Najdi forum

artroskopija kolena – zapleti

Pozdravljeni,
koleno sem si poškodovala novembra lani na tekmi, ko mi je nekaj počilo v kolenu. temu je sledila hoja z berglami 14 dni, mri in še nekaj pregledov. Zdravnik se je odločil da opravi artroskopijo, ki naj bi pojasnila moje stanje. ta pa je pokazala, da je meniskus bil nekako malo “počen” a se je že zacelil. zato mi počisti samo zarastke v kolenu in nato zašije luknji. Zaradi nabiranja tekočine mi 14 dni po tem prvič punktirajo 80ml, čez en teden 30ml in še čez en teden še 40ml. potem so se punktacije končale, gibljivost se po fizioterapiji in vsakodnevnih vajah nekoliko izboljša. Sedaj je že več kot 3 mesece in pol po artroskopiji, koleno pa mi še vedo malo oteka, boli me, ekstenzija pa še ni popolna. prejšni teden sem bila ponovno na MRI, ki pa ni pokazal nič. mnenje radiologa pa je bilo: “majhen izliv. ob odsotnosti drugih patomorfoloških sprememb pride v poštev revmatološka obravnava.”
zanima me, če imate kakšno mnenje, nasvet, mogoče idejo kaj bi lahko bilo narobe oziroma kaj sploh lahko naredim.
hvala za odgovor

Vzrok otekanja je lahko mehanski ali pa bolezenski (revmatska bolezen, okužba).

Priporočam pregled s posnetki zadnje magnetne resonance.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni.imela sem atroskopijo 11.11. Takoj po operaciji sem normalno hodla brez birgl,drugi dan sem zakrvavela,krvavitev se je sama ustavila,,bila tudi pri kirurgu ki mi je punktiral 30 ml ven sveze krvi,koleno je se vedno oteklo bolecina zeelo mocna,vaj neizvajam,ker me vsak mali gib grozn boli nogi si premaknem z pomocjo rok hodim z birglami,brez sem poskusala ampak negre…a ne to normalno stanje?

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovana,

ne. Priporočam, da čimprej obiščete Vašega kirurga.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Po artroskopiji kolena sem lepo okrevala. Držala sem se navodil in po dveh tednih že lepo hodila. NEKAKO 17 dan so se pojavile bolečine, pri hoji šepam, jemati sem pričela Naklofen in Doreto, pa se vedno boli na notranji strani kolena. Prosim za vaše mnenje, kaj bi to lahko bilo, zelo me skrbi in ko pridem iz službe zaradi bolečin nimam volje niti razgibavati. Seveda naredim vaje, ki sem jih dobila in hladim. Ali bi lahko na poslabsanje lahko vplivala voznja z avtom v sluzbo, ko stiskam na sklopko. Boli me tudi zjutraj, po sluzbi bolj. Prosim za nasvet, kako naj ravnam. Naj ostanem do pregleda pri kirurgu doma?

Spoštovani,

priporočam izredni pregled pri kirurgu, ki Vas je operiral. Vožnja je lahko vzrok za navedene bolečine. Do nadaljnjega priporočam le tiste vaje in obremenitve, ki Vam ne povzročajo bolečin.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani, hvala za vaš odgovor. Te dni prebiram vaše odgovore povezane s to temo in sem vesela, da ste tudi meni hitro odgovorili. Ker imam kontrolo 8. 10. , ne vem, kako naj pridem do operaterja izredno. Ko sem klicala v bolnico, je bil odgovor med. sestre, naj vzamem zdravila proti bolečinam, ker koleno ni pordelo in ker nimam povišane temperature. Pri vajah, ki jih delam, me koleno ne boli, je gibljivo, lahko ga pokrčim. Ne morem pa normalno stopiti in težje hodim kot pred operacijo. . Glede težav lahko počakam in vzdržim, če pa bi to lahko bil resnejši zaplet, bom prosila, da me prej pregledajo. Lep in prisrčen pozdrav vam in hvala. V.

Spoštovani,

prosim. Glede na stanje kolena lahko brez škode počakate do 8.10., če pa bodo bolečine narasle, če boste dobila povišano telesno temperaturo, pa priporočam pregled takoj.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,
hvala za vaš odgovor.
Te dni prebiram vaše odgovore povezane s to temo in sem vesela, da ste tudi meni hitro odgovorili. Ker imam kontrolo 8. 10. , ne vem, kako naj pridem do operaterja izredno. Ko sem klicala v bolnico, je bil odgovor med. sestre, naj vzamem zdravila proti bolečinam, ker koleno ni pordelo in ker nimam povišane temperature. Pri vajah, ki jih delam, me koleno ne boli, je gibljivo, lahko ga pokrčim. Ne morem pa normalno stopiti in težje hodim kot pred operacijo. Imam občutek boleče kost, ko pritisnem na notranji strani kolena (bližina rane od operacije). Glede težav lahko počakam, če ni nevarnosti večjega zapleta, sicer bom prosila na urgenci, da me prej pregledajo.
Lepo vas pozdravljam, Violetika

Spoštovani,

prosim. Velja.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani.
V tem času sem imela bolečine, kljub temu sem vztrajala v sl. Po tel sem vmes govorila s kirurgom, pa je rekel, naj počakam.
Po opravljenem pregledu pri ortopedu sem dobila napotnico za fizioterapijo in ponovno sem v staležu.

Mnenje: Glede na trenutno klinično sliko ne izgleda ponovna poškodba medialnega meniskusa, kot za bolečino v poteku kolateralnih vezi.
Status: Videti je edem mehkih tkiv, prdv. v predelu pogačice ter na medialni strani kolenskega sklepa. Boleč predel proti medialnemu epikondilu.

Zanima me, zakaj je prišlo do teh težav potem, ko je bilo že v redu, ne spomnim se nekih nenadnih gibov, nisem nič pretiravala. Na forumih nisem zasledila podobnega primera, zanima me, kaj lahko počnem poleg počivanja do prvega obiska fizioterapije.
Med vajami (ki sem jih dobila po ope) me ne boli, če pa samo stopim, je bolečina prisotna. Ne bi si naredila rada še dodatne škode. Hladim in še vedno jemljem Naklofen.

Prosim vas za vaše mnenje zakaj pride do takih težav, vnaprej se vam zahvaljujem.

Lep in prijazen pozdrav, V.

Spoštovani,

potek je nenavaden, saj praviloma bolečina po operaciji postopoma nazaduje. Priporočam, da sledite navodilom Vašega kirurga in da v primeru vztrajanja težav več kot 3 mesece po operaciji opravite slikanje kolena z MR, nakar lahko pridete na pregled v našo ambulanto.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,
hvala za vaš odgovor. Sem že odpisala iz mobija, pa mi je “izginilo”preden sem poslala. Zato sem sedaj na računalniku.
Sem zaskrbljena, saj moje telo večkrat reagira izven “predpisanih norm” oz. doktrine…
Sprašujem se tudi, kaj sem naredila narobe, pa ne vem.
Do pričetka fizioterapije bom še naprej delala vaje, ki ne delajo nobenih težav. Na sobnem kolesu pa mi na tej notranji strani kolena nekako zaškrta oz. poči , da si ga ne upam več uporabljati, čeprav bolečin nimam. Boli pri hoji, ko stopim normalno, poskusila sem rahlo čepe (visoka preža), to pa gre brez bolečin.
Hvala, da se lahko zglasim pri vas, čeprav upam, da bo fiziterapija pomagala.
Prisrčen pozdrav, V.

Spoštovani,
ali lahko prosim razložite, kako se ukrepa v primeru težav s kolater. vezmi. Kaj to sploh pomeni in ali so mrzli obkladki primerni. Hvala in lep pozdrav, V

Spoštovani,

menim, da je verjetnost, da bolečina izvira iz notranje stranske vezi, majhna. Predvsem se gibajte (vaje, obremenitve) v območju do meje bolečine.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Prepisala sem mnenje kirurga in tudi fiziater je napisal podobno. Zelo me zanima, kaj vi menite, kaj bi lahko bilo. Hvala in lep pozdrav, V

Spoštovani,

za odgovor bi moral Vaše koleno vsaj klinično pregledati. Kot se že zapisal, pa menim, da je verjetnost, da bolečina izvira iz notranje stranske vezi, majhna.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani, hvala za vse vaše odgovore.Po opravljeni fizioterapiji bom v primeru, da se stvari ne bodo izboljšale, opravila mr in prišla k vam. Hvala, ln, V

Spoštovani,

velja.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,
zakljucila sem fizioterapijo in po tretjem tednu, ko so povecali vaje, se je zelo razbolelo. Potem sem obiskala zasebno ft, bolecine manjse. Koleno gibljivo, pri hoji se vedno boli, in pri dolocenih gibih. Orttoped, ki je nadomescal kirurga, je napisal, da gre za bolecine v prirastiscu. Moja fiziot. pa je menila, da gre za vnetje sklepne ovojnice.Sem ze v sluzbi, bolecine me ovirajo, nihce mi prav ne pomaga. Ali naj grem kar na MR in kje bi bilo hitro in kako bi lahko potem prisla do vas. Hvalezna vam bom za odgovor. Violetika

New Report

Close