Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe Boleče rebro na pritisk, bolečina ob globokem vdihu(izdihu) in naslanjanju na roko

Boleče rebro na pritisk, bolečina ob globokem vdihu(izdihu) in naslanjanju na roko

Spoštovani,

po večjih konstantnih obremenitvah (delo na gradbišču) sem naslednji dan (ko se je telo ohladilo) začutil bolečino v prsih – na pritisk 3,4 levo rebro na meji med hrustancem in rebro (cca 3prste nad bradavico). Leva stran.
Pri normalnem dihanju čutim le rahlo bolečino, pri globokem vdihu in izdihu pa pa je bolečina huda in se vdih / izdih konča. Bolečina se pojavlja tudi če se oprem na roko oziroma poskušam stakniti komolca pred in za hrbtom.
Tudi ležanje na levi strani je nemogoče, na desni pa le, če imam roko ob/na telesu.

Kaj lahko storim sam? Je možno da zaradi sunkovitih del pride bo premika (odmka) rebra od hrustanca? Zakaj je rebro na pritisk boleče, če ni bilo udarca?

Kaj svetujete?

Hvala za odgovor,
MaRe

Spoštovani,

njaverjetneje gre za poškodbo medrebrnih mišic ali hrustančnega dela rebra, kar se lahko vidi z ultrazvočno preiskavo.

Pomagajo vam lahko protibolečinska zdravila. Če vas bi začelo dušiti, priporočam takojšen obisk najbližje bolnišnice.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Najlepša hvala za odgovor in nasvet.

Okvirno koliko časa traja “sanacija” poškodbe?

Hvala,
MaRe

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

3 do 8 tednov (odvisno od obsežnosti poškodbe in prizadete strukture).

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Lep pozdrav! moje težave z rebri so se začele pozimi cca pol leta nazaj,ko sem kidal.na desni spodnji strani sem začel čutiti kakor praznino/oz neprijejeten občutek.mislim da so ta občutenja večja med stresom,lakoto in med delanjem trebušnjakov.Star bom 19 let in moja zdravnica mi je rekla da so na tem področju jetra…učasih tega ne čutim učasih pa sem prav živčen zaradi tega.Pregled (ultrazvok ali pa rentgen) imam v sredini avgusta ampak bi vas lepo prosil ce mi lahko poveste če ste že kdaj imeli kaj katega oz. me skrbi da je to kazalo na kakno bolezen? iskreno bi vam bil hvaležen če mi lahko kaj poveste in me usaj malo pomirite :))
V naprej se vam zahvaljujem za vaš odgovor 🙂

Spoštovani,

če je šlo za nenadno bolečino pri kidanju (?), je mogoča poškodba rebra ali medrebrnih mišic v bolečem(?) področju. Bistveno manj verjetna je bolezenska okvara notranjih organov (npr. jeter). Vsekakor pa priporočam opraviti rentgensko slikanje in UZ pregled.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

Stara sem 26 let. V januarju se mi je pojavila bolecina v rebrih, na desni sprednji strani takoj pod prsmi. Ker sem takrat imela dolgotrajen kaselj je zdravnik dejal, da je po vsej verjetnosti to posledica kasljanja, naprezanja. Takrat me je osebni zdravnik poslal tudi k pulmologu, kjer sem imela rtg pljuc oz prsnega kosa in izvid je bil vredu. Cez kaksen mesec je bilo boljse tako s kasljanjem kot tudi z bolecino v rebrih. Zdaj pa se mi je ponovno pojavila bolecina in traja ze kaksen teden. Res je da sem bila zdaj nekoliko bolj fizicno aktivna kot obicajno ampak nevem vec kaj bi lahko bilo narobe. Prosim za pomoc. Hvala

Spoštovani,

priporočam ponovno rentgensko slikanje boleče strani prsnega koša v vsaj dveh projekcijah in nato pregled v naši ambulanti, kjer bova poleg kliničnega pregleda lahko opravila tudi ultrazvočni pregled bolečega področja.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

mene pa je začelo boleti na oneh straneh rebra bolj zgoraj in ob vdihu. Počel nisem nič posebnega me je pa pičil klop ali dva ker sem bil v naravi ? kaj je tole ?

LP

Spoštovani,

težko rečem. Priporočam pa, glede na pogosto okuženost klopov pri nas z bakterijo borelijo in z virusom klopnega meningoencefalitisa, pregled pri zdravniku.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,
Stara sem 30 let..leto in pol dni sem po porodu, in imam se vedno tezave s kolki na levi strani in bolecina se seli tudi v levo nogo. Vem da je to posledica poroda . Sedaj pa imam se eno tezavo ze 3 mesece cutim bolecino tudi na levi strani v rebrih, tocneje nekje med zadnjimi spodaj rebri ob straneh.. Na dotik me boli, bolecina se tudi oglasa ko mirujem, ne pa vedno.ob vzdihu necutim bolecine ,. Ta bolecina je nekako dolgocasna,vlece se po domace receno in me pocasi ze spravlja ob zivce… Kaj bi to lahko bilo? Je povezano skolki mogoce ali kaj drugega?
V naprej se vam zahvaljujem in pricakujem odgovor. Lp

Pozdravljeni,

bolečina lahko izvira na mestih, kjer čutite bolečine, lahko pa v obeh primerih izvira tudi iz hrbtenice. To je mogoče ugotoviti le na osnovi kliničnega pregleda (pregleda s strani zdravnika).

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close