Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Don˙t forget Srebrenica

Don˙t forget Srebrenica

11.7.1995 – 11.7.2018
23 let od masakra, število žrtev 8372+

Mujoti se eksponirate s to srebrenico vsako leto. Noben drug juzni narod ni tolk dajau u javnost kolk zrtev pa vsega gorja so mel. Muslici pa skoz s to srebrenico. A mogoce od srbov slismo jamranje pa vemo kolk hudga ste jim muslici naredl? Pa saj poznamo zgodovimo kdo je najvec pobijal v vojni? Musliji. In se vedno ne nehajo. Bi radi cel svet preuzel. Pa jamrajo za eno srebrenico. A drugih pa ni skoda? Kolk srbskih otrok in zensk je pobitih in hrvaskih tudi. Kaj pa to talibani iztrebt vas bi moral.

Mujoti se eksponirate s to srebrenico vsako leto. Noben drug juzni narod ni tolk dajau u javnost kolk zrtev pa vsega gorja so mel. Muslici pa skoz s to srebrenico. A mogoce od srbov slismo jamranje pa vemo kolk hudga ste jim muslici naredl? Pa saj poznamo zgodovimo kdo je najvec pobijal v vojni? Musliji. In se vedno ne nehajo. Bi radi cel svet preuzel. Pa jamrajo za eno srebrenico. A drugih pa ni skoda? Kolk srbskih otrok in zensk je pobitih in hrvaskih tudi. Kaj pa to talibani iztrebt vas bi moral.
[/quote]

Balkan je res problematičen in tivsi odnosi med narodi.
Meni se zdi najbolj problematična politika po letu 1995 na Hrvaškem.
Zakaj?
Edini narod ki je skregan s prav vsemi svojimi sosedi.
Skregani so z nami Slovenci, pa z BiH musliči-Srbi, z Madžari, Srbi in Črnogorci.
Mogoče so pa res bożji narod.

nova
Uredništvo priporoča

Mujoti se eksponirate s to srebrenico vsako leto. Noben drug juzni narod ni tolk dajau u javnost kolk zrtev pa vsega gorja so mel. Muslici pa skoz s to srebrenico. A mogoce od srbov slismo jamranje pa vemo kolk hudga ste jim muslici naredl? Pa saj poznamo zgodovimo kdo je najvec pobijal v vojni? Musliji. In se vedno ne nehajo. Bi radi cel svet preuzel. Pa jamrajo za eno srebrenico. A drugih pa ni skoda? Kolk srbskih otrok in zensk je pobitih in hrvaskih tudi. Kaj pa to talibani iztrebt vas bi moral.
[/quote]
Šupčino, kot prvo nisem noben musliman. Kot drugo, nisem rekel, da eni ali drugi ali tretji niso krivi za razne zločine. Danes je obletnica srebreniškega masakra, ki se ga spominjajo po svetu. Gre tudi zato, ker je mednarodna skupnost dovolila, da se to zgodi v zaščiteni demilitarizirani coni in to na koncu 20. stoletja. Ampak nekomu z mikromožgani pač to nima smisla govorit.

100.000 jih je v Kočevskem rogu – SLOVENCEV…. Briga me za eno Srebrenico, če imam 100.000 svojcev samo v Kočevskem rogu, ki jih zaradi preklete pomuslimanjene balkanske drhali prepovedano pokopati in o njih govoriti.

100.000 jih je v Kočevskem rogu – SLOVENCEV…. Briga me za eno Srebrenico, če imam 100.000 svojcev samo v Kočevskem rogu, ki jih zaradi preklete pomuslimanjene balkanske drhali prepovedano pokopati in o njih govoriti.

[/quote]
No, tale je definitivno za nagrado debil leta. Človek ima 100.000 svojcev? Svojec=član družine. Kakšna je kaj to mega družina? Do konca oš zagotovo ni prilezel, ko otroci dobijo predmet zgodovina, drugače bi vsaj vedel kdo je koga ubijal v Kočevskem rogu, pomuslimanjeni, hahaha…, tvoje izražanje je pa tudi tvoje ogledalo. Tebe bi še iz SDS izključili.

100.000 jih je v Kočevskem rogu – SLOVENCEV…. Briga me za eno Srebrenico, če imam 100.000 svojcev samo v Kočevskem rogu, ki jih zaradi preklete pomuslimanjene balkanske drhali prepovedano pokopati in o njih govoriti.

[/quote]

Ne zavajaj. Že stokrat so jih požegnali, se spravili zaradi njih, ji pokopali in prekopali, postavili na desetine spomenikov in spominskih obeležij, o njih govorite dan in noč vsak dan (in nihče ti tega ne prepoveduje). Konec je, Slovenija gre naprej. Ti pa lahko ostaneš v letu 1945 in 1946, le razdora med preostalimi ne delaj.

Če bi se spomnili na vse žrtve vojn po celem svetu bi bilo bolj fer kot pa se spominjat le določene nacije, katerih je pač nekaj pobitih v vojni. Pa kaj zdaj? Mama v Vietnamu trpi kaj manj ker je izgubila moža in otroka? Ne tisti tam niso omembe vredni. Nacija, ki opozarja nase bo vedno dramatizirala za vsako malenkost. Meni muslimani nikoli ne bodo pomilovanja vredni, ne gre mi v glavo da mladina s tistimi ALkaida bradami hodi okrog. V Sloveniji smo vendarle. Se vam zdi to normalno?

V tej srebrenici je vsako leto več mrtvih, pa še starih jim ne rata pokopat, pa je ze 20+ let od tega.


Jaz ne vem kakšen je tvoj mentalni sklop in še nekaterih tu gor. Ampak nekako si predstavljam, da vi vidite, kot da je avtor napisal nekako takole: “Danes je obletnica masakra v Srebrenici, kjer je bilo pobitih čez 8000 tamkajšnjih prebivalcev (zate je to nekaj pobitih). Nikjer drugje v nobeni vojni ni bilo nikoli nobenih vojnih zločinov in streljanja civilistov oz. nedolžnih žrtev”.
Danes je pač ta obletnica, ne vem zakaj je treba zdaj primerjat z 2. svetovno vojno, pa Vietnamom itd, češ kako je bilo pa tam. Kdor izgubi svojce, mu je težko, pa ni važno katere vere in nacionalnosti je.

Ker so trupla zakopavali na velikem območju v številnih grobnicah. Mnoge še niso najdene.


Jaz ne vem kakšen je tvoj mentalni sklop in še nekaterih tu gor. Ampak nekako si predstavljam, da vi vidite, kot da je avtor napisal nekako takole: “Danes je obletnica masakra v Srebrenici, kjer je bilo pobitih čez 8000 tamkajšnjih prebivalcev (zate je to nekaj pobitih). Nikjer drugje v nobeni vojni ni bilo nikoli nobenih vojnih zločinov in streljanja civilistov oz. nedolžnih žrtev”.
Danes je pač ta obletnica, ne vem zakaj je treba zdaj primerjat z 2. svetovno vojno, pa Vietnamom itd, češ kako je bilo pa tam. Kdor izgubi svojce, mu je težko, pa ni važno katere vere in nacionalnosti je.
[/quote]

Huh to pa so podatki, si prepričana da nikjer ni bilo ubitih več kot 8000 civilistov? Potem pa ti moram povedat da premalo veš in bereš. Zavedaj se da islamski narod poveličuje in celotno dogajanje beri vojno želi prevaliti na svoje največje sovražnike in to so pravoslavci. Ti so bolj naiven narod a zelo dobri po srcu. Imam nekaj sosedov pravoslavcev in kapo dol. Smo bili pred leti v Beogradu, nimam besed. Ne zagovarjam nikogar, nedolžni ljudje so umirali v vojni a vseeno preverjeno trdim da je bilo več žrtev hrvaške nacionalnosti in pravoslavcev kot muslimanov. To vedo tudi muslimani a se ven vlečejo s poboji v Srebrenici. Vemo pa resnico. Večino so pobili kar sami da bi zvalili krivdo na pravoslavce. Prav berete. Svoje so pobijali da bi se zgodil masaker. Najhuje pa je da jim število čudežno nonstop narašča. Patološki lažnivci in kriminalci so ki je svojo vero pobijal. Javnost pa naseda.

Huh to pa so podatki, si prepričana da nikjer ni bilo ubitih več kot 8000 civilistov? Potem pa ti moram povedat da premalo veš in bereš. Zavedaj se da islamski narod poveličuje in celotno dogajanje beri vojno želi prevaliti na svoje največje sovražnike in to so pravoslavci. Ti so bolj naiven narod a zelo dobri po srcu. Imam nekaj sosedov pravoslavcev in kapo dol. Smo bili pred leti v Beogradu, nimam besed. Ne zagovarjam nikogar, nedolžni ljudje so umirali v vojni a vseeno preverjeno trdim da je bilo več žrtev hrvaške nacionalnosti in pravoslavcev kot muslimanov. To vedo tudi muslimani a se ven vlečejo s poboji v Srebrenici. Vemo pa resnico. Večino so pobili kar sami da bi zvalili krivdo na pravoslavce. Prav berete. Svoje so pobijali da bi se zgodil masaker. Najhuje pa je da jim število čudežno nonstop narašča. Patološki lažnivci in kriminalci so ki je svojo vero pobijal. Javnost pa naseda.
[/quote]
Ker si natrosil toliko laži in nesmislov (kar me ne čudi glede na tvoj nick), povej od kod preverjeno trdiš, da je bilo več hrvaških in pravoslavnih žrtev? Pa nisem na nobeni strani, samo podatki so; žrtev skupaj civilisti in vojaki: muslimani 64.341, hrvati 7.602, srbi 24.724. Razlika ogromna, kajne?
Čez 8000 je žrtev načrtno umorjenih tam, pravo število žrtev ne bo nikoli znano, ker so, kot je nekdo že napisal zakopavali trupla na mnogih lokacijah. Ti veš resnico ja….


Ker si natrosil toliko laži in nesmislov (kar me ne čudi glede na tvoj nick), povej od kod preverjeno trdiš, da je bilo več hrvaških in pravoslavnih žrtev? Pa nisem na nobeni strani, samo podatki so; žrtev skupaj civilisti in vojaki: muslimani 64.341, hrvati 7.602, srbi 24.724. Razlika ogromna, kajne?
Čez 8000 je žrtev načrtno umorjenih tam, pravo število žrtev ne bo nikoli znano, ker so, kot je nekdo že napisal zakopavali trupla na mnogih lokacijah. Ti veš resnico ja….
[/quote]

Naivnež. Napačne podatke maš, bo treba več o zgodovini pretuhtat in ne samo prebrati čtivo za naivne. Resnica je taka kot sem jo napisal, ti pa verjemi kar želiš, imaš vso pravico. Če sem lahko malenkosten mi tudi pravoslavna cerkev sredi Ljubljane ni v napoto. Center z džamijo sredi Lj pa me še kako moti, s tem da želijo še ulico poimenovati džamijska ulica. Vsiljivci, manipulatorji in morilci so. Me ne prepriča noben v nasprotno. Samo stran z njimi. In še enkrat muslimani so pobijali svoj narod ravno zaradi manipulatorskega razmišljanja da bi bilo št.čim večje. Peščica muslimanov je upala povedati resnico pa se je to zelo hitro zakamufliralo in se to ni nikoli več nikjer predvajalo.

Daj nam kakšen link, Domobranček, da bomo videli tiste izjave muslimanov…..

sem odprla tole temo kar tako, brez veze. in ostajam brez besed. kako vas ni sram. le kako vas ni sram pljuvati po takem zločinu. pojma nimate kaj se je tam zgodilo, očitno vas po osamosvojitvi slovenije ni brigalo več nič drugega kot lastna rit, zato ste nevedni. in neumni. in zlobni in sovražni.

srebrenica naj bi bila kako varno zatočišče. tja so se zgrinjali LJUDJE, po veroizpovedi muslimani zato, ker naj bi jih mednarodne enote ščitile. ljudje so bili neoboroženi. in potem so prišli tja srbski vojaki in jih vse poklali. to je bil masaker, klavnica, nepredstavljiv zločin za vse nas. čisto enako kot zaplinjanje LJUDI v koncentracijskih taboriščih. ampak o Aušvicu in Dahavu veste najbrž vsaj nekaj, o tem zločinu pa očitno NIČ. res, sramota ste za odraslo populacijo naše države.

Naivnež. Napačne podatke maš, bo treba več o zgodovini pretuhtat in ne samo prebrati čtivo za naivne. Resnica je taka kot sem jo napisal, ti pa verjemi kar želiš, imaš vso pravico. Če sem lahko malenkosten mi tudi pravoslavna cerkev sredi Ljubljane ni v napoto. Center z džamijo sredi Lj pa me še kako moti, s tem da želijo še ulico poimenovati džamijska ulica. Vsiljivci, manipulatorji in morilci so. Me ne prepriča noben v nasprotno. Samo stran z njimi. In še enkrat muslimani so pobijali svoj narod ravno zaradi manipulatorskega razmišljanja da bi bilo št.čim večje. Peščica muslimanov je upala povedati resnico pa se je to zelo hitro zakamufliralo in se to ni nikoli več nikjer predvajalo.
[/quote]

Če je kdo naivnež, si to ti. Prav tako boš moral ti prebrati več o zadevi. Tu je govora o obletnici masakra, ti pa o džamiji v LJ in o muslimanih globalno. Pa ne da bi jaz zagovarjal muslimane, mi niso nič kaj pri srcu.
Za tvojo informacijo je bila Srebrenica zaščitena cona, ki bi jo mednarodne sile morale ščititi. Zato je Srebrenica izdano mesto. Civilisti in slabo oboroženi vojaki so takrat začeli bežati skozi gozdove proti Tuzli. Vse moške in dečke, ki so jih Srbi ujeli, so postrelili. Sami so svoje pobijali, ja.
Sicer pa ne vem, kaj sploh razlagam enemu domobrančku, ki mu je šiptarski doktor gargamel vzor.

Če je kdo naivnež, si to ti. Prav tako boš moral ti prebrati več o zadevi. Tu je govora o obletnici masakra, ti pa o džamiji v LJ in o muslimanih globalno. Pa ne da bi jaz zagovarjal muslimane, mi niso nič kaj pri srcu.
Za tvojo informacijo je bila Srebrenica zaščitena cona, ki bi jo mednarodne sile morale ščititi. Zato je Srebrenica izdano mesto. Civilisti in slabo oboroženi vojaki so takrat začeli bežati skozi gozdove proti Tuzli. Vse moške in dečke, ki so jih Srbi ujeli, so postrelili. Sami so svoje pobijali, ja.
Sicer pa ne vem, kaj sploh razlagam enemu domobrančku, ki mu je šiptarski doktor gargamel vzor.
[/quote]

V nečem se pa strinjava da nobenemu niso pri srcu. Omenu sm džamijo ker sem hotel povedat da so vsiljivci na vsakem možnem koraku in posiljujejo z mislijo da bi še ulico poimenovali džamijska ulica. Seveda nima veze s Srebrenico. So pa dejansko škodljiva nacija.


Jaz ne vem kakšen je tvoj mentalni sklop in še nekaterih tu gor. Ampak nekako si predstavljam, da vi vidite, kot da je avtor napisal nekako takole: “Danes je obletnica masakra v Srebrenici, kjer je bilo pobitih čez 8000 tamkajšnjih prebivalcev (zate je to nekaj pobitih). Nikjer drugje v nobeni vojni ni bilo nikoli nobenih vojnih zločinov in streljanja civilistov oz. nedolžnih žrtev”.
Danes je pač ta obletnica, ne vem zakaj je treba zdaj primerjat z 2. svetovno vojno, pa Vietnamom itd, češ kako je bilo pa tam. Kdor izgubi svojce, mu je težko, pa ni važno katere vere in nacionalnosti je.
[/quote]

Kaj ima Srebrenica veze z nami Slovenci? Nič.
To je za nas enako kot poboj civilistov v Vietnamu, v Koreji, v Afganistanu, enako kot žrtve terorističnega napada na stolpnici v NY, … Kdor je izgubil svojce v teh “vojnah”, mu je enako težko, kot tistim iz Srebrenice, ja, res, ampak to nima nič z nami.

Če bi se že šli nekaj na to temo, bi s tem lahko opozorili na vse žrtve vojne, na to, kako neumni smo ljudje, kako nas politika in trije idioti tako zavedejo, da se pobijemo med seboj in da si vračamo milo za žajfo za brez veze, ker Srebrenica je bila odgovor na Bratunac in Srebrenico, ko so v času pravoslavnega Petrovdana muslimani napadli 22 srbskih vasi na tem območju in resno: je bilo tega res treba???? Enim in drugim in tretjim!

Vse kar imamo Slovenci s tem je le to, da se iz videnega lahko naučimo, da je treba mislit s svojo glavo, ne pa z glavo Janše, Šarca, cerarja, Pahorja ali kogarkoli že, ki se je dokopal oblasti!

Kdo ve, kaj je tam bilo, da so mednarodne enote to tiho gledale in niso reagirale.

100.000 jih je v Kočevskem rogu – SLOVENCEV…. Boli me kurrrrrac za eno jebbbeno Srebrenico, če imam 100.000 svojcev samo v Kočevskem rogu, ki jih zaradi preklete pomuslimanjene balkanske drhali prepovedano pokopati in o njih govoriti.

Iz Bosne so hodili klat v Slovenijo in ropat in požigat….
[/quote]
Moram te popravit. Ni 100.000 SLOVENCEV v Rogu! VGseh pobitih Slovencev od komunistov med vojno in po vojni je bribližno 20.000. Vseh pobitih (različnih narodnosti) na tleh Slovenije po vojni pa blizu 200.000. Zadnje leto se je začelo pisati o številki 500.000. Bomo videli. jaz sem do te številke še vedno skeptičen.
Opomba: tudi moji sorodniki so ostali v Rogu. Sem pa za poštenje, ne za pretiravanje.

Če je kdo naivnež, si to ti. Prav tako boš moral ti prebrati več o zadevi. Tu je govora o obletnici masakra, ti pa o džamiji v LJ in o muslimanih globalno. Pa ne da bi jaz zagovarjal muslimane, mi niso nič kaj pri srcu.
Za tvojo informacijo je bila Srebrenica zaščitena cona, ki bi jo mednarodne sile morale ščititi. Zato je Srebrenica izdano mesto. Civilisti in slabo oboroženi vojaki so takrat začeli bežati skozi gozdove proti Tuzli. Vse moške in dečke, ki so jih Srbi ujeli, so postrelili. Sami so svoje pobijali, ja.
Sicer pa ne vem, kaj sploh razlagam enemu domobrančku, ki mu je šiptarski doktor gargamel vzor.
[/quote]

Ta Srebrenica je bila povračilo za muslimanske poboje civilistov po srbskih vaseh od leta 1992-1995. To naredita sovraštvo in vojna! Ni zaščitene cone, ni varnosti, samo imbecili, ki jih je nafutrala politika!

Tale vojne se je zgodila po 50-ih letih po 2.sv.vojni. Kako so tisto vojno tako hitro pozabili in se iz nje nič naučili? Si potem predstavljamo kaj bo čez 200 let če nas še tako bližnja zgodovina ne izuči?

Kaj ima Srebrenica veze z nami Slovenci? Nič.
To je za nas enako kot poboj civilistov v Vietnamu, v Koreji, v Afganistanu, enako kot žrtve terorističnega napada na stolpnici v NY, … Kdor je izgubil svojce v teh “vojnah”, mu je enako težko, kot tistim iz Srebrenice, ja, res, ampak to nima nič z nami.

Če bi se že šli nekaj na to temo, bi s tem lahko opozorili na vse žrtve vojne, na to, kako neumni smo ljudje, kako nas politika in trije idioti tako zavedejo, da se pobijemo med seboj in da si vračamo milo za žajfo za brez veze, ker Srebrenica je bila odgovor na Bratunac in Srebrenico, ko so v času pravoslavnega Petrovdana muslimani napadli 22 srbskih vasi na tem območju in resno: je bilo tega res treba???? Enim in drugim in tretjim!

Vse kar imamo Slovenci s tem je le to, da se iz videnega lahko naučimo, da je treba mislit s svojo glavo, ne pa z glavo Janše, Šarca, cerarja, Pahorja ali kogarkoli že, ki se je dokopal oblasti!
[/quote]

Kaj ima z nami Slovenci? Eto, najprej vprašaš, a potem sam sebi odgovoriš. V zadnjem odstavku. Zato pa je naslov don`t forget Srebrenica. Da se iz videnega nekaj naučimo in ne pozabimo.

Kdo ve, kaj je tam bilo, da so mednarodne enote to tiho gledale in niso reagirale.
[/quote]
Ena teorija je, da so potrebovali nekaj tako groznega, da bi ustavili vojno. Vojna se je namreč nekaj mesecev po tem končala.

New Report

Close