Najdi forum

razlaga MR izvida

L.P.Po dvakratnem udarcu v notranjo stran levega kolena sem dobil naslednji izvid MR?
Preiskava je bila narejena v treh ravneh,v običajni pd/fatsat sekvenci.
-manjši izliv
-mala Bakerjeva cista.
-hondropatija patele-edem fokalno na medijalni faseti ter vsaj ena plitva fisura v hrustancu.
-fovealni hrustanec bp.
-QT,patelarni ligament bp.

Manjša kontuzija kondilov tibije z osteohondralno prizadetostjo medijalnega platoja tibije v anteroperifernem delu.
Tam je tudi edem podkožja ter poškodovano nitje MCL v tibijalni polovici.

Lažja poškodba ACL-VEZ JE RAZCEPLJENA V POSTERIORNEM TIBIJALNEM DELU.
Lažja poškodba PCL-vez je tanjša in razcepljena v femoralnem delu.

Fisura v korpusu MM-periferija/tibijalna ploskev meniska,edem zadnjega roga.
Suspektna hondralna poškodba lateralnega platoja tibije v osrednjem delu,na površini slabega cm2.
MNENJE:
Stanje po kontuziji kondilov tibije z manjšo osteohondralno poškodbo medialnega platoja.
Poškodba medijalnega meniska.
Lažja poškodba obeh križnih in medijalne kolateralne vezi.
Spremembe hrustanca pogačice ter možna lokalna poškodba hrustanca lateralnega platoja tibije.
Zaradi močnih bolečin me zanima razlaga izvida,kakšen način zdravljenja priporočate in kakšna je predvidoma rehabilitacijska doba?
Za odgfovor se vam že vnaprej zahvaljujem!

Spoštovani,

glede na navedeno v izvidu priporočam najprej pretežen počitek 3 mesece od poškodbe. V tem času odsvetujem velike, sunkovite, dolgotrajne in boleče obremenitve poškodovanega kolena.

Če bodo bolečine še vztrajale (verjetneje bodo izvenele spontano), priporočam pregled s posnetki MR.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala za odgovor.Pozabil sem povedati,da je koleno pri hoji nestabilno in vsakih toliko časa klecne.Brez bandaže že hoja ni zanesljiva.Poškodba ni sveža stara je cca 1/2 leta vendar sem bolečine ves ta čas prenašal sedaj pa ne gre več.Menite,da bodo bolečine in težave kljub temu izvodenele.Poleg tega imam takšno službo,da neprestano skačem v vozilo in iz njega z višine cca 1/2 m.Bojim se,da bom koleno še bolj načel.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

v tem primeru pa priporočam klinični pregled, saj je potrebno ovrednotiti stabilnost kolena. Magnetna resonanca sama ne more ovrednotiti funkcije vezi, ki je za normalno delovanje kolena ključna. Glede na vašo službo je velika verjetnost, da si boste v primeru nestabilnega kolena le-to še dodatno poškodovali ali okvarili.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravleni!
Pred časom sem dobila izvid mr kolka, kjer je zapisano, da je vidnih nekaj manjših enostoz. Približno vem kaj bi bile enostoze, me pa zanima, če je to kaj podobnega kalcinaciji glede na to da pri obojem gre za zgostitev tkiva.

Hvala za odgovor

Spoštovani,

gre za zgostitev same kosti (gostejša struktura kosti). Ni v povezavi in ni v sorodu s kalcinacijami (z odlaganjem kalcija) v mehkih tkivih.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala za odgovor!

Prosim.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni. Mi lahko prosim razložite, kaj pomeni edem spongioze?

Hvala

Pozdravljeni.
Zanima me, kaj pomen patološki izvid? Sem spadajo le rakave spremembe ali tudi vnetja in druge spremembe tkiva?

Pozdravljeni.
Zanima me, kaj pomen patološki izvid? Sem spadajo le rakave spremembe ali tudi vnetja in druge spremembe tkiva?

Spoštovani,

patološko pomeni le, da je nekaj narobe. Edem spongioze pomeni oteklino gobaste kostnine.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala vam za odgovor!

Prosim.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close