Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Borci imajo pogreb na državne stroške?!

Borci imajo pogreb na državne stroške?!

Iz teme o pokojnem igralcu:

4.3. Pogrebi z vojaškimi častmi

368. Z vojaškimi častmi se pokopljejo:

– pripadniki Slovenske vojske, ki so izgubili življenje pri opravljanju vojaške službe oziroma če so se ponesrečili ali umrli v času službe v stalni sestavi Slovenske vojske;
– minister za obrambo in državni sekretar v Ministrstvu za obrambo;
– predsednik Vlade Republike Slovenije;
– predsednik Državnega zbora Republike Slovenije;
– predsednik Državnega sveta Republike Slovenije;
– predsednik Ustavnega sodišča Republike Slovenije;
– predsednik Republike Slovenije;
– nosilci partizanske spomenice 1941;
– nosilci reda narodnega heroja;
– nosilci častnega vojnega znaka;
– nosilci častnega znaka osamosvojitve;
– nekdanji predsedniki Republike Slovenije;
– nekdanji ministri in državni sekretarji Ministrstva za obrambo;

– druge osebe, če tako odloči Vlada Republike Slovenije.

Toliko o tem, da nimajo privilegijev!!!!

Sramota, da katoliškim duhovnikom ne priznajo teh zaslug, veliko so dali slovenskemu narodu, bi si zaslužili tudi pokop z vsemi častmi.

Saj duhovnike plačuje država, res bi jim lahko še pogreb in to v krsti iz mahagonija

Ja matr a nis vesel? A raj vidiš, da so večni:-)))?

Nedopustno
in
Duhhh,
kaj je pa s tem narobe?

In kdo iz tega seznama ti gre v nos?

Kako ste lahk favz se pokopa omgf

Ja, matrno, če j pa zastonj:-))

A pogreb z vojaškimi častmi pomeni, da gre za pogreb na državne stroške? Jaz sem si to povsem drugače predstavljala.


Lafeto pa salve?


Lafeto pa salve?
[/quote]

Brez lafete. Salve pa ja.

Brez lafete. Salve pa ja.
[/quote]
Po novem bodo salve z loki. So cenejš, ker se puščica lahko reciklira… pa kužki manj trpijo… kosmata ušesa gor al dol.


Po novem bodo salve z loki. So cenejš, ker se puščica lahko reciklira… pa kužki manj trpijo… kosmata ušesa gor al dol.
[/quote]

No, saj…

Eh, ne bo lokov.

Končno nekaj uporabnega na Slovenskih novicah. Pišejo naslednje (so s epozanimali pri Protokolu RS):
»Pri državnem pogrebu z vojaškimi častmi sodelujeta Garda Slovenske vojske in Policijski orkester v ustrezni zasedbi. Gardisti Slovenske vojske nosijo žaro pokojnika ali pa na vozičku vozijo krsto, ki je prekrita z zastavo Republike Slovenije. Gardisti prav tako nosijo sliko pokojnika in v primeru žarnega pogreba zloženo zastavo Republike Slovenije. Na pogrebu je prisoten tudi častni oddelek Garde Slovenske vojske. Policijski orkester igra žalostinke in trobentač na koncu, ob položitvi žare ali krste v grob, žalostinko “Domovini”. Gardisti položijo v grob žaro ali krsto in po zaigrani žalostinki “Domovini” izročijo svojcem zastavo in sliko pokojnika.«


A piše tudi, če lahko domači tovrstno slavje odklonijo?


A piše tudi, če lahko domači tovrstno slavje odklonijo?
[/quote]

Tole je pa že zahtevna naloga. Bom skušala najti odgovor.

Tole je pa že zahtevna naloga. Bom skušala najti odgovor.
[/quote]

“Pogreb umrlega vojnega veterana – odlikovanca z najvišjim državnim odlikovanjem se opravi z vojaškimi častmi, razen če družinski člani vojnega veterana tega ne želijo.”

Domnevam, da enako velja za vse ostale upravićence do pogreba z vojaškimi častmi.

To pa je samo zato, ker ne piše nosilci belogardistične spomenice 1942 ali nosilci reda narodnega izdajalca. Saj gre samo zato, pa za denar seveda!

“Pogreb umrlega vojnega veterana – odlikovanca z najvišjim državnim odlikovanjem se opravi z vojaškimi častmi, razen če družinski člani vojnega veterana tega ne želijo.”

Domnevam, da enako velja za vse ostale upravićence do pogreba z vojaškimi častmi.
[/quote]
Fiuuu, kamen mi je padel od srca:-))


Fiuuu, kamen mi je padel od srca:-))
[/quote]

Torej se mi je splačalo potruditi z iskanjem informacij.

Ti, kako blizu pa si tej nevarnosti? Da razmislim o vikanju.

Torej se mi je splačalo potruditi z iskanjem informacij.

Ti, kako blizu pa si tej nevarnosti? Da razmislim o vikanju.
[/quote]

Važno, da ne razmišljaš o zabavi:-)))

Važno, da ne razmišljaš o zabavi:-)))
[/quote]

Hja….še na vsaki sedmini, na kateri sem bila, se je kakšen vic povedal.

Mislila sem bolj na nevarnost pogreba z vojaškimi častmi. Zasluge za narod pa to…Če si tam blizu, bo potreben poseben rešpekt do tebe. 😉

Moj stari stric je bil pokopan v spremstvu garde in rafalov. Vojaškega orkestra se pa ne spomnim. Mogoče sploh ni bil pravi državniški pogreb, ker ni bil veteran ali kaj takega, ampak je bil samo nosilec nekega državnega odlikovanja. Garda lepo izpade, streljanje na pokopališču je pa popolnoma neprimerno po mojem mnenju. Pogrebne stroške je pa plačal stric sam. Kot večina ljudi stare šole je varčeval za to.

pa saj no, živel je na državne stroške, šolal se je na državne stroške, pa naj ga še pokopljejo na državne stroške, ne zaradi zaslug, zaradi navade; saj je Menart imel kar prav ko je predlagal, da naj za državni grb uporabijo kar uš


streljanje je neprimerno na pokopališču? pa ne da se bojiš da bi koga zbudili?
je pa tudi res, da ko umre kak tak patron na spizu odprejo šampanjec….ker ne bo več penzije vlekel

New Report

Close