Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Maršal Tito vam je dal dobre pokojnine, kaj pa danes in jutri

Maršal Tito vam je dal dobre pokojnine, kaj pa danes in jutri

Vsi, ki ste hodili v pokojnino v času Maršala Tita ste imeli kar lepe pokojnine, imate jih še, bolniki so šli lahko v pokojnino s skoraj nič delovne dobe. Ljudje imajo po 1000 in več pokjnine, kaj pa danes, če imaš 600 plače dobiš tam 300 , če sem prav izračunal, kja bo naprej, predvidevanja mnogih ekonomistov so še slabša, sistem naj bi se kmalu sesul, tako kot zdravstvo in podobno . Zdej bodo najbrž mnogi petokolonaši in še kdo kričali, da je Tito vse nakradel in podobno. Temu ni tako, kot jaz vem nikjer ni dokazano, da bi on kaj kradel, še več, vse svoje imetje je zapustil državi, tudi tisto menda eno zlato kljuko, ki jo je imel. Vprašanje, ali gospod ta in ta, predsednik tiste in kakšne druge države nima zlate kljuke, milijarde evrov in dolarjev v zlatu, v denarju na vseh koncih sveta. Ali bodo vsi ti svoje imetje tudi zapustili državi, nisem še slišal za nikogar, ki bi to naredil. Kako ste mi smešni. Tito je bil revež proti njim če mene vprašate, zame je bil poštenjak. Pa od sistema nismo imeli skoraj nič. Ali manj kot marsikdo iz vrst pete kolone. Ampak sistem je deloval v vseh porah tako kot se šika. Tako sem jaz dojemal socilizem.

Maršal Tito je točno povedal : Učite se, učite se in učite se!
Torej uči se, študiraj in postani o dvetnik.
Ali pilot .
Ali zdravnik.
Imel boš dobro plačo in dobro pokojnino.

Tale forum ni vreden pol pičkemrzle vode!

Dal je zgolj borćevske penzije ‘zaslužnim’, doblejene so bile na ameriških kreditih, prejemnikov je bilo pa 3x toliko, kot je bilo maja 1945 partizanov.

Ostali (razen privilegiranih komunističnih lenuhov) so si jih pa morali trdo prigarati, včasih celo v tujini, pa jih je dal kar nemec ali švicar, maršal je samo pobiral oziroma kradel velik procent teh izplačil.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Maršal Tito je krao, al je svima dao.
Sada se krade , a ništa nikomu ne dade.

Tapametni? 🙂

Še zmeraj sem navdušen nad revolucionarno retoriko, posebej nad ‘petokolonaši’. Dobro ti gre.

Ne nakladaj vsepovprek, . . . lažnivec, pojdi na SPIZ po podatke in nam jih predloži!

Ne nakladaj vsepovprek, . . . lažnivec, pojdi na SPIZ po podatke in nam jih predloži!
[/quote]

Niti tega ne veš, da je pravilno ‘ZPIZ’? Se bojiš, da boš ob dedno borčevsko?

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Niti tega ne veš, da je pravilno ‘ZPIZ’? Se bojiš, da boš ob dedno borčevsko?
[/quote]

Zopet nakladaš! Včasih je bil SPIZ, sedaj je ZPIZ, ker je demokracija in je vse obrnila, tudi SDK-ja ni več. Pa še marsikaj ni več.

Ne, ne nimam skrbi, ne bojazni glede borčevske penzije. Jaz sem si pokojnino zaslužila. Kapiš!?

Ne prenesem pa take bedarije, ko jih pišete tebi podobni predrzneži.

Nisi prvi, ko mi očitaš penzijo. Butec, le kako si upaš!!!
Ena kulturbundovka se je že nekaj časa nazaj, predrznila tudi tebi podobnega očitka.

Saj imetniki mastnih borčevskih pokojnin vsi mislijo/te, da so/ste si jih prislužili. Kaj je bilo baje prej, je nebistveno, bili sotudi hitlerjugend, pa balilla, pa titovi pionirji, pa nobene od teh totalitarnih organizacij k sreči ni več.

Lahko se peniš kolikor hočeš, jugoslavije in več in je tudi nikdar več ne bo. Če že, gremov zvezo (ne pa državo) z madžari, čehi, slovaki in poljaki. Oni že vedo, kako se streže komunizmu.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Zopet nakladaš! Včasih je bil SPIZ, sedaj je ZPIZ, ker je demokracija in je vse obrnila, tudi SDK-ja ni več. Pa še marsikaj ni več.

Ne, ne nimam skrbi, ne bojazni glede borčevske penzije. Jaz sem si pokojnino zaslužila. Kapiš!?

Ne prenesem pa take bedarije, ko jih pišete tebi podobni predrzneži.

Nisi prvi, ko mi očitaš penzijo. Butec, le kako si upaš!!!
Ena kulturbundovka se je že nekaj časa nazaj, predrznila tudi tebi podobnega očitka.

[/quote]

tudi borci so si jo zaslužili.

borci, ne člani zveze borcev…

tudi borci so si jo zaslužili.

borci, ne člani zveze borcev…
[/quote]

hhm
Kaj mešaš člane zveze borcev tukaj??? Jaz jih nisem omenjala kot člane ZB.
Da so si borci zaslužili penzijo tudi vem. Pa še mnogi drugi tudi vedo, le bedaki ne, kot je on zgoraj. Povej bedaku, kakšno penzijo sta imela tvoj oče in mama.
Mnogi so odšli v partizane, ko so se vrnili, so šli pa še v šolo, pa delali, da so si nabrali dovolj delovno dobo.

Teslo, o tem sva že imela debato, pred leti, dobro veš, da sem si pokojnino zaslužila z
delom, ne s kakšnim članstvom, kot navajaš ti in on, zgoraj.

Kaj se ti peniš, kakšne mastne pokojnine so imeli borci. Kaj te žuli. FOUŠIJA?
Sem ti predlagala, da pojdi na `ZPIZ´, da bo jamranja konec, o teh tvojih mastnih pokojninah.

Veš, če se zavedni Slovenci in komunisti ne bi uprli, SLOVENIJE NE BI BILO.

Preberi kakšne apetite, je imel okupator, pol pa regljaj!

Vse kar si zgoraj namalal je res nebistveno, nepoptrebno, zakaj si, sam veš. Brez veze je.

Meje so odprte, če ti ne prija, lahko greš kamor hočeš.
Jaz sem bila ves čas tukaj, osvobodili so me BORCI in hvaležna sem jim.

Navadne pravljice za naivne otroke, glavna okupacija boljševikov je bil boj proti zavednim Slovencem s clijem prevzeti oblast. So komunisti takoj po vojni pokazali, koliko jim pomeni slovenski narod, ko je bil prviukrep, da so se vselili v razkošne vile, navadni ljudje pa so umirali od lakote, da so jih morali reševati paketi hrane z Zahoda.

Okupator pa se je sam umaknil, pa niti slučajno zaradi partizanov. Vse pove že primer Ljubljane. Okupator je odšel, nato pa so partizani prišli ‘osvobodit’ mesto. :))))

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Pikulet,

Kaj malaš te pravljice, ko tudi otroci ne verjamejo vanje.
V tole kar si zgoraj napacal, verjamejo samo tebi podobni tički.

Čakam na sezmam “mastnih borčevskih pokojnin”, kje imaš seznam?
To želim, pa ne samo jaz, verjetno še kdo drug.

Nekoč so zaradi vaših očitkov pisale ene cajtenge, kakšnij 20 let nazaj, ne vem točno.
Tisti, ki so tukaj in imeli sorodnike ali očete v partizanih, so tiho, ker niso njihovi imeli mastnih penzij.
Mastne usta imajo samo tebi podobni, dones še posebno, ko praznujejo vstajenje Jezusa, ob dobro obloženi mizi. Vsi pa prav gotovo ne!

V svoji družini ni bilo nikogar z borčevsko pokojnino. Moji so bili interniranci.
Po zaslugi koga že, o tem sem tudi že pisala.

Lepo praznuj ob mastnem pogrinjku in dober tek.

Kaj se ti peniš, kakšne mastne pokojnine so imeli borci. Kaj te žuli. FOUŠIJA?
Sem ti predlagala, da pojdi na `ZPIZ´, da bo jamranja konec, o teh tvojih mastnih pokojninah.

Veš, če se zavedni Slovenci in komunisti ne bi uprli, SLOVENIJE NE BI BILO.

Preberi kakšne apetite, je imel okupator, pol pa regljaj!

Vse kar si zgoraj namalal je res nebistveno, nepoptrebno, zakaj si, sam veš. Brez veze je.

Meje so odprte, če ti ne prija, lahko greš kamor hočeš.
Jaz sem bila ves čas tukaj, osvobodili so me BORCI in hvaležna sem jim.
[/quote]

če se zavedni Slovenci in komunisti ne bi uprli…

daj, ne trapaj!
dobro ti veš, da so se uprli zavedni Slovenci.

komunisti so pa samo sadove pobrali:-(

Pikulet,

Kaj malaš te pravljice, ko tudi otroci ne verjamejo vanje.
V tole kar si zgoraj napacal, verjamejo samo tebi podobni tički.

Čakam na sezmam “mastnih borčevskih pokojnin”, kje imaš seznam?
To želim, pa ne samo jaz, verjetno še kdo drug.

Nekoč so zaradi vaših očitkov pisale ene cajtenge, kakšnij 20 let nazaj, ne vem točno.
Tisti, ki so tukaj in imeli sorodnike ali očete v partizanih, so tiho, ker niso njihovi imeli mastnih penzij.
Mastne usta imajo samo tebi podobni, dones še posebno, ko praznujejo vstajenje Jezusa, ob dobro obloženi mizi. Vsi pa prav gotovo ne!

V svoji družini ni bilo nikogar z borčevsko pokojnino. Moji so bili interniranci.
Po zaslugi koga že, o tem sem tudi že pisala.

Lepo praznuj ob mastnem pogrinjku in dober tek.
[/quote]

Za tocen seznam se obrni na ZPIZ, ker ti podatki niso javni.


Pikulet!

Na tvoje nepotrebno izzivanje, pa moram nekaj napisat, če me ne bo kaj zmotilo v tem lepem vremenu, na 1. april, upam, da bo mir?

Ne piši neumnosti! V Sloveniji ni bilo nobenih boljševikov.
Nekaj komunistov je bilo na prostosti, mnogo so jih imeli pa zaprtih.

V Novem mestu je v sredo 9. aprila 1941 več sto vojaških postovoljcev z vso odločnostjo zaman zahtevalo osvoboditev zaprtih protifašistov. Šele v soboto 12. aprila, ko je bil pekinjen vsa stik z Ljubljano, se je državni tožilec vendar le opogumil in privolil v izpustitev.
Zadnji protifaistični borec je šel na svobodo ob 15:30 uri. Ko so kulturbundovci prevzeli oblast v Novem mestu v katerega so tedaj že prihajale prve nemške izvidnice.
Tudi drgot so protifašiste na pritisk ljudstva in proti Natlačnovi rešili šele v poslednjem hipu.

Hkrati je dr. Natlačen z vso močjo ščitil kultubundovske petokolonaše, ki so rezali vojaške telefonske napeljave, širili zmedo med vojaštvom in prebvivalstvom ter kot ogledniki pomagali nemški vojski. Žandarmariji je prepovedal izvrševati vojne odredbe proti petokolonašem in je to delo prepustil vojaškim oblastem. . . .

V petek 11. aprila, ko Ljubljana še ni bila zasedena, so zastopniki ljubljanskega Kulturbunda ing. Tönnies, dr. Zeschko in dr. Franc Schley obiskali bana dr. Natlačna predsednika Narodnega sveta.
“Vsi trije so mi priznali, da je bilo postopanje slovenske civilne oblasti v vsakem pogledu korektno in dobrohotno, se je pohvalil dr. Natlačen. Zahvalili so se mi za zaščito.” . . . .

Za Narodni svet in njegovo petokolonaštvo delovanje je zvedel general Simovič, predsednik jugoslovanske vlade. Vojaškemu poveljniku v Zagrebu je 8. ali 9. aprila poslal brzojavko,
” v kateri je bilo rečeno, da so prepovedani kakršni koli narodni sveti in da je treba njiho člane postaviti ob steno ter jih postreliti.”
Gemeral Leon Rupnik in ostali petokolonaški generali, ki so dobili ta brzojavni ukaz, dr. Natlačna seveda niso postavili ob zid.

V četrtek 10. aprila dopoldne je dr. Ban Natlačen z Narodnim sveto sestavil kapitulacijski proglas za prebivaslstvo, ki so ga v prvih popoldanskih urah z letaki razširili po Ljubljani. Ko je vojska zvedela za njegovo vsebino, ga je ostro obsodila. Ta proglas, ki ga je pozneje objavilo tudi časopisje se glasi:

“Slovenci! Ljubljančani! Ljubljana, prestolnica Slovenije bo v kratkem zasedena. Ohranimo pri tej priliki red in mir, ki je pri nas tradicionale, bodimo v prisebnosti, zbranosti in disciplini verni potomci svojih prednikov. Zdaj ko je naša vojska odšla, bi bil največji greh nad narodom , če bi civilni ljudje uporabljali orožje proti tuji vojaški sili ali proti domači narodni manjšini, ali če bi kakorkoli drugače sovražno nastopili. S tem bi morda spravili desetine naših sorojakov v največje nevarnost ali nesrečo … Država in samoupravna oblastva ostanejo na svojih mestih in bodo do nadalje odredbe naprej poslovala. . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Ban in Narodni svet Slovenije”

V času, ko italijanska vojska niti še ni prestopila jugolovanske meje in ko ustaši v Zagrebu s pomočjo nemških bajonetov še niso razglasili `neodvisne´hrvaške države je ban dr. Natlačen z Narodnik svetom že zazglasil kapitulacijo.
Razumljivo je torej, da so pošteni oficirji in vojaki, ki še niso zapustili Ljubljane in so se hoteli še boriti, podpisnike tega razglasa ostro obsodili.

Ne bo držalo, za oblast je šlo KLEROFAŠISTOM!!

Medvojno delovanje klerofašistov si pa kar izpustil

Prvi vselele, . . . . ne blebetaj in posplošuj, . . .

Navadni ljudje so umirali med vojno zaradi izdajalcev.

Aha, to pa ne veš, da so bekčki, ko so bežali, pobrali kmetom najboljše konje in še marsikaj, tudi živež, pa še furmana so moradi dati, da je konje usmerjal, še marsikaj je bilo v tem, ti kot veliki poznavalec, bi to moral vedeti. Tudi rodiški France, se je odpoljal v živinsko vprego .

Tisti beli idoli, so še zadnje dni klali, v Smrečju pred Turjakom, so ponoči pripeljali, preko dvajset zmučenih žrtev, med njimi je bil tudi Vitomir Kraigher
To je dolga zgodb.

Haha, okupator se je sam umaknil, ja, ja, belčki so borce tam pred Ljubljano zadržrvali, kar nekaj borcev je padlo, ko so švabe in bežeče belčke branili, da so lahko odpeketali.

Belčki, pa so še med umikom , pobijali še svoje mlade domobrance, ker so se upirali, da gredo domov, da niso nič nikomur storili. En pater jih je izdal, kaj so rekli in domobranski oficir jih ustrelil. Še sedaj menda ležijo zakopani tam, za cerkvenim obzidjem.

Na Poljanah, pa so 15. maja potekali boji.

Na Koroškem pri mostu, te belouške, general Krener Franc – Maček in nemški oficir, odgovoren za ljubljansdko pokrajin, napadle v noči iz 9. na 10. maj 1945, že po podpisu kapitulacije Nemčije. Pobili prek 200 partizanov, ranjence pa zmetali v Dravo.

Še čuda je tega branja. Potreben si, da kaj prebereš, ne pa kar na blef nekaj pacati, pisati laži.

Veš tu bumba, ti lahko zavajaš tukaj na MON-u mladež, ko sploh ne ve kaj se je dogajalo med WWS vojno.

Napake bo pa popravu EU, to obvlada samo pri tistih, ko pišejo/mo zgodovino, katera mu ne diši.

Lep večer vsem, pa tudi jutrišnji dan, je še praznik.

P.s.,
precej zmote je bilo v tem času, ampak, nekaj sem ti pa le uspela napisat.

Za tocen seznam se obrni na ZPIZ, ker ti podatki niso javni.

[/quote]
Jaz, za sebe ne potrebujem tega seznama. Potrebuje ga “”Pikulet””, da bo videl koliko mastne pokojnine so dobivali borci-partizani. Pa še mnogi drugi, ko jim očitajo, kaj so dobivali. Še premalo so dobivali, kar so prestali za tisto pošastno življenje v gozdu, . . da ne naštevam dalje.

Hvala za nasvet, saj sem Pikuletu povedala, kje ga dobi.
Kaj pa veš, kakšen `boginbatina´ je, mogoče je kakšen arhivski kopač, tej je sedaj veliko??? – ga bo dobil?

če se zavedni Slovenci in komunisti ne bi uprli…

daj, ne trapaj!
dobro ti veš, da so se uprli zavedni Slovenci.

komunisti so pa samo sadove pobrali:-(
[/quote]

Nehaj me nadlegovat, uš pokvarjena.
Pojdi tam v temo “PRABABI” in porihtaj tistega tvojega zeta, ko praviš, da sem jaz njegov ata.
Buuuuteeeccc! Ne morem drugače.
Ti bom potegnila temo, da boš videl, kako znaš izzivati!


Jaz, za sebe ne potrebujem tega seznama. Potrebuje ga “”Pikulet””, da bo videl koliko mastne pokojnine so dobivali borci-partizani. Pa še mnogi drugi, ko jim očitajo, kaj so dobivali. Še premalo so dobivali, kar so prestali za tisto pošastno življenje v gozdu, . . da ne naštevam dalje.

Hvala za nasvet, saj sem Pikuletu povedala, kje ga dobi.
Kaj pa veš, kakšen `boginbatina´ je, mogoče je kakšen arhivski kopač, tej je sedaj veliko??? – ga bo dobil?
[/quote]

Napisala si natančno tole:

Čakam na sezmam “mastnih borčevskih pokojnin”, kje imaš seznam?
To želim, pa ne samo jaz, verjetno še kdo drug.

Torej najbolj od vseh čakaš na seznam ravno ti, odtod tudi moj nasvet, kje ga lahko dobiš.

Drugače pa kot običajno, veliko dima, malo učinka. Saj čas imaš, kdo bi ti zameril. 😛

Torej povej kdo še prejema borčevske pokojnine,ne nakladat ampak povej statistiko-eno je član zveze borcev,drugo pa borec in prejemnik te pokojnine takih je že zelo malo,ali pa mi ti predoči prave podatke o teh pokojninah in ne nakladanje!

Napisala si natančno tole:

Čakam na sezmam “mastnih borčevskih pokojnin”, kje imaš seznam?
To želim, pa ne samo jaz, verjetno še kdo drug.

Torej najbolj od vseh čakaš na seznam ravno ti, odtod tudi moj nasvet, kje ga lahko dobiš.

Drugače pa kot običajno, veliko dima, malo učinka. Saj čas imaš, kdo bi ti zameril. 😛
[/quote]

Ti, osebek-drekaček!
Brez potrebe drekaš, Pikuletič naj pogleda v seznam, da bo sit!
On oznanja kakšne mastne pokojnine imajo borci. ZPIZ, pa je bil omenjen že pre tvojim oglašanjem.

Jaz seznama ne potrebujem, seznam sem videla že dolgo let nazaj. Tukaj pa še kar naprej gonite borčevske pokojnine.
Ti drekalo, zaradi tebe je nastal tale dim. Brez potrebe je naslat!!!
Hahaha, moj čas te moti, kar nej te. Mati NARAVA mi je poklonila dolgo življenje, verjetno sem si ga zaslužila.
Tebe, srutk, gotovo moti, ker se še oglašam. Včasin še, tudi tega bo enkrat konec, vsakemu se življenje, prej ali slej konča.

Ti, osebek-drekaček!
Brez potrebe drekaš, Pikuletič naj pogleda v seznam, da bo sit!
On oznanja kakšne mastne pokojnine imajo borci. ZPIZ, pa je bil omenjen že pre tvojim oglašanjem.

Jaz seznama ne potrebujem, seznam sem videla že dolgo let nazaj. Tukaj pa še kar naprej gonite borčevske pokojnine.
Ti drekalo, zaradi tebe je nastal tale dim. Brez potrebe je naslat!!!
Hahaha, moj čas te moti, kar nej te. Mati NARAVA mi je poklonila dolgo življenje, verjetno sem si ga zaslužila.
Tebe, srutk, gotovo moti, ker se še oglašam. Včasin še, tudi tega bo enkrat konec, vsakemu se življenje, prej ali slej konča.

[/quote]

No, pa si le pokazala pravi obraz.

New Report

Close