (spomenik revolucije) dokazuje, da komunisti lažejo. Kot zmeraj. Ker to je spomenik revolucije, ne spomenik NOB.


Po kakšnih drugačnih vatlih?
Nekdo bi podiral spomenike, jaz samo sprašuje, če ne bi podrli kar vseh.
Kaj ima to s silobranom?
[/quote]

Vprašanje se nanaša na tvoj celoten prispevek, ki mu največjo težo daje stavek: “Nekako se mi dozdeva, da tudi druga stran danes zanika tisto kar je počela takrat.”

“Sere se mi, ko vidim in slušam takšne politike kot so Mesec, Erjavec, Tomička, Bratuškova in slični populisti, ki bodo to državo pojedli zgoraj kot mrhovinarji in spodaj kot voluharji.

Politika me enostavno več ne zamima.
[/quote]

Zanima te mogoče res ne, si pa od nje povsem in popolnoma odvisen. Tako, da se ne hvali z nespametjo…

Vprašanje se nanaša na tvoj celoten prispevek, ki mu največjo težo daje stavek: “Nekako se mi dozdeva, da tudi druga stran danes zanika tisto kar je počela takrat.”
[/quote]
Dokaži, da se mi dozdeva narobe!
Še raje pa vidim, da razumeš tisto kar prebereš in ne mešaš jabolk s krompirjem.


Avtor teme poudarja komunistično laž. Ker komunisti ne priznavajo, da so se šli revolucijo. Komunisti pravijo, da so se šli NOB. In ta spomenik (spomenik revolucije) dokazuje, da komunisti lažejo. Kot zmeraj. Ker to je spomenik revolucije, ne spomenik NOB.
[/quote]
Sem napisal kaj o laži?


Sem napisal kaj o laži?
[/quote]
Saj nima veze kaj si ti napisal. Avtor teme je tisti, ki sprašuje, zakaj sploh stoji spomenik revolucije, če pa sami komunisti, ki so ta spomenik postavili, trdijo, da revolucije sploh ni bilo.

Jaz nimam občutka, da bi pravi komunisti iz tistih časov kdaj negirali svojo revolucijo. In zakaj bi jo? Kaj je narobe z revolucijami? Pojdite solit pamet še Francozom in Američanom, ki so z revolucijami zrušili obstoječe režime. Tudi kapitalizem je pomenil revolucijo: finančno, industrijsko, informacijsko … Revolucije prinašajo napredek družbi. Samo nazadnjaki se ne morete sprijazniti s tem.


Saj nima veze kaj si ti napisal. Avtor teme je tisti, ki sprašuje, zakaj sploh stoji spomenik revolucije, če pa sami komunisti, ki so ta spomenik postavili, trdijo, da revolucije sploh ni bilo.
[/quote]
In ti mi veselo repliciraš, čeprav sploh ni pomembno kaj sem napisal!

Ja vejžde.
Sploh pa je komunistična revolucija, Sloveniji prinesla velik napredek a ne?


In ti mi veselo repliciraš, čeprav sploh ni pomembno kaj sem napisal!
[/quote]
Jaz sem ti samo odgovoril oziroma pojasnjeval, ker sem ti kolegialno hotel pomagat oziroma odpret oči, da boš morda spoznal o čem avtor govori in o čem je tukaj sploh govora.
Ker ti si hotel debato zbanalizirat, češ, podrimo vse spomenike.
Kapiško?

Spomenikov ne bi smeli podirat. Če jih, se napake prehitro pozabijo.

Ja vejžde.
Sploh pa je komunistična revolucija, Sloveniji prinesla velik napredek a ne?
[/quote]

Je prinesla, Juga se je spremenila iz kmečke družbe v industrijsko, ustanovile so se univerze, šport je zacvetel, tudi glasba, od propada naprej pa se Slovenija spreminja nazaj v kmečko družbo, od jugoslovanskih gospodov nazaj v avstrijsko služničad.

Je prinesla, Juga se je spremenila iz kmečke družbe v industrijsko, ustanovile so se univerze, šport je zacvetel, tudi glasba, od propada naprej pa se Slovenija spreminja nazaj v kmečko družbo, od jugoslovanskih gospodov nazaj v avstrijsko služničad.
[/quote]

Univerze so bile že prej (moj oče je bil predvojni študent na Ljubljanski politehniki), tudi industrija je bila. Večina saferjot družbene industrije je nastala s preprostim manevrom: Zaplembo obstoječega premoženja predvojnim industrijalcem.
Primeri iz Ljubljane in okolice: Eta Kamnik, Kolinska, Papirnica Vevče, Šumi, Tobačna…
Glede avstrijske služničadi pa: Samo poglej Ljubljano in njenega dunajskega kočijaža Zokija.
…no po obnašanju in dejanjih ni daleč od kočijaža, Dunaj pa zagotovo nima nobene zveze z njim.
Si se morda vprašal čemu je Zokija Putin odlikoval?


Jaz sem ti samo odgovoril oziroma pojasnjeval, ker sem ti kolegialno hotel pomagat oziroma odpret oči, da boš morda spoznal o čem avtor govori in o čem je tukaj sploh govora.
Ker ti si hotel debato zbanalizirat, češ, podrimo vse spomenike.
Kapiško?
[/quote]
Pa spet LAŽEŠ!! Tole spodaj sem napisal!
A boš tudi njihove spomenike podrl in odpeljal na isti kupček??

Ja, komunisti so z zaplenjenimi predvojnimi delavnicami ravnali kot dobri gospodarji: razvili jih v resne fabrike, ki so uspešno poslovale ves čas socializma. Ko so jih dobili v roke zagovorniki kapitalizma in zasebne lastnine, je v nekaj letih vse propadlo.


Pa spet LAŽEŠ!! Tole spodaj sem napisal!
A boš tudi njihove spomenike podrl in odpeljal na isti kupček??
[/quote]

Lažeš ti, ne jaz. Se ti vidi, da malo vonjaš po komunistih.
Lej spodaj citirano kaj si napisal.
Po kakšnih drugačnih vatlih?
Nekdo bi podiral spomenike, jaz samo sprašuje, če ne bi podrli kar vseh.
Kaj ima to s silobranom?

New Report

Close