Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Danes deportirali mlado Sirsko družino iz Slo v HR

Danes deportirali mlado Sirsko družino iz Slo v HR

okoli 7. ure zjutraj so se pred azilnim domom na Viču začeli zbirati protestniki, ki so glasno nasprotovali deložaciji sirske družine. Po sirski par in leto in pol starega otroka, ki je bil rojen v Sloveniji, so prišli s kombijem, nad katerim so se znesli besni Rogovci. Policija je morala uporabiti silo, družino pa so na koncu vseeno odpeljali in jo bodo v kratkem deportirali na Hrvaško.

http://www.24ur.com/novice/slovenija/sirsko-druzino-deportirali-na-hrvasko-kar-je-sprozilo-glasne-proteste-posredovati-je-morala-celo-policija.html

prvo, da povem, da sem velik nasprotnik migrantov in jih ne maram AMPAK jaz te družine ne bi deportiral. sem jih večkrat videl na televiziji ženska nič zakrita kar mi je zelo všeč.

jaz bi namesto te družine raje deportiral tiste samske moške, ki so sposobni za boj ali tisto somaliko, ki je rodila v Sloveniji, ki je zadekana kot ena mumija še boljše bi bilo, da bi pa deportirali vse rogovce in tiste z metelkove.

Sem nasprotnik migrantov ampak če že moramo imeti tujce bi izbral to družino preko vseh drugih migrantov ali rogovcev.

Deportirali so jih na Hrvaško, ne na vojno območje. v drugo državo EU torej. kje je problem in zakaj taka panika?

Tudi jaz ne razumem panike, Hrvaška je urejena država glih tolk kot Slovenija. zadeva je bila pač izpeljana po postopku – za azil je treba zaprosit v državi vstopa. Lahko se mi ljudje še tako smilijo, zakonov se je treba držat.

nova
Uredništvo priporoča

S turistično vizo sta prišla do Hrvaške in nato ilegalno čez Slovenijo proti Nemčiji, ko so ju pri nas pohopsali pa prosila za mednarodno zaščito? ;-))))
In kaj zdaj, ker imata otroka, zanju zakoni ne veljajo? ;-))))

Pravilna odločitev, lepo nazaj na Hrvaško in adijo.

Pa tisto Somalijko, ki je rodila na Jesenicah ravno tako odpeljite v Italijo. Dublinsko uredbo je treba spoštovati.

Končno dobra novica

Končno dobra novica.

Ne, to NI dobra novica.

Če že, imam dosti raje družino kot pa ducate sumljivih moških, ki jih je pri nas, če kaj hodite okrog, že ogromno. Se pa strinjam, da je treba deportirat vse izkoriščevalce našega sisitema, kamor pa sodijo tudi vsi tisti leni halal migranti. Država nas prav provocira, da ponorimo, nikar pa ne nasedajte takšni piar- zgodbi, ki je resda resnična, a vseeno. Kat ti pomaga, če naženejo eno neproblematično družino, naselijo pa na ducate popolnoma neprilagodljivih moških. Imejte oči na pecljih in ne nasedajte, ta zgodba je za odvračanje pozornosti.

Pravilno. Red je red, ko bi le bil že od samega začetka. Kaj je treba spet vik in krik zagnat? Na licu mesta pa spet eni debili od protestnikov… ne vem, zakaj noben od teh, ki so javno tako zagnani za ilegalne migrante, in tukaj ne govorim o beguncih, nobenega ne odpeljejo na svoj dom? Ne poznam nikogar, ki se kurči in se dela človekoljuba, da bi ilegalca doma redil. Sam gobec in sapa je teh levakov.

Končno dobra novica.

Ne, to NI dobra novica.[/quote]

ne ni dobra novica, pa še neresnična novica je. Ali so bili res vsi trije deportirani?
Pa manipulirajo z vami ovcami in pri tem ji ti jadni begunci pridejo prav. A bi se bilo sicer vredno dajati v zobe zaradi treh, ki itak želijo v Nemčijo.
Bljak, bog ve kaj so nam tajkunčki spet vzporedno zakuhali, to je čisto navadno preusmerjanje pozornosti. Če bi res želeli red delati jih imajo kar nekaj, ki so res za deportirati….

točno to odvračanje pozornosti !!!!

Kolikor sem zasledila, je Sirka duševno bolna. S tako si pa Slovenija nima kaj pomagati.

Lahko tudi, da hlini. To pa je spet v nasprotju z našo moralo.

Marš ven s takimi.

Končno dobra novica.

Ne, to NI dobra novica.[/quote]

ne ni dobra novica, pa še neresnična novica je. Ali so bili res vsi trije deportirani?
Pa manipulirajo z vami ovcami in pri tem ji ti jadni begunci pridejo prav. A bi se bilo sicer vredno dajati v zobe zaradi treh, ki itak želijo v Nemčijo.
Bljak, bog ve kaj so nam tajkunčki spet vzporedno zakuhali, to je čisto navadno preusmerjanje pozornosti. Če bi res želeli red delati jih imajo kar nekaj, ki so res za deportirati….[/quote]

Načeloma sem proti “nepravim” beguncem iz “vojnih območij”, ampak:

Deportirali bodo tisto, kar jim je ulovljivo in pred nosom. Tisto, kar je izmuzljivo ali česar ne morejo ravno dobro nadzirati ( mladi, samski moški), pa očitno ne….

Pa prav uživate, če delate paniko? Problematični so mladi moški iz držav, kjer ženske načrtno napadajo, to pa so praviloma afriške. Oni pri nas ne morejo dobit azila. Meni se zdi bolj, da je to vaše poudarjanje “mladih moških” oziroma strašenje z njimi preusmerjanje pozornosti. Tistih 10, ki so jih sprejeli v Sloveniji, povsod vidite? Kako ločite med azilantom in nekom, ki je pri nas legalno, mogoče kot turist ali študent ali samo na obisku? Ali se ustrašite vsakega moškega temnejše polti?

ne ni dobra novica, pa še neresnična novica je. Ali so bili res vsi trije deportirani?
Pa manipulirajo z vami ovcami in pri tem ji ti jadni begunci pridejo prav. A bi se bilo sicer vredno dajati v zobe zaradi treh, ki itak želijo v Nemčijo.
Bljak, bog ve kaj so nam tajkunčki spet vzporedno zakuhali, to je čisto navadno preusmerjanje pozornosti. Če bi res želeli red delati jih imajo kar nekaj, ki so res za deportirati….[/quote]

Načeloma sem proti “nepravim” beguncem iz “vojnih območij”, ampak:

Deportirali bodo tisto, kar jim je ulovljivo in pred nosom. Tisto, kar je izmuzljivo ali česar ne morejo ravno dobro nadzirati ( mladi, samski moški), pa očitno ne….[/quote]

BTW, tistih “neulovljivih”mladih moških, ki so pri nas ilegalno, ni treba deportirat, ker jim je Slovenija samo tranzitna država. Tako kot so prišli vanjo, tako bodo tudi odšli. V Sloveniji nimajo nobenega interesa ostajat.

Načeloma sem proti “nepravim” beguncem iz “vojnih območij”, ampak:

Deportirali bodo tisto, kar jim je ulovljivo in pred nosom. Tisto, kar je izmuzljivo ali česar ne morejo ravno dobro nadzirati ( mladi, samski moški), pa očitno ne….[/quote]

BTW, tistih “neulovljivih”mladih moških, ki so pri nas ilegalno, ni treba deportirat, ker jim je Slovenija samo tranzitna država. Tako kot so prišli vanjo, tako bodo tudi odšli. V Sloveniji nimajo nobenega interesa ostajat.[/quote]

tipkovnca vse prenese….

Saj bodo kmalu spet na poti v Nemčijo, kdo si pa želi ostat v Sloveniji ali Hrvaški. Deportirat bi bilo potrebno VSE, ker do naše države gredo čez par takih kjer ni vojne torej nimajo tu kaj iskat. Če jih Nemčija želi si lahko pa hodijo ponje z vlakom, letali itd., pač naj jim financirajo pot. Kaj so to Igre lakote, da kateri se živ in zdrav prebije do Nemčije dobi zaščito in azil, ostale pa k…gleda? Pač nekaj jih umre na morju, nekaj zaprrih v tovornjake, nekaj otrok vmes pohapsa kakšna pedo ilegalna mreža, nekaj žensk pohapsa mreža za trgovanje z spolnimi sužnjami, nekaj zdravih mladih dedcov trgovine z organi i tako dalje. Nobenega ne briga. Še najmanj pa wannabe humanitarčke. Da ne omenim sploh kaj si mislim o teh zdrogiranih hipijih, ki so napadali policijo in hoteli ustaviti deportacijo. Se vidi, da je vse brezposelna gamad, ki nima.pametnejšega dela, kot luft mešat in z gobci opletat. Vse premlatit kot podgane in metlo v roke pa prisilno ceste pometat po 12ur dnevno. Me zanima, če bodo potem imeli še voljo delat take pederske protestke.

Red je red

Balašević je odlično ubesedil, kaj je red (tudi če gre za ironijo birokratskega upoštevanja zakonov):

Verujem, cenjeni sude, da dobro poznaješ ljude,
vi barem imate posla jer ćud je ćud a sud je sud.
Verujem, cenjena glavo, da si i učio pravo,
da svakom sudiš pošteno jer čast je čast a vlast je vlast.

I sve po zakonu, za to sam prvi,
ne bi bilo ove krvi da je bilo sve po zakonu!

Vlast je vlast,
i ja to poštujem, tu su paragrafi pa zagrabi …


Red je red!

Tako je red je red. Marš. Kakšni samski moški. Vse je treba izgnat, meje zapret in stvar zaključena. Vsi pristaši migrantov samo malo poglejte kaj se dogaja po Evropi, predvsem Švedski. Tisti ki mislite da so bogi si sami sebi mečete pesek v oči. Tu so z namenom, vse to j z namenom da se Evropo islamizira. Vsaka družina, ki pride k nam ali pa kam drugam v Evropo ima takoj naraščaj, pa ne samo enega……

Z ministrstva za notranje zadeve pa so sporočili, da so po izrabi vseh pravnih sredstev “okoliščine primera jasne”, Hrvaška je prevela pristojnost in tako je bila danes predaja tudi opravljena. Vodilo notranjega ministrstva v postopkih mednarodne zaščite je spoštovanje in izpolnjevanje obveznosti, ki jih nalaga veljavna zakonodaja. “Vsak postopek obravnavamo skrbno, individualno in pri tem upoštevamo vse relevantne okoliščine,” so še zapisali. http://www.24ur.com/novice/slovenija/sirsko-druzino-deportirali-na-hrvasko-kar-je-sprozilo-glasne-proteste-posredovati-je-morala-celo-policija.html

Birokrati.

Birokrat je izraz za uradno osebo, ki deluje strogo po predpisih. Beseda je največkrat uporabljena v slabšalnem smislu in osebi dodaja atribute neživljenjskega formalizma, nekompromisnosti in omejenosti. https://sl.wikipedia.org/wiki/Birokrat

Če “begunec” v Slovenijo vstopi iz države, kjer ni vojne je logično, da se ga vrne, saj npr. na Hrvaškem ni vojne in je ta oseba že na varnem. Če pa kakšna oseba zagovarja, da je lahko neko obdobje tudi pri nas, ga pa naj tudi preživlja in odgovarja za njegova dejanja, jaz kot davkoplačevalec ga ne bom.

BTW, tistih “neulovljivih”mladih moških, ki so pri nas ilegalno, ni treba deportirat, ker jim je Slovenija samo tranzitna država. Tako kot so prišli vanjo, tako bodo tudi odšli. V Sloveniji nimajo nobenega interesa ostajat.[/quote]

tipkovnca vse prenese….[/quote]

Hvala za konstruktiven komentar, ki me je povsem postavil na laž.

Se strinjam s teboj. Družine jaz ne bi deportiral.

Ti jih nebi, ampak preživljati jih očitno tudi nimaš namena…, lahko je s tujim po koprivah. Hkrati pa niso bili deportirani ampak zgolj vrnjeni od kjer so prišli v Slovenijo in na Hrvaškem je povsem varno, razen če ti razpolagaš s kakšnimi drugačnimi informacijami…

Res je, zakonov se je treba držati. Tudi Eichmann je na sojenju zatrjeval, da se je samo držal zakonov, pa je na koncu vseeno končal na vislicah.

Res je, zakonov se je treba držati. Tudi Eichmann je na sojenju zatrjeval, da se je samo držal zakonov, pa je na koncu vseeno končal na vislicah.[/quote]

Hočeš reči, da so družino za prvim vogalom ubili? Ali kje je primerjava?

New Report

Close