Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek v neznanem času na neznanem kraju

v neznanem času na neznanem kraju

Prvo dejanje
Marko, Prvi Janez, Drugi Janez, Severni medved Igor, pisarna v kateri za mizo sedijo Severni medved Igor, Prvi Janez in drug Janez. Na mizi so tri skodelice kave. Pride Marko.
Drugi Janez: Si prinesel denar?
Marko: Ne, imam samo sto mark, ker ste mi pobrali vse s hranilne vloge v Ljubljanski banki.
Severni medved Igor: Pa si imel kaj na njej?
Marko: Ja, dve marki.
Severni medved Igor: Brez denarja ne bo orožja.
Marko: Brez orožja nas bodo vse pobili.
Drugi Janez: Ja samo tebe bodo prej še posilili, ker nobena baba nima takšnega krasnega čopa kot ti.
Marko: Lahko si ga malo odstrižem, da si ti narediš lasuljo.
Prvi Janez: V Sloveniji ne rabimo Srebrenice, ti podpiši bianko menico, da boš plačal, ko boš s koncerti kaj zaslužil, pa takoj naročimo novo ladjo orožja. Ni problema.
Ko Marko odide vpraša Drugi Janez prvega: Misliš, da bo kdaj kaj zaslužil?
Prvi Janez: Ne, samo mislim, da ne bi bilo prijetno, če pride JLA v Slovenijo. Tvoj Krković bi jim zadoščal za eno večerjo.
Drugo dejanje
Marko, Kralj pingvinov, Daniela
Kralj pingvinov in Daniela ležita v postelji. Pride Marko in prinese en velik meč.
Marko: Pripravita se na smrt!
Daniela: Če me ubiješ boš moral sam počistiti hišo.
Marko odide in zahteva od papeža, da ga loči od žene.

Tretje dejanje
Grof Caso Riba, Kralj pingvinov, Daniela
Daniela: Marko namerava skriti Severnega medveda.
Kralj pingvinov: Kako to veš, saj že dolgo nista skupaj.
Daniela: V njegovi pesmi Sude mi, so skrita sporočila. Severnega medveda bo skril na neznano lokacijo, v neznano državo. Niti tam ga ne bo našel niti bog.
Kralj pingvinov: Poklical bom Grofa Casa Ribo. (telefonira) Caso, prepovej koncert.
Caso: Vseeno bi ga, ker moji ženi je tako všeč nacizem, da se bojim, da bo pobegnila v London in se z Maxijem šla spolne igrice, ki vsebujejo taborišče.

New Report

Close