Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Tusk govoril odlično Slovensko, Tito nikoli….

Tusk govoril odlično Slovensko, Tito nikoli….

Povezava do videa današnje konference, kjer Donald Tusk, predsednik Evropskega sveta govori odlično Slovensko:

http://www.rtvslo.si/evropska-unija/donald-tusk-slovenijo-oznacil-za-zgodbo-o-uspehu/454025

Tusk govori bolje od marsikaterega balkanca ki že xy let živi v Sloveniji. Pa da ne omenjam Titeja ki kljub temu, da je bil pol Slovenec in tudi kar nekaj let preživel v Sloveniji (služba) ni nikoli vsaj probal, ali vsaj bral v Slovenščini. Žalostno s kakšnimi kljukci smo se Slovenci pajdašili v preteklosti.

Titova zagorščina ni bila nič manj slovenščini podobna od tega poljskega naglaševanja. Tako pač je, ko so si južnoslovanski jeziki podobni.

Titova zagorščina ni bila nič manj slovenščini podobna od tega poljskega naglaševanja. Tako pač je, ko so si južnoslovanski jeziki podobni.
[/quote]

Tite je nato kar nekaj časa delal tudi kot šlosar v Kamniku, pa se ga tudi ni nič prijelo. Me tud zanima, če je ta človek glede na to, da je menda padel 3. razred OŠ, sploh znal brat.

nova
Uredništvo priporoča

Jah, če ne bi znal brat, bi bilo pa res mal čudn.

Donny Tusk je za silo odrecitiral tisto, kar so mu napisali na papir in ga naučili pred srečanjem. Lepo, da se je potrudil, ampak mene bolj zanimajo ekonomsko- politični ukrepi.

Tite je nato kar nekaj časa delal tudi kot šlosar v Kamniku, pa se ga tudi ni nič prijelo. Me tud zanima, če je ta človek glede na to, da je menda padel 3. razred OŠ, sploh znal brat.
[/quote]

Za tedanje komuniste je itak znano, da so bili neizobraženi in polpismeni. Če samo pogledaš izobrazbo partizanskih poveljnikov – če je imel vsaj poklicno srednjo šolo (primerljivo na današnji čas, tedaj je bil sistem drugačen), je bil že daleč nad povprečjem.

Recimo Franc Rozman Stane ‘general’ in vrhovski poveljnik, je bil po izobrazbi pekovski pomočnik. Ja, prav ste prebrali. Pekovski pomočnik. Med državljansko vojno v Španiji je naredil nekakšen vojaški ‘šnelkurs’, sicer pa je med služenjem vojaščine v Jugoslaviji bojda bil razporejen v pekovsko četo (lol), prislužil pa si je čin – kaplarja. :)))

In vedno znova umiram od smeha, ko kak častilec pritlikavega partizanskega poveljnika Janško označuje za ‘kaplarja’, s tem, da je Janša naredil fakulteto, smer obramboslovje, Rozman Stane pa pomožno pekovsko šolo, bwahaha.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Za Pohorski bataljon so govorili da nikoli ne bi padel,če bil bil zraven Rozman-bil je dober poveljnik in strateg

Zakaj vlačite Tuska po zobeh? Potrudil se je in nekaj povedal v slovenščini. Papež za Veliko noč vošči ljudem v mnogih jezikih, tudi v slovenščini.
Padlo pa mi je v glavo nekaj drugega. Ko je Bill Clinton kot ameriški predsednik govoril zbranim ljudem na Kongresnem trgu v Ljubljani, je TVSLO to prenašala, prevajalka je simultano prevajala. Ko je Clinton rekel, God bless Slovenia, prevajalka tega ni prevedla.

New Report

Close