Najdi forum

Vili

A bo vili kovačič vrnil denar davkoplačevalcem za dva referenduma?

Pravimo, da je katerikoli referendum praznik demokracije. Za izražanje volje ljudstva, je referendum najvišja institucija.
Sicer pa se pritoži državnemu zboru in državni volilni komisiji (najbrž tudi višjemu sodišču), ki niso dovolili obeh referendumov hkrati z volitvami. Stroški bi bili pol manjši. Državi ni mar davkoplačevalski denar, arogantnim oblastnežem gre samo za tisti denar, ki ga bodo nabasali v svoje žepe na račun preplačanih večjih investicij.
Čas je, da se po skoraj 30 letih navadiš na demokracijo, ne pa da natepavaš komunistično miselnost.
Se ti zavedaš, da bi imel ohoho višjo plačo in upokojenci precej višje penzije, če oholi, kriminalni oblastniki ne bi izropali države za najmanj 50 milijard, ki so jih spravili v tujino, in če ne bi velikih investicij gradili SAMO zaradi provizij in namenskega basanja “viška” denarja v svoje žepe???

Ali pa bi zahtevali nekaj osebne odgovornosti od osebkov kot je Vili. Ki je forsiral svoj drugi referendum kljub temu da je bilo vsem drugim jasno da kvoruma ne bo niti od blizu videl.

Pa je vseeno forsiral. Kljub temu da je vedel da bo izgubil.

Tudi ce bi bil referendum skupaj z volitvami? Bi pa izgubil. Se mi zdi da je tisto kar je dobil na volisce vec ali manj celoten obseg ljudi, ki bi glasovali proti.

nova
Uredništvo priporoča

Pravniki so spoznali, da je bil 1.referendum v nasprotju s pravno ureditvijo.
Če je tebi prav, da osebno tebi kot davkoplačevalki s prenapihnjeno finančno konstrukcijo pobirajo denar, da si bašejo žepe, in imaš zaradi tega (in še zaradi množice drugih ropanj in izčrpavanj) precej manjšo plačo, meni ni. Jaz sem vzel ta referendum kot protest proti neskončnemu grabljenju denarja za privat žepe (firma 2TDK, vsaj milijarda iz cene projekta, ki bo šla v goltance posvečenih).
Država bo napredovala šele takrat (in sem za napredek), ko bomo ljudje ustavili ropanje države na račun investicij. “Napredek” iz Cerarjevih in Lebnovih ust pa je sajenje rožic.

In še. ni važno, da je vedel, da bo refererndum iigubljen. Važno je to, da smo Kovačič in ostali volilci vladnim barabam pokazali, da je dovolj njihovega kriminala. In de se bomo upirali, dokler ne bodo začeli gniti v zaporih.
Tako so arogantni, tako podcenjujoči do ljudi, da si upajo vse. Če pri belem dnevu ropajo državo za milijarde in jih nihče ne ovadi in postavi pred sodišče, bodo pri belem dnevu ponaredili tudi volitve. Ker vedo, da ne bodo kazensko odgovarjali.
Očitno pa ti ne živiš v Sloveniji ali pa se z vso dušo strinjaš, da zganjajo nezaslišan kriminal. Tako politični kot gospodarski in finančni.

Pri referendumu ne gre za osebno odgovornost, pri referendumu gre za demokracijo. Osebna odgovornost je na strani vlade (ali kakšne druge institucije) !!!! Vsi zakoni, vsi projekti morajo biti pod osebno odgovornostjo odločujočih. Če je kaj narobe, če kaj zavestno naredijo narobe, je tu referendum, kot najvišja oblika demokracije. In z referendumom volilci pokažejo na slabo delovanje vlade. In potem so na vrsti organi pregona. Pa ne zaradi pobudnika referenduma, marveč zaradi osebne odgovornosti odločujočega v vladi.
Nizka udeležba je bila pa zato, ker se ljudem =ebe, ker imajo dovolj, ker so defetistični in mislijo, da ne morejo nič storiti. Kar ni res.

Kakšne osebne odgovornosti? Izkoristil je jasne možnosti, ki jih ponuja zakon. Pa naj spremenijo zakon.

Meni bi bila ljubša osebna odgovornost modelov z 10k+ plačami, ki kobajagi v Excelu označijo napačne celice in poskrbijo, da šaljiva zgodbica v Sloveniji meso postane.

Trije podjetniki se prijavijo na javni razpis za postavitev ograje okoli
ministrstva za okolje. Najprej pride Hrvat. Premeri ograjo, naredi natančen
načrt in postavi ceno. 35.000 evrov za ograjo na ključ:
20.000 za material, 10.000 za delo, 5.000 evrov pa je zaslužek firme.
Potem pride na ogled Bosanec. Na hitro vse skupaj izmeri s pomočjo palice,
nekaj riše po tleh in postavi ceno. 20.000 evrov.
Za material rabim 15.000 evrov, 5.000 evrov pa je stroškov dela.
Kot zadnji pride na ogled Slovenec. Ne obremenjuje se z merjenjem, načrtom
ali izračuni, ampak stopi k predsedniku komisije in mu šepne na uho: “Moja
cena je 255.000 evrov.”
“Kako, kako? Kako pa ste prišli do tega zneska?”
100.000 evrov tebi, 100.000 evrov meni, 20.000 evrov bom plačal podizvajalcu Bosancu,
35000 pa Hrvatu, da bo tiho.

Osnove demokracije za telebane: Da je zakon o referendumu protiustaven je odločilo Ustavno sodišče. Da je treba referendum ponoviti, je odločilo Vrhovno sodišče. Da bo referendum 3 tedne prej, ne pa hkrati z volitvami, je odločil DVK.

DrzavljanK
je v tej zgodbi junak, ne bedak.

na Twitterju:
https://twitter.com/Pertinacal/status/995937359928668160

Tako je Vili je junak , bori se s temi norci na oblasti, kot rečeno, oblast je kršila zakone , torej je bil razpisan drug referendum, za te stroške pa povprašajte tiste idijote kateri so določili tak kretenski datum, JJ kolikor ga imate v zobeh je postopal racijonalno in v njegovem mandatu je bil referendum skupaj z volitvami , pri levakih pač ne !

New Report

Close