Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek s kom v koalicijo?

s kom v koalicijo?

Za vse stranke je bilo rečeno s kom bi šle v koalicijo. Za SD in SMC pa ne?

Danes najbolj v oci padlo, kaksna lazniivec je sarec. Nezanesljiva oseba, ki dela nekaj skrito, kp gabpa odkrijejo s kritikami, pa se takoj zacne nekaj izgovarjati, da on pa to ni. Kaj lazes mater no.
Vcetaj je prislo v javnost to, da so predlagali 3 nova.ministrstva v lms… jasno vse kritike vredno, saj bodo zapravljali nepotreben denar, samo da bi se spravili h kotitu v cimvecjem stevilu. In ker so ga skritizirali v tem, je danes ze lagal, da on ni predlagal 3 ministrstev,ampak samo enega no ega. Kar je laz in na to laz so ga postavili tudi drugi. Kdo si sploh zeli takega cloveka za mandatarja, ze zdaj laze kot pes tece in zapravlja dodaten denar, kaj sele da pride na oblast. Bo unicil vso drzavo kolkr je tega se sploh ostalo.

Ko je bil govor, kdo bi s kom šel, nisem zasledila, da bi SD in SMC omenjali. Načelno gresta s Šarcem. Torej, Šarec lahko nabere dovolj ?

In če gre NSi v koalicijo s Šarenim, je nikoli več ne volim!

In če gre NSi v koalicijo s Šarenim, je nikoli več ne volim!
[/quote]

Volivci unih petih, šestih levih strank pa jih nikoli ne volijo več, če gredo s kosovskim doktorjem. Pa lahko gremo na še ene volitve… z istim rezultatom. Haha

Dire Straits-i tudi niso povedali s kom grejo v koalicijo, pa sem jih dopisal na tisto volilno plahto! 🙁

In če gre NSi v koalicijo s Šarenim, je nikoli več ne volim!
[/quote]
jaka muda s temi 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}

Obe ti stranki sta pred TV kamerami svečano prisegli, da z Jajotom ne gresta v koalicijo. Da gresta s Šarenim.

6 strank je preveč za normalno delovanje koalicije. Se bodo skregali še preden bodo resno začeli z delom.

Obe ti stranki sta pred TV kamerami svečano prisegli, da z Jajotom ne gresta v koalicijo. Da gresta s Šarenim.
[/quote]

Z jj-jem gre le Nova si. Še kdo? Aja, Jelinčič.
S šarcem pa SMC, SD, AB, Sedus, mogoče tudi levica. To je že več kot dovolj. Kaj se sedaj morajo še sem in tja šlihtat? Saj se točno ve, kdo s kom da in s kom ne. Vlada bi že lahko bila sestavljena. Ne razumem?!

Z jj-jem gre le Nova si. Še kdo? Aja, Jelinčič.
S šarcem pa SMC, SD, AB, Sedus, mogoče tudi levica. To je že več kot dovolj. Kaj se sedaj morajo še sem in tja šlihtat? Saj se točno ve, kdo s kom da in s kom ne. Vlada bi že lahko bila sestavljena. Ne razumem?!
[/quote]

Nič ni tako enostavno. Levica se je odločila, da bo raje v opoziciji, zato je Šareni prisiljen vzet k sebi Tonina, čeprav se mnogo kao “levih” strank s politiko NSi ne strinja. NSi predvsem v gospodarstvu navija za čisti neoliberalizem, skratka oni so sen vsakega kapitalista in tajkuna – čim več ugodnosti lastniku in delodajalcu, čim manj pravic za delavce.
Po drugi strani pa je Levica preveč ortodoksna, ni pripravljena na kompromise, nezreli so. Mene so razočarali. Pa kaj oni mislijo, da bo vse po njihovo??? Če hočejo, da bo vse po njihovo, morajo doseči absolutno večino, tega pa nikoli ne bodo. Politika je umetnost možnega. Je večni kompromis med strankami in akterji. Eni se enostavno ne znajo iti politike.
Šerenemu ni lahko. Vsak ga bo lahko izsiljeval, sploh Tonin. Drugim strankam, kot so SAB, SMC, SD in Desus, bo začel Tonin iti prav hitro na jetra. In samo vprašanje časa je, kdaj bo Šarenemu tako “šarena” koalicija razpadla in bo prišlo do novih volitev.
Po novih volitvah pa zna biti precej podobna scena, skratka za en drek vse skupaj. Škoda, ker Jajota toliko ljudi ne mara in noče z njim v koalicijo oz. škoda, da je Jajo tak kot je. Drugačen očitno ne more biti in nikoli ne bo. In ker je tak kot je, nekatere ljudi strašno privlači, samo še več ljudi to strašno odbija.

Naši deželici je kot zakleto usojena večna razdeljenost. Morda bo bolje šele čez 100 let, kmalu gotovo ne.

Po mojem mnenju serpentina novači 2 ali 3 prestopnike v gargamel stranki in pištoljerosovi stranki, potem lahko brez mesečnikov in orgličarjev sestavi vlado.

In če gre NSi v koalicijo s Šarenim, je nikoli več ne volim!
[/quote]

Tudi jaz sem tega mnenja. Naj NSi raje ostane v opoziciji. Eno ministrsko mesto pa res ni vredno tega, da na naslednjih volitvah stranka ostane zunaj parlamenta.

Levica pa ne bo šla v koalicijo, ker so “izračunali”, da se jim bolj izplača zunaj jemati glasove SD, kot biti s to stranko v koaliciji in prevzeti odgovornost in tudi morebitno krivdo za neuspeh.

Pa še nekaj…Šarec očitno do sedaj ni opazil, očitno pa mu tudi do sedaj nihče ni povedal, da že obstaja eno ministrstvo, ki bi se lahko ukvarjalo z digitalizacijo.

Žalostno je da levi koaliciji sploh ni do reševanje naše države ampak jim je samo do lepega položaja na katerem bosta sedela, nič delala in vlekla bajne plače, pogodbo imajo napisano v enem zvezku. Šarec še vedno se obnaša kot komik, nima nobenih odgovorov na pametna vprašanja. Ne z Janšo, bedaki imajo samo ta stavek. Tonina pa boli k.urac ker je on svoje dosegel samo tudi on še ne ve kako se bo končalo in bo pripravljen takoj stopiti k Janši če komunistična koalicija bo splavala po vodi. EU se počasi obrača v desno samo Slovenija podpira komunajzerje, p.izda jim materna.

Pa Tonina so si nastavili na stolček, da ga bo hotel ohranit in bo popuščal, to je bila ful dobra poteza. Seprentina je dosti pametnejši kot klamfajo nekateri, se je spravil v dobro pozicijo, zdaj pa bo samo pritiskal.

In če gre NSi v koalicijo s Šarenim, je nikoli več ne volim!
[/quote]

Če zahtevaš da vlado vodi SDS, naslednjiš pač voli za njih. In ali se ni že Ljudmila “zaklinjala”, da z JJ pa že ne več? Kašen pristaš NSi pa si to ?

Če zahtevaš da vlado vodi SDS, naslednjiš pač voli za njih. In ali se ni že Ljudmila “zaklinjala”, da z JJ pa že ne več? Kašen pristaš NSi pa si to ?
[/quote]

On je mislu, da bo Nsi pobrala 60 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} sama ob božji pomoči.

Volilci mesecnikov pa, da se jim bodo odprla marksisticna nebesa in prikazal sam presvetli Marx.

Aja ker jansa je pa poosebljena nesebicnost in pozrtvovalnost za slovenski rod? Dejansko obstajate taki, ki verjamete propagandi?

Moja stranka, SMC, razpada. Vprašanje je samo, ali je razpad povzročil Brglez ali Cerar. Meni je v bistvu vseeno, ker nimam nobene pomembne funkcije.

Aja ker jansa je pa poosebljena nesebicnost in pozrtvovalnost za slovenski rod? Dejansko obstajate taki, ki verjamete propagandi?
[/quote]

🙂 Vsak slovenski volilec, ki je obkrozil kogarkoli, verjame propagandi.

Aja ker jansa je pa poosebljena nesebicnost in pozrtvovalnost za slovenski rod? Dejansko obstajate taki, ki verjamete propagandi?
[/quote]
Nisem hvalil Janšo toda samo on ima neko koalicisko pogodbo in je politik z iskušnjami in ne dela na osnovi izključevanja kot tista rdeča gmota.

Vseckam ‘rdeco gmoto’.

v prvem tednu po imenovanju vlade bodo sindikati vstali….upam, da niste pozabili zakaj je miro potegnil rep med noge….cel javni sektor je zamrznil stavke…..šarec & co bodo na preizkušnji še prej kot si mislijo….naj ne pozabijo, kaj jih čaka naslednje jutro….saj poznate tisto….danes so dovoljene sanje, jutri je nov dan….takrat so prišli tanki, sedaj bodo stavke.

Tudi jaz sem tega mnenja. Naj NSi raje ostane v opoziciji. Eno ministrsko mesto pa res ni vredno tega, da na naslednjih volitvah stranka ostane zunaj parlamenta.

Levica pa ne bo šla v koalicijo, ker so “izračunali”, da se jim bolj izplača zunaj jemati glasove SD, kot biti s to stranko v koaliciji in prevzeti odgovornost in tudi morebitno krivdo za neuspeh.

Pa še nekaj…Šarec očitno do sedaj ni opazil, očitno pa mu tudi do sedaj nihče ni povedal, da že obstaja eno ministrstvo, ki bi se lahko ukvarjalo z digitalizacijo.
[/quote]

1. Ne gre le za eno ministrsko mesto, a si pozabila, da je bil Toninček izvoljen za predsednika parlamenta?
2. Število ministrstev nima veze s kakšno logiko ali s tem, da kakšno ministrstvo dejansko država potrebuje – ampak se na ta način delijo stolčki koalicijskim partnerjem. Je treba pač zadovoljiti apetite, ane.

New Report

Close