Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Ali imamo volilci res vpliv kdo bo sedel v DZ?

Ali imamo volilci res vpliv kdo bo sedel v DZ?

Ljudje vidijo, da so v Državni zbor izvoljeni tisti, ki so dobili nekaj 100 glasov, niso pa izvoljeni tisti iz njihovih okrajev, ki so dobili nekaj 1000 glasov. V kolikor se tukaj politična elita ne bo poenotila in naredila spremembe, da bodo volilci dejansko imeli možnost neposrednega odločanja kdo jih bo zastopal lahko ne glede na to kakšni bodo rezultati prihodnjih vlad pričakujemo še nižjo volilno udeležbo. Zakaj bi šel nekdo volit, če vidi, da neka aritmetika, ki je nihče ne razume odloči o tem kdo bo sedel v Državnem zboru.
JJ, Janša pri Pahorju-koalicija brez izključevanja, 07.06.2018

Vsak ima en glas. S tem glasom vsak naredi, kar želi. Jaz se ne pritožujem, en glas mi je dovolj. Se je pa seveda treba precej potruditi, da ohranjamo razmere, v katerih ima vsak svoj en glas.

DEJANSKO SE JE TOKRAT POKAZALO DA VSAK GLAS NI ENAKO VREDEN ! Kako razložiti dejstvo da je neizvoljen prvi s 2300 glasovi, izvoljena sta pa drugi in tretji z liste, oba sta skupaj zbrala enako število glasov.

Mesta na listi so nepomembna.

Jaz govorim o glasu posameznika. Enega imaš in ga oddaš, kateri stranki želiš (ali ga pač ne oddaš). Na imena na volilinih listkih po volilnih okrajih itak ne moremo vplivati, to so zadeve strank.

Pa tako preprost sistem je.

V SDS so vsi kandidati imeli veliko glasov in je pač tisti z 2300 bil slabši kot drugi kandidati iz SDS, zato ni šel.

V drugi stranki pa so imeli vsi kandidati malo glasov in je šel en naprej s 500 glasovi, ker so meli drugi iz njegove stranke še manj.

Meni se ta sistem ne zdi nič preprost. Če pogledamo za Celje mesto.

1.mesto: Gorenak – SDS: 2.565 glasov
2.mesto: Cigler – Levica: 1.329 glasov
3.mesto: Sluga – SMC: 1.273 glasov

In kdo je bil izvoljen za poslanca v Državnem zboru?
2. in 3.-je uvrščena, ki sta oba skupaj dobila toliko, kot prvouvrščeni.
Zakaj? Število glasov pač ne pomeni nič, odločilni so neki odstotki v volilni enoti, ki se jih računa po nekih zapletenih formulah.
Meni bi se zdelo pač edino normalno, da je zmagal prvouvrščeni.

http://www.vinkogorenak.net/2018/06/04/dve-izpolnjeni-obljubi/

New Report

Close