Najdi forum

Pozdravljeni.

Dne 15.04. sem imela artroskopijo desnega kolena v spl. anesteziji. Sem imela pa meniskus poškodovan

nekaj ur po posegu sem zjutrej naredila tudi nekaj korakov s pomočjo fizioterapevtke in z berglami.

Na dan odhoda dopoldne , pa sem tudi s pomočjo fth hodila brez bergel po hodniku in tudi po stopnicah.
Sicer je bilo zelo zelo boleče.
Pokazali so mi tudi vaje ,katere naj delam, dobila sem tudi na papirju vaje za koleno.
Pa seveda hlajenje z ledom.

Sedaj me pa zanima , ko mi je zdravnik pri viziti pogledal koleno, je videl in čutil , da je v kolenu prisotna tekočina, samo je rekel, da ni še tok, da bi bilo treba punktirat.

Ko pa jaz doma delam vaje do bolečine , mi pri nekaterih vajah sliši se v kolenu, kokr da bi se pretakala voda.
.
Me malo kr skrbi, ker sploh še ne morem tako hodit ( brez bergel) , mam bolečine in koleno je še čisto napeto – tudi oteklo.Tudi nekaterih vaj, ne zmorem še .
Saj je to še vse normano, glede nato da sem imela nekej dni nazaj poseg v kolenu. ?

Pošiljam vam tudi slikice od mojega kolena.

http://shrani.si/f/3M/yA/3ahiuMDE/koleno-18042013.jpg

http://shrani.si/f/32/E0/4yJWCVOP/koleno1804.jpg

http://shrani.si/f/1D/123/3d352j8H/mojekoleno-po-operaciji.jpg
http://shrani.si/f/1W/I6/mPy72Zf/fotografija1229.jpg
http://shrani.si/f/2x/EE/3rjXyq2F/fotografija1230.jpg

Lep sončni pozdrav Vam pošiljam.

Ally

Spoštovana,

če čutite tudi v mirovanju napetost kolena (iz slik ne morem razločiti, ali gre za oteklino mehkih tkiv kolena ali za prisotnost tekočine v njem), priporočam takojšen pregled v ustanovi, kjer ste bila operirana. Prisotnost tekočine po takšnih operacijah je sicer pričakovana. V večini primerov koleno samo posrka odvečno tekočino. Oteklina mehkih tkiv doseže vrh med 2. in 4. dnevom po operaciji.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni .

Najlepše se Vam zahvaljujem za odgovor..

Vam moram povedati. Ko je koleno v mirovanju , je napetost prisotna malo manj.

Ekstenzija je pri meni popolna – 1 dan po posegu v bolnišnici sem nogo že dvignila od postelje,sicer je bilo zelo boleče, ampak je šlo z bolečinami.
In ob tem me tudi malo bolj boli na notranji strani kolena ( od pogačice levo) . poškodovan sem imela notranji meniskus.

Fleksija pa je pri meni nemogoča – zelo minimalna,ker me v kolenu zelo zateguje.
Zateguje mi v predelu pogačice,nekje od enega reza do drugega in navzdol in to pri vsakem koraku čutim napetost in zategovanje,kar je zelo neprijetno. .

Tudi če med hojo poskušam, normalno hodit z desno nogo, da bi bil koleno čisto malo pokrčeno, je to praktično ne mogoče.
Tako da hodim kar s čist iztegnjeno nogo.

Pa tudi desno koleno samo je na otip bolj toplo , kot drugo koleno..

sicer pa 3x na dan doma grem vse vaje skoz do bolečine , pol pa po vajah pa dam na koleno led za 20 minut in pod peto dam svitek brisače.

Resnično se Vam zahvaljujem za vašo pomoč in nasvete

Lep prijeten vikend vam želim .

lp Alenka

Spoštovana,

menim, da pravilno ukrepate. Priporočam, da čimprej obiščete še fizioterapevta.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani dr. Pilih.

Danes sem imela kontrolo pri ortopedu in je napisal na izvid .
Operirano koleno z minimalnim izlivom, rana se celi per- primam, ni vnetnih sprememb lokalno,
fleksija 0 – 25 °. !
Ekstenzija je pa polna.

Dobila sem tudi napotnico za FTH.

jutri ko bo 9 dni po posegu, grem šive ven pobrati,

s fizioterapijo pa začnem v četrtek ( čez dva dni).

Ali mi lahko samo še poveste , kaj točno ta moja diagnoza pomeni
ki je bila napisana na odpustnici :

15.04. 2013 – Artroskopska parcialna resekcija notranjega meniskusa desnega kolena.

Se vam resnično zahvaljujem za vse nasvete in pomoč, ki ste mi jo dali.

Lep sončni pozdrav Vam pošiljam

Allly

Spoštovana,

artroskopska delna odstranitev notranjega meniskusa desnega kolena.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,om lateralnega kolatera

prosim vas za razlago izvida, ki sem ga prejel o pregledu pri prim.Vanji Vugi na Centru za medicino športa v Ljubljani.

ST PR: Levo koleno primernih kontur, prazno hladno, ligamentni aparat čvrst, fleksija zaostaja za cca.10°, ekstenzija z cca.5°. Nakazana laksnost sklepa v smilsu v sagitalni smeri (tudi desno). Mcmurray +/- za notranji menisk, palpatorno občutljivost proksimalne in srednje tretjine poteka lateralnega kolateralnega ligamenta.

UZ: Subpateralni kompartment sonomorfološko bp., v suprapatelarnem recesusu ni proste tekočine. Evidentna hipoehogenost pod potekom lateralnega kolateralnega ligamenta od sklepne špranje proti lateralnemu kondilu (hiperemija), lateralni kolateralni ligament je intakten. Tanka anehogena linija v lateralni tretjini medialnega meniska, ki poteka v smeri meniska skoraj do njegovega lateralnega roba (degeneracija ali lezija), v zadnjem rogu medialnega meniska ni patoloških sprememb, ekstravazato v obsklepju ne registriram.

MNENJE (TERAPIJA): Poslan na FTh (10x IF, 10x laser, 10x magnetotron za predel lateralne sklepne špranje). V času zdravljenja lahko zmerno kolesari po ravnem do 20 min,

VNAPREJ HVALA!

Spoštovani,

kolega navaja nekoliko omejeno iztegnitev kolena (5 st.), pokrčitev kolena (10 st.), nekoliko večjo pomičnost kolena v smeri naprej – nazaj, mejno pozitiven preiskus za notranji meniskus, bolečino na pritisk v predelu zunanje stranske vezi, oteklino menkih tkiv ob zunanji stranski vezi, spremembe v obeh meniskusih.

Na osnovi navedenega težko zaključim, kaj je tisto, kar vam dela težave. Priporočam, da opravite slikanje kolena z magnetno resonanco in da pridete na pregled s posnetki.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani g. Pilih.

Se vam malce spet oglašam z vprašanjem, kar se mojega kolena tiče.

Kmalu bo minilo 1 mesec od moje artroskopije ( poseg 15.04) parcialna resekcija medialnega meniskusa.

Od 25 aprila hodim tudi na fizioterapijo.

ko sem na sobnem kolesu, to gre brez problema . sam use ostalo, pa je kr nadlezno.

Še vedno je prisotna bolečina pri fleksiji . pri 60 – 70 ° se pojavi bolečina na medialni strani in pri preobremenitvi. . Malo me tudi začne špikat .

Tudi ko probam naresti počep ali če samo operirano desno nogo pokrčim, me že začne boleti.

Tudi me začne bolet, . pri rotaciji kolena – noge navzven , ali pa pol probam malce narest počep, me pol v kolenu boli ko je stopalo na tleh in malce navzven obrnjeno.

Pa tudi otečeno koleno je .

Sedaj me pa zanima, ali je to še vse normalno, ali kaj se dogaja z mojim kolenom desnim ?

Se vam zahvaljujem za vse odgovore, ki ste mi jih dali že prej , kar se mojega kolena tiče.

lep vikend želim.

lp Ally

Pozdravljeni,

Še tole sem pozabila povedati,

fizioterapevt mi je opravil 08.05. 2013 meritev desnega kolena.

in sicer je napisal rezultat 5 / 110 °. d. koleno

Upam, da je to uredu .

Lep pozdrav-

Ally

Spoštovana,

ne, (še) ni v redu. To pomeni, da imate omejeno gibljivost kolena. Čimprej morate doseči polno iztegnitev kolena (!), nato pa tudi polno pokrčitev.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni .

najlepše se zahvaljujem za odgovor.

Vam moram povedati, da prvi teden ko sm začela s fizioetrapijo , sem imela tudi kinetek
en teden. za boljšo gibljivost

Pa čeprav se trudim, tudi doma z vajami, s tistimi ki sm jih iz bolnice dobila pa tiste naučene vaje s fizioterapije, mi koleno ne pusti enostavno, da bi se do konca pokrčilo

med hojo, je pa na medialni strani, tak občutek, kot da je čist zategnjeno koleno, je tak občutek, zategovanja.

Tako da res nevem . 🙁

Lepo vas pozdravljam .

Ally

Spoštovana,

priporočam individualno in ROČNO delo s fizioterapevtom (asistirano aktivno razgibavanje). Lahko se obrnete tudi na našo fizioterapevtko, bodisi preko spodnjih povezav, bodisi preko foruma: ARTHRON – fizioterapija.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani dr. Pilih .

Vam moram povedati, da fizioterapevt skoz on mojo nogo oz. koleno razmigava .
Mi on vse dela. Je terapevt skoz prisoten.
asistirane vaje imam.

poleg teh vaj imam pa še
Poleg 10 x ITV imam pa še ES, in PNF, ( LD oz. magnet imam pa 5x).
Imela sem pa tudi kinetek, čeprav ni napisan bil v kartonček.

Terapevt moj ko sem ga malce vprašala zakaj imam še te težave, je rekel da je verjetn tist del na medialni strani še razdražen kjer je bil menisk odstranjen , glede nato da me točno na tistem mestu boli in zateguje, pa pekoča bolečina je prisotna.

Najbl ga pa to skrbi, zakaj še vedno imam take bolečine, ko se noga v kolenu pokrči, tudi doma, ko sem recimo za mizo ali pa če dolgo je noga v kolenu pokrčena, se že pojavi pekoča bolečina, ko pa nogo iztegnjem , pa to takoj popusti.

Danes mi je terapevt dal tudi po končani terapiji trak na koleno, in imam polimano koleno ( spredaj, pa zadaj in pa malo čez kolen.

Saj se po takem posegu ne morejo narediti zarastline, ali pa se v notranjosti kej z brazgotinam nardilo

Ali mislite da je pametno ,da se kej do svojega ortopeda oglasim ?

Jaz močno upam, da bo to izvenelo samo, ker me ze prou moti.
Tudi doma.

Pošiljam vam pa tudi nekj slikic od mojega kolena desnega..

lep pozdrav.

Ally

Spoštovana,

potem pa res priporočam, da se pri svojem operaterju oglasite predčasno.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni .

Se vam spet malce oglašam.

15.04. 2013 sem imela artroskopijo d. kolena – parcialna resekcija medialnega meniskusa.
Samo nekaj bi vas vprašala prosila.

Pri aktivnih dnevih ( pri hoji , kolesarjenju in plavanju) je v kolenu prisotna še vedno bolečina.
Tudi dolgo časa ne morem imeti pokrčenega kolena, če sedim na stolu in podobno.
Se potem pojavi bolečina predvsem na notranji strani kolena . Malo je tudi koleno zatečeno.

Kaj je lahko vzrok temu ?

lepo vas pozdravljam in upam, da vam ni preveč vroče.

lp

Ally

Spoštovana,

vzrok je lahko okvara sklepnega hrustanca v tem delu kolena, večje obremenitve sklepnega hrustanca, če je šlo za odstranitev pomembnega dela meniskusa ali morebiten ostanek strganega meniskusa.

Priporočam pregled.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Lep pozdrav!
Mene pa zanima ce bi se dalo “prevesti” moj izvid iz UKC Ljubljana, in sicer:

ST PR: leva golen primernih kontur, koza nad njo primerno kolorirana, pripadajoca sklepa gibljiva. Palpatorna bolecnost ob medialnem robi tobije; najintenzivnejsa je do visine cca. 10cm nad medialnim meleolom visje manj. Grob pritisk na plantarne fleksorje v globini ne izzove bolecnosti.

UZ: traktasta hipoehogenost ob medialnem robu tibije do visne cca. 15cm nad medialnim malrolom (hipermija – vnetje). Misicno tetivni segementi plantarnih fleksorjev so sonomorfolosko bp.

Drugace pa treniram nogomet ( sem levicarka z nogo) 4 krat na teden po 1,5h in me tudi zanima kako resna je poskodba (ze tri mesece igram ceprav me je bolelo) in kako dolgo naj nebi trenirala.

Lepo vas pozdravljam

Spoštovana,

glede na opis gre najverjetneje za vnetje pokostnice. Izklučiti je potrebno tudi stres zlom (rentgensko slikanje in slikanje z magnetno resonanco).

Takšna vnetja zahtevajo običajno VSAJ 6 tedensko prekinitev obremenitev, hkrati pa lokalno (fizioterapija) in sistemsko (protivnetna zdravila) zdravljenje.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani dr. Pilih.

Najprej bi vam zaželela vse lepo v novem letu 2014 in srečno.

Kar se pa mojega kolena tiče.

———————————————————
v začetku avgusta sem vam pisala tole :

15.04. 2013 sem imela artroskopijo d. kolena – parcialna resekcija medialnega meniskusa.
Samo nekaj bi vas vprašala prosila.

Pri aktivnih dnevih je v kolenu prisotna še vedno bolečina.
Tudi dolgo časa ne morem imeti pokrčenega kolena, če sedim na stolu in podobno.
Se potem pojavi bolečina predvsem na notranji strani kolena . Malo je tudi koleno zatečeno.

Kaj je lahko vzrok temu ?

to je bil potem VAŠ odgovor :
Spoštovana,

vzrok je lahko okvara sklepnega hrustanca v tem delu kolena, večje obremenitve sklepnega hrustanca, če je šlo za odstranitev pomembnega dela meniskusa ali morebiten ostanek strganega meniskusa.

Priporočam pregled.

——————————————————–

v mesecu septembru 2013, sem bila potem na pregledu pri ortopedu zaradi bolečin , in sem tudi dobila napotnico za magnetno resonancno.

Danes sem pa opravila magnetno resonanco in prilagam tudi že izvid od MR DDESNEGA KOLENA. Izvid je v priponki.

Pa bi prosila, če bi mi lahko malce bolj po domače povedali, kaj izvid pomeni in kako bi se dalo resit , glede moje bolečine.

Čez 11 dni imam pa spet kontrolo pri ortopedu .

Lepo Vas pozdravljam

Ally

New Report

Close