Najdi forum

operacija kolena

Spoštovani,
mene pa zanima,glede na spodaj opisano operacijo ki me čaka,koliko časa si pri takem posegu v bolnišnici in kolko časa si odsoten iz dela?
Hvala lepa in lep pozdrav

poseg: atroskopsko,da bi imela patelofemoralnega sklepa rekonstrukcijo ligamenta MPFL s povrhnjim listom kvadricepsove tetive in osteotomijo po fulkersonu z tuberozitas tibije

Spoštovani,

pričakujte nekaj-dnevno bivanje v bolnišnici (1 – 10 dni, odvisno od organizacije), vrnitev na delo pa je odvisna predvsem od narave vašega dela. Za sedeče delo boste sposobni nekje v 3 mesecih, za pretežno stoječe delo v 4 do 6 mesecih, za hojo po neravnem in prenašanje bremen pa v 6 do 9 mesecih.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala lepa za hiter in konkreten odgovor.
Mi lahko še prosim poveste,kaj točno pomeni zgoraj opisana operacija oz. kaj mi bodo delali in kako? Bo to lokalna anestezija ali celotna,kjer bolnik spi? Bodo delali samo tri luknje v koleno ali bo potreben rez oz. odprta operacija?

Hvala lepa za odgovor,
lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovana,

predvidena je nadomestitev (rekonstrukcija) notranje pogačično-stegnenične vezi in prestavitev grče golenice navznoter. Operacija se lahko izvede v splošni anesteziji (spanje) ali v spinalni anesteziji (omrtvitev od pasu navzdol). Operaciji sta odprti (rezi!).

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,

mi lahko še poveste,če je po taki operaciji predvideno tudi zdravljenje v toplicah?

Hvala lepa in lep pozdrav

Spoštovana,

da.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,

sem že en mesec po zgoraj omenjeni operaciji,vendar me skrbi,ker kolena ne skrčim več kot za 6o stopinj….kinetek sem si celo uzposodila na dom,vendar ne pridem dlje ok 60 – 64 stopinj. Ali je to normalo ali bi me moralo skrbeti? Tudi noge ne morem dvigniti od podlage,ker me v kolenu zelo boli če to poskušam in tudo stegenska mišica je zelo oslabela. Občutek imam,sploh če e z nogo kam zaletim,da mi hoče pogačico ven vrečt in to na notranji strani. Bi me moralo kaj skrbeti ali so omenjene težave v mejah normale? Čez 14 dni imam tudi predvideno zdravljenje v toplicah.
Hvala lepa za odgovor in lep pozdrav

Spoštovana,

priporočam, da obiščete operaterja PRED odhodom na zdraviliško zdravljenje.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,
bila sem pri svojem operaterju prejšni teden in je rekel,da nekateri okrevajo hitreje drugi počasneje,da koleno ni otečeno in da ni izliva,da bi sicer laho več napredovala,vendar da ni nič zaskrbljujoče…..rada bi samo še vaše drugo mnenje glede te moje “težave”
hvala lepa in lep pozdrav

Spoštovana,

priporočam, da se držite navodil operaterja.

Za drugo mnenje priporočam pregled. Le na osnovi opisa težav ga ne morem dati.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni.

Pred slabim tednom dni sem imela rekonstrukcijo sprednje križne vezi. Operater mi je napisal, da mi pripada zdravljenje v zdravilišču, vendar nikjer ne piše v katerem.

Zanima me ali mi lahko priporočate katero zdravilišče je po omenjeni operaciji najprimernejše?

Hvala za vaš odgovor in lep pozdrav.

Spoštovani,

priporočam, da se pri izbiri zdravilišča držite priporočil operaterja.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni.

Moj oče je imel pred mesecem dni, poškodbo – zlom pogačice na levem kolenu in počeno levo podlakt.
Opravili so mu operativni poseg. Na pogačico so mu dali žice in pritezno vez, na podlakt, pa ploščico in zeloo veliko vijakov.
Njegovo koleno je še vedno popolnoma ne gibno, hodi lahko le z popolnoma iztegnjeno nogo, ima otečeno koleno. Pravi da je prisotna tudi močna bolečina med hojo.
Zapestje je otečeno in ravno tako boleče in pekoče, ko poskuša razgibavati, dobi občutek, da mu bodo vsi vijaki pogledali ven.

Zdravnik je dodelil napotnico za fiziatra. Zanima me, kateri fiziater je po vašem mnenju najboljši na tem področju za razgibavanje in čim boljšo rehabilidacijo omenjenih poškodb.
Bivamo na dolenjskem, tako da bi bilo fino, če bi mi predlagali fiziatra iz okolice zaradi stroškov prevoza.

Hvala vam za odgovor in prijeten pozdrav

Spoštovana,

s tovrstnimi poškodbami se na Dolenjskem ukvarjajo v zdraviliščih: Čateške, Šmarješke in Dolenjske toplice. Priporočam, da se obrnete na fiziatra v enem izmed navedenih zdravilišč.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Lep pozdrav zanima me naslednje pred tremi meseci se. Imela rekunstrukcijo krizne vezi in zasili so mi miniskus vse je potekalo vredu . Bila sem na rehabilitaciji v termah olimia in predzadnji dan ko sem bila tam sem ustala iz postelje in mi je na notranji strani nekaj poknilo kot takrat ko mi je koleno vrglo vn pred operacijo . Jutri me caka artroskopija kolena kaj to pomeni ? Vrjetno mi ne pripada vec rehabilitacija v toplicah … kako poteka zdravljenje in zdej naprej . Lp in hvala za vas odgovor

Spoštovani,

najprej priporočam počakati, kaj se bo pri operaciji našlo. Obseg operacije je namreč odvisen predvsem od tega. Sicer ste lahko po pravilniku ZZZS deležni dvotedenskega (z možnostjo podaljšanja še za 1 teden) zdravljenja v zdravilišču za isto poškodbo vsaki 2 leti.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spostovani,ali mi lahko pojasnite kaj pomenijo vse te besede?To je namrec izvid za koleno(magnetna resonanca),——– horizontalna ruptura na prehodu telesa v posteriorni rog in posteriornega roga medialnega meniskusa. Hvala za odgovor

Spoštovani,

vodoravna raztrganina zadnjega dela notranjega meniskusa.

Lep pozdrav,
Iztok ‘Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani.

Pred dnevi sem bil na samoplačniški magnetni resonanci v zagrebški kliniki Sv.Katarina. Dobil sem sledečo diagnozo. “Neravne su konture i inhomogena je struktura prednjeg križnog ligamenta uz MR znakove njegove nestabilnosti – stanje nakon nepotpune rupture ligamenta koji je insuficijentan.” Od moje poškodbe je minilo že 5 mesecev in trenutno lahko normalno funkcioniram in prenašam težja bremena. Težave imam samo pri športnih aktivnostih oziroma jih trenutno ne morem izvajati v nobeni obliki, saj pri sunkovitih in “nenaravnih” gibih čutim bolečino. Zanima me če se takšna poškodba lahko pozdravi s terapijami ali je edina rešitev le kirurški poseg.
Hvala za vaš odgovor.

Spoštovani,

priporočam izmeriti delovanje poškodovane sprednje križne vezi z artrometrom GNRB (izvaja sodelavka doc. dr. Renata Vauhnik, dipl. fth. – [email protected]) in nato pregled z rezultati meritev ter s posnetki opravljene MR (ti vsebujejo pomembno več podatkov, kot le izvid). Za nasvet o nadaljnjem zdravljenju so nepogrešljive tudi ugotovitve kliničnega pregleda.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close