Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek kdo voli Združeno Levico

kdo voli Združeno Levico

dejte mi resno povedat kdo bo šel volit združeno levico? v ponedeljek v odaji je mesec metal pod noge polene podjetnikom in fantaziral o nekih delitvah dobička namesto 13 in 14 plače a potem se sam okrog vozi z mercedesom in dobiva plačao, ki je 6 kratnik minimalca. pa njefova so-kolegica violeta ki favoritizirala venezuelo. pa kdo bo to volil to je čisto komunistična stranka

Prav vesela sem da je nekdo odprl tak post. Mesec mi je že od nekdaj deloval nakladač .,V zadnjem soočenju s podjetniki pa sem videla, da tip pojma nima, da živi v nekem svojem svetu, v socializmu pred 50 leti. On se zavzema za brezposelne, za socialno ogrožene. A v SLO je treba dvigniti produktivnost, razvoj višje dodane vrednosti. Potem se bodo tudi min. plače lahko dvignile. Treba je pospešiti gospodarstvo. On pa bi samo praznil vrečo, večal javni sektor, večal socialne transferje. Tako pa to ne gre, to bi pripeljalo v nižjo ,min. plač, ne pa v višjo. Tepček je. Tip pojma nima o gospodarstvu, koliko od plače gre v dajatve. Kako pa naj kaj razume, nima nič delovne dobe. Naj nakladač odpre s.p., pa bo potem videl. Pri meni so izgubili vse pike. Tako da ne razumem ljudi, ki ga volijo. Res ne razumem.

o jst ga pa zastopim, oz zastopim tiste, ki ga volijo..
isti ptiči skup letajo, a ne???

nova
Uredništvo priporoča

Lej, Mesec in njegove ideje te motijo, do tega imaš vso pravico. A poskusi to nekako argumentirati. Ker njegova trenutna plača pač ni nek argument (pa kolikokratnik minimalca pač je). Ima pač plačo poslanca in to imajo VSI poslanci, neglede na stranko. In prisotni podjetniki verjetno še precej višjo (saj jo verjetno tudi zaslužijo). A je torej tvoja ideja, naj imajo poslanci plače v odvisnosti od stranke, ki ji pripadajo?
Pa znamka avta – kaj ima to veze z čimerkoli? Lahko kupiš Marcedesa za 1000€ (stara kripa, dvomim da ima Mesec takega) ali pa nov AMG za bistveno več (gospod kardinal npr, tudi za takega bi dvomil da ga ima Mesec).
Mečeš torej neke povsem brezvezne podatke in na osnovi le teh odkrivaš “komuniste”. In še vprašanje, kdo bo to volil: če bi bilo v sloveniji res toliko komunistov, kot jih vidi SDS, bi tile imeli absolutno večino, se bo pa verjetno izkazalo, da je komunstov bistveno manj 🙂

Minimalne plače bi se dvignile, če pogoltni kapitalisti ne bi dobička vtaknili v svoj žep. Prav je, da se Luka zavzema za brezposelne in socialno ogrožene, saj jih je v to pahnil trenutni brezčutni sistem, ki je pisan na roko grabežljivim pohlepnežem.

Mene ne moti, da mesec dobiva plačo pa je ta lahko tudi 10,000 evrov če bi kaj delal za njo ne pa, da naklada o socializmu.

Mercedes me tudi ne moti, moti me pa da je on en dvoličnež naprej nakdlada kakšen greh smo kapitalisti a ko pa porablja naš denar iz davkov za Mercedesa je pa vredu.

Jaz bom volil Janšo ali pa Tonina ker sta edina iz desnice, ki imasta dovolj komunizma.


“A v SLO je treba dvigniti produktivnost, razvoj višje dodane vrednosti. Potem se bodo tudi min. plače lahko dvignile.”
Pametno razmišljanje. Žal izkušnje kažejo, da je to zgolj optimizem. Izkušnje (po svetu, pa tudi pri nas) žal kažejo, da se povečani prihodki firm prelivajo v zaslužke lastnikov, zaposleni pa ostajajo na obstoječem ali pa so celo tehnološki višek. Taka so žal dejstva. Tudi če ne gre v superšportni avto (ali jahto) lastnika in gre v razširitev proizvodnje – to so še vedno sredstva lastnika. Delavci pa še vedno na minimalcih (ni “ekonomično” plačevati jih več, le zakaj bi jih, če ni potrebe, čisto “metanje denarja preč”). Meni osebno je nekoč lastnik “pihal na dušo”, češ: “smo na isti ladji”. Sem se strinjal, le da je pozabil da je ladja tipa “galeja”, jaz veslač, on pa z bičem za menoj :-).
In tudi povsem razumem da lastniki niso navdušeni nad Mesečevii idejami (jaz na njihovem mestu tudi ne bi bil), a kot zaposlenemu pa so mi Mesečeve ideja pač bliže – latniku kar je lastnikovega, delavcu pa tudi kak košček od tega, kar je ustvaril (sumim, da je to že zelo “komunajzarska” ideja 🙁 )

Ker onadva pa ne dobivata visoke plače za ideološko lapanje v parlamentu?

Jaz tudi ne bi nikoli volila Mesca, ta tip je čist usekan. Sploh ne razume gospodarstva, živi v socializmu. on se bo zavzemal za revne , hahahah. On se zavzema za sebe in svojo glupo stranko, če bi on vodil državo, bi ta postala druga Bolgarija. V mon-u je ogromno brezposelnih, pa takih brez keša in taki seveda podpirate Mesca.

Zanimivo! Katero znamko avtomobila lahko torej vozijo tisti, ki dobivajo plačo “iz davkov” (politiki, šolniki, zdravstvo, policija, vojska …..) Mercedes je torej “na listi” prepovedanih (ne glede na tip, starost ….) Volvo? Porche? Lexus? morda Jaguar? Audi? BMW??

jaz bom volil tiste ki bojo razprodali vse premoženje, privabili čimveč tujega kapitala, zmanjšali pravice delavcev, ukinili minimalno plačo, ukinili socialno zavarovanje, uvedli plačljivo zdravstvo in šolstvo, priklicali trojko, ukinili socialko in nagnali brezposelne lenuharje na javna dela kot jih je hitler. predvsem pa tiste ki mi dajo sendvič da za njih pišem na forume. mesec že ni tak.

a ja, pa koncesijo za vodne vire morajo tudi šenkat tujcem.

Ko berem zgornje komentarje, mi grejo kar kocine po konci. Delodajalci po vaše samo kradejo, delavci pa reveži stradajo. Ni čudnega da ste brez službe in vedno z občutkom ogoljufanega. Dragi moji, odprite s.p. pa začnite , pa seboste kopali v denarju, delavci vam bodo pa za drobiž delali. Imel sem podjetje cca. 13 let , z 2 zaposlenima, pa sem ga zaprl in šel raje vedrit v službo. Zakaj ? Sedaj imam dopuste, pa bolniške lahko izkoriščam, pa jebe se mi za vse skupaj. Ko sem pa imel firmo, sem pa vse posledice fajn občutil. Tudi plačo imam sedaj tam tam, skoraj enako kot sem jo imel ko sem bil privatnik. Kot privatnik sem moral plačevati zaposlene, ki so bili tudi na bolniški, na dopustih. Človek je 3 tedne na bolniški, a je ravno tako dobil plačo, delal pa ni. Ko bi vedeli, kako se bolniške izkoriščajo. Plafon mi je dvigovalo, ko sem videl na FB, da ti zaposleni objavlja slike od žurk čez vikend, v ponedeljek pa ga ni bilo v službo, ker je bila driska, pa slabo počutje, pa glavobol. Dobiti bolniško ni problem, saj ti jo zdravnik da z lahkoto, strošek gre na delodajalca. Jaz sem v 13 letih bil 0 dni na bolniški, delal sem po operaciji roke, prehlajen. Hvala bogu mi je zdravje služilo, da nisem za dlje časa obležal. Ker drugače bi firmo lahko zaprl. Pa še bi lahko nadaljeval, ampak tukaj ste prepričani v Lukca Mesca in kako se on bori, da mi svinje privatniške služmo na račun delavcev. Zato pravim, odprite s.p. ali d..o.o in se začnite soočati z gospodarstvom, potem boste šele videli, kakšne puhlice govori Lukec. Jaz ga preziram in ga nikoli ne bi volil.

skupni ptički skup letajo – torej tisti ki bi samo koristili polno vrečo, pa jo praznili, se bodo identificirali z lunaričnim Mescem. Tisti ki ste trajno brezposelni, ker ni nobena služba dovolj primerna za vas, tisti ki ste že 20 let brez služb, ki sedite pri praznem hladilniku in želite da država poskrbi za vašo leno rit. Ja tisti boste Lukca volili, ker vam je on zadnji spas, da vam bo v vaši lenobi pomagal. Meni je on izpadel na zadnjem soočenju totalni bedak, vidi se da pojma nima. Kar jokcat je skoraj začel, ko mu je Boscarol pa Akrapovič kaj povedal. Revček, naj se gre k mamici dojiti. Vi pa ga kar volite.

da se nrsposobni delodajalci umaknete iz gospodarstva in gresze nekam za minimalca delat. moralo bi bit še več takih. samo ne zaposlene izključno krivit za vašo lastno nesposobnost in nezmožnost jih stimulirat in pošteno plačevati. če imaš pa ze malo cajza, si pa poišči malo lizerature o šikaniranju in preberi kakšni oz. kateri delavci so najpogosteje žrtve tega kar slovenski delodajalci in vodstveni kader v povprečju najbolj obvladate.

Seveda, vsak po svojih interesih!
Torej delodajalci, ki bi vas srce bolelo, če bi delavcu plačali več kot minimalca seveda ne boste za Meseca (razumljivo).
Oni, ki pravite da naj nezaposleni “pocrkajo od lakote, lenuhi” seveda tudi ne.
Kot smo rekli: “Vsak k svojim”

A si ti neko nepismeno tele ali kaj??? A ni bilo že približno 500 x obrazloženo, da luka Mesec nima avta znamke mercedes, ampak se je pripeljal s TAXI-jem???!!! Poleg tega se njegova stranka ne imenuje več Združena levica, ampak samo Levica. Daj malo pojme razpucaj in se pozanimaj o stvareh, preden se blamiraš, budalo nepismena.


“A v SLO je treba dvigniti produktivnost, razvoj višje dodane vrednosti. Potem se bodo tudi min. plače lahko dvignile.”
Pametno razmišljanje. Žal izkušnje kažejo, da je to zgolj optimizem. Izkušnje (po svetu, pa tudi pri nas) žal kažejo, da se povečani prihodki firm prelivajo v zaslužke lastnikov, zaposleni pa ostajajo na obstoječem ali pa so celo tehnološki višek. Taka so žal dejstva. Tudi če ne gre v superšportni avto (ali jahto) lastnika in gre v razširitev proizvodnje – to so še vedno sredstva lastnika. Delavci pa še vedno na minimalcih (ni “ekonomično” plačevati jih več, le zakaj bi jih, če ni potrebe, čisto “metanje denarja preč”). Meni osebno je nekoč lastnik “pihal na dušo”, češ: “smo na isti ladji”. Sem se strinjal, le da je pozabil da je ladja tipa “galeja”, jaz veslač, on pa z bičem za menoj :-).
In tudi povsem razumem da lastniki niso navdušeni nad Mesečevii idejami (jaz na njihovem mestu tudi ne bi bil), a kot zaposlenemu pa so mi Mesečeve ideja pač bliže – latniku kar je lastnikovega, delavcu pa tudi kak košček od tega, kar je ustvaril (sumim, da je to že zelo “komunajzarska” ideja 🙁 )
[/quote]

ljudje smo pač preračunljivi, ali pa neumni..
namreč..
če ugotoviš da se ne splača delat, ker je socialna podpora ustrezno visoka da lahko z enotedenskim “fušem” zaslušiš še nekaj zraven, in si v bistvu 3tedne doma in delaš po svoje brez neke velike psihične stresnobe, vsatajanja na uro in vsakodnevnega drila, preživiš..
potem seveda pričakujem tudi da ob ugodnih pogojih, če pač neki branži gre dobro (beri so iskani) se bo pa le kak človek odločil in se potrudil odpret svoj s.p.
tako bo pomagal sebi po finančni lestvici, kot drugim zapečkarjem, d abo zaradi pomanjkanja ljudi, njihova cena zrasla..
ampak, ne ldje bodo raj tolkli po vsem mogoče, kot pa nekaj dodatnega naredili za dodaten zaslužek..
vse to kaže na lenobo, in zapečkarstvo, saj je lažje v kotu stat in jokat kot vzet stvari/orodje in nekaj naredit..fenomen južnih narodov, bogatih s soncem, in sadjem in brezdeljem..

oz, če ne znaš nič drugega kot “metlo v rok držat”, seveda pa ni problem v onih drugih, ki znajo tud naredit pometalni stroj, ampak v tvoji betici, ki ti jo je z soncem in sadjem bogatim jugom, …scvrlo

Tako je, kot je ena zgoraj napisala – v Mesecu se bodo našli tisti, ki so neuspešni, ki so leni in ki nočejo v službo. Sedaj pa poglejte pri sebi, zakaj vam ustrezajo populistične izjave in ne želite slišati tistih, ki pravijo, da je treba povečati konkurenčnost gospodarstva. Moja soseda, ki v 2 letih ni našla primerne službe zase, stara 30 let, lena baba da bi jo v rit brcnil,je nad Mesecem navdušena. Jaz pa nisem, ker se mi taki bruhajo. Je pač tako, da je MON populacija luzerska populacija in se v večini najdete z Lukcem.

A si ti neko nepismeno tele ali kaj??? A ni bilo že približno 500 x obrazloženo, da luka Mesec nima avta znamke mercedes, ampak se je pripeljal s TAXI-jem???!!! Poleg tega se njegova stranka ne imenuje več Združena levica, ampak samo Levica. Daj malo pojme razpucaj in se pozanimaj o stvareh, preden se blamiraš, budalo nepismena.
[/quote]

Ja, to so za nekatere pač “dejstva”. Se je pripeljal z “Mercedesom”? Se je! Torej ne moremo reči da laže:-(. In za taka (in podobna) “zavajanja” so nekateri, kot kaže, pač “mojstri”.

Jaz gledam malce širše:
V zadnji letih imamo pri nas rast BDP-ja, menda za 3-4{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} na leto. Na rasti plač se to ne odraža (večinsko konča v žepih lastnikov).
No, moja utopična ideja je, da bi tisti, ki so ta BDP soustvarili, od tega tudi nekaj imeli.
Pa mi pojasni še tvoje razloge, zakaj si proti temu (bi ti kaj zmanjkalo za “jahtico”) ? (Sicer dvomim da si ena od njih, a so te izgleda prepričali da delaš/pišeš za njihove interese)

Druga Venezuela ! 🙂

letos bom prvič volila SDS. Pa nisem fan, nikoli jih nisem volila, vedno sem bila za levi blok strank. A letos je drugače – Židan je zmeden, brez karakterja, tudi ne pozna zadev, Cerar se ponavlja in nekaj v prazno govori, Levica z Lukatom je pa sploh nora, ti bi nas spravili na nivo Afrike. Šarac je pa žal brez mnenja, ne pozna stvari, ni izkušen in ne razume, zato govori splošne floskule. Edini je SDS, ki ima gospodarsko primeren program, pa še kompetentni so izpadli, za razliko od ostalih. Vsaj razumejo stvari. Če pa stranka SDS ne bi imela Janše (njega dol vleče njegova preteklost in njega osebno ljudje ne marajo, ni stranka kriva), bi bili čisti zmagovalci, dobili bi več kot 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Ker program imajo zelo dober, tudi strokovnjake imajo zelo dobre – najboljše ekonomiste imajo ravno oni.
voila, sedaj me pa spljuvajte, da sem sigurno plačanka od SDS. 🙂 Nisem plačanka SDS, sama sebi plačam plačo, ker sem tista osovražena kapitalistka, al kako nam že pravite 🙂

Če bi se znašel v psihiatrični bolnici, bi ga mogoče volil …

Kot “priznaš” sama sebi plačaš plačo in verjamem, SDS ti najbolj ustreza. Povsem naravno in pametno. Vsak naj voli pač v skladu s svojimi interesi. (Čudijo me oni, ki volijo proti svojim interesom)

New Report

Close