Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Po obiskih zahodnoevropskih mest lahko rečem: Multikulti? Hvala ne!

Po obiskih zahodnoevropskih mest lahko rečem: Multikulti? Hvala ne!

Bruselj, Pariz, London, Amsterdam, … nekateri predeli so videti kot druge države.
Na ulici moški čepijo v skupinah, mrkih pogledov, zavite ženske v skupinah s kopico otrok šetkajo gor in dol po štantih in trgovinah. V službo ne hodijo. Arabščina povsod. Tudi veliko Afričanov. V čajnicah sedijo samo moški. Vsepovsod kebabi in druga arabska hrana.
Potem pa greš v Prago, Varšavo, Bratislavo … nikjer sledu o multikulti. Počutiš se varno in domače.
Zdaj pa v napad zagovornice multikultija, ker sem povedala resnico.

Ce si ti videlo vsaj eno od teh meat v zivo, sem jaz pingvin.

Nedolgo nazaj sem sedela v centru Münchna in opazovala to multikulturo. Nisem mogla verjeti.
Sem kar vesela, da sem v našem malem slovenskem mestu 🙂

Ce si ti videlo vsaj eno od teh meat v zivo, sem jaz pingvin.
[/quote]Nisem bila še v Amsterdamu, vendar koliko so mi pripovedovali o lepoti mesta bi vaša trditev znala veljati. 🙂


Bravo Orban in kompanija!

A v Pragi da ne? Kdaj si bil/a zadnjič tam?!

Res je ko gre evropejec v Tunizijo, Turčijo, Egipt… Spoštuje njihovo kulturo, ko pridejo ti arabci v Evropo ne spoštujejo Evropske naše kulture, ampak so lepo zasidrani v svoji kulturi. Prav bi bilo, če želijo živeti v Evropi naj sprejmejo evropsko kulturo in način življenja.

Nisem bila še v Amsterdamu, vendar koliko so mi pripovedovali o lepoti mesta bi vaša trditev znala veljati. 🙂
[/quote]

Amsterdam je že bolj muslimanski, kot Nizozemski, skoraj povsod, od ljudi na ulicah, prodajalk… vsi sami muslimani. Kot bi bilo arabsko mesto.

To, ko ena kultura preplavlja drugo, to ni multi-kulti.

Pravi multi-kulti mo Slovenci! Pri nas se mešajo sever, jug, vzhod in zahod! To je prava mešanica kultur, ko smo prevzeli nekaj od vseh sosedov in malo bolj daljnih sosedov.
Edina žalost je, da bi mi radi vzhod in jug zanikali in bili le sever/zahod, zato pa smo tako smotani! Ko si bomo priznali, da smo S/J/V/Z in bomo ponosni na to, takrat bomo pa nekaj veljali!

Multi-kulti je takrat, ko se kulture mešajo, dopolnjujejo, ko se iz vsake nekaj vzame in nekaj opusti, da se ustvari neka družba, ki ima delno skupno in delno vsak svojo kulturo.
To, ko se pa fura samo svoja, to ni noben multi-kulti.

Moje preljubo mesto Dunaj ….sploh me več ne vleče tja.

Iz kulture, ki bazira na 600 let stari “bibliji” pa srednjeevropejci res nimamo kaj vzeti!

Res je, da ima Bruselj kar nekaj multi kulti problemov, ampak daleč največja slabost je, da tam lahko naletiš na Fajonko, Vajgla ali Edija jr. in imaš takoj pokvarjen dan.

[img]http://2.bp.blogspot.com/-Qnl_-hQUaG8/VEF6aOdacMI/AAAAAAAAA3A/hH33gH5EcjM/s1600/marseille-muslim-squalor.jpg[/img]

http://enzaferreri.blogspot.com/2014/10/marseille-is-no-longer-european-city.html#axzz5LvG8TtbI

[img]https://www.causeur.fr/wp-content/uploads/2017/01/molenbeek-belgique-islam-gadaleta-660×400.jpg[/img]

https://www.causeur.fr/molenbeek-islam-gadaleta-bruxelles-142451

Ah… to je bila že 20 let nazaj v Nemčiji kriza. Takrat je bil naval Turkov močan. Pa ti migranti in ilegalci… to se že stalno dogaja. Le vojna v Siriji je bila priročen izgovor da so mase prišle do legalnih pasošev in prilika se je izkoristila. V resnici pa je od tistih nekaj procentov sirijcev bilo vsega… od severne afrike do balkancev itd.

Tudi vse multikulti. Sami neki blond švabi pa poševnooki. Slovenca praktično ne srečaš razen da streže za šankom al pa kakšna sobarca sem in tja.

To so turisti, ti zgoraj na slikah pa “domačini”. Saj razumeš razliko, ne?

Se strinjam z napisanim. Groza so ta Z Evropejska mesta danes. Nic dobrega za domacine. Tudi turiste ne.

Vojne to malo pospešijo, drugače pa se migracije dogajajo že leta, ker domačini nočejo poprijeti za slabše plačana dela. Nekdo mora ta dela opraviti in tako pridejo ljudje južno in vzhodno od EU. Bil sem v Londonu in v javnem prevozu skoraj ne vidiš delati domačina. Pa še marsikje je tako.

Kdo je kriv za to? Neoliberalizem. Pomemben je samo kapital in pol mamo tako kot je. Lahko se SDS neki meče ven, da je proti migrantom, ampak to je klasična neoliberalna stranka. In take so skoraj vse, le navzven se malce drugače kažejo.

Pravzaprav je politika Levice edina, ki bi res ustavila migracije. Oni bi usmerili denar iz teh neoliberalnih agend k ljudem in migrantov ne bi rabili. Ampak to se ne bo zgodilo, ker smo ljudje pohlepni in ker nam kapital tako diši.

Tako pač je. Pa srečno.

Vsak mesec nekam potujem, pa po pravici ne vidim mest tako kot ti. Vidim veliko različnih ljudi ja, različnih kultur ki se mešajo in sobivajo. V Londonu vedno srečam in govorim z ljudmi iz držav za katere sploh nisem vedela da obstajajo. Kako zanimive zgodbe imajo. Vidiš kar hočeš videt. Ti vidiš svoj strah pred neznanim. Nočeš niti spoznati neznanega. Ne vidiš ljudi, ampak kar po tvojem mnenju predstavljajo. Zakaj potem potuješ ne vem. Če te ne zanimajo drugačni ljudje in njihove zgodbe. Ker so individualni ljudje, tako kot si ti. Tako kot ti ne predstavljaš in nimaš iste zgodbe, nisi ista kot jaz….tako tudi vse ženske pokrite nimajo iste. Težko razumeti verjamem. Ampak midve nisve iste. Pa sve verjetno odraščale dosti podobno. Sve obe iz te male državice. Ampak ti si ti, jaz pa jaz. Zakaj ne vidiš ljudi kot oseb, ampak kot predstavnike česarkoli pač že ne maraš ne vem. Veliko zamujaš 🙂
Na svetu je veliko kretenov, zlobnih ljudi, sovraštva….ampak tudi veliko dobrih in zanimivih ljudi od katerih se lahko kaj naučiš.

Se mi kar zdi, kako si ti komunicirala z burkami, ja.

Ja pa saj že zdrava pamet nam pove, da multikulturnost ne sodi v Evropi, sploh pa ne kaki Afričani, Arabci. Naj dole ostanejo, rešitev za Afriko ni preseljevanje v Evropo. Ker sicer nam neizogibno sledi vojna v Evropi.

Žal slabo razumeš napisano oz. problem. Ne gre za posameznike, gre za pojav. Gre za problem, za katerega so v prvi vrsti odgovorne vlade zahodnoevropskih držav, za njimi pa sami imigranti, ker ne vlade ne imigranti očitno nimajo želje po integraciji.
Se ti zdi v redu, da se te ljudi tako getoizira, da se jih naseljuje vse skupaj, ne pa med druge prebivalce?
Me pa resnično zanima, kako si se pogovarjala z gospemi v nikabih in hidžabih, glede na to, da jih večina sploh ne govori jezika države, v kateri živijo, niti nimajo nobene želje po kontaktu s tujci.
Pa v Marseillu si se pogovarjala z mladeniči, polnimi besa in mržnje?

Od migrantov nihče noče migrirati v Venezuelo. Bežijo pa ljudje iz Venezuele, to pa.

jas te popolnoma razumem…Ziveti in delati kot Karmen Švegelj je pogum in hkrati strast. Malokdo to razume.
Sicer pa vse kar je zgoraj pripopano v fotkah so kvarti v mestih…turški in indijski, kitajski.
Tako, da kogar ne zanima naj ga noge tja, ne poneso.

New Report

Close