Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Občudovanja vredne

Občudovanja vredne

V Ajdovščini je bilo v soboto srečanje avtoprevoznikov iz vse Slovenije.
Udeležili so se ga mnogi predstavniki logistične strukture in predstavniki naše oblasti.
Med njimi je bil tudi predsednik naše vlade.
In verjeli ali ne, vozil je težak kamion. Si predstavljate, polegi mnogih veščin, ki jih obvlada, zna voziti tudi težko tovorno vozilo.
Mogoče mu bo še kdaj prav prišlo to njegovo znanje.

Ali je zato porebno kakšno “specialno” znanje? “Pedali” so menda “normalni”, volan tudi … Malce bolj “nerodno” pa zna biti parkiranje v “rikverc” z priklopnikom “na cm” natančno. A tega verjetno pač ni demonstriral.

O, pač, kdor je bil prisoten, se je na lastne oči lahko prepričal, da je pokazal sposobnosti in veščine kot, da bi bil izurjen voznika tovornjaka.

nova
Uredništvo priporoča

Verjetno, da je potrebno imeti neko “specialno” znanje, če je potrebno imeti izpit kategorije C vključno s praktičnimi vajami, teoretičnim in praktičnim izpitom, kaj praviš?

Voznik tovornjaka mora obvladati veliko znanja. Ni samo to, da znaš obračati volan.
Poleg vožnje, obračanja in “pritiskanja” na sklopko, zavoro, so potrebne psihofizične sposobnosti, da obvladaš maso prometa, da se znaš umakniti ali približati vozilom do milimetra natančno.
Obvladati vremenske razmere, ki so vse prej kot idealne, ter obvladati logistično pisarno, vnesti v računalnik podatke o lokacijah, stroškovne vrednosti, da si sposoben opraviti delo v točno določenem času in dostaviti blago ali materjal velikokrat tudi neznanemu naročniku.

Verjetno, da je potrebno imeti neko “specialno” znanje, če je potrebno imeti izpit kategorije C vključno s praktičnimi vajami, teoretičnim in praktičnim izpitom, kaj praviš?
[/quote]

Pravim, da je precej oseb, ki vozijo vozila brez ustreznih dokumentov (menda Romi, mladci (in mladenke) na kmetih težko mehanizacijo), in to v bistveno bolj realnih okoliščinah kot je verjetno PM “demonstriral”.
In izpit naj bi pomenil, da obvladuješ vozilo v vseh razmerah (pa vidimo voznike z izpitom, kako vozijo, ko zapade prvi sneg).
Tako da ostajam pri svojem – peljati katerokoli vozilo po parkirišču ali odprti cesti je “mala malica” – čeprav morda nelegalno (izpit). Je pa popolno obvladovanje mojstrstvo (kar sem zapisal že v osnovnem postu), ki pa (mislim) da ga da bolj dolgoletna praksa, kot pa izpit (z praktičnim in teoretičnim delom)

saj je igralec … bo pa ja znal odigrati vlogo voznika ☺
btw: a na AC je tudi prehiteval drug kamion, kot vsi “trenirani” vozniki ☺

Razen avtoprevoznikov je bilo sicer veliko poklicanih, vendar sem prepričana, da tričetrt ljudi, ki so bili prisotni, si ne bi upalo niti vstopiti za volan teh tovornjakov, kaj šele, da bi vozili katerega izmed njih.

Razen avtoprevoznikov je bilo sicer veliko poklicanih, vendar sem prepričana, da tričetrt ljudi, ki so bili prisotni, si ne bi upalo niti vstopiti za volan teh tovornjakov, kaj šele, da bi vozili katerega izmed njih.

Evo odgovor zakaj Slovenija je, kjer, je! Ljudje totalno prestrašeni. Si ne upajo absolutno ničesar. Vsega jih je strah.
“Vstopiti za volan teh tovornjakov” – ja, kaj pa se ti lahko zgodi, če se vsedeš za volan nekega vozila (če celo nimaš namena, da bi ga “premaknil”) ????
No, potem mi je pa jasna tudi panika pred migranti. Kdor se boji SESTI za volan nekega vozila, je jasno na smrt prestrašen, ko na cesti vidi “migranta” ali, “bog ne daj”, osebo z ruto na glavi.

To vsak zna. Noben pogum ne potrebujes. Pogum potrebujes, da gledas naso vlado.

Predsednik vlade si upa sesti za volan tovornjaka in ga voziti. Upajmo, da bo tudi našo državo s pogumom in korajžo popeljal v boljše čase.

Naj tvoje napisano razumemo kot sarkazem, ali kako?

Po mojem mnenju je to edini premier, ki se je izkazal z delom. Delo je pač DELO, ni neko kvazi športanje, brezvezno tekanje, hoja po hribih, predajanje duhovnosi, plezanje po skalah….


Saj ni treba, da znaš voziti kamion. TREBA pa je navadnemu šoferju osebnega avta VEDETI, koliko prostora rabi kamion ali avtobus v ovinkih (“odpeljavanje”), posebno pa kdaj in v katerih ovinkih (levi, desni), če ti pripelje naproti, zlasti, če je cesta malo ožja.
Še nikoli nisem vozil kamiona ali avtobusa pa natačno vem, koliko se moram kamionu umakniti, da bo moj avto ostal cel.

New Report

Close